Nowości

Nowość filtr zewnętrzny Aquael Hypermax

Firma Aquael podczas tegorocznych targów w Norymberdze zaprezentowała nowy model filtra kubełkowego. Urządzenie o…

Kolejna nowość marki Aquael

Miło nam poinformować o kolejnej nowości marki Aquael. Do oferty cenionych grzałek Platinium Heater ze sterowaniem…

Odkryj dekoracje akwarystyczne KI POUSS

Sztuczne dekoracje KI POUSS w kształcie skał, pieńków, totemów, a nawet chatek, pokryte są nasionami Glossostigma,…

Szklany skimmer do nano-akwariów

Kolejna nowość w naszej ofercie - szklany skimmer w rozmiarze mini dedykowany do nano-akwariów. Dzięki wysokości…

Karta podarunkowa RA na Dzień Ojca

23 czerwca już tuż tuż... Celebruj z nami Dzień Ojca i wręcz swojemu Tacie kartę podarunkową na zakupy do jego…

Nowa dostawa krewetek Amano

Jesteśmy właśnie po świeżej dostawie krewetek Amano. Pomóżcie nam poszukać nowych domów dla nich, a może przy okazji…

Piasek rzeczny River Powder Sand

Miło nam poinformować, że do oferty sklepu dołączył idealny do wykańczania aranżacji piasek River Powder Sand.…

Nawozy Aqua Rebell

Nawozy Aqua Rebell

Historia

Aqua Rebell — profesjonalna linia nawozów dla roślin wodnych. Zespół Aqua Rebell wymyślił logo z powiewającą flagą nie bez powodu – kochamy rośliny akwariowe oraz wszystko co z nimi związane. Właśnie dlatego w 2008 roku postanowiliśmy stworzyć nawozy zaprojektowane przez akwarystów roślinnych dla akwarystów roślinnych. Od tej pory makroelementy a w szczególności azotany i fosforany zostały docenione przez hobbystów na całym świecie. Wcześniej te 2 związki chemiczne były często utożsamiane ze związkami mogącymi prowadzić do rozwoju glonów — nic bardziej mylnego. Nowa szkoła nawożenia akwariów roślinnych oraz osobiste spostrzeżenia akwarystów na całym świecie jednoznacznie świadczą o tym, że sytuacja wygląda inaczej. To nie nadmiar tych składników a brak odpowiednich proporcji jest najczęstszą przyczyną rozwoju glonów.

Wszystkie rośliny wodne wymagają odpowiedniej ilości składników pokarmowych do normalnego rozwijania się. Nasze akwaria są wyposażone w coraz więcej urządzeń, silniejsze oświetlenie oraz bardzo często w dozowanie CO2. Produkty przemiany materii ryb w większości przypadków stają się zatem niewystraczającą odżywką dla roślin. Azotany i fosforany, kiedyś niedoceniane i zwalczane, stały się w krótkim czasie niezbędnym składnikiem każdego akwarium roślinnego. To właśnie swego rodzaju rebelia tych 2 substancji odżywczych dała początek nazwie Aqua Rebell i produktom, będącymi doskonałą alternatywą dla nawozów nie zawierających powyższych składników.

Aqua Rebell jest odpowiedzią na powszechnie dostępne nawozy. Ciągle poprawiamy jakość oraz niezawodność naszych produktów. Mamy przyjemność czerpania wiedzy oraz cennych spostrzeżeń bezpośrednio od miłośników roślin wodnych. Dzięki temu dostarczamy perfekcyjnie zbilansowane nawozy dostosowane do indywidualnych i specyficznych potrzeb zbiorników roślinnych. Produkty, które oferujemy są wielokrotnie testowane przez hobbystów i wystawiane srogiej ocenie, zanim zostaną wprowadzone na rynek. Efektem nowatorskiego podejścia do rynku nawozów, są produkty zbliżone do doskonałości, innowacyjne a przede wszystkim odpowiadające potrzebom posiadaczy zbiorników roślinnych. Naszym głównym celem jest zapewnienie możliwości hodowania pięknych roślin przez hobbystów, którzy czerpią dużo radości i satysfakcji z opieki nad swoim podwodnym ogrodem.

