Wkład filtracyjny Tetra BalanceBalls
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Akwariu 112l Opti White - z malawi na roślinne Pomocy

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Witam Wszystkich,

Właśnie pożegnałem się z moimi Pyszczakami. Po 7 latach obserwacji tych ryb zrobiło się już to nudne.
1 Samiec i 5 samic do tego Kamienie i piasek. Dziecko zabroniło mi sprzedawać akwarium. Kompromis jest taki, że będą roślinki, korzeń, glonojad i może krewetki po pewnym czasie.
Przy Malawi nie miałem za wiele do roboty. Raz na tydzień podmianka wody i drapanie glonów z szyb.
Na ten moment chodzi kubełek i jedynymi mieszkańcami są ślimaki świerki w potężnych ilościach. Wszystko wylatuje. Wodę mam nadzieję, że mogę wykorzystać jako dojrzałą.

Posiadam sprzęt, który chciał bym wykorzystać:
Akwarium Opti White 112l 80x35x40cm, tło czarne folia klejona od zewnątrz
Oświetlenie LED TUBE MARINE Aquael 16watt. 10000K - 1szt ( naprawdę dużo światła)
Pokrywa Juwel - brak oryginalnego oświetlenia, zdemontowane po awarii
Filtr Kubełek JBL E700
Filtr wewnętrzny Aquael Fan2
Grzałka Eiheim 70watt
Karmnik JUWEL

Jeśli drugi filtr nie był by konieczny to chętnie bym z niego zrezygnował.
Jak długo muszę świecić przy poniższych roślinach żeby dobrze rosły?
Podmiany wody jak częste?

Co do aranżacji to mam taki plan:
Na dno chciałbym dać czarny bazalt. 3-6mm (20kg chyba, że trzeba więcej)
Jako nawóz kulki torfowe + trochę ich pokruszę na dno przed wsypaniem żwirku.
Korzeń - 1szt
Roślinki przykładowe wyczytałem na początek mało wymagające:
-Sagittaria Subulata (Strzałka Skrzydlasta)
-Ludwigia Mini sp. Super Red
-Echinodorus Tenellus
-Eleocharis Parvula
-Hemianthus Micranthemoides

Rybki na koniec: neonki, glonojad 1szt, krewetki red cherry. Ile szt danej rybki nie mam pojęcia. Proszę o propozycje. Dobrze, żebym mógł je karmić suchym pokarmem bez konieczności kupowania robaków i innych wynalazków. Akawrium ma być ozdobą w jadalni a dzieci mają podglądać podwodne życie. Ja natomiast chciał bym tam jak naj mniej grzebać oraz czyścić glony z szyb.
Załączniki
20160418_220940.jpg
Tak było

Jarek_123
Początkujący

Powiązane tematy

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości