Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Akwarium 300x60x60 cm - zakładam - proszę o porady



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



maslo_82 napisał(a):Ten zbiornik, to jeden wielki ciąg pochopnych decyzji. Kupujesz byle co, rośliny kupujesz byle jakie i byle jak sadzisz i układasz. Teraz się pokazują pozytywne opinie, ale powiedzmy sobie jasno, gdybyś tak samo zrobił zbiornik 100L to wszyscy by Tobie kazali zwinąć ten zbiornik, douczyć się i zrobić od nowa.

Gdyby to byl zbiornik 100l, to zainteresowanie byłoby niewielkie, Komentarze delikatniejsze, a właściciel spokojniejszy..
Zwijać zbiornik? Nie jest łatwo naprawiać błędy popełnione przy starcie zbiornika, ale dla tych co potrafią wyciągnąć konstruktywne wnioski, naprawić i nauczyć się przy tym czegoś, należy się szacunek. Ja będę obserwować wątek i życzę powodzenia przy prowadzeniu zbiornika.

Avatar użytkownika
damdaz
Poznaje temat

Posty: 61
Dołączył: 27 cze 2014, 20:48
Miasto: Grudziądz

Wtrącę swoje skromne zdanie...ja bym się na taki baniak nie porywał, brak funduszy i czasu na obsługę, ale jeśli już bym miał czas i pieniądze brał bym firmę....zapewne taniej by mnie wyszło niż nauka na takim litrażu..

radekhk
Początkujący

Posty: 40
Dołączył: 28 paź 2014, 22:46

kamil_s napisał(a):Fabryczne.

400 W / szt.

Załączam foty


Ciekawe lampy 400W tylko na radiatorze? , raczej wątpię aby te lampy miały długą
żywotność . Następny problem jaki widzę to odprowadzanie ciepła spod pokrywy ,
chyba będziesz musiał pomyśleć nad jakimiś wentylatorami z boku obudowy nawiew , wywiew. Albo jak w fiaciku 126p otwarta klapa bagażnika w upalne lato i będziesz musiał ściągać lub unosić pokrywy . Można też podpasować chłodzenie do lamp z piorunami i zamontować siłowniki elektryczne spięte z czujnikiem temperatury które przy jej wzroście podnoszą automatycznie klapy w obudowie a po obniżeniu zamykają , a na krawędziach klap włączają się migające pomaranczowe ledy lub mini koguty ostrzegawcze :wink:.
W każdym razie jak najbardziej życzę Ci powodzenia :D i będę obserwował ten wątek bo też czeka mnie być może niedługo projekt związany z większym akwarium , tylko ja nie mam zamiaru działać pochopnie , bo w przypadku takiego akwarium owszem część powstających problemów można rozwiązywać na bieżąco , a część niestety może być bardzo kosztowna :( .
Ja np na początek myślę coś podobnego jak na foto , niewymagające rosliny , akwarium ma cieszyć oko bez zbytniego nakładu pracy ale profilaktycznie będzie skonfigurowane tak ze może być LT,MT,HT i Mega HT :lol:


Pozdrawiam Bent
Załączniki
Akwa duże.png
Akwa duże.png (141.89 KiB) Przeglądane 1275 razy
Ostatnio edytowano 28 maja 2016, 22:34 przez Bent423, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

No tak, przecież RAZOR jest "da best" :D

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

Spokojnie. Plan mam taki aby wyjąć całe flaki pokrywy, szkielet wewnętrzny i deskowanie oraz belki ze światłem i zostawić jedynie ramę dla lepszego efektu wizualnego . Więc z chłodzeniem i umieszczeniem nad akwarium nie będzie problemu.

Anonim 53850


maslo_82 napisał(a):No tak, przecież RAZOR jest "da best" :D

Niestety Razor pod pokrywę się nie nadaję :( , gdyby miało być akwarium odkryte to tylko razor :D chyba że pojawiłaby się na rynku jakaś inna ciekawa lampa ale na razie chyba nie ma . Natomiast najprawdopodobniej będzie to lampa DIY chłodzona wodą i dwukanałowe moduły dokładnie skopiowane z lamp razora i bez obrzydliwych czerwonych ledów które nie są do niczego potrzebne :D
pozdrawiam Bent

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

Czytam i czytam i już nie bronię, bo sadze, ze to akwarium to fuszerka. Ciagle coś nie tak. Jak sie zakłada tak ogromny zbiornik to właściciel powinien posiadać dość obszerna wiedzę na temat akwarystyki. Ja posiadam 240 l i zawsze coś. Nie kumam właściciela, pisze jakby był ułomny albo na prawdę jest tempo na wiedzę.