Nawozy Aqua Rebell

Aqua Rebell i aquascaping

Produkty Aqua Rebell i sztuka tworzenia akwariów są ściśle powiązane. To właśnie pasja tworzenia zbiorników roślinnych doprowadziła do stworzenia marki Aqua Rebell. To właśnie dla zbiorników roślinnych dedykujemy szeroką gamę specjalistycznych produktów Aqua Rebell - obowiązkowy produkt dla wszystkich adeptów sztuki aquascapingu.

Z produktami Aqua Rebell stworzenie pięknego akwarium roślinnego jest łatwiejszy niż myślisz. W pozostałych działach zespół Aqua Rebell przedstawia przykładowe aranżacje prowadzone na produktach naszej marki, które niewątpliwe są wielkim sukcesem ich autorów. Połączenie kreatywności akwarystów i doskonałych nawozów Aqua Rebell doprowadziło do powstania spektakularnych aranżacji pod każdym względem.

Poniższe aranżacje to tylko kilka przykładów możliwości naszych produktów. Produkty Aqua Rebell są powszechnie stosowane i chwalone przez naszych klientów przede wszystkim za jakość oraz doskonały wpływ na wzrost roślin. Na stronie Flowgrow.de możesz podziwiać więcej aranżacji oraz poczytać o innych aspektach ich tworzenia a także o użytych w nich produktach Aqua Rebell.


Nawozy Aqua Rebell

Opis nawozów

Aqua Rebell to profesjonalna i kompletna linia nawozów dla roślin akwariowych. Wszystkie produkty można łączyć ze sobą i dopasowywać je do unikalnych potrzeb Twoich roślin.

Seria Makro Basic i Makro Spezial to nawozy makroelementowe. Mikro Basic i Mikro Spezial to linia nawozów mikroelementowych. Produkty Makro Basic i Mikro Basic dostarczą wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne roślinom. Nawozów z serii Spezial używaj w razie potrzeby jako uzupełnienie podstawowej linii nawozowej Basic.


1. Makro Basic - makroelementy podstawowe

a) Makro Basic - Nitrat
b) Makro Basc - Phosphat
c) Makro Basic - Kalium
d) Makro Basic - NPK
e) Makro Basic - Estimative Index
2. Makro Spezial - makroelementy specjalne

a) Makro Spezial - Licht
b) Makro Spezial - N
c) Makro Spezial - K
3. Mikro Basic - mikroelementy podstawowe

a) Mikro Basic - Eisenvolldünger
4. Mikro Spezial - mikroelementy specjalne

a) Mikro Spezial - Flowgrow
b) Mikro Spezial - Eisen


Nawozy Aqua Rebell

1. Makro Basic - makroelementy podstawowe

Makroelementy są dostarczane do akwarium przy pomocy kompletnych nawozów Aqua Rebell NPK lub Aqua Rebell Estimative Index.

Jeżeli preferujesz dozowanie poszczególnych makroelementów osobno wybierz nawozy Aqua Rebell Nitrat, Phosphat i Kalium. Pozwolą one na 100% kontrolę dawek poszczególnych substancji odżywczych. 

a) Makro Basic - Nitrat

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Basic Nitrat to nawóz zawierający niezbędne makroelementy takie jak azot i potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Aqua Rebell Makro Basic Nitrat to kluczowy nawóz makroelementowy zawierający azot i potas, który może być dozowany do akwarium co tydzień przy okazji podmiany wody lub codziennie. Optymalne stężenie azotanów w akwarium wynosi 10-20 mg/l. Aqua Rebell Makro Basic Nitrat to profesjonalny nawóz stworzony z myślą o akwarium roślinnym. 

