Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

[200L] peryferia rafy - morskie- Michał Maciejewicz

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat
Witajcie,

Chodząc po forum zauważyłem ten dział i postanowiłem zaprezentować swojego "morszczaka", w prawdzie jest młodziutki bo ma dopiero tydzień ale już śmiga i wygląda przyzwoicie :wink:
Tak więc stało się, jestem mega szczęśliwym posiadaczem poniższej solniczki, akwarium zostało odkupione od kolegi.Akwarium postawiłem w miarę szybko i sprawnie (najwięcej czasu poświęciłem regulacji pomp,cyrkulacji i ustawianiu odpieniacza) tak akwarium chodziło ok 4-5 dni, po czym dowiozłem LS (żywej skały) oraz zakupiłem błazenka aby rozpocząć cykl azotowy (akwarium już było w miarę dojrzałe i skała pochodzi od innych akwarystów z funkcjonujących baniek, więc mogłem sobie pozwolić na tak szybkie wpuszczenie ryby).Po włożeniu skały i zrobieniu nie małego syfu odczekałem 2h (w tym czasie metodą kropelkową aklimatyzowałem rybę). Moment wpuszczenia odbył się bezboleśnie, błazenek pływa po całym akwa, pobierał już pokarm, jest wszędobylski i wszystkiego ciekawy (zwłaszcza obiektywu). Jednak od ukwiała trzyma się z daleka (musi się przyzwyczaić) . Ułożenie skały może nie jest za szczególne, ale zależało mi na uzyskaniu miejsca dla koralowców, które muszę zacząć powoli nabywać :wink: Ukwiał zmienił obecnie miejsce i jest po drugiej stronie, we czwartek przywiozę trochę życia i może jakieś korale. Co do sprzętu i życia w akwa:

ZBIORNIK:
Float 8mm, 80x50x50 (dł. x szer. x wys.) w tym wbudowany panel filtracyjny.

OŚWIETLENIE:
Aqua Medic Starlight Future 150W oraz T5 24W aktynika.

FILTRACJA:
-pompa obiegowa Atman
-4 cyrkulatory
-odpieniacz Weipro 2013
- w panelu, złoże zraszane,kamienie zeo i gąbki

i tak się to prezentuje:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

panel filtracyjny:

Obrazek

wariat z definitywnym ADHD :wink: (nie myślcie, że tak łatwo zrobić mu zdjęcie) :)

Obrazek

Obrazek

We czwartek dam kolejne fotki jak uda mi się coś przywieźć ciekawego :)

mr_garden
Stały bywalec

Miasto: Łódzkie

24 kwi 2010, 00:42   (#2)  

Witajcie,

Wczoraj do akwa przybyło trochę życia... ale 1 życie odeszło... mianowicie "stary" błazenek udał się na drugi świat do wielkiej rafy popełniając samobójczą ucieczkę z akwa (znalazłem go rano na podłodze). Najprawdopodobniej po dodaniu nowych ryb, któraś musiała go w nocy wystraszyć/musnąć (przez tydzień był sam w zbiorniku i czuł się pewnie) i wystraszony powędrował ku górze... niestety trochę za wysoko... dodam, że nie mam jeszcze LED'ów nocnych i są całkowite ciemności nocą(ryba traci trochę orientacje) a szkoda bo dokupiłem mu towarzyszkę/towarzysza i chyba się polubili od pierwszego "wpuszczenia" :-P Zwierzaki jake dokupiłem to:

1x Lysmata amboinensis
1x Lysmata Wundermani
1x Amphiprion Ocellaris (został sam po samobójstwie towarzysza, za tydzień mu dokupię)
1x Synchiropus Splendinus (tego widziałem dziś może 2 razy w skałach, niestety jest bardzo bojaźliwy i nie wychodzi ze skał... także o foto jak na razie można zapomnieć)

Zakupiłem również 3 skałki z fajnymi zoathusami i jakieś tam pojedyncze grzybowieńce.

Tak się prezentuje teraz bańka:

Obrazek

Sama aktynika:

Obrazek

Wundermani:

Obrazek

Ambionensis:

Obrazek

Błazenek (jest malutki ma jakieś 2-3cm):

Obrazek

i zoatusy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mr_garden
Stały bywalec

27 kwi 2010, 11:27   (#3)  

Nie boisz sie wprowadzac mandaryna do stosunkowo mlodego zbiornika? Ja kiedys mialem w zbyt mlodym zbiorniku i mi padl, faktem jest, ze mial konkurencje w pstaci szybkiego wargatka szesciopregiego, ktory mu wszystko ze skaly wyzeral :cry:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Grzegorz Guzik
Znający temat

Miasto: Kraków

30 kwi 2010, 00:10   (#4)  

Grzegorz Guzik napisał(a):Nie boisz sie wprowadzac mandaryna do stosunkowo mlodego zbiornika? Ja kiedys mialem w zbyt mlodym zbiorniku i mi padl, faktem jest, ze mial konkurencje w pstaci szybkiego wargatka szesciopregiego, ktory mu wszystko ze skaly wyzeral :cry:

Zgadza się Grzegorzu to był troszkę zbyt szybki krok z mojej strony, ale raz że cena była okazyjna, dwa skały mam z 2 funkcjonujących zbiorników i jest na nich pełno życia, ostatnio zauważyłem całe stada kiełży, wyszły jakieś 15 min po zgaszeniu światła i aktyniki.

