Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Akwarium 300x60x60 cm - zakładam - proszę o porady

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
kamil_s napisał(a):. Może podrzucicie jakiś KONKRET w postaci podpowiedzi co by tam pogmerać?

Konkretnie to:
Hardscape ułożony masz bez spójności, i o ile korzenie może nie są najgorsze, to kompletnie bez pomysłu ułożyłeś je w zbiorniku. Wygląda to trochę tak, jakby wpadły tam i ułożyły się na dnie zupełnie przypadkowo.
Mogłeś umieścić je łącząc ze sobą po którejś ze stron zbiornika.
Kamienie/lawa również podobnie jak korzenie wyglądają jak ciąg nieprzemyślanych decyzji w sprawie ich ułożenia. Nie zadałeś sobie trudu by choć trochę pokombinować z ich ustawieniem, zabawa fakturą i kształtem ma w układaniu hardscap-u największe znaczenie, a tu tego ewidentnie zabrakło.
Zwróć teraz uwagę że zarówno korzenie jak i kamienie są troszkę z innej bajki i mało do siebie pasują. W moim odczuciu ten zbiornik byłby zdecydowanie lepszy tylko z samymi roślinami. Teraz gdy jest już wszystko ułożone naraził byś się na kłopoty wyciągając to wszystko z akwarium. Niemniej jednak dla mniejszego zła, bo mniej bałaganu zrobisz, usunął bym korzenie. Uporządkowałbym trzeci plan odpowiednia przycinka roślin oraz dodanie nowych gatunków.
Dosadziłbym również rośliny na drugi plan, którego u Ciebie kompletnie brak.
Po tych wszystkich zabiegach odpowiednie formowanie roślin pomiędzy tymi kamieniami mogło by stworzyć zupełnie inną jakość i odbiór zbiornika, który w końcu przestałby być płaskim a stałby się przestrzennym obrazem.

aquamateo
Z dużym doświadczeniem

weder napisał(a):
3D5_Project napisał(a):Ale by była aranżacja na tak dużym litrażu.
Ja bym zrobił Ledy podwieszane, korzenie wychodzące nad tafle wody i było by całkiem inne akwarium. na tylu metrach aż nie mogę uwierzyć że to takie zwyczajne akwarium, ale każdy ma swój gust i swoje kolory do kolorowania. szacun za gabaryt.

Myślę, że ta ocena jest zbyt surowa z Twojej strony.
Ile razy stawiałeś aranż w swoim szkle 720l aby pokazać to co widzimy dziś? To co widzimy może i szału nie robi.
Kolejna aranżacja będzie pewnie bardziej przemyślana. Warto dodać, że w takim zbiorniku konkretny aranż konkretnie kosztuje :mrgreen:

Ważne, że jest zielono jak widać zbiornik żyje i zdobywana jest wiedza praktyczna.
Zawsze można coś tam zmienić w miarę jak ogarniamy temat zarówno praktycznie jak i finansowo. Dla mnie liczy się to, że nie piszę w dziale glony.

Popatrzcie sobie na forumowicza Zielony Amator. Widziałem jego szkło było wystawione puste na allegro. Z tego co czytałem to walczył z glonem i jak sam pisał, że ma już dość. Co by nie było zbiornik 1600l przestał istnieć. Co było powodem?

Dlatego ja za ten trzymam kciuki :)

Wederku starczy przewinąć trochę wyże i jest twój komentarz
weder napisał(a):Szału to nie robi ogólnie totalny misz-masz zarówno co do aranżacji jak i obsady.
Jedyne co cieszy to to, że nie ma glonów, wklej film za 3 miesiące.

Więc nie pisz mi że moja ocena jest zbyt surowa,bo przeczysz samemu sobie i tym pokazujesz jaki jesteś dwulicowcem. W moim temacie akwarium wszystko ci nie pasuje,bo jak sie nie ma już do czego doczepić to można i do wiadra stojącego obok akwa i napisać ze latasz z wiadrami podczas kiedy nie masz zielonego pojęcia bo nie znasz mojej sytuacji jak robię podmianki. Ja w tym temacie wyraziłem swoją opinie jedna i konkretną i szczerą do której mam prawo, a nie tak jak ty kilka rożnych totalnie pokazujących jaką masz osobowość :lol: Więc proszę cie nie cytuj moich odpowiedzi bo ja nie mam czasu cytować twoich a uwierz mi że zauważyłem już dawno że żal dupę ściska jak widzisz akwaria większe niż 360L , i te cwaniackie wypowiedzi, wejść sobie załóż większe akwarium i nie czepiaj sie ludzi.
A apropo moich restartów to trochę źle obserwujesz bo to mój 1 restart ;) mogę ci już zdradzi że będzie 2 i będzie nowa aranżacja, moje akwarium moje testy moje życie i moje emocje :D pozdro weder :)

3D5_Project
Poznaje temat

Miasto: Wodzisław Śląski

aquamateo napisał(a):
kamil_s napisał(a):. Może podrzucicie jakiś KONKRET w postaci podpowiedzi co by tam pogmerać?