Avatar użytkownika
aquaallegro
Poznaje temat

Posty: 107
Dołączył: 16 mar 2016, 17:37
Miasto: Łowicz

11. Zabrania się obrażania lub ośmieszania innych osób w jakikolwiek sposób. Na forum powinna panować atmosfera szacunku i wzajemnego zrozumienia.

12. Publikując treści na stronie roslinyakwariowe.pl należy przestrzegać zasad n-etykiety oraz savoir-vivre?u

szamot1
Poznaje temat

Posty: 77
Dołączył: 24 paź 2015, 02:28

Osobiście patrząc na zdjęcia najbardziej zastanawia mnie to ile autor tematu wydał pieniędzy do tej pory aby osiągnąć to co widzimy.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

weder napisał(a):Osobiście patrząc na zdjęcia najbardziej zastanawia mnie to ile autor tematu wydał pieniędzy do tej pory aby osiągnąć to co widzimy.


Na pewno efekt nie jest wprost proporcjonalny do ilości wydanych pieniędzy :lol:

xenobi
Początkujący

Posty: 26
Dołączył: 18 paź 2015, 19:29
Miasto: Kraków

11. Zabrania się obrażania lub ośmieszania innych osób w jakikolwiek sposób. Na forum powinna panować atmosfera szacunku i wzajemnego zrozumienia.

12. Publikując treści na stronie roslinyakwariowe.pl należy przestrzegać zasad n-etykiety oraz savoir-vivre?u

Avatar użytkownika
aquaallegro
Poznaje temat

Posty: 107
Dołączył: 16 mar 2016, 17:37
Miasto: Łowicz

Nie wiem czemu, ale strasznie dużo złych emocji się tu zgromadziło, i jakoś wydaje mi się, że w sporej części chodzi o pieniądze. Z mojej perspektywy akwarysty (czyli osoby, która ma akwarium i to akwarium tą osobę cieszy) są znacznie gorsze sposoby wydania dużej ilości kasy niż władowanie je w akwarium. Nawet jeżeli ma ono braki i nie wygląda jak pierwszy tysiąc pozycji w konkursie ADA.

Fakt - to akwarium tak nie wygląda, wierzę, że wielu wypowiadających się zrobiłoby je lepiej, ale jednak widzę postęp i ze zdjęcia na zdjęcie jest coraz lepiej. Ale to przede wszystkim autorowi tematu ma się podobać i to on a nie osoby dostające piany przy dyskusji nad "zmarnowanym potencjałem" poniesie konsekwencje ewentualnych błędów.

Avatar użytkownika
szarlej
Zaawansowany użytkownik

Posty: 852
Dołączył: 15 gru 2015, 13:39
Miasto: Tarnów

szarlej napisał(a):Nie wiem czemu, ale strasznie dużo złych emocji się tu zgromadziło, i jakoś wydaje mi się, że w sporej części chodzi o pieniądze. Z mojej perspektywy akwarysty (czyli osoby, która ma akwarium i to akwarium tą osobę cieszy) są znacznie gorsze sposoby wydania dużej ilości kasy niż władowanie je w akwarium. Nawet jeżeli ma ono braki i nie wygląda jak pierwszy tysiąc pozycji w konkursie ADA.

Fakt - to akwarium tak nie wygląda, wierzę, że wielu wypowiadających się zrobiłoby je lepiej, ale jednak widzę postęp i ze zdjęcia na zdjęcie jest coraz lepiej. Ale to przede wszystkim autorowi tematu ma się podobać i to on a nie osoby dostające piany przy dyskusji nad "zmarnowanym potencjałem" poniesie konsekwencje ewentualnych błędów.


