Polecamy

Produkty Tetra do akwarium

Lista artykułów

Nowe artykuły

Nowość Qualdrop: PhosEater - absorbent fosforanów

Marka Qualdrop wprowadziła do oferty absorbent fosforanów i krzemianów, którego rolą ma być pomoc w zapobieganiu i…

Czy agama brodata może mieszkać w akwarium?

Agama brodata to jedna z najpopularniejszych jaszczurek hodowanych w polskich domach. Charakteryzuje się unikalnym…

Jak podłączyć nano rurki do dużego filtra

Stajemy czasem przed problemem podpięcia rurek 12/16mm do węży o większej średnicy np. po wymianie filra na większy.…

Nowoczesne i energooszczędne żarówki – propozycje…

Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że Twoje akwarium będzie przypominało rafę koralową lub głębiny ciepłych mórz.…

Podświetlane tło z plexi - zrób to sam

Zapraszamy do zapoznania się z projektem DIY (zrób to sam) forumowicza joshua polegającym na budowie podświetlanego tła…

Dyfuzory akrylowe CO2 Twinstar

Zapraszamy do sięgnięcia po najlepsze dyfuzory CO2 na rynku. Wykonane w pełni z akrylu oraz włókien ceramicznych…

Lampy Chihiros WRGB II PRO

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najwyższych modeli Lamp Chihiros Aquatic Studio. Są one przeznaczone dla…

Zestaw akwarystyczny z szafką. Wygodne…

Akwarium wielu osobom jeszcze do niedawna kojarzyło się z przestarzałą ozdobą, która gościła w polskich domach głównie…

Kule do aranżacji Wabi-Kusa

Do oferty akcesoriów do aranżacji typu wabi-kusa dołączyły ręcznie produkowane kule zaszczepialne, które pozwolą Wam…

Budowa belki Power LED do akwarium 200l

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym projektem DIY (zrób to sam) zaprezentowanym na łamach Forum. Tym razem Qwasir…

ADA dyskwalifikuje uczestników konkursu

Na oficjalnej stronie konkursu IAPLC komitet sterujący poinformował dziś o dyskwalifikacji grupy akwarystów, którzy opublikowali swoje prace przed oficjalnym ogłoszeniem wyników podczas NA Party - łamiąc zasady konkursu.

Za pomocą stanowczego komunikatu (cytat na dole wpisu) zawiadomiono iż ostrzeżenie organizatora zostało świadomie zignorowane a kara jest wynikiem niesubordynacji. Warto w tym miejscu zaznaczyć iż biorąc udział w konkursie uczestnicy przekazują prawa własności intelektualnej (prawa autorskie) organizatorowi konkursu - firmie Aqua Design Amano, która posiada wyłączne prawa do dysponowania nimi wedle własnego uznania.

Stanowisko firmy jest zatem całkowicie zrozumiałe, zasady konkursu mówią wyraźnie iż pierwszym miejscem prezentacji prac jest impreza Nature Aquarium Party (emitowana obecnie na żywo w internecie) połączona z premierą drukowanego Albumu ADA, który zawiera zdjęcia wszystkich zgłoszonych prac i jest dostępny do zakupienia u partnerów ADA. Publikacja zdjęć przed tymi wydarzeniami jest zabroniona. A takie stanowisko nie powinno dziwić - wszak konkurs jest elementem marketingowym firmy ADA i to ona jako organizator ustala zasady gry, które uczestnicząc w konkursie należy zaakceptować.

Kara nie powinna być zatem zaskoczeniem, wszak zaakceptowanych zasad należy przestrzegać - dziwi jednak iż po dyskwalifikację z powodu pre-publikacji sięgnięto w historii konkursu IAPLC po raz pierwszy.

Rokrocznie przyjęło się iż uczestnicy z dalszych pozycji , mający najmniej do stracenia, publikują swoje prace i komentują je wzajemnie na forach internetowych. Na wielu stronach, w tym na naszej przyjęło się to wręcz jako tradycja i nikomu wcześniej to nie przeszkadzało.