Obecnie mandaryn poczuł się pewnie (dziś wygrzewał się na skałach i nawet nie uciekał), jest tłuściutki także chyba jest ok, podaje mu za pomocą strzykawki trochę żywego pokarmu. Dziś zrobiłem spore zakupy jeśli chodzi o koralowce- wygląd bańki się zmienił :)

P.S.

Jak młody był to zbiornik?

mr_garden
Stały bywalec

03 maja 2010, 15:09   (#5)  

Tak mlody jak Twoj wlasnie, ale mysle, ze wargatek i jego predkosc milay decydujace znaczenie. W zbiorniku bylo DSB i refugium glonowe, przy braku odpieniacza i tez szybko sie rozmaite skorupiaki zaczely krecic. Wspominane akwarium jest opisane tu:
http://www.aquascape.pl/galeria/raf2.html
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Grzegorz Guzik
Znający temat

03 maja 2010, 22:59   (#6)  

Zgadza się wargatki są szybkie i w dodatku cały czas coś skubią, natomiast mandaryn uwielbia się wygrzewać na skałach (u mnie już się oswoił i to robi) od czasu do czasu przejdzie ze skałki na skałkę i coś tam podłubie sobie w szczelinach. U mnie dużym plusem i ułatwianie było to, że cała skała, która jest w zbiorniku była przywieziona z funkcjonujących akwariów a życia tam była cała masa. U mnie jest również spory litraż więc stabilizacja przechodzi szybciej, obecnie absorbery chodzą na fulla, po dokupieniu obecnie kilku skał z koralami muszę już dozować wapń (strasznie leci KH).

P.S.

Dorawłałem za dobre pieniądze pięknego NieFoto, a dokładniej Chill Coral jest piękny wstawię niebawem fotki.

mr_garden
Stały bywalec

13 maja 2010, 23:04   (#7)  

Witajcie,

Trochę minęło od ostatniej aktualizacji, w sumie w zbiorniku zmieniło się nie wiele poza dodaniem nowych korali i zmianą w ułożeniu skały, cały czas walczę o dobre parametry, miałem już zalążki cyjano jednak szybko sobie z nimi poradziłem, regularnie czyściłem piach przez tydzień... :wink: Obecnie zbiornik się w miarę ustabilizował, jak na razie skacze mi KH teraz staram się ustalić odpowiednią dawkę Coral Bulider aby KH trzymało się na poziomie 8-9. Ogólnie myślę, że nie jest źle, jak dobrze pójdzie to pod koniec maja będą pływać w nim już jakieś ciekawe ryby :wink:

Parametry z przed godziny:

PH - 8.0
KH - 9
PO4- 0,2
NO3- 15
MG- 1050
CA- 430
SiO3-0
NO2-0

Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... i tutaj jak na razie mój ulubieniec :grin: Tak jak wcześniej było wspomniane troszkę się pospieszyłem z jego zakupem, ale chyba ma się dobrze ? :wink: Zauważyłem, że przytył troszkę, a co najlepsze wychodzi już ze skał i kładzie się na tej największej nad grotą i tak sobie spędza nawet 2h, praktycznie wcale się nie boi :smile:

Obrazek

P.S.

Kupiłem też fajny koralowiec "niefoto", dodam zdjęcie przy następnej aktualizacji.

mr_garden
Stały bywalec

13 maja 2010, 23:18   (#8)  

Bardzo fajnie zapowiadający się baniaczek.. :wink: widać że podchodzisz do tego naprawdę profesjonalnie :) tez bym tak chciał ale jakoś mi się nie chce :P
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Miasto: Warszawa

10 lip 2010, 01:45   (#9)  

Mała aktualizacja, doszło trochę życia... niebawem wstawię filmik ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mr_garden
Stały bywalec

13 lip 2010, 16:48   (#10)  

Fajnie :D Ja się przy okazji pochwalę, że mój premnas ma do trzech dni ukwiał- Entacmea quadricolor. Usiłuję fotnąć, ale mam takie pierońskie świetlówki (Fuji Purple), przy których nici z fotek (wszystko niebieski i nijak balansu bieli nie da się wykręcić).
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Grzegorz Guzik
Znający temat

13 lip 2010, 23:03   (#11)  

Grzegorz Guzik napisał(a):Fajnie :D Ja się przy okazji pochwalę, że mój premnas ma do trzech dni ukwiał- Entacmea quadricolor. Usiłuję fotnąć, ale mam takie pierońskie świetlówki (Fuji Purple), przy których nici z fotek (wszystko niebieski i nijak balansu bieli nie da się wykręcić).

