Jesteś tutaj: SerwisForumGalerieKonkurs CALRA 2018

050l - Scaper's tank - Łukasz Krzystanek

Konkurs na najładniejsze akwarium roślinne.
Publikacja prac do
30.05.2018

Witam, przedstawiam zbiornik który ma obecnie ok 6 miesięcy

Wymiary: 45x31hx36 50L
Oświetlenie: 2x Chihiros RGB ustawione na 70%
Filtracja: Eheim 2224
Podłoże: ADA Amazonia light
Dekoracje : Korzenie Drift wood
Nawożenie:ADA brighty K, Green brighty mineral, Green Brighty Nitrogen, Green Brighty Iron
Technika CO2: Zestaw CO2 z butlą wysokociśnieniową
Rośliny:
Rotala colorata
Rotala Butterfly mini
Ludwigia mini super red
Ammania sp bonsai
Microsorium mini
Microsorum True Needle Leaf
Bolbitis difformis Baby leaf
Cryptocoryne Lutea hobbit
Hygrophila pinnatifida
Anubias nana pangolino
Anubias nana mini
Staurogyne repens
Eleocharis sp. mini
Mini pelia oraz różne mchy

2b.jpg

3a.jpg

PSX_20180428_190011.jpg

1a.jpg

2.jpg

4a.jpg

sc1.jpg

1sdc.jpg

wer.jpg

PKS_26
Stały bywalec

Miasto: Bukowno/Sławków

Bardzo ładny zbiornik.

piter134
Poznaje temat

Miasto: Warszawa

Jak kolega powyżej, piękne akwarium. Na fotach zbiornik wydaje się większy ale to zasługa dobrze skomponowanej aranżacji z mocnym punktem centralnym. Rotala soczyście wybarwiona super bąbluje. Napisz jak przeprowadzasz nawożenie i jak się sprawuje twinstar, pozdrawiam Paweł.

FOREST DJ
Poznaje temat

Rewelka, aż nie wiem co napisać. Jestem na TAK.
Napisz proszę jak przebiegł start na amazoni z nawozami ADA, jak świeciłeś na początku ? Rośliny z koszyczków czy in vitro ?

Stefek_abc
Poznaje temat

Stefek_abc napisał(a):Rewelka, aż nie wiem co napisać. Jestem na TAK.
Napisz proszę jak przebiegł start na amazoni z nawozami ADA, jak świeciłeś na początku ? Rośliny z koszyczków czy in vitro ?

Dziękuje, start na Amazonii light bezproblemowy, podmiany raz na tydzień a nie jak przy normalnej wersji 2-3 w tygodniu, światło pierwsze 3-4 tygodnie świeciła jedna lampa na 100% mocy, wszystko rosło ładnie jednak do wybarwienia roślin czerwonych było to za mało i dokupiłem drugą chodzą obie na 80% i są podwieszone ok 25cm na taflą wody, nawozy standardowe dawkowanie według instrukcji, woda ro/mineralizator, co2 z butli 24h co do roślin większość z koszyków.

PKS_26
Stały bywalec

Witaj ponownie Łukasz, możesz zdradzić z jakiej firmy masz akwarium, bo jak dobrze widzę to jest ono jednolitym odlewem i prosiłbym słów parę o twinstarze (ile h pracuje na dobę itd.).

FOREST DJ
Poznaje temat

FOREST DJ napisał(a):Witaj ponownie Łukasz, możesz zdradzić z jakiej firmy masz akwarium, bo jak dobrze widzę to jest ono jednolitym odlewem i prosiłbym słów parę o twinstarze (ile h pracuje na dobę itd.).

Akwarium to Dennerle scaper's tank 50, Chihiros doctor włączony cały czas są 3 tryby w zależności który ustawisz z taka częstotliwością będzie się uruchamiał, czy działa tego chyba na 100% nie wie nikt ;) na pewno nie ma pylenia szyb, glonów innych też nie ma, czy to jego zasługa ciężko stwierdzić ;)

PKS_26
Stały bywalec

Akwarium rewelacyjne a kolor wybarwienia rotali mega.

Matrial
Aktywny użytkownik

Miasto: Poznań

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Zobacz co nowego na naszej stronie głównej Pokaż