1ml na 50l wody podnosi stężenie:
 • NO3 o 1.0mg/l
 • K o 0,6mg/l
Dawkowanie na 50l wody:
 • silne oświetlenie (>0.5W/litr): 1ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie + CO2: 0.5ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie bez CO2: 1-2ml co tydzień
Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Jeżeli bez dozowania nawozu posiadasz w akwarium wysokie stężenia azotanów, wybierz inny nawóz makroelementowy Aqua Rebell, który będzie lepiej pasował do charakterystyki zbiornika. Makro Basic Nitrat został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń azotanów, ogranicz dawkę nawozu.

Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.

Ładowanie...


b) Makro Basic - Phosphat

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Basic Phosphat to nawóz zawierający niezbędne makroelementy takie jak fosfor i potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Aqua Rebell Makro Basic Phosphat to kluczowy nawóz makroelementowy zawierający fosfor i potas, który może być dozowany do akwarium co tydzień przy okazji podmiany wody lub codziennie. Fosfor to pierwiastek znacznie przyśpieszający wzrost roślin. Jeżeli chcesz ograniczyć tempo wzrostu, zacznij od mniejszych ilości tego składnika. Aqua Rebell Makro Basic Phosphat to profesjonalny nawóz stworzony z myślą o akwarium roślinnym.

1ml na 50l wody podnosi stężenie:
 • PO4 o 0.1mg/l
 • K o 0,04mg/l
Dawkowanie na 50l wody:
 • silne oświetlenie (>0.5W/litr): 1ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie + CO2: 0.5ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie bez CO2: 1-2ml co tydzień
Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Jeżeli bez dozowania nawozu posiadasz w akwarium wysokie stężenia fosforanów, wybierz inny nawóz makroelementowy Aqua Rebell, który będzie lepiej pasował do charakterystyki zbiornika. Makro Basic Phosphat został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń fosforanów, ogranicz dawkę nawozu.

Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.

Ładowanie...


c) Makro Basic - Kalium

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Basic Kalium to nawóz zawierający niezbędny potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Aqua Rebell Makro Basic Kalium to kluczowy nawóz makroelementowy zawierający potas, który może być dozowany do akwarium co tydzień przy okazji podmiany wody lub codziennie. Potas to pierwiastek, który nie powstaje w akwarium w wyniku przemiany materii ryb. W wodzie kranowej nie występuje zazwyczaj w wystarczającej ilości. Aqua Rebell Makro Basic Kalium to profesjonalny nawóz stworzony z myślą o akwarium roślinnym.

2ml na 50l wody podnosi stężenie: K o 1,0mg/l

Dawkowanie na 50l wody:
 • silne oświetlenie (>0.5W/litr): 2ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie + CO2: 1ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie bez CO2: 2-4ml co tydzień
Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Makro Basic Kalium został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów.

Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.


Ładowanie...


d) Makro Basic - NPK

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Basic NPK to nawóz zawierający niezbędne makroelementy takie jak azot, fosfor, magnez i potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Aqua Rebell Makro Basic NPK to kluczowy nawóz makroelementowy zawierający azot, fosfor, magnez i potas, który może być dozowany do akwarium co tydzień przy okazji podmiany wody lub codziennie. Dobierz odpowiednie dawki nawozu dopasowane do Twojego akwarium obserwując rośliny i badając regularnie parametry wody. Ilość pochłanianych makroelementów jest różna w zależnośći od gatunków roślin, tempa wzrostu, rodzaju podłoża, oświetlenia oraz innych czynników. Dlatego dobranie dawek odpowiadających wymaganiom twoich roślin jest bardzo istotne. Aqua Rebell Makro Basic NPK to profesjonalny nawóz stworzony z myślą o akwarium roślinnym.