Witam
Też myślę podobnie szarlej .
To niestety taka nasza narodowa przypadłość czyli zawiść tak mi się wydaję :( .
Nie mam pojęcia czemu większość atakuje autora wątku , to że działa trochę pochopnie wcale nie znaczy że z czasem nie dojdzie do tego co miał zamiar sobie osiągnąć :wink: .
Każdy z nas udzielających się pewnie też patrzy pod tym kątem jak by to zrobił po swojemu a my nie wiemy co chce docelowo osiągnąć kamil_s i jaki ma budżet na ten projekt .
Po to też jest między innymi to forum aby sobie pomagać nawzajem :D a nie gromadzić olbrzymią ilość złych emocji :shock: .
Pozdrawiam Bent

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

Bent423 napisał(a):
szarlej napisał(a):Nie wiem czemu, ale strasznie dużo złych emocji się tu zgromadziło, i jakoś wydaje mi się, że w sporej części chodzi o pieniądze. Z mojej perspektywy akwarysty (czyli osoby, która ma akwarium i to akwarium tą osobę cieszy) są znacznie gorsze sposoby wydania dużej ilości kasy niż władowanie je w akwarium. Nawet jeżeli ma ono braki i nie wygląda jak pierwszy tysiąc pozycji w konkursie ADA.

Fakt - to akwarium tak nie wygląda, wierzę, że wielu wypowiadających się zrobiłoby je lepiej, ale jednak widzę postęp i ze zdjęcia na zdjęcie jest coraz lepiej. Ale to przede wszystkim autorowi tematu ma się podobać i to on a nie osoby dostające piany przy dyskusji nad "zmarnowanym potencjałem" poniesie konsekwencje ewentualnych błędów.


Witam
Też myślę podobnie szarlej .
To niestety taka nasza narodowa przypadłość czyli zawiść tak mi się wydaję :( .
Nie mam pojęcia czemu większość atakuje autora wątku , to że działa trochę pochopnie wcale nie znaczy że z czasem nie dojdzie do tego co miał zamiar sobie osiągnąć :wink: .
Każdy z nas udzielających się pewnie też patrzy pod tym kątem jak by to zrobił po swojemu a my nie wiemy co chce docelowo osiągnąć kamil_s i jaki ma budżet na ten projekt .
Po to też jest między innymi to forum aby sobie pomagać nawzajem :D a nie gromadzić olbrzymią ilość złych emocji :shock: .
Pozdrawiam Bent


Cała kwintesencja, no i zaglądajmy do swoich portfeli, a nie cudzych. Krytykując podajmy swoje rozwiązanie.

Anonim 52104


Jest kilka szkół zakładania akwarium, to jest jedna z nich, może trochę wyboista - ale jest. Kto nie popełniał błędów niech pierwszy rzuci kamień :D:D:D

Avatar użytkownika
fleelf
Stały bywalec

Posty: 334
Dołączył: 17 kwi 2012, 12:07
Miasto: Rumia

Bent
To co napisał Maslo, a pod czym podpisałem się ja, czy Godween, przyznając mu rację, nie jest absolutnie atakiem lub negatywnym osądem.
Zakładając każdy zbiornik warto posiadać dobry plan, oraz być przygotowanym teoretycznie z większości zagadnień akwarystycznych.
Takie przygotowanie zawsze ułatwia i jest jakimś zabezpieczeniem dla naszych działań. Poza aspektem finansowym, który w przypadku błędnych decyzji pierwszy daje o sobie znać, jest ten drugi który zwiemy frajdą. Niestety w przypadku nieprzemyślanych działań łatwo ją stracić, a to najgorsze w każdym hobby.
Czasami słowa oczywiście nieprzesadnej krytyki są bardziej pomocne od niejednego zachwytu.
Mam nadzieję że teraz łatwiej będzie zrozumieć sens tej "krytyki".

pozdrawiam

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

aquamateo napisał(a):Bent
To co napisał Maslo, a pod czym podpisałem się ja, czy Godween, przyznając mu rację, nie jest absolutnie atakiem lub negatywnym osądem.
Zakładając każdy zbiornik warto posiadać dobry plan, oraz być przygotowanym teoretycznie z większości zagadnień akwarystycznych.
Takie przygotowanie zawsze ułatwia i jest jakimś zabezpieczeniem dla naszych działań. Poza aspektem finansowym, który w przypadku błędnych decyzji pierwszy daje o sobie znać, jest ten drugi który zwiemy frajdą. Niestety w przypadku nieprzemyślanych działań łatwo ją stracić, a to najgorsze w każdym hobby.
Czasami słowa oczywiście nieprzesadnej krytyki są bardziej pomocne od niejednego zachwytu.
Mam nadzieję że teraz łatwiej będzie zrozumieć sens tej "krytyki".