Kwestią dyskusyjną jest, czy takie działania ze strony konkursowiczów przynoszą firmie więcej pożytku czy szkody. Ze względu na wysoką cenę, sprzedaż Albumów ADA na przykładzie Polski jest znikoma (dane wewnętrzne) natomiast prezentacja prac i intensywne dyskusje na temat konkursu przyczyniają się znacznie do jego popularyzacji a co za tym idzie - także wzrostu popularności marki ADA. Firma powinna być z takiego obrotu sprawy zadowolona (teoretycznie).

Być może zweryfikowano sprzedaż albumów w poszczególnych rejonach świata i porównując je z liczbą uczestników okazało się, że konkurs nie przynosi oczekiwanych pułapów opłacalności a wydatki na organizację zaplecza konkursowego się po prostu nie zwracają. Być może organizator stracił cierpliwość - publikacja w magazynie drukowanym jest ewidentnym i bezczelnym pogwałceniem zasad i o ile na dyskusje internetowe przymykano oko - o tyle działania na większą skalę nie będą tolerowane. A jeśli nie będą tolerowane w prasie - taki sam zasięg obejmie profilaktycznie wszystkie media - prędzej czy później - nikt nie chce być ofiarą jednorazowej akcji i będzie domagał się sprawiedliwości.

Pozostaje kwestia nieszczęsnych 5 ukaranych aquadesignerów.
Czy zostali ukarani jedynie dla przykładu, za najostrzejszą formę łamania zasad?

Jaki los czeka pozostałych uczestników, którzy pokazali swoje prace?  W internecie opublikowano niemal 300 zdjęć a fala publikacji jest już niemal nie do zatrzymania. Czy ADA pójdzie za ciosem i sięgnie po daty publikacji dotyczące wcześniejszych edycji konkursów dyskwalifikując i odbierając trofea?

Dziwi także fakt usunięcia ze strony ADA odnośnika do listy członków komitetu sterującego, którego decyzją ukarano 5 pechowych niesubordynentów. Link jest nadal aktywny tutaj, lecz nie można go więcej odnaleźć na stronie konkursu. Kto zatem podjął decyzję o dyskwalifikacji i dlaczego członkowie komitetu udzielając się na wielu forach nie ostrzegli użytkowników przed publikacją zdjęć tylko niemo przyglądali się jak każdy z konkursowiczów naraża się na dyskwalifikację? A może o niczym jednak nie wiedzieli i to nie komitet wydał taką a nie inną decyzję? Pojawia się wiele pytań.


The announcement from IAPLC steering committee

Thank you for applying for IAPLC 2013

We have already announced the result of IAPLC2013, but it becomes known that several of works were publicized without any notice or permission on a magazine in Thailand. It is very regrettable that the warning from the steering committee was ignored, and several pictures were publicized. After the deliberate consultation process, we decided that the below 5 works are disqualified.

Rank 27th
Rank 29th
Rank 114th
Rank 130th
Rank 708th

*the disqualified rank becomes vacant and the World Ranking does not change.

We clearly mentioned on the contest application form that the copyright for all submitted works for IAPLC belongs to Aqua Design Amano Co., Ltd. It is not allow to use the material for any public/internet media, such as articles or advertisements WITHOUT the permission. Also, disclosing of submitted work before the official announcement (before Nature Aquarium Party or publishing IAPLC contest booklet) is prohibited.

The steering committee organizes IAPLC under the strict judge guideline and makes fair and concurrent announcement of result. We would like to ask for all contestants of IAPLC to follow the contest rules and wait for the official announcement. Your understanding and cooperation are highly appreciated. 

The International Aquatic Plants Layout Contest Steering Committee

Sklep akwarystyczny

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej


 
 Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży akwarystycznej.

 
Zapraszamy na Forum Dyskusyjne

Sklep akwarystyczny

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin.
Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do odbioru osobistego w Krakowie.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Czytaj więcej o odbiorze osobistym

 
Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Facebook Login