2ml na 50l wody podnosi stężenie:
 • NO3 o 1.0mg/l
 • PO4 o 0.1mg/l
 • K o 1.3mg/l
 • Mg o 0.1mg/l
Dawkowanie na 50l wody:
 • silne oświetlenie (>0.5W/litr): 2ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie + CO2: 0.5ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie bez CO2: 2-4ml co tydzień
Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Jeżeli bez dozowania nawozu posiadasz w akwarium wysokie stężenia fosforanów i/lub azotanów, wybierz inny nawóz makroelementowy Aqua Rebell, który będzie lepiej pasował do charakterystyki zbiornika. Makro Basic NPK został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń azotanów i/lub fosforanów, ogranicz dawkę nawozu.

Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.

Ładowanie...


e) Makro Basic - Estimative Index

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Basic Estimative Index to nawóz zawierający niezbędne makroelementy takie jak azot, fosfor, magnez i potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Aqua Rebell Makro Basic Estimative Index to kluczowy nawóz makroelementowy zawierający azot, fosfor, magnez i potas, który może być dozowany do akwarium co tydzień przy okazji podmiany wody lub codziennie. Nawóz został zaprojektowany w oparciu o popularną metodę nawożenia i gwarantuje roślinom dostatek makroelementów. Aqua Rebell Makro Basic Estimative Index to profesjonalny nawóz stworzony z myślą o akwarium roślinnym.

1ml na 40l wody podnosi stężenie:
 • NO3 o 0.92mg/l
 • PO4 o 0.17mg/l
 • K o 0,70mg/l
 • Mg o 0,025mg/l
Dawkowanie na 40l wody:
 • silne oświetlenie (>0.5W/litr): 5ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie + CO2: 0.5-2ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie bez CO2: 1-2ml tygodniowo
Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Upewnij się, że posiadasz w zbiorniku optymalne stężenie dwutlenku węgla na poziomie 20-30mg/l. Oprócz nawozu Makro Basic - Estimative Index dawkuj 0,5-1ml na 40l wody nawozu Mikro Basic Eisenvolldünger lub Micro Special Flowgrow aby zapewnić roślinom dostatek równie ważnych mikroelementów. Makro Basic Estimative Index został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń azotanów lub fosforanów, ogranicz dawkę nawozu.

Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.

Ładowanie...2. Makro Spezial - makroelementy specjalne

Specjalna linia nawozów makroelementowych Aqua Rebell przeznaczona do zbiorników z podłożami wzbogacanymi składa się z Makro Spezial Licht (azot, fosfor, potas), Makro Spezial K (potas) oraz Special N (azot). Nawozy te zostały zaprojekotwane specjalnie aby sprostać potrzebom pokarmowym szybko rosnących roślin w zbiornikach z silnym oświetleniem i CO2.

a) Makro Spezial - Licht

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Spezial - Licht to nawóz zawierający niezbędne makroelementy takie jak azot, fosfor i potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Makro Spezial – Licht zawiera szczególnie dużo fosforu w związku z czym może być używany jako typowe źródło fosforu dla roślin wodnych zwłaszcza w akwariach, w których zastosowano podłoże wzbogacane.

1ml na 40l wody podnosi stężenie:
 • NO3 o 0.37mg/l
 • PO4 o 0,20mg/l
 • K o 0.22mg/l
Dawkowanie na 40l wody:
 • silne oświetlenie (>0.5W/litr): 1ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie + CO2: 0.5-1ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie bez CO2: 1ml co tydzień
Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Jeżeli bez dozowania nawozu posiadasz w akwarium wysokie stężenia azotanów i/lub fosforanów, wybierz inny nawóz makroelementowy Aqua Rebell, który będzie lepiej pasował do charakterystyki zbiornika. Makro Spezial - Licht został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń azotanów i/lub fosforanów, ogranicz dawkę nawozu.

Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.

Ładowanie...


b) Makro Spezial - N

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Spezial N to nawóz zawierający niezbędne makroelementy takie jak azot, potas, wapń i magnez. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Makro Spezial N doskonale sprawdza się w przypadku uprawy Hemianthusa callitrichoides „Cuba“, który bardzo dobrze reaguje na nawożenie tym specyfikiem . Rośliny bardzo szybko nabierają barw i stają się wyraźniej zdrowsze.

