Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Akwarium



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



02 gru 2006, 21:51 Akwarium  (#1)  

Witam!
Chciałbym do długości świetlówek, tj. wymiar 60cm dopasować długość akwarium (wymiary zew.) . Proszę o radę czy uwzględniając montaż oprawek bryzgoszczelnych, grubość szkła akwarium 6-8mm wymiar 66cm będzie ok?
Kichu

Avatar użytkownika
Kichu
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 26 mar 2006, 10:47
Miasto: Wrocław

08 gru 2006, 17:49   (#2)  

66cm to bardzo nietypowa długość i może być ciasno po zamontowaniu z oprawkami bryzgoszczelnymi. Ja bym radził zaokrąglić do 70.

code1


08 gru 2006, 21:54   (#3)  

Tak myślałem. Może szukam dziury w całym ale zadaję sobie pytanie czy przy długości 70cm można mówić o niedoświetlonych bokach? Czy te 5cm po jednej i drugiej stronie to mało czy dużo?
Kichu

Avatar użytkownika
Kichu
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 26 mar 2006, 10:47
Miasto: Wrocław

08 gru 2006, 23:03   (#4)  

Ostatni czytałem, że aquael zrobił pokrywę 60cm akwa i 60 cm świetlówki;]

Ja w 60cm akwa tez mam 60 cm świetlówki, ale takim sposobem, że wywierciłem w pokrywie 2 dziury i przepchnąlem świetlówkę, a oprawki są za akwa ;)

Avatar użytkownika
file
Zainteresowany tematem

Posty: 153
Dołączył: 20 kwi 2006, 22:28
Miasto: Rokietnica k. Poznania

10 gru 2006, 20:05   (#5)  

Myślę, że przy tak małej różnicy nie będzie zaciemnionych boków. Swiatło przecież rozchodzi się we wszystkich kierunkach, na boki też choć w mniejszej ilości :)

code1


11 gru 2006, 11:45   (#6)  

Ja też przy akua 60cm mam świetlówki 18W :D
Obudowa skonstruowana, oprawki zwykłe. Jedna oprawka zwiększa długość świetlówki o ok 1cm. Długość 18W to nie do końca 60cm, tylko 59cm - więc z oprawkami dało to 61. A że pokrywa zachodzi na zewnątrz szkła to wygospodarowałem ten brakujący cm po bokach. Bryzgoszczelne też dodają po ok 1cm z każdej strony, tak przynajmniej twierdził sprzedawca na Allegro.

omulec


12 gru 2006, 14:13 pokrywa miala 63cm ...  (#7)  

Sam robilem pokrywe (kiedys). na akwa 60cm. pokrywa miala 63cm i bylo na styk
swietlowki 18watt.
jesli cos robisz sam, najpierw zrob to co najgorsze do poprawy. czyli tu pokrywe.
akwa ci dokleja. nie martw sie nietypowym wymiarem. robilem akwa na sciane w kuchni i sprzedawca usmiechal sie zapisujac rozmiary, ale akwa jest fajowe. i tyle.
nikt nie bedzie go mierzyl ale podziwial.
pozdrowienia

tomy


12 gru 2006, 14:45   (#8)  

Dziękuję za wypowiedzi. Właśnie dokonałem zamówienia mojego pierwszego baniaka o wymiarach 67x40x40, ze szkła opti white, w firmie Pana Bartka Lipczyńskiego.

Pozdrawiam
Kichu

Avatar użytkownika
Kichu
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 26 mar 2006, 10:47
Miasto: Wrocław











Powiązane tematy
  • Akwarium na nawozie ogólnym Vimi

    Postanowiłem postawić zbiornik na nawozach VImi. Naturalne czy krajobrazowe na dziko jak widać [emoji3] Vimi Reminamin Vimi all in One Vimi all in Red Akwarium nie jest jakieś super także zrozumie...

    Wyświetlenia: 2016 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 785 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 3147 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Tygodniowe akwarium 60l

    Ave Takie pytanie. Tydzień temu założyłem akwarium LT. Podłoże Controsoil, filtr Fluval U2, świece na razie 5 godzin dziennie, woda kranowa plus uzdatniacz.Podawane bakterie Sera Bio Nitrivec,dzisiaj...

    Wyświetlenia: 363 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zbrojnik terroryzuje akwarium

    Witam, Akwa 72l, 60cm długość, filtracja ultramax 1500. Obsada: 6 gupikow dorosłych i kilka sztuk narybku 4 danio 6 brzanek wysmuklych Kilka krewetek 1 zbrojnik pospolity... No i właśnie... Syn ż...

    Wyświetlenia: 240 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 340 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtracja do akwarium 450l

    czy w akwarium 450l 150x50x60 starczyłaby filtracja aquael ultramax 1500 i turbo 2000 pod skalary i mieczyki?

    Wyświetlenia: 656 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Serwis akwarium - relaks z Green Aqua

    https://www.youtube.com/watch?v=rmGng5y_dS0 Zapraszam do obejrzenia i chwili reklaksu :)

    Wyświetlenia: 234 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 436 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1087 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bent423 i 397 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.