Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Problemy z PH



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



02 sie 2020, 12:36 Problemy z PH  (#1)  

Witam
Moje akwarium ma 125 l wody netto(roślinne), podłoże aktywne ada amozonia 2 16 l , filtracja unimax 1000 2 l matrixa, 2 l ceramiki i około 1 l Hyper od qualdropu,oświetlenie 2 x sunny 16 W i 2 x plant 16 W od aquaela . Podaje co 2 z butli przez dyfuzor narurowy. poziom co 2 kontroluje przez czekera z płynem wskaznikowym kolor ciemny zielony (co 2 zaczynam podawać 1 h przed światłem i konczę 2 h przed wyłączeniem oświetlenia). Używam wody RO(stoi co najmniej 24h po filtracji) i mineralizuje GH+ ONE PLANT do 7 i KH Builder do 1,5 (około) od Qualdropu. Obecne parametry to:
ph-5,8 około
GH- 7
Kh-1,5(około)
Mój problem polega na zbyt niskim według mnie ph. Z roślinami jest ok rosna wybarwiaja sie ale ryby czasami są mało ruchliwe(rozbora klinowa, tetra cesarska, kiryski). Zawsze mierząc wtedy ph wychodziło poniżej 6( jakieś 5.6 5,8). Zdaje sobie sprawę ze to powoduje niski poziom kh ale nie mogę podnieść więcej kh bo produkt który stosuje podnosi również potas( około 1,5 kh to jakieś 20 K bo w mineralizatorze na gh nie ma potasu i on również nie podnosi kh ). I tu jest problem z wyregulowaniem bo jak przykręcam co 2 to ph delikatnie rośnie ale czeker robi się niebieski i rośliny nie bąblują. Dam co 2 więcej ph leci w dół. Na wylocie z filtra mam deszczownie i jedna część porusza powierzchnią tafli wody do tego mam skimmer który włącza się co 1 h na 5 min żeby zapobiegać się tworzeniu filmu bakteryjnego. Ogólnie z mineralizatora jestem zadowolony bo prowadzi się akwarium łatwiej niż na produkcie który używałem wcześniej.Stosowałem wcześniej mineralizator od Vimi. Stosujac dawke do poziomu 7 8 gh kh wychodzi tam tez około 1kh. Dodam jeszcze ze w akwarium nie mam żadnych kamieni.
Moje pytanie brzmi jak podnieśc uregulować te ph. Jeżeli podnieść kh to w jaki sposób? Wiem ze podłoże aktywne ściaga kh bo wcześniej miałem małe akwarium gdzie testowałem sobie podnoszenie kh preparatem z sery i z poziomu 4 kh sciagało do 1.

linkon1992
Początkujący

Posty: 26
Dołączył: 01 paź 2019, 18:40

15 sie 2020, 11:22 Re: Problemy z PH  (#2)  

Spróbuj mineralizator grovise, podnosi GH/KH 2:1 i nie zawiera potasu, sam stosuje i jestem bardzo zadowolony, w dodatku dawki które zaleca producent pokrywają się z testami - po dodaniu 10ml do 30l wody RO wychodzi GH 7-8, KH 3-4, ( test kropelkowy zoolek), nie pamiętam niestety ile wychodziło pH

Watkins
Poznaje temat

Posty: 139
Dołączył: 23 mar 2017, 12:19

22 sie 2020, 10:55 Re: Problemy z PH  (#3)  

U mnie ten mineralizator: GH 9-10 KH 3-4, PH niestety wychodzi trochę za wysokie na poziomie 7-7,2 więc dawkę trzeba skorygować.

El Grey
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 19 kwi 2004, 10:02
Miasto: Łódź











Powiązane tematy
  • Pylenie na szybie, kamieniach i piasku - ogólne problemy

    Cześć. Od pewnego czasu mam problem z pyleniem szyb ale nie mogę znaleźć rozwiązania. Obecnie podaję (dawki tygodniowe, dzielone na 7 dni) 20mg NO3, 1mg PO4, K 25mg przy podmianie i korekta raz na ok ...

    Wyświetlenia: 11593 | Odpowiedzi: 94 czytaj więcej...

  • Pogestemon erectus wasze doświadczenie - problemy.

    Cześć pytanie do osób które próbowały albo posiadają pogestemon erectus. Dwa razy robiłem podejście do tej rośliny. Koszyk nie in vitro. Za każdym razem igiełki odpadają i roślina się rozpuszcza i umi...

    Wyświetlenia: 1016 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Rośliny stanęły problemy z nawożeniem

    Akwarium 1,5 roku na ziemi ogrodowej 204 l, filtracja prefiltr z wkładem z włókniny, za nim JBL 1502 za nim filtr do wody gdzie rozpuszczam CO2 z butli około 2bąble/s Oświetlenie CHIHIROS LED PLUS RGB...

    Wyświetlenia: 810 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Problemy z nawożeniem

    Witajcie. Moje dotychczasowe nawożenie akwarium było dość nieregularne, na oko, bez magnezu, z niestabilną bimbrownią. Te czynniki wpłynęły zapewnie na kondycję niektórych roślin, jak np ciemne igiełk...

    Wyświetlenia: 1004 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Problemy u bucek

    Ostatnio pracuje w delegacji i wracam do domu na weekendy,patrze a u bucków niektóre liście wyklądają kiepsko. Parametry w akwarium praktycznie sie nie zmieniają no moźe za wyjątkiem ph Kh 5 Gh 9 Ph...

    Wyświetlenia: 2096 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Problemy z roślinami/ glonami - wojna trwa już prawie rok

    Witam, proszę o porady sugestie co robię nie tak gdyż od 2tyg. po założeniu nowego zbiornika (w zamierzeniu holenderskiego) mam problem z glonami Rhizoclonium nitkowatym oraz z zielenicami połaciowym...

    Wyświetlenia: 2687 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Problemy z Ca pomimo wody RO z Vimi.

    Akwarium 160 litrów . Cała woda RO jest mineralizowana Vimi . Na 40 litrów podaje 16 gr. mineralizatora. W załączniku dzisiajsze wyniki . Dziwne jest to ,że przed przejściem na RO , Ca rozniez było...

    Wyświetlenia: 4623 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Trudne do identyfikacji problemy z roślinami

    Witam Was serdecznie Pisze do Was z prośbą o jakieś rady gdyż moje pomysły się wyczerpały. Akwarium 160 litrów. Oświetlenie led 0,6W/L pH= 6,9-7,0 KH= 6 Jest butla z CO2 Wapń i magnez 80:20 Potas 20 P...

    Wyświetlenia: 12444 | Odpowiedzi: 57 czytaj więcej...

  • Używany filtr Eheim - problemy z pracą

    Witam zakupilem uzywany filtr Eheim profesional 4 podlaczylem go do 2 akwarium po 5 minutach pracy sie wylacza , wylaczylem wtyczke i poczekalem 10 minut i znowu zaczol chodzic , ale juz po 5 minu...

    Wyświetlenia: 949 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nawożenie dojrzałego zbiornika roślinnego - same problemy

    Pomóżcie mi, proszę, zidentyfikować niedobory czy potencjalne blokady w moim akwarium. Zbiornik ma 7 miesięcy. W takim okresie powinna być bajka, a wygląda na zaniedbany; Echinodorusy pokrywają się z...

    Wyświetlenia: 3883 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kamil piputa, Naleśnik Akwariowy i 382 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.