Makro Spezial N zawiera również azot w postaci zmineralizowanego mocznika. Dlatego 0,2 mg/l NO3 trafia do akwarium właśnie w tej postaci, gdzie jest przekształcany w amoniak a następnie w azotany. Rośliny mogą korzystać z azotu dostarczanego zarówno w formie mocznika jak i amoniaku. Co więcej, niektóre gatunki preferują nawet te formy azotu od standardowych azotanów (NO3). W ten sposób Makro Spezial N dostarcza roślinom azotu w każdej formie a roślina wybiera dla siebie tę najbardziej optymalną.

1ml na 50l wody podnosi stężenie:

 • NO3 o 1.0mg/l
 • K o 0.2mg/l
 • Ca o 0.1mg/l
 • Mg o 0,033mg/l

Dawkowanie na 50l wody:

 • silne oświetlenie (>0.5W/litr): 1ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie + CO2: 0.5ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie bez CO2: 1-2ml co tydzień

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Jeżeli bez dozowania nawozu posiadasz w akwarium wysokie stężenia azotanów, wybierz inny nawóz makroelementowy Aqua Rebell, który będzie lepiej pasował do charakterystyki zbiornika. Makro Spezial N został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń azotanów ogranicz dawkę nawozu. Używaj ostrożnie w przypadku pH powyżej 7 (nie można całkowicie uniknąć powstawania amoniaku). 


Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.

Ładowanie...


c) Makro Spezial - K

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Spezial K to nawóz zawierający niezbędny makroelement - potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Makro Spezial K został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów. W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń potasu ogranicz dawkę nawozu.

Makro Spezial K doskonale uzupełnia system nawożenia podłożem wzbogacanym i zapewnia bujny rozwój roślin. Substraty zawierają zazwyczaj stosunkowo dużo związków azotu i fosforu ale są bardzo ubogie w potas. Biorąc pod uwagę kluczową rolę potasu we wzroście roślin jego dawkowanie za pomocą preparatu Makro Spezial K lub Makto basic Kalium jest niezbędne.

1ml na 50l wody podnosi stężenie: K o 1.0mg/l

Dawkowanie na 50l wody:
 • silne oświetlenie (>0.5W/litr): 1-2ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie + CO2: 1ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie bez CO2: 1-4ml co tydzień
Jeżeli podczas stosowania Makro Spezial K zauważysz, że twardość węglanowa wzrasta będzie to oznaczać że w akwarium zakumulowało się zbyt dużo potasu a rośliny nie są go już w stanie absorbować. W takim wypadku zmniejsz dawkę nawozu.

Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.

Ładowanie...


3) Mikro basic - mikroelementy podstawowe

Mikroelementy są dostarczane do akwarium przy pomocy kompletnych nawozów Aqua Rebell Eisenvolldunger lub Aqua Rebell Flowgrow.

a) Mikro Basic - Eisenvolldünger

W akwarium z roślinami ilość składników pokarmowych zawartych w wodzie kranowej może okazać się niewystarczająca a wzrost roślin może zostać zahamowany. Aqua Rebell Eisenvolldunger to kompletny nawóz mikroelementowy zawierający żelazo, mangan, miedź, cynk, bor i molibden. Dodatkowo wzbogacany kompleksem potasu i magnezu. Nawóz jest wielokrotnie stabilizowany chemicznie, przez co wszystkie jego składniki są dostępne dla roślin przez długi czas.

Aqua Rebell Eisenvolldunger jest nawozem zawierającym mikroelementy wraz z potasem i magnezem przeznaczonym zarówno do akwariów ogólnych jak i roślinnych. W akwarium z dużą ilością ryb, część makroelementów takich jak azot i fosfor jest wytwarzana w naturalnych procesach. Tylko w przypadku silniej oświetlonych zbiorników z dużą ilością roślin zachodzi potrzeba ich dodatkowej suplementacji (np. przy pomocy Aqua Rebell NPK). Jednakże rolą akwarysty jest zapewnienie dostatecznej ilości mikroelementów.

