Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Akva EXPO 2017 Czechy - wideorelacja

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

Zapraszam do obejrzenia i dyskusji.
mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Shrimp maniak przez ponad 22 minuty bardzo mocno się powtarza.

dust
Aktywny użytkownik

Miasto: Konin/Poznań

Nostalgia :) W sumie to wystawa ryb, aranżacje miały nie odwracać uwagi :)
Najgorsze chyba mimo wszystko było światło.

W sumie ziornik z tymi dyskowcami co według Szopena jest taki ładny, nie różni się zbytnio od reszty, jest lepsze światło i tyle.

Poza tym jak mają taki styl i wnętrza to jakoś nie widzę tam akwarium w stylu nature na zimnym świetle tylko właśnie taki :D trzeba być konsekwentnym :)

Same ryby bardzo ładne, wyrośnięte, wybarwione; nawet przy tym kiepskim świetle.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Czesi mają swój klimat, starszym akwarystom przypomina on czasy u nas sprzed ery akwarystyki roślinnej.

Ale nie zapominajmy iż jest tam wielu miłośników aquascapingu (spore grono jest zarejestrowane u nas na Forum), wiele powoli się zmienia - sam wystrój np. sklepu Karela Rataja zmienił się na przełomie ostatnich lat nie do poznania. To tylko kwestia czasu, jeśli powstanie tam serwis na wzór roslinyakwariowe.pl to pociągnie temat do przodu i na przełomie kilku lat będzie taka "moda" na akwaria roślinne jaka powstała teraz u nas.

Mam nadzieję, że jeszcze koledzy z Czech nas nieźle zaskoczą i dadzą powody do zdrowej rywalizacji :)
mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wystawa pod względem wystroju zbiorników przypomina bardziej giełdę akwarystyczną w stylu tej na Balickiej w Krakowie, lub tak jak Piotr wspomniał akwaria lat 80/90.
Natomiast pozostawiając kwestię stylu i wystroju zbiorników warto wspomnieć, że w takich miejscach zawsze można znaleźć coś ciekawego dla siebie. Mało spotykany gatunek ryb, piękny okaz tego gatunku który poszukujemy, można poznać hodowcę, wymienić się doświadczeniami, zaczerpnąć informacji od starszych kolegów, czy w końcu poznać kogoś ciekawego.
Bez znaczenia jak takie miejsce wygląda, choć chciałoby się by wyglądało jak najlepiej, czasami liczy się to kogo tam spotkamy.
Za czasów mojej młodości, praktycznie w każdym mieście organizowały się giełdy akwarystyczne, kółka hodowców, wystawy lokalnych akwarystów.
Może nie było bogato, ale z wielu z tych spotkań można było wynieść coś wartościowego dla siebie. Nic tak nie wzbogaca jak realna wymiana doświadczeń, a takie spotkania są nie do przecenienia.

aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Autor trochę się czepia. Niestety ulegamy pewnemu zmanierowaniu, że akwarium ma wyglądać tak czy owak, a jak nie pasuje do pewnego schematu, który jest wychwalany to jest już be. Dla mnie to bardziej wystawa ryb niż prezentacja rodem z Interzoo w Hanowerze czy Norymberdze gdzie wielkie firmy mają odpicowane zestawy. Akwarystyka to nie tylko akwaria w stylu naturalnym i aquascaping to też hodowla ryb czy innych stworzonek gdzie akurat wygląd czy dobór roślin nie gra takiej roli. Ot podrzędna wystawa z huczną nazwą EXPO i tyle. Co do klimatu to różnie bywa np. w Katowicach na którymś Weekendzie akwarystycznym też były różne aromaty z przewagą nuty spoconego stroju sportowego z racji lokalizacji na sali gimnastycznej :)

Andersen
Zainteresowany tematem

Miasto: Katowice

Powiązane tematy
  • 065l - PAC 2017 - Marcin Zając

Witam. Ponieważ od konkursu PAC minęło ponad trzy miesiące, chciałem zaprezentować aktualny wygląd i opisać w paru słowach akwarium które w nim startowało. Akwarium od czasu zawodów cieszy oko w prac...

Wyświetlenia: 4148 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

• ADA na NUSATIC 2017

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji ze stoiska indonezyjskiego dystrybutora marki ADA: http://www.adana.co.jp/en/release/detail?id=444 Zwróćcie uwagę na kolory szafek - podoba się Wam taka różnorodno...

Wyświetlenia: 433 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• 300l - IAPLC 2017 - Andrzej Nowak (ATP)

Cześć, chciałbym zaprezentować moją aranżację którą przygotowałem na tegoroczny konkurs IAPLC . Było to moje pierwsze podejście do tego konkursu i myślę że dość udane. Zająłem 72 miejsce w generaln...

Wyświetlenia: 5517 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

• 065l - Ada cube garden 60 - p holiday Adam Golik NSA 2017

WITAJCIE Nasi mili forumowicze! Mam zaszczyt przedstawić kolejny zbiorniczek Ada Cube Garden 60-p Akwarium zainspirowane krajobrazem z kolejnej wyprawy w góry. Poniżej specyfikacja akwarium Akwarium 6...

Wyświetlenia: 6440 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• ADA na wystawie Aquarealm 2017

Wystawa w Singapurze. Fot: Takayuki Fukada

Wyświetlenia: 2589 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.