Lista artykułów

Rośliny akwariowe - baza wiedzy

Piach z OBI, ziemia z Biedronki, siatka z Castoramy...

Gościnny wpis Godweena:

Piach z OBI, ziemia z Biedronki, siatka z Castoramy...
 
Od lat spotykam się co jakiś czas z odkryciem miesiąca albo roku. 
 
Szok czytających powinien spowodować wrażenie, że nasze hobby jest... takie proste, a co najważniejsze - takie tanie. Wystarczy piach z OBI - czemu nie z lasu, byłby przynajmniej dodatkowy powód do jesiennego spaceru. Ale, by uprościć nasze jakże złożone hobby, lepiej brzmi: wybierz się do marketu. 
 
Ziemia? Oczywiście, że granulaty i substraty to pomysł skorumpowanej i rywalizującej sitwy naukowców nie mających nic innego do roboty tylko badać glebę... i kolejne wyrzucone pieniądze, lepiej znów się wybrać do uśmiechniętej Biedronki po... ziemię, tą uniwersalną, za złoty dwadzieścia cztery, koniecznie tą, bo jest bez nawozów i nie tylko, że tania to jeszcze nie wprowadza nieznanej ilości mikro i makro. Czemu ponownie nie wybrać się na wędrówkę do lasu lub pobliskich łąk? Nie, to uczyniłoby hobby znów trudnym, a trzeba uproszczeń.
 
Ziemia nie może mieszać się z piachem - oczywiście obowiązkowa jest siatka, najlepiej... z Castoramy, ale i moskitiera też może być. 
 
Po czasie przychodzi myśl: nic się nie stanie jak naszą ziemię po swojemu jednak lekko użyźnimy... tak troszeczkę, no może nieco bardziej, mamy przecież od dziecinnych lat nieodparty niemal instynkt majsterkowania i kombinowania; wrzućmy więc to i owo do podłoża, "dorzućmy kulki i tabletki nawozowe od 5 producentów, pałeczki z żelazem, kompost, Power Sand Special, Tetra Complete Substrate, ActiSubstrate pana Wojtaszka, Biogrunt, JBL Aquabasis, węgiel aktywny i pasywny, cukier-puder, śrubki, dżdżownice, pociąg, szkołę..."  :)
 
Po miesiącu lub dwóch :-o Rety!! pomocy!!!  :-o ? 
 
Nie to nasze hobby jest zbyt trudne. Naprawianie już trzeci miesiąc przerosło roczny budżet. A miało być tak prosto. Jedni zbierają znaczki, inni motyle. Tak też można.
 
Kupię więc na tydzień Premium, z pewnością zwróci mi się ono z działu Giełda: 
Czy ktoś może kupi 200L z aranżacją i całym sprzętem?  :)Komentarze do materiału na forum dyskusyjnym


Pokaż komentarze (22)    Przejdź do wątku na forum

Sklep akwarystyczny

Ładowanie...Baza wiedzy akwarystycznej


 
 Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży akwarystycznej.

 

 

Sklep akwarystyczny

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin.
Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje zamówienie).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5


Czytaj więcej o odbiorze osobistym

 

 
Copyright © 2001-2023 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Facebook Login