Aqua Rebell Eisenvolldunger to nawóz dostarczający roślinom substancji odżywczych wielokrotnie stabilizowanych chemicznie. Procesy te znacznie ułatwiają roślinom przyswajanie kluczowych dla ich rozwoju związków chemicznych, dostępnych dla roślin przez długi czas. Aqua Rebell Eisenvolldunger może być dozowany do akwarium co tydzień lub codziennie.

10ml na 100l wody podnosi stężenie:
 • K o 1.0mg/l
 • Mg o 0.4mg/l
 • Fe o 0.10mg/l
 • Mn o 0,04mg/l
 • Cu o  0.006mgl/
 • B o 0.004mg/l
 • Zn o 0.002mg/l
 • Mo o 0.004mg/l
Dawkowanie na 100l wody:
 • silne oświetlenie (>0.5W/litr): 2ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie + CO2: 1.5ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie bez CO2: 10ml co tydzień
W porównaniu do Aqua Rebell Flowgrow, nawóz Eisenvolldunger zawiera subsancje stające się stopniowo i równomiernie przyswajalne dla roślin m.in. za sprawą chelatorów EDTA, DTPA i HEEDTA. Właśnie dlatego nawóz doskonale sprawdza się zarówno dozowany codziennie jak i cotygodniowo. Nawóz jest całkowicie nieszkodliwy dla ryb, krewetek oraz bezkręgowców. Zawiera śladowe ilości miedzi absolutnie nieszkodliwe dla organizmów żywych. Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów. 


Ładowanie...


3) Mikro Spezial - mikroelementy specjalne

„Którego nawozu mikroelementowego pownienem użyć Eisenvolldünger czy Flowgrow?“

Mikro Basic Eisenvolldünger to nawóz podstawowy do stosowania codziennego lub cotygodniowego. Micro Special Flowgrow to nawóz przeznaczony raczej do stosowania codziennego ze względu na to, że został zaprojektowany po to, by był natychmiast absorbowany przez rośliny za sprawą mniej silnej stabilizacji chemicznej. Zalecamy na początku dozowanie Mikro Basic Eisenvolldünger. Akwaryści z dużym doświadczeniem i wzbogacanym podłożem dla roślin mogą z powodzeniem używać Micro Special Flowgrow.


a) Mikro Spezial - Flowgrow

W akwarium z roślinami ilość składników pokarmowych zawartych w wodzie kranowej może okazać się niewystarczająca a wzrost roślin może zostać zahamowany. Aqua Rebell Flowgrow to kompletny nawóz mikroelementowy zawierający żelazo, mangan, miedź, cynk, bor i molibden. Dodatkowo wzbogacany kompleksem potasu i magnezu. Nawóz jest błyskawicznie absorbowany przez rośliny.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50% aby zapobiec kumulacji mikroelementów w akwarium.

Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.

Aqua Rebell Flowgrow jest nawozem zawierającym mikroelementy wraz z potasem i magnezem przeznaczonym zarówno do akwariów ogólnych jak i roślinnych. W akwarium z dużą ilością ryb, część makroelementów takich jak azot i fosfor jest wytwarzana w naturalnych procesach. Tylko w przypadku silnie oświetlonych zbiorników z dużą ilością roślin zachodzi potrzeba ich dodatkowej suplementacji (np. przy pomocy Aqua Rebell NPK). Jednakże rolą akwarysty jest zapewnienie dostatecznej ilości mikroelementów.