Konkretnie to:
Hardscape ułożony masz bez spójności, i o ile korzenie może nie są najgorsze, to kompletnie bez pomysłu ułożyłeś je w zbiorniku. Wygląda to trochę tak, jakby wpadły tam i ułożyły się na dnie zupełnie przypadkowo.
Mogłeś umieścić je łącząc ze sobą po którejś ze stron zbiornika.
Kamienie/lawa również podobnie jak korzenie wyglądają jak ciąg nieprzemyślanych decyzji w sprawie ich ułożenia. Nie zadałeś sobie trudu by choć trochę pokombinować z ich ustawieniem, zabawa fakturą i kształtem ma w układaniu hardscap-u największe znaczenie, a tu tego ewidentnie zabrakło.
Zwróć teraz uwagę że zarówno korzenie jak i kamienie są troszkę z innej bajki i mało do siebie pasują. W moim odczuciu ten zbiornik byłby zdecydowanie lepszy tylko z samymi roślinami. Teraz gdy jest już wszystko ułożone naraził byś się na kłopoty wyciągając to wszystko z akwarium. Niemniej jednak dla mniejszego zła, bo mniej bałaganu zrobisz, usunął bym korzenie. Uporządkowałbym trzeci plan odpowiednia przycinka roślin oraz dodanie nowych gatunków.
Dosadziłbym również rośliny na drugi plan, którego u Ciebie kompletnie brak.
Po tych wszystkich zabiegach odpowiednie formowanie roślin pomiędzy tymi kamieniami mogło by stworzyć zupełnie inną jakość i odbiór zbiornika, który w końcu przestałby być płaskim a stałby się przestrzennym obrazem.

I to jest konkret. Dziękuję . Przez weekend będę kombinował.

kamil_s
Poznaje temat

Miasto: Legnica

Jak wygląda zbiornik na dzień dzisiejszy?
Czy mógłbyś zrobić aktualizację?

dadors
Znający temat

Miasto: Iława

3D5_Project napisał(a):
weder napisał(a):
3D5_Project napisał(a):Ale by była aranżacja na tak dużym litrażu.
Ja bym zrobił Ledy podwieszane, korzenie wychodzące nad tafle wody i było by całkiem inne akwarium. na tylu metrach aż nie mogę uwierzyć że to takie zwyczajne akwarium, ale każdy ma swój gust i swoje kolory do kolorowania. szacun za gabaryt.

Myślę, że ta ocena jest zbyt surowa z Twojej strony.
Ile razy stawiałeś aranż w swoim szkle 720l aby pokazać to co widzimy dziś? To co widzimy może i szału nie robi.
Kolejna aranżacja będzie pewnie bardziej przemyślana. Warto dodać, że w takim zbiorniku konkretny aranż konkretnie kosztuje :mrgreen:

Ważne, że jest zielono jak widać zbiornik żyje i zdobywana jest wiedza praktyczna.
Zawsze można coś tam zmienić w miarę jak ogarniamy temat zarówno praktycznie jak i finansowo. Dla mnie liczy się to, że nie piszę w dziale glony.

Popatrzcie sobie na forumowicza Zielony Amator. Widziałem jego szkło było wystawione puste na allegro. Z tego co czytałem to walczył z glonem i jak sam pisał, że ma już dość. Co by nie było zbiornik 1600l przestał istnieć. Co było powodem?

Dlatego ja za ten trzymam kciuki :)

Wederku starczy przewinąć trochę wyże i jest twój komentarz
weder napisał(a):Szału to nie robi ogólnie totalny misz-masz zarówno co do aranżacji jak i obsady.
Jedyne co cieszy to to, że nie ma glonów, wklej film za 3 miesiące.

