Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Problem ze złotą rybką



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



16 paź 2018, 18:18 Problem ze złotą rybką  (#1)  

Witam

Dzisiaj podczas karmienia zaobserwowałem u jednej rybki coś dziwnego.
Czy ktoś może wie czo to jakaś choroba czy rybka może została zaatakowana przez inną.
Mam oczko wodne z karpiami Koi i jest tam właśnie jedna złota rybka którą dostałem jako prezent i nie chciałbym jej odławiać.
A jeszcze bardziej nie chciałbym żeby inne zaraziły sie czymś od tej złotej rybki.
Mam ją od 8 miesięcy i był spokoj a teraz coś takiego. W oczku jest 6 karpi które mają od 2-3 lat.

Wiem ze to forum "rosliny akwariowe" a ja otwieram wątek o rybce ale nie wiem do kogo się zwrócic a tu jest dużo akwarystów więc może mi ktoś pomoże z dobrej woli.

Pozdrawiam
Załączniki
IMG-20181016-WA0000.jpg
(50.49 KiB) Pobrane 821 razy
IMG-20181016-WA0001.jpg
(66.55 KiB) Pobrane 821 razy
IMG-20181016-WA0002.jpg
(72.83 KiB) Pobrane 821 razy

Kenny1337
Początkujący

Posty: 14
Dołączył: 30 kwi 2016, 22:18

16 paź 2018, 20:32 Re: Problem ze złotą rybką  (#2)  

Witaj,
To wygląda na zdjeciu jak rana. Możesz potwierdzić? Możliwe, że rybka się o coś zahaczyła i gwałtownym ruchem wyrwała sobie kilka łusek. Ciężko określić ze zdjęcia co to dokładnie jest. Czy jest to narośl czy może coś innego.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

16 paź 2018, 20:35 Re: Problem ze złotą rybką  (#3)  

Jutro jak będzie widniej postaram się zrobić lepsze zdjęcie.

Kenny1337
Początkujący

Posty: 14
Dołączył: 30 kwi 2016, 22:18

16 paź 2018, 20:51 Re: Problem ze złotą rybką  (#4)  

A nie możesz opisać i nie męczyć ryby wyciąganiem jej z wody "gorącą" ręką.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

17 paź 2018, 06:20 Re: Problem ze złotą rybką  (#5)  

Jak dla mnie to uszkodzenie mechaniczne.

Avatar użytkownika
BOROTom
Znający temat

Posty: 1479
Dołączył: 13 mar 2015, 17:04

17 paź 2018, 11:55 Re: Problem ze złotą rybką  (#6)  

BOROTom napisał(a):Jak dla mnie to uszkodzenie mechaniczne.
Tak to wygląda jednak na zdjęciu nie zbyt dokładnie widać. Dlatego prosiłem o opis wyglądu sytuacji. Poprzez obserwację zachowania ryby w wodzie i tego jak wygląda to co jest na łuskach. Czy to narośl, czy uszkodzenie, a może pasożyt wystający między łuskami.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

17 paź 2018, 13:47 Re: Problem ze złotą rybką  (#7)  

Czyżby kot lub inny zwierz organizował sobie obiad?

szawel
Początkujący

Posty: 11
Dołączył: 18 paź 2011, 15:06
Miasto: legnica

17 paź 2018, 13:47 Re: Problem ze złotą rybką  (#8)  

Być może.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • Nowe akwarium problem z mętno-żółtą wodą

    Cześć, Po latach powróciłem do akwarystyki, założyłem baniaczek 240l i od drugiego dnia pojawiła się mętno biała woda. Tydzień mija dorzuciło jeszcze odcień żółtawy. Brunatnice i pierwotniaki? okrzem...

    Wyświetlenia: 1016 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Problem z glonami i prośba o interpretacje wyników testu.

    Witam. Jestem tutaj nowym forumowiczem, czytałem dużo na temat glonów tutaj jak i na innych forach. Walczę z nimi już kilka ładnych miesięcy. Posiadam akwarium 64l w nim kilka roślin które wczoraj pr...

    Wyświetlenia: 1319 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Problem z glonami oraz z roślinami

    Witam, od około miesiąca mam problemy z moim akwarium 240l, baniak jest koło 1,5 miesiąca po restarcie, na początku zapowiadało się dobrze, lecz po jakimś tygodniu rośliny bardzo zwolniły wzrost i po ...

    Wyświetlenia: 962 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Neon simulans problem

    Drodzy koledzy. Poradźcie. Nie mam pojęcia dlaczego moje simulansy spędzają całe dnie w ukryciu. Wcześniej w tym akwarium funkcjonowały towarzysko ze srogą liczbą narybku kakadu. Imprezowały wręcz...

    Wyświetlenia: 355 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Problem z roślinkami

    Witam Akwarium 240 lirtrow,2 filtry jbl e-1502. Oświetlenie luwela 1 x led naturę 6500K 21W, 1 x led Day 9000K 21W + sinkor wrb 6000K 40W. Podłoże zwykły żwir. Woda podmieniana co tydzień na ro w ilo...

    Wyświetlenia: 843 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Problem z roślinami - nawożenie

    Witam, jestem początkującym akwarystą. zawsze miałem akwaria na podłożu jałowym bez nawozów. Teraz założyłem akwarium 112l na substracie jbl aquabasis i zacząłem nawozić akwarium nawozami aqua art bez...

    Wyświetlenia: 18446 | Odpowiedzi: 74 czytaj więcej...

  • Problem z roślinami

    Witam, Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość . Od pewnego czasu rośliny zaczęły ginąć . Normalnie się rozpuszczać. Akwarium 60l, uruchomione rok temu. Parametry wody : NO3: 60 NO2: ...

    Wyświetlenia: 496 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Problem z glonami w nowym akwarium

    Witam wszystkich forumowiczów, Chciałbym się podzielić problemem zielono-brązowej wody w akwarium. Zbiornik jest nowy 200 L ale założony 2 miesiące temu. Lampa led chrono 100w - dawkowanie 6h dzienni...

    Wyświetlenia: 4359 | Odpowiedzi: 49 czytaj więcej...

  • Filtr RO problem z buczeniem

    witam, Mam taki problem, mianowicie co jakiś czas zaczyna mi buczeć pompa w filtrze RO, tak sądze, że to ona, bo dźwięk sie niesie, pomimo, że wyciągnę wtykę z gniazda ona i tak buczy, nie rozumiem ja...

    Wyświetlenia: 1354 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Problem z pniem oliwki

    Dzień dobry. Od 3 miesięcy posiadam 25-letnią oliwkę. Dzisiaj zauważyłam zmianę na pniu (poniżej zdjęcia). Kora poczerniałe i popękała tylko z jednej strony IMG_1664.JPG IMG_1665.JPG IMG_1666.JPG ...

    Wyświetlenia: 514 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 351 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.