Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

ADA a terrarystyka

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat

27 mar 2011, 14:11 ADA a terrarystyka  (#1)  

Witam!

Przeglądając liczne blogi poświęcone akwarystyce znajduję co jakiś czas informacje o swego rodzaju drugiej części działalności ADA jaką jest terrarystyka.
Znalazłem fotografię z terrarium umieszczonym w galerii Amano:
http://www.flickr.com/photos/xylema/812 ... /lightbox/

Oraz zdjęcia przedmiotów i katalogu ADA dla terrarystyki:
http://aguajourna.exblog.jp/14462532/

Czy ma ktoś może informacje o tym gdzie można coś więcej poczytać, zobaczyć?

mkoziarski
Poznaje temat

Miasto: Skrzyszów

27 mar 2011, 16:13   (#2)  

No o tym to nie słyszałem i nie wiem jak Wam ale jak dla mnie to terrarium nie wygląda za ciekawie. (tak nie przeczytaliście źle naprawdę powiedziałem, że zbiornik ADA mi się nie podoba) :) :P :) :D

Anonim 19452

27 mar 2011, 16:17   (#3)  

I nie wiem. Znalazłem tylko te zdjęcia ale o produktach ADA do terrarium nic. :roll:

Anonim 19452

27 mar 2011, 16:49   (#4)  

nie jestem pewien czy to terrarium. wygląda na to że zastosowań tam amazonie i w jednym ze zbiorników chyba jest zamontowany licznik bąbelków.
Poza tym pod obrazkiem jest opis "Quem ainda duvida que o tenha Amano terrários?"
W jakim to języku to nie wiem ale wnoszę po końcówce zdania terrários z pytajnikiem ze to pytanie czy to jest terrarium :). według mnie sa 2 bardziej prawdopodobne opcje
- wabi kusa
- zbiornik w którym została wypuszczona chwilowo woda bo pojawił się jakiś problem

Te ten dwa wskaźniki do pomiaru temperatury i wilgotności równie dobrze mogą być dedykowane do wabi kusa a nie do terrarium

Poszumczum
Poznaje temat

27 mar 2011, 17:38   (#5)  

Poszumczum napisał(a):nie jestem pewien czy to terrarium. wygląda na to że zastosowań tam amazonie i w jednym ze zbiorników chyba jest zamontowany licznik bąbelków.
Poza tym pod obrazkiem jest opis "Quem ainda duvida que o tenha Amano terrários?"
W jakim to języku to nie wiem ale wnoszę po końcówce zdania terrários z pytajnikiem ze to pytanie czy to jest terrarium :). według mnie sa 2 bardziej prawdopodobne opcje
- wabi kusa
- zbiornik w którym została wypuszczona chwilowo woda bo pojawił się jakiś problem

Te ten dwa wskaźniki do pomiaru temperatury i wilgotności równie dobrze mogą być dedykowane do wabi kusa a nie do terrarium

A czy twoim zdaniem Wabi-Kusa ma inną zasadę działania niż terrarium?
Kilka razy już potwierdzano, że Amazonia nadaje się doskonale zarówno jak podłoże do akwarium jak i terrarium (a paludaria można określić jako wilgotne terraria). Do typowego Wabi-Kusa, gdzie rośliny rosną w misie lub bardzo niskim akwarium, higrometry nie są potrzebne, bo wskazywałyby tylko wilgotność niewiele wyższą od pokojowej. Na fotkach są zdecydowanie terraria ADA - widać prowadnice do ruchomych szyb i wentylację.

Terraria z galerii to chyba nawet szkło od zwykłego akwarium, tylko inaczej urządzone wnętrze- a florę stanowią pewnie głównie emersyjne formy roślin akwariowych.
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Yahilles
Znający temat

27 mar 2011, 17:42   (#6)  

Obrazek

nature vivarium goods

Jeśli ufać tej nazwie to te przyrządy są do wiwarium

Wiwaria, przypominające kształtem terraria i akwaria są specjalnie przystosowane do hodowli roślin a panujące w nich warunki są identyczne lub bardzo zbliżone do naturalnych warunków życia tych roślin.

