Bezpieczne zakupy bez wychodzenia z domu.        DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

2 kubełki czy 1 kubełek i 1 wewnętrzny

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam posiadam na stanie 2 kubełki
1 eheim 2224 700l/h 2 kosze + grzałka 200
2 ncf-800 3 kosze 800l/h
I parę wewnątrzych
Nbf -800 800l/h
Aquael fan 3plus 700l/h
Aquael mini 300l/h
I jeszcze jakiś jeden mały z przepływem 450l/h

Moje pytanie brzmi jakie 2 filtry były by najlepsze do 240l 120x40x50
Czy zrobić 2 kubełki jeden mechaniczny eheim a drugi biologiczny ncf
Czy 1 kubełek biologiczny eheim + jakiś filtr wewnętrzny?
I jak je rozmieścić wloty i i wyloty?
Nie mogłem napisać w filtracji bo nie mam uprawnień.

crevzmora
Początkujący

Jak już masz te filtry to zastosuj 2 zewnętrzne. Rurki możesz rozmieścić gdzie chcesz to nie ma takiego znaczenia. Możesz wlot i wylot w jednym rogu, możesz też po przeciwległych. Jak nie chcesz mieć 4 rurek w akwarium to kup trójniki i złącz wloty i wyloty.
Wkłady też jak Ci pasuje - może być jeden biologiczny drugi mechaniczny, możesz lecieć na wkładach standardowych.

szarlej
Aktywny użytkownik

Miasto: Tarnów

Aktualnie 2 chodzą

ncf 800 - 1koszyk gruba gąbka 2 ceramika 3 to gęsta gąbka + wata filtracyjna
eheim 2224 wata gąbka węgiel ceramika i kulki eheima brązowe (nie wiem jak się nazywają ale są dosyć porowate) 700l/h

Wloty i wyloty są po obu stronach akwarium tam gdzie są w pokrywie z tyłu miejsca.

crevzmora
Początkujący

Powiązane tematy
  • Pijawka? Zostawić czy unicestwić?

Cześć, ostatnio oglądając akwarium zauważyłem pijawkę, próbowałem złapać natomiast uciekła w podłoże, i teraz pytanie czy pijawka może w jakiś sposób wpłynąć na wzrost roślin ? Szczególnie eleocharisa...

Wyświetlenia: 686 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Czy to niedobór żelaza oraz innego mikro?

Po raz kolejny muszę zasięgnąć Waszej porady. Powoli wyprowadzam moje akwarium do zdrowego stanu, pozbyłem się krasnorostów i innych glonów (jak na razie). Mam wody okolo 220l. Parametry z wczoraj za...

Wyświetlenia: 1026 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

• Bucephalandra - czy ta roslina może być "owłosiona" :)?

Mam kilka gałązek tej roślinki i na niektórych liściach pojawiły się jakiś czas temu kępki czegoś co trochę przypomina krasnorost ale... pojawiają się one nie w losowych miejscach lecz zawsze na falis...

Wyświetlenia: 343 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Czy microsorum a wysokość akwarium

Witam Nurzaniec śrubowy jak wyrośnie ponad poziom wody kładzie się na niej. Czy podobnie dzieje się z microsorum? Chciałbym umieścić microsorum w moim akwarium na tylnym planie a akwarium ma ok. 20 ...

Wyświetlenia: 490 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Czegoś brak, czy coś zjada liście?

Witam, Od około 2 tygodni na liściach żabienic widać coś takiego jak na zdjęciach poniżej. Przybywa tego z dnia na dzień. Innych niepokojących oznak w akwarium brak. Wszystkie rośliny poza żabienic...

Wyświetlenia: 1201 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.