Dzięki Grzesiu :) Właśnie poluję na quadicolor... ale Red (ponoć łatwo się dzielą) i efekt oszałamiający :wink: Niestety mając silną aktynikę trzeba się bardzo postarać o dobra fotkę... balans bieli wariował mi od zawsze na morszczyźnie hehe, te zdjęcia są tragicznie słabe.... nawet nie przykładałem się nic a nic do nich :wink:

Tutaj jeszcze mały filmik (ale kręcony "kalkulatorem" -jakość.... hymm :) )

http://www.youtube.com/watch?v=F2Y-vTFQtf0

P.S.

W bliżej nie określonym czasie może uda mi się wychaczyć niezły rarytas zoa u siebie, w zasadzie nie ma go jeszcze nawet opublikowanego w necie, znajomy ma dostać jeden polip i jestem pierwszy u niego w kolejce heh :)

mr_garden
Stały bywalec

14 lip 2010, 17:29   (#12)  

No moja quadricolor jest właśnie czerwona :wink: Tyle, że na razie, wczoraj sobie usiadła na "pupie" (czyli stopie) i jak się rozwinęła to ma max 4cm średnicy... A premnas to taka krówka, że jak włazi w ten ukwiał, to ledwie 1/10 siebie mieści :!:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Grzegorz Guzik
Znający temat

16 lip 2010, 12:02   (#13)  

Quadicolor szybko rośnie, to ładnej wielkość masz te premnasy :) Moje ocellarisy ostatnio rzucają się na clavularie, muszę i ukwiał kupić :)

mr_garden
Stały bywalec

17 lip 2010, 14:17   (#14)  

Premnas tylko jeden za to okazały :wink: Niestety jest to agresywny błazenek, który spokojnie zatłucze dowolną ilość współbraci i współsióstr. Ma też swoje fantazje co do kształtu dna, potrafi też przesunąć sporą skałkę, generalnie jak klasyczna pielęgnica z Ameryki Środkowej :!:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Grzegorz Guzik
Znający temat

31 lip 2010, 07:49   (#15)  

Grzegorz Guzik napisał(a):Premnas tylko jeden za to okazały :wink: Niestety jest to agresywny błazenek, który spokojnie zatłucze dowolną ilość współbraci i współsióstr. Ma też swoje fantazje co do kształtu dna, potrafi też przesunąć sporą skałkę, generalnie jak klasyczna pielęgnica z Ameryki Środkowej :!:

Grzesiek! Naprawdę tego porównania mi brakowało. Strzał w dziesiątkę :)
Pozdrawiam
Tomasz Kurek

Tomasz Kurek
Zainteresowany tematem

Miasto: Konstancin - Jeziorna

27 wrz 2010, 19:37   (#16)  

,ufff, ładnie, miesiąc temu robiłem restart i zastanawiałem się czy może przeskoczyć na takie cuda, ale zbyt mało wiedzy i jak narazie odpuściłem sobie, powodzenia :)

azet
Zainteresowany tematem

03 paź 2010, 21:48   (#17)  

Bańka się trochę zmieniła, mały update:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mr_garden
Stały bywalec

05 paź 2010, 11:40   (#18)  

Podoba mi sie jak poukladales skałe, fajnie zaczyna porastać.

Jerdezz
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Kępno

Powiązane tematy
  • 200l - BN/T - Sola13pl

Chciałem się podzielić z Wami tym co osiągnąłem głównie dzięki wiedzy i inspiracji do dalszego pogłębiania różnych tematów dostępnych na tym forum. Jeśli ktoś nie lubi esejów to nie ma co czytać, inn...

Wyświetlenia: 2885 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• 200l - Bart’s hills - Piotr Michalski

100x40x50, 200l Wymiary akwarium: 100x40x50, 200l Oświetlenie: Twinstar e-line Nawożenie: Ferka CO2: tak Podłoże: Tropica Filtracja: Eheim 650 Gatunki roślin: rotala rotundifolia red, rotala rotundifo...

Wyświetlenia: 1462 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• 200l - Rajska Sadzawka - prot

200 litrów -- Rajska Sadzawka-- prot 120x40x40 Oświetlenie-- ledowe Aquael Leddy Tube RETROFIT 72W Plant i Sunny Nawożenie Mikro --- Intermag+ Glukonian żelaza Makro sole własne Butla CO2 Podloż...

Wyświetlenia: 1915 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• 200l - Szklana Doniczka 2 - frakir

Druga próba z akwarium roślinnym. Poprzednie umarło najprawdopodobniej przez błędy w nawożeniu i zepsuty substrat podżwirowy. Start: 23.02.2021 Wymiary akwarium: 100x40x50 - 200L, netto: 170L Ośw...

Wyświetlenia: 4511 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• 550l - Naturalne 2m wody - Michał

[Oryginalny post z 9 Marca zginął dzięki awarii OVH - wrzucam go teraz jeszcze raz] Wymiary w cm: dł: 207cm x 50cm x h 63cm (woda do 55cm - zamalowany 8 cm z góry pełni rolę pokrywy). Wewnątrz kom...

Wyświetlenia: 3357 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Recenzje

Ładowanie...

Recenzje

Ładowanie...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.