Zakupiłem 10 szt. Puntius Denisonii po kwarantannie wpuściłem je do zbiornika docelowego gdzie już pływało 5 szt. tych rybek. Okazało się, że te starsze są lepiej wybarwione, kolory są niby takie same , ale u starszych intensywniejsze te nowe wyglądają bladziej nie zauważyłem tego w kwarantannie dopiero jak pływają razem i można porównać.
Pytanie. Słyszałem , że są już brzanki denisona z hodowli i właśnie te są słabiej wybarwione czy ma ktoś może informacje na ten temat czy usłyszałem plotki?
- MaciekL ●
- Poznaje temat
- Posty: 148
- Dołączył: 27 sie 2004, 20:15
- Miasto: woj. łódzkie
Są młode i w trakcie aklimatyzacji w nowym zbiorniku stąd słabsze wybarwienie.
Co do hodowli to nie słyszałem.
-
 Artur Wrocław ● - Aktywny użytkownik
- Posty: 577
- Dołączył: 01 lis 2010, 00:06
- Miasto: Wrocław
Artur Wrocław napisał(a):Są młode i w trakcie aklimatyzacji w nowym zbiorniku stąd słabsze wybarwienie. Co do hodowli to nie słyszałem. To może być jakieś wytłumaczenie , ale nie do końca. Nie są takie młode i pływają już u mnie 2 tygodnie, fakt, że były w innym zbiorniku. Widziałem już mniejsze i wydawały się być lepiej wybarwione. Nie są też chore szybko się zaaklimatyzowały są żywe jedzą wszystko i potrafią ładnie pływać w stadzie.
- MaciekL ●
- Poznaje temat
- Posty: 148
- Dołączył: 27 sie 2004, 20:15
- Miasto: woj. łódzkie
U mnie jest podobnie ale z Malacutami .
Z jednego źródła kupiłem 100 szt. i od razu były pięknie wybarwione, później nastepna setka i dziwna sprawa , ryby były większe tak jakby starsze ale dużo gorzej wybarwione. Co dziwne ta druga partia w porównaniu do tych wcześniejszych wygląda jakby była po sterydach  nieproporcjonalnie duże . Minęło już z miesiąc i dalej widać różnicę w ich wybarwieniu.
Dziwna sprawa sprzedawca zarzeka się, że pochodzą od tego samego importera , a ten z kolei, że z tego samego źródła.
-
 Artur Wrocław ● - Aktywny użytkownik
- Posty: 577
- Dołączył: 01 lis 2010, 00:06
- Miasto: Wrocław
Artur Wrocław napisał(a):U mnie jest podobnie ale z Malacutami . Z jednego źródła kupiłem 100 szt. i od razu były pięknie wybarwione, później nastepna setka i dziwna sprawa , ryby były większe tak jakby starsze ale dużo gorzej wybarwione. Co dziwne ta druga partia w porównaniu do tych wcześniejszych wygląda jakby była po sterydach  nieproporcjonalnie duże . Minęło już z miesiąc i dalej widać różnicę w ich wybarwieniu. Dziwna sprawa sprzedawca zarzeka się, że pochodzą od tego samego importera , a ten z kolei, że z tego samego źródła. Dlatego podejrzewam jakieś hodowle a, że niektóre gatunki ryb są jeszcze "nierozpracowane" to być może stosuje się hormony, które mają zachęcić do tarła no, ale być być może to tylko moja "teoria spisku"  .
Faktem jest, że ryby wyglądają inaczej oczywiście może być też tak, ze w naturze też jest różnie w zależności od miejsca w którym żyją.
- MaciekL ●
- Poznaje temat
- Posty: 148
- Dołączył: 27 sie 2004, 20:15
- Miasto: woj. łódzkie
Udało mi się złapać w kadrze dwie brzanki razem. Ta wyżej mniejsza jest nieco mniej wybarwiona być może na zdjęciu aż tak bardzo tego nie widać. Nie jest łatwo zmusić dwie brzanki do pozowania w dobrym świetle  - Załączniki
DSC06772.JPG- (135.07 KiB) Pobrane 881 razy
- MaciekL ●
- Poznaje temat
- Posty: 148
- Dołączył: 27 sie 2004, 20:15
- Miasto: woj. łódzkie
Dzięki za info stiV89 nadal jednak szukam odpowiedzi na pytanie czy ktoś słyszał o rozmnażaniu brzanek denisona z niewoli.
- MaciekL ●
- Poznaje temat
- Posty: 148
- Dołączył: 27 sie 2004, 20:15
- Miasto: woj. łódzkie
MaciekL napisał(a):Dzięki za info stiV89 nadal jednak szukam odpowiedzi na pytanie czy ktoś słyszał o rozmnażaniu brzanek denisona z niewoli.
Jeśli dobrze pamiętam, Hubert Zientek pisał, że próbował je rozmnażać na wiele sposobów, jednak bez hormonów ani rusz, bo to ryby, które migrują w celu odbycia tarła i nie da się ich rozmnożyć w akwarium, podobnie, jak bocji. Pozdrawiam
------
>>Moja strona<< Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...
-
 Yahilles ● - Znający temat
- Posty: 1678
- Dołączył: 21 maja 2007, 21:02
-
Czyli można wnioskować, że nikt z czytających ten post nie słyszał o rozmnażaniu brzanek denisona w akwarium. Być może moje mniej wybarwione rybki to sytuacja przejściowa - czas pokaże.
- MaciekL ●
- Poznaje temat
- Posty: 148
- Dołączył: 27 sie 2004, 20:15
- Miasto: woj. łódzkie
Witam
Wszędzie starałem się wyszukać informacji na temat krewetek Red Cherry i nie znalazłem 100% odpowiedzi. Jakie krewetki mogę trzymać z RED o podobnych parametrach bez możliwości krzyżowania ?... Wyświetlenia: 12745 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej... Witajcie, po bardzo długiej przerwie założyłem akwarium dla moich ulubionych brzanek sumatrzańskich. Akwarium 375l 150x50x50 Z typu low tech - dużo mało wymagających roślin. Stado brzanek to już wiem... Wyświetlenia: 913 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej... Przeglądałem forum i nie odnalazłem odpowiedzi więc postanowiłem napisać posta z takim pytaniem. Czy można hodować 2/3 rodzaje krewetek w jednym akwarium ? Czy jeżeli kupie pierwsze oraz następne kr... Wyświetlenia: 7039 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej... Witajcie,
Zwracam się z poradą do rybich psychologów :wink: Brzanki mam już ponad rok. To jest ich drugie akwarium (teraz 70l). Grupka 6 sztuk.
Ostatnio zauważyłem że siedzą cały czas w tej kępie t... Wyświetlenia: 445 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej... Mam pytanie jak temacie,
Czytalem na jakims forum ze danio a czasem i brzanki lubia podgryzac pletwy inny gatunkom rybek. Czy dotyczy to wszystkich danio i brzanek ? Macie z tym jakies doswiadczenia... Wyświetlenia: 927 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej... | |