Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


81 litry vs 72 litry



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



24 lut 2020, 22:17 81 litry vs 72 litry  (#1)  

Witam Wszystkich

Mam dylemat, jesli chodzi o wytrzymalosc szkła o wymiarach

60x30x40

60x30x45

Grubosc 6mm

Bez wzmocnien. Optiwhite

Malo na forach widze szkiel o wysokosci 45. Zdecydowanie wiecej 40cm

Wiecie moze czym to jest spowodowane? Lepiej chuchac na zimne i brac nizsze by mniejsze naprezenia byly?

Wielkie dzieki
Pozdrawiam
Michal

leczyk10
Zainteresowany tematem

Posty: 280
Dołączył: 04 sty 2016, 16:48

24 lut 2020, 22:25 Re: 81 litry vs 72 litry  (#2)  

leczyk10 napisał(a):Witam Wszystkich

Mam dylemat, jesli chodzi o wytrzymalosc szkła o wymiarach

60x30x40

60x30x45

Grubosc 6mm

Bez wzmocnien. Optiwhite

Malo na forach widze szkiel o wysokosci 45. Zdecydowanie wiecej 40cm

Wiecie moze czym to jest spowodowane? Lepiej chuchac na zimne i brac nizsze by mniejsze naprezenia byly?

Wielkie dzieki
Pozdrawiam
Michal
Witaj,
Przy tej długości i wysokości oba wymiary dadzą radę z tą grubością szkła.
Niższe lepiej się komponuje z długością.
Kiedyś czytałem, że optymalne wymiary długości do wysokości to: wysokość razy 2 lub 3. Jednak głównie to zależy od osobistych preferencji, co kto lubi.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • 72 litry - aranżacja co Wy na to

    Witam wszystkich . Już niedługo zmieniam aranżacje w swoim zbiorniku i proszę was o opinie czy rośliny zostały wybrane dobrze czy zupełnie nietrafione . Co według Was zmienić . Opis zbiornika . Ak...

    Wyświetlenia: 1654 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • 54 litry Galaxy

    Siema. W 54l mam 14Galaxy, 6Pigmejków. Pokazały się okrzemki, czy mogę wpuścić kilka otosków czy to już za dużo?

    Wyświetlenia: 1418 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 74 litry - który Eheim

    Witam, to mój pierwszy post tutaj :) Czy do 74 litrów wystrczy Eheim 2211 ?

    Wyświetlenia: 2078 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 63 litry dobrego planu - pomożecie?

    Witajcie! Powracam do akwarystyki i forum po dłuższej studyjnej przerwie. Wracam z zamiarem stworzenia sobie zakątka do moczenia rąk i oglądania niczym dobrego serialu przy piwie :D Planuję zakupić...

    Wyświetlenia: 889 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Pomoc w oświetleniu 54 litry

    Witam, jako świeża w tej dziedzinie potrzebuję pomocy. Kupiłam zestaw Leddy Set 60 Aquael'a. Natomiast moim zdaniem przydało by się dodatkowe oświetlenie. Akwarium jest na ziemi ogrodowej i żwirku 1-...

    Wyświetlenia: 3281 | Odpowiedzi: 35 czytaj więcej...

  • [54 litry] Hardscape

    Zabrałem się za zakładanie akwarium po dość długiej przerwie i postanowiłem poprosić o pomoc przy hardscape'ie. Na chwile obecna udało mi się stworzyć coś takiego, może ktoś ma jakieś uwagi albo suge...

    Wyświetlenia: 5008 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • 92 Litry...Jakiś pomysł na aranżację?

    Witam, jestem początkujący i od kilku dni posiadam swój drugi 92 litrowy zbiornik. Nie mam pomysłu na aranżację. Oczywiście korzeń posiadam i obsadę mam zaplanowaną ale 1- jakie podłoże najlep...

    Wyświetlenia: 1007 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Jaki filtr do akwarium 64 litry?

    Proszę Was o radę. Szukam odpowiedniego filtra do swojego akwarium. Stary nie daje rady, niestety. Nie chciałbym też przy tej okazji zbankrutować. Dlatego poszukiwania ograniczone są ceną - możliwie t...

    Wyświetlenia: 2801 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Obsada 72 litry - grube wątpliwości.

    Cześć, Pytałem już o to w innym wątku, ale rozwlekle - nikt się nie pokwapił z odpowiedzią. Więc tu krótko i treściwie. Czy w 72 litrach dam radę utrzymać taką załogę? Czy azot i fosfor będzie za d...

    Wyświetlenia: 954 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 182 litry - propozycja obsady

    Witam, chciałbym poznać opinie bardziej doświadczonych osób na temat poniższej obsady jaką wstępnie zaplanowałem do szkiełka 182 (90x45x45). Czy gatunki nie będą sobie wchodzić w drogę, a także czy i...

    Wyświetlenia: 974 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 411 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.