Jesteś tutaj: SerwisForumPielęgnacjaRyby


Ile neonów simulans do 243l bruttoRyby w akwarium roślinnym - dobór gatunków. Pielęgnacja i karmienie. Choroby i pasożyty.
Witam.
Zwracam się do was z prośbą o radę. Ile sztuk neona simulans mogę umieścić w akwarium 243l brutto.
W akwarium razem z nimi będzie 60 sztuk krewetek amano oraz 20 sztuk otosków przyujsciowych. Zaznaczę tylko iż akwarium to typowe ht oraz iż znajduje się w nim 90kg kamieni.piter134
Poznaje temat
 
Posty: 94
Miasto: Warszawa

 

Jeśli chcesz dokładnych obliczeń to zmierz ile wody wlejesz do akwarium po ułożeniu wszystkiego. Od tego wyniku odejmij 125 i podziel przez 2,5. Wtedy ukaże się liczba neonów w sztukach.
Nie znam się, więc się wypowiem.


Avatar użytkownika

zmijka85
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 843
Miasto: Rzeszów

zmijka85 napisał(a):Jeśli chcesz dokładnych obliczeń to zmierz ile wody wlejesz do akwarium poułożeniu wszystkiego. Od tego wyniku odejmij 125 i podziel przez 2,5. Wtedy ukaże się liczba neonów w sztukach.

Mógłbyś rozwinąć wyprowadzenie tego wzoru:)


Avatar użytkownika

Robi68
Zainteresowany tematem
 
Posty: 191

Też jestem ciekaw.


Avatar użytkownika

das
Zainteresowany tematem
 
Posty: 219

Ktoś tu sobie jaja robi :Ddiscus6
Początkujący
 
Posty: 1

Odpowiedz jest bardzo prosta niczym pytanie zadane na początku. Od cała tajemnica. Ryby z matematycznego punktu widzenia dobiera się 1cm dorosłej sztuki na 1l wody a krewetki z reguły 2szt na 1l wody. Skoro mamy 20 otosków, które dorastają do 4-5cm i 60 krewewetek to już zabiera nam to ok 125 z wyniku. Kwestia ile wody zabiorą skały i podłoże. Neony te dorastają do 2,5 cm. Od całą magia tej tajemniczej odpowiedzi. To będzie taki bezpieczny wynik na początek.
Nie znam się, więc się wypowiem.


Avatar użytkownika

zmijka85
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 843
Miasto: Rzeszów

No i zagadka rozwiązana.


Avatar użytkownika

Krzysztof Radziszewski
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 804
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Książki oraz inne źródła, różnie definiują ile powinno przypadać wody na 1 cm długości ciała dorosłej ryby. Przy małych rybach, nie przekraczających 2 cm wysokości ciała powinno przypadać od 1 L do 2 L wody na 1 cm długości ciała dorosłej ryby. Warto również pozostawić kilka/kilkanaście % zapasu, a nie trzymać się wyliczeń na styk.
Neon z rodzaju "simulans" (zwany błękitnym), jak podają atlasy dorasta do max. 3,5 cm, jest najbardziej wymagającym z wszystkich neonów (wrażliwy na jakość wody). Lubi gęsto obsadzone zbiorniki. Woda powinna być miękka o twardości ogólnej dGH max. 8 stopni n i pH oscylującym w granicach 5-6,5.

Avatar użytkownika

FOREST DJ
Poznaje temat
 
Posty: 134

Serwis roslinyakwariowe.pl


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Salon firmowy w Krakowie

Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu i galerii
akwariów w Krakowie przy ul. Wielickiej 42a.

Poniedziałek-piątek: 11:00 - 19:00
Sobota: 10:00 - 14:00

mapa dojazdu


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości