Strona główna

Eleocharis parvula

02 lis 2015, 16:30

parv-2.jpg


Najmniejsza roślina trawnikowa z rodzaju Eleocharis - idealna do małych akwariów i aranżacji typu iwagumi...

Czytaj więcej »
Załączniki
pav-4.jpg

Re: Eleocharis parvula

02 lis 2015, 16:34Re: Eleocharis parvula

03 lis 2015, 12:50

Ładna roślinka, a co najważniejsze rośnie nawet przy słabszym oświetleniu. U mnie daje rade przez 0.43 W/L

Wysłane z Samsung Galaxy S6

Re: Eleocharis parvula

20 kwi 2016, 07:30

Mam mały problem z tą rośliną.

Pravula rośnie mi ale wyłącznie w górę. Nie zaobserwowałem rozrastania się na boki.
Oświetlenie około 50 lm/l z tym, że pełną mocą świecę około 5 godzin. Pozostałe 5 gdzieś około 35 lm/l. Nawożenie makro +CO2+FE+Potas. Podłoże na bazie ziemi ogrodowej + żwir bazaltowy 2-5 mm.
Cyrkulacja wody jest w porządu, w miejscu gdzie rosną rośliny jest wyraźny przepływ wody. Nie jest to miejsce zacienione, światła dociera dużo.

Sadziłem ją jakieś 1,5 miesiąca temu, sadzonki in-vitro. Nie zauważyłem aby przycinanie przyspieszało rozrost. Czytałem gdzieś, że pravula lubi czerwone widmo światła, ale dołożenie tam gdzie rośnie czerwonych diod też nie dało zauważalnych efektów.

Po jakim czasie mogę spodziwać się, że roślina zacznie mi się rozprzestrzeniać i czy macie jakieś metody aby to przyspieszyć.

Podepnę się pod temat bo mam lekki problem z Eleocharis Parvula.
Oświetlenie około 50 lm/l z tym, że pełną mocą świecę około 5 godzin. Pozostałe 5 gdzieś około 35 lm/l. Nawożenie makro +CO2+FE+Potas. Podłoże na bazie ziemi ogrodowej i żwir bazaltowy 2-5mm/ Cyrkulacja jest ok, miejsce dobrze oświetlone.

Pravula rośnie mi ale wyłącznie w górę. Nie zaobserwowałem rozrastania się na boki. Po jakim czasie mogę spodziwać się, że roślina zacznie mi się rozprzestrzeniac. Sadziłem ją jakieś 1,5 miesiąca temu (in vitro), nie zauważyłem aby przycinanie przyspieszało rozrost.
aaaaa bbbb