Strona główna Serwisu

Narybek ramireza w ogólnym

21 paź 2019, 18:04

Cześć akwaryści,
Od jakiegoś czasu zastanawiałam się dlaczego samiec Ramireza siedzi ciagle w krzakach. Dziś dojrzałam ze pilnuje narybku. No i teraz moje pytanie do was ? Co robić ? Pilnuje ich dość dobrze, małe pływają w ławicy. Jest nadzieja ze coś je zeżre? W akwarium mieszkają zwinniki belhera, otosy, danio i krewetki.
Jak nie to co robić ? W zoologu ktoś przyjmuje narybek ? Moze gdzieś je przeniosę i zacznę karmić. Tylko co później zrobic z taka ilością ryb ? 😳Czy ktoś miał taka sytuacje ?
9CCC5091-9F48-46E7-AE38-338AFBDF532E.jpeg

Re: Narybek ramireza w ogólnym

21 paź 2019, 19:12

Część na pewno zostanie zjedzona, część zginie z głodu bo w ogólnym to ciężko wykarmić.
Z tym oddawaniem do zoologa to zawsze problemy.
Ja narybek zawsze zostawiałem, z miotu czasami udało się jednej góra trzem sztukom przetrwać.

21 paź 2019, 19:20

Mam jakaś wyjątkowo dobrana pare bo tarło jest raz w miesiącu. Tym razem coś się wykluło, wcześniej samiec zjadał ikrę. Jak będzie mi choć jedna ryba zostawać to tym sposobem za rok będę miała stado 😀 swoją droga uwielbiam te ryby. Ktoś hodował je w akwarium w większej ilości niż para lub harem ?

Re: Narybek ramireza w ogólnym

22 paź 2019, 04:59

krewetki i otoski nie ruszą, ale zwinniki napewno mogą trochę zmniejszyć ilośc narybku jak wypłynie za daleko od samca. Możesz spróbować odchować częśc narybku, zostaną najmocniejsze, fajnie jest widzieć jak rybki rosną od takim malutkich przecinków. Jak trochę podrosną zawsze możesz je wystawić np na olx z pewnością się znajdzie ktoś chętny na rybki z domowego akwarium

Re: Narybek ramireza w ogólnym

05 lis 2019, 14:11

W moim ogolnym akwarium udalo sie doczekac larw ramireza, z których przenioselm 8-10 sztuk do malego akwarium, po dwoch tygodniach zyła juz tylko jedna rybka. Karmilem je jakims suchym pokarmem dla narybku, podobno narybek nalezy karmic solowcem, przynajmniej tak slyszalem. Powodzenia!