Tetra oczko wodne
Jesteś tutaj: SerwisForumPielęgnacjaRyby


Czerwone plamki u gupikówRyby w akwarium roślinnym - dobór gatunków. Pielęgnacja i karmienie. Choroby i pasożyty.

20 maja 2018, 21:09 Czerwone plamki u gupików  (#1)  

Witam.

Mam akwarium 35 l i hoduję w nim:
a) gupiki:
- 3 dorosłe samice,
- 1 dorosły samiec,
- z 80 maluchów różnego wzrostu (od 2 dniowych do 2 miesięcznych),
b) 2 otoski,
c) jednego 1,5 miesięczny sumika szklistego,
d) 2 krwawe heleny,
e) Helmet military


Od wtorku (15.05.18) daję im nowy pokarm (wcześniej Hikari Fancy Guppy, a teraz Hikari Micro Pellets na którym widnieje napis "new Coloring Formule"). W piątek (18.05.18) po południu wyjechałam i powierzyłam opiekę znajomej osobie, która już raz się nimi zajmowała przez tydzień. Dziś (20.05.18) po 19 przyjechałam i zobaczyłam że te dwumiesięczne, które już kilka tygodni temu zaczęły się dobrze wybarwiać na żółto-zielono mają czerwone plamki; po jednej na bok symetrycznie, albo na "grzbiecie". Mają je nie wszystkie, tylko kilka. Jedynie z tych dwumiesięcznych SAMCÓW. Bo tylko samców. Zachowują się normalnie; jedzą, pływają i nie przestały zalecać się do samic.

Proszę o pomoc, zamieszczam zdjęcia:


U tej na grzbiecie widać czerwień (jakby symetryczny kształt):

Image1526842414.021337.jpgU tej ta sama sytuacja

Image1526842532.140186.jpg
Tutaj na boku u góry (z drugiej strony symetrycznie)

Image1526842777.339166.jpgSamce bez plamek

Image1526843009.457770.jpgDodam, że przez ich szybkie pływanie zdjęcia mogą być źle oświetlone (jak to ostatnie) albo rozmazane. Bardzo za to przepraszam.
Dodatkowa informacja to, że u jednego występują bardzo wyraźne wprost symetryczne pręgi po bokach.

A i jeszcze jedno dla tych co napiszą że mam przerybienie. Wiem to, czekam na duże akwa 250l i przenoszę najstarsze rybki.
Dziękujęemilion123
Początkujący
 
Posty: 25

 

Te plamki to narośl (wtedy choroba), tak jakby brak łuski (choroba lub mechaniczne uszkodzenie), rany (spowodowane przedmiotami w akwarium, walkami między sobą ze względu na brak miejsca, agresywnego osobnika)? Czy jak byś je opisała? Co do przerybienia to mierz No3. Jeśli jest za wysokie tzn, że nie można go ignorować, gdyż podtruwasz ryby. Sama ich ilość nie do końca jest wyznacznikiem jeśli rośliny i filtr na to pozwalają. Jeśli no3 będzie wysokie a wciąż oczekujesz na akwarium będzie można częściej wodę pozmieniać by czas oczekiwania nie był dla nich meczarnią.
Nie znam się, więc się wypowiem.


Avatar użytkownika

zmijka85
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 900
Miasto: Rzeszów

zmijka85 napisał(a):Te plamki to narośl (wtedy choroba), tak jakby brak łuski (choroba lub mechaniczne uszkodzenie), rany (spowodowane przedmiotami w akwarium, walkami między sobą ze względu na brak miejsca, agresywnego osobnika)? Czy jak byś je opisała? Co do przerybienia to mierz No3. Jeśli jest za wysokie tzn, że nie można go ignorować, gdyż podtruwasz ryby. Sama ich ilość nie do końca jest wyznacznikiem jeśli rośliny i filtr na to pozwalają. Jeśli no3 będzie wysokie a wciąż oczekujesz na akwarium będzie można częściej wodę pozmieniać by czas oczekiwania nie był dla nich meczarnią.


Nie jestem pewna, ponieważ widać, że to czerwone łuski. Nie jest to ani narośl, ani brak łusek, a nie wiem jak wygląda u ryby rana. Może to po tym pokarmie zmienia się ubarwienie?emilion123
Początkujący
 
Posty: 25

Ze zdjęć niewiele widać. Wpisz w wyszukiwarkę choroby guzików, rany guzików, zmiana ubarwienia. Poogladaj grafiki, może coś dopasujesz.
Nie znam się, więc się wypowiem.


Avatar użytkownika

zmijka85
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 900
Miasto: Rzeszów

Serwis roslinyakwariowe.pl


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu


Użytkownicy przeglądający ten dział: misiek99999, Pablos

Sklep roslinyakwariowe.pl został przeniesiony na ulicę Młyńską Boczną 5 w Krakowieczytaj więcej