Polecamy

Produkty Tetra do akwarium

Lista artykułów

Nowe artykuły

Nawożenie metodą GEN - Growthive Excellent…

Obecnie znanych jest kilka metod nawożenia akwariów roślinnych, jednak to GEN (Growthive Excellent Nutrition) jako…

Nowość Qualdrop: PhosEater - absorbent fosforanów

Marka Qualdrop wprowadziła do oferty absorbent fosforanów i krzemianów, którego rolą ma być pomoc w zapobieganiu i…

Czy agama brodata może mieszkać w akwarium?

Agama brodata to jedna z najpopularniejszych jaszczurek hodowanych w polskich domach. Charakteryzuje się unikalnym…

Jak podłączyć nano rurki do dużego filtra

Stajemy czasem przed problemem podpięcia rurek 12/16mm do węży o większej średnicy np. po wymianie filra na większy.…

Nowoczesne i energooszczędne żarówki – propozycje…

Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że Twoje akwarium będzie przypominało rafę koralową lub głębiny ciepłych mórz.…

Podświetlane tło z plexi - zrób to sam

Zapraszamy do zapoznania się z projektem DIY (zrób to sam) forumowicza joshua polegającym na budowie podświetlanego tła…

Dyfuzory akrylowe CO2 Twinstar

Zapraszamy do sięgnięcia po najlepsze dyfuzory CO2 na rynku. Wykonane w pełni z akrylu oraz włókien ceramicznych…

Lampy Chihiros WRGB II PRO

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najwyższych modeli Lamp Chihiros Aquatic Studio. Są one przeznaczone dla…

Zestaw akwarystyczny z szafką. Wygodne…

Akwarium wielu osobom jeszcze do niedawna kojarzyło się z przestarzałą ozdobą, która gościła w polskich domach głównie…

Kule do aranżacji Wabi-Kusa

Do oferty akcesoriów do aranżacji typu wabi-kusa dołączyły ręcznie produkowane kule zaszczepialne, które pozwolą Wam…

Filmy ADA, czy nadążacie z oglądaniem?

Informacje o akwariach Amano

Do tej pory guru Aquascapingu - Takashi Amano ograniczał swoje publikacje do kart AquaJournalu, który stanowił aktualne źródło wiedzy głównie dla azjatyckich akwarystów. Pozostawiał w ten sposób anglojęzycznych fanów akwarystyki roślinnej oraz licznie reprezentowaną przez aquascaperów Europę na łasce katalogów online, skąpej do tej pory strony internetowej i prywatnych inicjatywy związanych z lokalnymi przekładami różnorodnych broszur i poradników.

 

Publikacje nie tylko dla Azjatów

Nagle coś się jednak ruszyło, powstała witryna aquajournal.net oraz nowa strona firmy dostępna pod adresem: http://adana.co.jp. 
Wyglądało iż firma poprzestanie na tym i nadal zostaniemy na łasce informacji wyciekających od naszych azjatyckich kolegów, którzy na swoich internetowych blogach publikują najnowsze zdjęcia z galerii ADA i nowe trendy pojawiające się w japońskich zbiornikach.

Jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się iż ADA rozpoczyna publikację swojego miesięcznika AquaJournal w wersji anglojęzycznej onlie. W formie e-booka pojawiły się już trzy a lada chwila wydane zostanie czwarty numer pisma. Lecz na tym nie poprzestano. Dostrzegając zalety medium jakie stanowi internet powstały profile firmowe: na Facebooku, Twitterze i oraz kanał Youtube, na których cały czas udostępniane są materiały do nauki aranżacji akwarium roślinnego.

Filmy ADA, czy nadążacie z oglądaniem?
Fot: http://www.projectaquarium.com

Materiały wideo i pokazy na żywo

Jednym z pierwszych filmów była prezentacja zakładania małych zbiorników (w tym jeden w stylu mizube). Kolejne nagrania, stanowiły materiały z imprezy wręczenia nagród w międzynarodowym konkursie ADA IAPLC 2011, które najpierw prezentowane na żywo, następnie w postaci nagrań do odtworzenia w dowolnym czasie i miejscu przybliżały nam atmosferę tej wyjątkowej imprezy. Pierwszy raz nie było potrzeby pokonywania tysięcy kilometrów aby obejrzeć na żywo najważniejszą galę akwarystyki dekoracyjnej. To co jeszcze kilka lat temu dostępne było dla wybrańców, dzięki internetowi stało się ogólnodostępne.

