Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Odpowiedzi na pytania zadane panu Amano



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.


26 maja 2004, 15:43 Odpowiedzi na pytania zadane panu Amano  (#1)  

Nie wszystkie pytania były zadane w czasie spotkania. Odpowiedzi te to dosłowne cytaty pani tłumaczącej wypowiedzi pana Amano.

1.W swoich zbiornikach utrzymuje Pan bardzo niską twardość wody. Czy wedłóg Pana jest to warunkiem utrzymania roślin w dobrej kondycji? M.Baranowski

Zdecydowanie ponieważ tak jak państwo wiedzą miękka woda sprzyja rozwojowi roślin i utrzymanie akwarium w lepszym stanie niż przy wodzie twardej. Wiec to sie przyczynia do polepszenia warunków.

2.Jak wygląda proces planowania nowego zbiornika? Czy przystępując do zakładania akwarium ma Pan już dokładny obraz jego wyglądu, który wystarczy jedynie wprowadzić w życie? Czy też modyfikuje Pan pierwotny plan w trakcie pracy i w pierwszych tygodniach istnienia zbiornika? M.Baranowski

To jest tak jak z przygotowaniem jedzenia. Może istnieć jakiś pierwotny plan ale podczas przygotowywania tego robi sie to intuicyjnie.

3.W jaki sposób udaje się Panu wydobyć tak intensywne kolory u roślin o czerwonym zabarwieniu liści? Często opisywanym sposobem na uzyskanie takich rezultatów jest utrzymywanie niskiego poziomu azotanów. Czy stosuje Pan tą metodę? M.Baranowski

Stosuje dwutlenek węgla i żelazo, kiedy żelazo znika one tracą ten kolor.

5.Wedlug danych o Pana zbiornikach zamieszczanych w Aqua Journal utrzymuje Pan minimalny poziom azotanow i fosforanow (czesto podaje Pan zerowe wartosci) czy i w jakich ilosciach podaje Pan makroelementy, w szczegolnosci azot i fosfor? Grzegorz Guzik

Azotany i fosforany w tych akwariach gdzie wykozystuje się to co przypomina korzenie (prawie we wszystkich) one tak jakby z nich wydobywały się azotany i fosforany i w miare upływu czasu one sie wytrącają czyli znikają.
Dodatkowe pytanie B.Lipczyński: Korzenie czy substraty w podłożu?
Z podłoża również. Poniewaz to podłoże powinno mieć wartości odżywcze to i z niego powinno się to wszystko wydobywac ale w miare upływu czasu sie wytraca i poziom zostaje zachwiany. Teraz chodzi o to aby to odpowiednio wykożystać ale jest to zadanie trudne. Trzeba ten nawóz dodawać gdy rośliny są już w niezbyt dobrym stanie i zaprzestać gdy w odpowiednich momentach. Tak samo jak u ludzi gdy są zmęczeni to jedzą i w ten sam sposób traktować się powinno rośliny.

8. Czy zakładając nowy zbiornik/aranżację planuje Pan czas jego "eksploatacji" - trwania danej kompozycji? Damian Niedośpiał "Dormio"

Bez przesady, zmienia się rośliny.

12. Czy mógłby Pan udzielić kilku rad młodym adeptom fotografii - jak najlepiej przenosić piekno akwariów na zdjecia? Jan Poświata

Aby zrobić zdjęcie całości, uwypuklić całość, zgasić wszystkie światła naokoło, zostawić tylko te które oświetla akwarium.

16.Jakie jest pana zdanie na temat obsady zwierzęcej akwarium roślinnego i ewentualnej ilości tejże obsady? Jakub Wroński "Unnamed"

Tak jak z jedzenie które bym państwu serwował. Ważne jest to żeby nie przesadzić z ilością. Lepiej żeby było za mało. Tak jak w akwarium dla ryb i akwarium dla roślin.


17. Czy zdażają się panu "nieudane kompozycje"? Tzn. czy zdażają się kompozycje, które nie spełniają pańskich oczekiwań? Jeśli tak co się z nimi dzieje? Czy są modernizowane czy tworzone od nowa? Mateusz Jędrzejczak "Dioxide

Pierwsze akwarium zrobił 35 lat temu a przez 15 lat mu sie nie udawało, a teraz jest mistrzem i nie ma żadnych porażek. 20 lat temu było pasmo porażek. Ale porazka jest bardzo ważna bo prowadzi do sukcesu. Kiedy porażka mu się zdaży to trzeba odkryć przyczynę i zmierzać do usunięcia błędu. Ludzie którym się nie udało na pewno na pewno u nich kiedyś będzie bardzo dobrze. Lepiej zachować w pamięci to co nam sie udało lub też to co nam sie snie udało czyli porażkę.
Pytanie z sali: Czy to jest cel jego życia?
Zaczął budować akwaria od 10 roku życia teraz ma 50 lat. Było to 40 lat temu.
Pytanie z sali: Jak godzi życie rodzinne z pracą?
Wszystko zrobił sam to był cel jego życia. Jeżeli chodzi o rodzinę oraz połączenie z pracą to nalezy ustalić priorytety. Jeżeli udało mu się to połączyć to chyba dobrze. To był cel jego zycia. To było na pierwszym planie.

21. Moje pytanie dotyczy produktów Pańskiej firmy t.j. kiedy będą one dostępne w polskich sklepach? Marcin Dołęgowski "otos"

A czy nie można zamawiać internetem?

22.Jak duży udział w utrzymaniu roślin w dobrej kondycji ma Pana zdaniem odpowiednie podłoże? Czy nie wystarczy podawanie dobrych nawozów w płynie? M.Baranowski


Nawozy i odpowiednie podłoże chyba odgrywaja taka sama rolę. Bo jeżeli jednego brakuje wtedy trzeba zwrócić uwagę na brak drugiego czynnika. Nie nalezy przesadzać z tymi nawozami w płynie. Przez pierwsze dwa trzy miesiące powinno starczyć podłoże a potem nalezy dodawać nawozu. Oglądał różne akwaria w wielu krajach Włochy, Korea, Niemcy i wszędzie tam gdzie było podłoże nie potrzebna była aż taka ilośc nawozów. Nie należy przesadzać z nimi. Wystarczy to co sie znajduje w podłożu.

24.Jak często przycina Pan rośliny w swoich akwariach? J.Pawłowski

Na poczatku roslina rosnie szybko potem należy ja przycinać w zależności jak chcemy aby była wysoka. W przeciągu pół roku raz na dwa, trzy miesiące.

Pytanie dr. Kamińskiego:
Oglądaliśmy duże akwarium ( domowe 9000 litrów). Cos o problemach jego utrzymania. Czyszczenia, odmulania. Czy do srodka wchodzi płetwonurek?

Ściany nie brudzą się i nie pokrywają się niczym. To akwarium istnieje 2 lata i sciany nie pokryły się glonami czy mchem. Pan Amano nie przycina roslin. Te 9 tyś. litrów to jest naturalna woda. Te rosliny które miały umrzeć

Avatar użytkownika
kocan1
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 10 sie 2003, 21:44
Miasto: Legionowo











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Letni, Totik i 490 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.