Poszumczum
Poznaje temat

27 mar 2011, 23:05   (#7)  

Skoro udało się i Wam odszukać przykłady produktów ADA do vivarium/Wabi-Kusa to znaczy, że muszą one być w sprzedaży.
Szukałem na stronie ADA produktów dedykowanych dla vivarium ale mi się to nie udało. Jest to dla mnie ciekawy temat i warto by było zapoznać się może z ideą Pana Amano w tej materii.

mkoziarski
Poznaje temat

Miasto: Skrzyszów

30 mar 2011, 15:27   (#8)  

Poszumczum napisał(a):Obrazek

nature vivarium goods

Jeśli ufać tej nazwie to te przyrządy są do wiwarium

Wiwaria, przypominające kształtem terraria i akwaria są specjalnie przystosowane do hodowli roślin a panujące w nich warunki są identyczne lub bardzo zbliżone do naturalnych warunków życia tych roślin.

A w terrariach roślin się nie uprawia? Bardziej popularna definicja mówi, że zarówno terrarium, paludarium jak i akwarium to wiwaria. Niektórzy przez wiwarium rozumieją coś w stylu terrarium roślinnego, czyli jasno, wilgotno i więcej bromelii, niż jesteś w stanie sobie wyobrazić :wink:
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Yahilles
Znający temat

30 mar 2011, 16:06   (#9)  

w ofercie ADA nie ma juz od dawna produktow do terrarium.

Ja w swoim terrarium uzywalem amazonii i Brighty K i Stepa 2 rozpuszczanego w RO zraszane recznie rosliny.
Dzrewolaza to nie szkodzilo nic a nic.

Na amazonii mchy zraszane w ten sposob rosly doskonale.....

poligraphica

30 mar 2011, 19:23   (#10)  

Witam
Poniżej podaję link do blogu japońskiego.Jest tam wiele ciekawych zdjęć pokazujących produkty ADA nadające się do terrarium- paludarium .

http://aguajourna.exblog.jp/
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski

Jacek Pawłowski
Znający temat

30 mar 2011, 22:26   (#11)  

Szkoda ze oglądacie zdjęcia poglądowo :( lewy zbiornik ma z lewej strony drzwiczki a prawy analogicznie z prawej.
Tak więc na pewno nie są to zbiorniki akwariowe.
Musze przyznać ze oba zbiorniki tworzą jak by całość i pojedynczo nie robiły takiego efektu.

Dziabag
Początkujący

Powiązane tematy
  • ADA power sand L do niskiego akwarium?

Witam, Przystawiam się do założenia nowego zbiornika 90l na ADA amazonii II. Mam też akurat pod ręką 1l power sand special, wersję L. Stąd też moje pytanie, czy power sand L przy wysokości akwarium 30...

Wyświetlenia: 753 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• ADA Bio rio G - nowy wkład filtracyjny

biorio-fb-2.jpeg Do oferty naszego sklepu dołączył kolejny produkt cenionej firmy Aqua Design Amano. Tym razem jest nim wkład biologiczny ADA Bio Rio G stworzony ze spiekanego szkła... Czytaj w...

Wyświetlenia: 842 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Gadżety ADA na 30tą rocznicę

main_img01.jpg Ich listę znajdziecie na stronie: https://www.adana.co.jp/jp/30th/index.html

Wyświetlenia: 1304 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Tutorial ADA 60p

https://www.youtube.com/watch?v=xelFu-Oyqu8 Zapraszam do obejrzenia. Przypominam o możliwości automatycznego tłumaczenia napisów na j.polski.

Wyświetlenia: 1359 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Glossy 260l, Ada Amazonia + gotowy zestaw roślin

Cześć, Planuje ponownie uruchomić swój zbiornik 260l po dwu letniej przerwie. Plan mam ambitny, chcę skorzystać z gotowego zestawu roślin: zestaw roślin.PNG i mam pare problemów, na które proszę Wa...

Wyświetlenia: 1950 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...
Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości

Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.