Filmy ADA, czy nadążacie z oglądaniem?
http://www.projectaquarium.com

Pokażmy galerię całemu Światu

Kolejną niespodzianką była publikacja nowych zbiorników aranżowanych w japońskiej galerii w Niigacie gdzie przeaaranżowano 15 akwariów. Pierwszy raz w historii galerii Takashi Amano zaprosił akwarystów z całego świata do obejrzenia jego akwariów. Do to w detalach - niemal klatka po klatce otrzymaliśmy wrażenie jakby zbiornik został przygotowany specjalnie dla nas. Ze swoimi wszystkimi plusami i minusami - słabszą kondycją niektórych roślin na starcie i nierzadko również glonami.

Galeria otwarta dla zwiedzających jest jedynie w weekendy a w formie wideo prezentowana była tylko na amatorskich nagraniach gości galerii. Obecnie została pokazana wszystkim zainteresowanym odzierając ją równocześnie z wielu mitów i tajemnic, którymi była owiana do tej pory. Nagle okazało się, że Amano to też człowiek a w zakładanych przez Niego akwariach pojawiają się przejściowe problemy. Udowodniono naocznie iż akwarystyka nie polega na przygotowaniu aranżacji i pstryknięciu zdjęcia, lecz utrzymaniu aranżacji w miarę niezmiennej formie mimo okresowych mniejszych lub większych niepowodzeń. Oczywiście biorąc pod uwagę doświadczenie i dobrą znajomość wachlarza produktów pomocnych do osiągnięcia zamierzonego efektu takie przypadki są sporadyczne - jednak mają miejsce, są pokazane na materiałach i pokazują iż akwarystyka roślinna to niełatwe hobby. Dodaną wartością filmów jest prezentacja w jaki sposób z danym problemem radzi sobie obsługa galerii - materiał bezcenny dla akwarystów.

Tym sprytnym sposobem skontrowano najczęściej pojawiający się argument w kierunku prac Pana Amano - iż zbiorniki przygotowywane są jedynie do zdjęć. A akwaryści, którym nie wystarczyło stworzenie samej galerii i udostępnienie jej zwiedzającym będą mogli teraz odszukać akwaria znane z filmów i funkcjonujące w galerii na kartach aktualnych wydań AquaJournalu (w wersji papierowej oraz elektronicznej - anglojęzycznej).



Miejsce na promocję firmy i jej produktów

W materiał filmowy sprytnie wplecione są elementy prezentacji produktów firmy - nie zawsze trafione jak chociażby porównanie dyfuzorów ADA z nieznaną konkurencją i nie zawsze powiązane z wcześniejszymi kadrami prezentującymi dane akwarium. Jednak nie rażą w oczy i są dobrym wstępem do zapoznania się z rozmaitością akcesoriów, które towarzyszą akwaryście w utrzymaniu atrakcyjnego akwarium roślinnego. Przydatność i konieczność posiadania niektórych z nich pozostaje w gestii akwarysty, daje się jednak zauważyć iż firma ADA chce zaprezentować możliwie wiele produktów, lecz subtelnie umieszczając prezentację w środku lub na końcu materiału.

 

Czy obejrzałeś dzisiejszy odcinek filmu?

Możliwość promocji marki przyczyniła się do inwestycji w obróbkę kolejnych części i powstania następnych krótkich filmów.
Odcinki ADA View 1,2,3 cieszyły i zachwycały. Do mniej więcej 10-tego odcinka większość z nas z zachwytem obserwowała zmiany zachodzące w akwariach - we wzroście roślin, klarowności wody czy pojawianiu się zielonego nalotu na szybach. Posądzana do tej pory z ukrywania swoich tajników firma zaczęła wypuszczać kolejne odcinki z dnia na dzień momentami nawet po dwa dziennie - co zdezorientowało nieco akwarystów przyzwyczajonych do skąpych do tej pory wieści od Takashiego Amano.

