Lista działów » Forum ogólne


III Mistrzostwa Dyskowców Warszawa 2011Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.

Obrazek
Regulamin
III Międzynarodowych Mistrzostw Dyskowców

Warszawa 2011.

§ 1

III Międzynarodowe Mistrzostwa Dyskowców zwane dalej Mistrzostwami, organizowane są przez stowarzyszenie: Polski Klub Miłośników Dyskowców Mają one charakter otwarty. Mogą w nich uczestniczyć zarówno zrzeszeni, jak i nie zrzeszeni akwaryści krajowi oraz zagraniczni, w oparciu o ustalenia niniejszego regulaminu.

§ 2

Mistrzostwa odbędą się w ramach Targów ZOO-Expo w dniach 29.09 - 2. 10. 2011r. w Warszawie na hali wystawienniczej MT Polska przy ul. Marsa 56 C.

§ 3

Warunkiem uczestniczenia w Mistrzostwach jest terminowe zgłoszenie ryb z rodzaju Symphysodon organizatorowi na specjalnie opracowanych do tego celu formularzach, a także wpłacenie w oznaczonym czasie ustalonej przez Organizatora kwoty pieniężnej za każdą wystawianą rybę.

§ 4

Ocena dostarczonych na konkurs dyskowców zostanie przeprowadzona wg zasad opracowanych przez Kolegium Sędziowskie Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców przez specjalnie powołaną do tego celu komisję sędziowską z udziałem sędziów zagranicznych. Jej skład ustala Organizator.

§ 5

Wszyscy akwaryści biorący udział w Mistrzostwach, bez względu na zajęte miejsce, otrzymają specjalny medal okolicznościowy, a ponadto, za każdego wystawionego na Mistrzostwach dyskowca specjalny dyplom.

§ 6

Specjalnych medali okolicznościowych nie otrzymują akwaryści uhonorowani na Mistrzostwach medalami specjalnymi.

§ 7

W klasyfikacji generalnej miejsca 1 - 3 premiowane są specjalnymi statuetkami, medalem złotym, srebrnym i brązowym oraz dyplomami, wg zasad określonych w § 5 i 6 niniejszego Regulaminu.

§ 8

W klasie dyskowców dzikich, miejsca 1 - 3 premiowane są specjalnymi statuetkami, medalem złotym, srebrnym i brązowym oraz dyplomami, wg zasad określonych w § 5 i 6 niniejszego Regulaminu.

§ 9

Zwycięzcy poszczególnych grup barwnych za miejsca 1 - 3 premiowani będą specjalnymi statuetkami, medalem złotym, srebrnym i brązowym oraz dyplomami, wg zasad określonych w § 5 i 6 niniejszego Regulaminu.

§ 10

Za organizację Mistrzostw odpowiedzialny jest wyznaczony przez Zarząd PKMD - Komisarz Mistrzostw, który pełni swą funkcję w oparciu o powołane do tego celu Biuro Mistrzostw.§ 11

Zażalenia na decyzje podejmowane przez Komisarza Mistrzostw, uczestnik konkursu może składać jedynie w formie pisemnej, w terminie - do czasu zakończenia Mistrzostw. Są one rozpatrywane w trybie przyspieszonym przez Zarząd PKMD.

§ 12

Regulamin opracowano na podstawie uchwały Zarządu PKMD.Za Zarząd PKMD

Sekretarz

Marek Widur.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Międzynarodowa Konferencja Sędziów

oceniających ryby z rodzaju Symphysodon

Warszawa 30 września 2011r.

ZAPROSZENIE

Zarząd Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców oraz Rada Sędziowska PKMD ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Sędziów oceniających ryby z rodzaju Symphysodon, która odbędzie się w Warszawie w dniu 30 września 2011 roku w czasie III Międzynarodowych Mistrzostw Dyskowców.

Konferencja stanowić będzie kontynuację obrad, jakie miały miejsce w Neapolu w 2010 roku i dotyczyć ujednolicenia zasad oceny (punktacji) ryb z rodzaju Symphysodon na konkursach, co umożliwi w przyszłości organizowanie Mistrzostw Świata i Europy w tej kategorii ryb.

W trakcie konferencji zostaną także poddane ocenie trwające w tym czasie Mistrzostwa Dyskowców w Warszawie, które Polski Klub Miłośników Dyskowców zorganizował opierając się w większości na ustaleniach, jakie zapadły na konferencji włoskiej.


Rada Sędziowska PKMD...................................................................... Sekretarz PKMD

Andrzej Sieniawski............................................................................Marek Widur


Informacje dodatkowe.


Organizatorzy przewidują, że Konferencja odbędzie się w godzinach: 12 - 18 z przerwą na obiad.

Istnieje możliwość rezerwacji noclegów - meil: asie1@interia.pl - w pokoju 1-osobowym (koszt 1 doby 90 zł) lub 2 - osobowym (koszt 1 doby 70 zł).

Dodatkowe pytania dotyczące Konferencji można kierować na adres: asie1@interia.pl

Avatar użytkownika
kocan1
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 10 sie 2003, 21:44
Miasto: Legionowo

25 kwi 2011, 04:27   (#2)  

Wystawy i mistrzostwa tych ryb to nie tylko okazja dla zaprezentowania wyselekcjonowanych okazów z własnych hodowli przez osoby które niejednokrotnie spędziły lata w poznawaniu tego gatunku.

Jest to również świetna okazja poznania specyficznych niuansów takich jak wybarwienie, odpowiedni kształt, zarys budowy itp. dla osób które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi rybami.
Z takiej okazji warto skorzystać by podglądnąć jak powinni wyglądać przedstawiciele tego gatunku, ponieważ może to pózniej ułatwić właściwą ocenę i pomóc w zakupie odpowiednio kształtującego się osobnika.

Od lat nie malejąca popularność tych ryb jak i fakt powstawania w wyniku wieloletniej selekcji coraz to nowych odmian barwnych a coraz częściej i kształtów jak np. altum, bulldog czy hi finn powoduje że w tym gatunku ryb nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa i jeszcze długo będziemy zaskakiwani czymś nowym.

Dzięki wciąż rosnącej "świadomości akwarystycznej" ryby te wbrew panującej do niedawna opinii o niemożności ich utrzymania w akwariach roślinnych, coraz częściej stają się mieszkańcami takich właśnie zbiorników.

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

26 kwi 2011, 10:09   (#3)  

Skoro mistrzostwa odbędą się w Warszawie to adres internetowy strony festiwalu - (zoofestiwal.krakow.pl) raczej jest kiepskim pomysłem. :roll:
Załączniki
plakat.jpg
(145.27 KiB) Pobrane 1145 razy

Avatar użytkownika
Pery16
Początkujący

Posty: 20
Dołączył: 28 cze 2009, 22:00
Miasto: Wieliczka

02 paź 2011, 21:48   (#4)  

Ryby prezentowały się rewelacyjnie, swoje okazy wystawiali akwaryści z całej Europy, to coś niesamowitego :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12066
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem PremiumPowiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5Użytkownicy przeglądający ten dział: kichnu, Lizur97 i 137 gości

Copyright © 2001-2023 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.