pozdrawiam


Tylko że ja wcale nie pisałem ani o Masło , Godweenie czy Tobie Aquamateo , trochę już jestem na tym forum i jak najbardziej cenię was za doświadczenie i za to że nim się też dzielicie i praktycznie całkowicie zgadzam się z tym co napisaliście :wink: . Z Masło mogę się kłócić o led vs świetłówki :D , ale gdybym chciał się np poradzić na temat założenia dużego akwarium to uderzyłbym do niego ( tylko nie wiem czy by mi pomógł bo twierdzi że jestem" Ledofilem" i mnie nie znosi :mrgreen: ).
A co do autora wątku zaczął jak zaczął grunt że w miejscu nie stoi i na tym forum szuka pomocy i fajnie by było jak by sobie osiągnął to co zamierzał :wink: .
Pozdrawiam Bent

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

Super, cieszę się że zostaliśmy dobrze zrozumiani.
Dziękuję również za miłe słowa, miło się zrobiło :)

Marcin może czasem dosadnie przedstawi jakieś racje, nie raz miałem przyjemność pozytywnie się z nim sprzeczać w innych wątkach ;).
Niemniej jednak w tym temacie, choć jak zwykle na swój uroczy sposób, napisał prawdę i zrobił to w dobrej wierze.
Właściciel zbiornika powinien uwagi wziąć do serca.

pozdrawiam

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

Jedni jadać na urlop pol roku szukają miejsca ,planują latają za ulotkami i podniecają sie tym przez caly ten czas. Inni w tym ja wsiadam samochód i jadę gdzie mi sie podoba.Ci pierwsi powiedzą ze jestem idiota bo nie siedziałem przy kartce i nie wyrysowałem sobie wszystkiego. Dla jednych zakladnie akwarium to wyzwanie życia, dla innych to tylko akwarium.Jak sie nie spodoba to sobie rozwali to wszystko i zrobi od nowa. O ile krytyka jest Ok to sporo osób za czym tu napisala powinna sobie wylać wiadro zimnej wody na lep.Obrażają wszystko i wszystkich kto myśli inaczej. Najlepsza była osoba ,która pisząc o tępocie ,pisze to z błędem ortograficznym. Sami mistrzowie akwarystyki, ale jakoś na wystawach nie czytałem o waszych akwariach.
Wątpię ,żeby ktokolwiek po takich wypowiedział chciał dalej ciągnąc ten watek

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

Czy my wszyscy zakładając swój pierwszy zbiornik byliśmy przygotowani w stu procentach, z wiedzą doświadczonego akwarysty ? Nieee
Nie rozumiem dlaczego taka nagonka ze strony co niektórych forumowiczów,chłopak sobie kupił mega zbiornik bo zapewne takie chciał, warunki domowe jak i finansowe pozwalały, także nie widzę problemu.To że nie ma doświadczenia oraz wiedzy to nie znaczy że trzeba go skreślać i cisnąć po nim , a wręcz przeciwnie pomóc. Z czasem nabierze doświadczenia i pokaże piękny zbiornik na widok, którego co nie którym gały wyjdą.Tu nie trzeba wielkiego cudownego aranżu,samo przebywanie przy takim kolosie robi niesamowite wrażenie.
Była mowa o kwestii finansowej ,to są jego pieniążki może robić co chce,nikogo to nie powinno interesować.
Ja osobiście trzymam kciuki i będę śledził poczynania.

Avatar użytkownika
dadors
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 26 maja 2013, 10:12
Miasto: Iława











Powiązane tematy
  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1407 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Akwarium jamnik 3m

    https://www.youtube.com/watch?v=3DzOLBJisD4 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 142 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1267 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4185 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Mega akwarium - peha68

    Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

    Wyświetlenia: 18490 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 751 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

    Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

    Wyświetlenia: 65676 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 1052 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15427 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pył w akwarium

    Witam założyłem ostatnio nowe akwarium 40l. Kupiłem sobie dobrze oceniane podłoże aktywne aquarium soli firmy tropica którego nie płuczę się przed wsypaniem. Od założenia akwarium po dwóch tygodniach ...

    Wyświetlenia: 772 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 615 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.