Jednak śledzenie na bieżąco nowych odcinków stawało się coraz bardziej uciążliwe a po wydaniu 40 części - prawie niemożliwe bez opcji bezpośredniego i wygodnego śledzenia zmian zachodzących w poszczególnych zbiornikach wraz z upływem czasu. Filmy stały się zbitką krótkich "rzutów na taśmę" - ni to prezentacją aranżacji ni spotami reklamowymi produktów.

 

Sonda

Biorąc pod uwagę częstotliwość z jaką jesteśmy teraz obsypywani kolejnymi filmami, mamy pytanie do Naszych Czytelników - czy nadążacie z ich oglądaniem na bieżąco? (kliknij tutaj aby wziąć udział w sondzie).

Mam pewne obawy iż w przypadku braku usystematyzowania filmów - z podziałem na poszczególne zbiorniki i ich rozwój przez kolejne etapy dojrzewania i funkcjonowania akwarium, ich odbiór będzie utrudniony a wartość merytoryczna zaprzepaszczona w tak dużym natłoku spotów filmowych.

Z zaciekawieniem będziemy obserwować kolejne zmiany.
Autor: Piotr Baszucki
W felietonie wykorzystano zdjęcia pochodzące ze strony http://www.projectaquarium.com


Komentuj na FORUM

Przykład filmu ADA


Link

Wszystkie filmy ADA zebrane w jednym miejscu obejrzysz tutaj


Przeczytaj także

Pokarmy i preparaty ReptiZoo dla gadów i płazów
Pokarmy i preparaty ReptiZoo dla gadów i płazów
Miło nam poinformować, że od oferty sklepu dołączyły pokarmy i prearaty dla gadów i płazów marki ReptiZoo. Jako lider w branży...
Tutorial ADA 120x50x50cm
Tutorial ADA 120x50x50cm
Zapraszamy do obejrzenia tutoriala z zakładania akwarium roślinnego o wymiarach 120x50x50cm w siedzibie ADA. Mimo użycia mało efektownych ska...
2214 - nowy model filtra Eheim z serii Classic
2214 - nowy model filtra Eheim z serii Classic
Miło nam poinformować o wprowadzeniu do oferty najnowszego modelu filtra Eheim z serii Classic o kodzie 2214. Innowacyjny rozwój sprawdzonej...
Chris Lukhaup: Nanoakwarium słodkowodne
Chris Lukhaup: Nanoakwarium słodkowodne
Miło nam poinformować o pojawieniu się na rynku kolejnej ciekawej pozycji książkowej. Nakładem wydawnictwa Pet Publications (wydawcy...
Kaskady Aquael FZN PRO
Kaskady Aquael FZN PRO
Do rodziny filtrów kaskadowych FZN dołączyła nowa seria o dumnie brzmiącym przyrostku PRO. Cechą charakterystyczną tych modeli jest niskie...
085l - Studium w Szkarłacie
085l - Studium w Szkarłacie
Zapraszamy do obejrzenia akwarium Forumowicza bloodraven. Zbiornik o pojemności 85l i wymiarach 70x35x35cm został zaaranżowany na podłoż...
Nawożenie metodą GEN - Growthive Excellent Nutrition
Nawożenie metodą GEN - Growthive Excellent Nutrition
Obecnie znanych jest kilka metod nawożenia akwariów roślinnych, jednak to GEN (Growthive Excellent Nutrition) jako metoda nawożenia, wyróż...
Wielki Atlas Roślin akwariowych w języku polskim
Wielki Atlas Roślin akwariowych w języku polskim
Miło nam poinformować o pojawieniu się w druku polskojęzycznego wydania znanej biblii miłośników roślin wodnych - "Aquarienpflanzen"...
Reduktor CO2 Aqua-art do butli SodaStream
Reduktor CO2 Aqua-art do butli SodaStream
Miło nam poinformować o wprowadzeniu do oferty kolejnych nowości marki Aqua-art, wśród nich znalazł się m.in. redkuktor CO2 bo butli...
Fissidens splachnobryoides
Fissidens splachnobryoides
Jest uważany za najmniejszego Fissidensa na świecie. Wprowadzony do akwarium wiele lat temu, przybył z Azji. Znane zdjęcia z pewnego sklepu...
Nowość Qualdrop: PhosEater - absorbent fosforanów
Nowość Qualdrop: PhosEater - absorbent fosforanów
Marka Qualdrop wprowadziła do oferty absorbent fosforanów i krzemianów, którego rolą ma być pomoc w zapobieganiu i walce z glonami......
Tutorial nano akwarium z efektem głębi
Tutorial nano akwarium z efektem głębi
Zapraszamy do obejrzenia pokazu Jrijsa Jutjajevsa poświęconemu aranżacji nano akwarium z użyciem skał WIO Jade Stone...FILM_YOUTUBE;...