10ml na 100l wody podnosi stężenie:
 • K o 0.30mg/l
 • Mg o 0.10mg/l
 • Fe o 0.41mg/l
 • Mn o 0,015mg/l
 • Cu o  0.0001mgl/
 • B o 0.008mg/l
 • Zn o 0.0008mg/l
 • Mo o 0.001mg/l
Dawkowanie na 100l wody:
 • silne oświetlenie (>0.5W/litr): 2ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie + CO2: 1.5ml dziennie
 • umiarkowane oświetlenie bez CO2: 5ml co tydzień
Aqua Rebell Flowgrow to nawóz dostarczający roślinom substancji w sposób doraźny. Oznacza to, że wszystkie składowe nawozu są natychmiast dostępne dla roślin przez co mogą być szybko absorbowane. Aqua Rebell Flowgrow to nawóz mniej stabilizowany chemicznie od Aqua Rebell Eisenvolldunger dzięki zastosowaniu związków takich jak kwas askorbinowy, cytryniany i glukoniany. Rośliny nabiorą pięknych i wyrazistych barw.

Mniejsza stabilizacja chemiczna nawozu czyni go idealnym produktem do codziennego stosowania. Można dozować go cotygodniowo ale efekty nie będą optymalne.

Aqua Rebell Flowgrow może być stosowany w akwariach z krewetkami, krabami I ślimakami. Jest nieszkodliwy dla organizmów żywych.

Ładowanie...


b) Mikro Spezial - Eisen

W akwarium z roślinami ilość składników pokarmowych zawartych w wodzie kranowej może okazać się niewystarczająca a wzrost roślin może zostać zahamowany. Aqua Rebell Eisen to nawóz żelazowy dodatkowo wzbogacany manganem. Nawóz jest błyskawicznie absorbowany przez rośliny. Powinien być używany razem z podstawowym nawozem mikroelementowym.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50% aby zapobiec kumulacji mikroelementów w akwarium.

Dostępne opakowania: 500 ml, 1000 ml i 5 litrów.

Mikro Spezial Eisen został stworzony jako specjalny nawóz żelazowy. Zawiera ważny pierwiastek śladowy - mangan - niezbędny do prawidłowego wzrostu roślin.

10ml na 100l wody podnosi stężenie:
 • Fe o 1.20mg/l
 • Mn o 0,044mg/l
Jeżeli zauważyłeś, że rośliny są słabo wybarwione i wyblakłe a czerwone gatunki roślin są bardziej brązowe lub wręcz zielone – nawóz żelazowy może rozwiązać problem. Nawóz błyskawicznie dostarcza roślinom żelazo w formie Fe2+, które jest bardzo szybko absorbowane i wykorzystywane. Mikro Spezial Eisen to nawóz silnie skoncentrowany. Małe dawki zawierają wystarczającą ilość żelaza dla roślin.

W większości zbiorników roślinnych ilośc żelaza dostarczanego przez mikroelementowe nawozy Aqua Rebell (Eisenvolldunger lub Flowgrow) będzie wystarczająca. W wyjątkowych sytuacjach, może być on dodatkowo suplementowany przy pomocy Mikro Spezial – Eisen. Preparat nie ma wyznaczonych dawek. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Optymalne stężenie żelaza w akwarium to 0,1-0,5 mg/l.

Aqua Rebell Eisenvolldunger może być stosowany w akwariach z krewetkami, krabami I ślimakami. Jest nieszkodliwy dla organizmów żywych.

Ładowanie...grafika3
grafika4
grafika5
grafika6
grafika7
grafika8
grafika9
grafika10
grafika2
grafika11
grafika12
grafika13
grafika14

Przeczytaj także

Kolejny fajny baniaczek na Forum Kolejny fajny baniaczek na Forum
Zapraszamy do obejrzenia ciekawie zapowiadającego się akwarium o pojemności 45l. Zbiornik jest oświetlony lampą LED Chihiros, podłoże do...
030l - Kostka - procesor 030l - Kostka - procesor
Zapraszamy do obejrzenia aranżacji roślinnej stworzonej w kostce zestawu AquaEl. Zbiornik stanowi pole eksperymetalne do doboru dawek nawoz&...Baza wiedzy akwarystycznej


 
 Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży akwarystycznej.

 

 

Sklep akwarystyczny

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin.
Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje zamówienie).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5


Czytaj więcej o odbiorze osobistym

 

 
Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.