Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Akwaria biotopowe / roślinne

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Akwaria biotopowe.
Na pewno wielu z Was spotkało się z tym odłamem akwarystyki.
Często kojarzone są ze zbiornikami ciemnych wód, masą korzeni i gnijących liści.

Ostatnio w Magazynie Akwarium trafiłem na ciekawy artykuł Kamila Hazy na temat akwarystyki biotopowej.
Kamil jest w ścisłej światowej czołówce, piąte miejsce na świecie o czymś świadczy.

W kilku zaprezentowanych poniżej materiałach można odnaleźć bardzo wiele przydatnych informacji, oraz przekonać się że akwarystka biotopowa nie musi być bardzo odległą wizualnie od akwarystyki roślinnej. Kwestia wyboru konkretnego, bardziej obfitego w florę biotopu.

Świetnie się to wszystko ogląda i słucha. Cenię ludzi z pasją.

Mam nadzieję, że już za niedługo będę zakładał duży zbiornik tym razem dla siebie. Właśnie w stronę jednego z mych ulubionych biotopów mam zamiar się udać. :wink:
Materiały z udziałem Kamila, były dodatkową inspiracją.

Miłego oglądania :)

aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Jak ciekawostka - opis akwarium Kamila (przedostatni film):

Wymiary: 180x60x32cm (około 345 litrów brutto)
Filtracja: Eheim 2228, Aquael Turbo 2000
Grzanie: przepływowy Hydor 200W
Światło: 2x Leddy Tube Plant, 2x Leddy Tube Sunny, 40x1W moduł LED 6500K, 15x moduł LED RGB
Podłoże: Torf + piasek 0,4-1,2
Woda: 50% RO + 50% Brita (KH 2; GH 4; pH 6,6-6,8)
Obsada roślinna: Echinodorus tenellus, Hydrocotyle leucocephala, Bacopa monnieri, Salvinia molesta, Eichhornia crassipes
Obsada rybna: Apistogramma borelli, Nannostomus eques, Corydoras hastatus, Apistogramma trifasciata, Corydoras sterbai, Nannostomus beckfordi
mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.