Poznaj opisy roślin
Echinodorus latifoliusEchinodorus latifolius
Echinodorus latifolius to bardzo ładna żabienica na środkowy plan akwarium. Jej wygląd jest dość nietypowy, w swej formie podwodnej...
Hygrophila pinnatifidaHygrophila pinnatifida
Hygrophila pinnatifida pochodzi z Indii. Posiada charakterystyczne brązowe liście z przebarwieniami zieleni i bordowym spodem blaszki liściowej...
Vesicularia dubyana (Christmas moss)Vesicularia dubyana (Christmas moss)
Mech pochodzi z Brazylii. Pokrojem układu gałązek przypomina drzewo iglaste (stąd odniesienie w potocznej nazwie do drzewka świątecznego)....
Cryptocoryne undulatus RedCryptocoryne undulatus Red
Czerwona odmiana Cryptocoryne undulatus rosnąca w naturze w dorzeczach Sri Lanki. Jest prosta w uprawie i bardzo tolerancyjna na różne...
Eleocharis montevidensisEleocharis montevidensis
Eleocharis montevidensis to największa forma popularnego ponikła spotykanego w akwaria roślinnych. Jej liście sięgają 30cm długości i...
Anubias PetiteAnubias Petite
Anubias petite jest utrwaloną mutacją anubiasa, którą odkryto w jednej z singapurskich plantacji roślin. Jego kłącze osiąga długo...
Aponogeton madagascariensisAponogeton madagascariensis
Aponogeton madagascariensis pochodzi z Madagaskaru (Afryka). To popularna ciekawostka botaniczna prezentowana w ogrodach botanicznych na całym Ś...
Rotala Vietnam H'raRotala Vietnam H'ra
Rotala vietnam znana pod nazwą Rotala H'ra to przepiękna odmiana o charakterystycznych pomarańczowych liściach. Dzięki wąskim blaszkom...
Ludwigia mini sp. super redLudwigia mini sp. super red
Najmniejsza odmiana czerwonolistnej ludwigii, idealna do naszczepienia na korzeniach imitujących drzewa to jedna z ostatnich nowości, które...
Phyllanthus fluitansPhyllanthus fluitans
Phyllanthus fluitans to roślina pływająca o charakterystycznych czerwonych korzeniach. Podobnie jak inne gatunki pływające o duzychc...
Rotala rotundifolia redRotala rotundifolia red
Krwistoczerwona odmiana Rotala rotundifolia red pozwala zaakcentować tylny plan akwarium pod warunkiem mocnego oświetlenia i dostępności CO2...

Rośliny akwariowe zamówisz wysyłkowo z darmową dostawą do domu lub odbierzesz osobiście w Krakowiesklep internetowy

Baza wiedzy akwarystycznej


 
 Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży akwarystycznej.

 
Zapraszamy na Forum Dyskusyjne

Sklep akwarystyczny

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin.
Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do odbioru osobistego w Krakowie.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Czytaj więcej o odbiorze osobistym

 
Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Facebook Login