Więc nie pisz mi że moja ocena jest zbyt surowa,bo przeczysz samemu sobie i tym pokazujesz jaki jesteś dwulicowcem. W moim temacie akwarium wszystko ci nie pasuje,bo jak sie nie ma już do czego doczepić to można i do wiadra stojącego obok akwa i napisać ze latasz z wiadrami podczas kiedy nie masz zielonego pojęcia bo nie znasz mojej sytuacji jak robię podmianki. Ja w tym temacie wyraziłem swoją opinie jedna i konkretną i szczerą do której mam prawo, a nie tak jak ty kilka rożnych totalnie pokazujących jaką masz osobowość :lol: Więc proszę cie nie cytuj moich odpowiedzi bo ja nie mam czasu cytować twoich a uwierz mi że zauważyłem już dawno że żal dupę ściska jak widzisz akwaria większe niż 360L , i te cwaniackie wypowiedzi, wejść sobie załóż większe akwarium i nie czepiaj sie ludzi.
A apropo moich restartów to trochę źle obserwujesz bo to mój 1 restart ;) mogę ci już zdradzi że będzie 2 i będzie nowa aranżacja, moje akwarium moje testy moje życie i moje emocje :D pozdro weder :)

Dziwne aby się nie zapytać widząc wannę 720l i wiadro.
Mogę cytować Twoje wypowiedzi kiedy tylko będę miał na to ochotę :mrgreen: to forum. Ja tylko wyraziłem opinię na temat tego, że podszedłeś do zbiornika zbyt negatywnie. Nie pisałem nic w sensie osobowym a ty to z braku laku czynisz.
Nie wiem co Cię tak ruszyło ale radzę wyluzować bo mam już dosyć wojenek na tym forum i na pewno, żal mi du,,y nie ściska spokojnie .Wręcz cieszę się, że tacy jak ty mają możliwość postawienia takiego zbiornika przynajmniej jest na co popatrzeć.

A co do moich wypowiedzi w tym temacie to nawiązują one do zbiornika który tu widzimy zarówno jak zmienia się zbiornik tak i moja ocena.

Pozdrawia Cię nie dwulicowo.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

weder
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdynia

Szkło imponujące, aranż wyglądał średnio, ale może po takim czasie coś się zmieniło też czekam na foty bo obserwuję temat od pierwszego posta.

Jeyvis
Początkujący

Miasto: Wołów

Więc jak ?
Będzie aktualizacja ?????

dadors
Znający temat

Miasto: Iława

Przeczytałem cały temat.
Zupełnie bez echa "przeszły" ci glony i za to duży +
Kondycja roślin drugi +
Też chętnie zobaczę aktualizacje i w końcu pokaż to akwa 500L i aranżację żony z pyszczakami :D

Wolfs
Początkujący

Miasto: Poznań

Co tam słychać na placu boju?
1000 l w obiegu - akwarium dekoracyjne ogólno-towarzyskie.
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/1000-l-w-obiegu-akwarium-dekoracyjne-ogolno-towarzyskie-70283.html?p=499585#p499585

[youtube]https://youtu.be/ychIILU4k54[/youtube]

yoyi
Aktywny użytkownik

Miasto: Warszawa

Zdaje się, że zbiornik właśnie trafił na allegro. Szkoda.

szarlej
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Tarnów

Powiązane tematy
  • Obsada do nano akwarium

Jaka obsada roślin do nano akwarium 30L 30×30×35 Bez podawania Co2 I jakie podłoże Z góry dzięki za pomoc.

Wyświetlenia: 132 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Mega akwarium - peha68

Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

Wyświetlenia: 3911 | Odpowiedzi: 49 czytaj więcej...

• Akwarium 240l - inspiracja Green Aqua

https://www.youtube.com/watch?v=1iFpAcTcWZE Zapraszam do obejrzenia.

Wyświetlenia: 637 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• 112l - Akwarium roslinne 2020 - Mariusz Lis

Wymiary akwarium 70x40x40 112l Oświetlenie Sylvania Aquastar, Philips Master 965 x2, Philips Aquarelle. Wszystkie lampy po 18w T8. Jakies 0.7W/L Podłoże Floutite dark + black z poprzedniej aranzacji...

Wyświetlenia: 1377 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• 07l - Mini akwarium - Adamsky41

Hej. Przedstawiam zrestartowane właśnie akwarium 7l (28x13x20cm). Filtracja Aquael Pat Mini Oświetlenie Aquael Leddy Smart 6w sunny Podłoże Platinum Soil Rośliny: Micranthemum Monte Carlo Rotala Yao Y...

Wyświetlenia: 757 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.