Polecamy

Produkty Tetra do akwarium

Lista artykułów

Nowe artykuły

Nawożenie metodą GEN - Growthive Excellent…
Obecnie znanych jest kilka metod nawożenia akwariów roślinnych, jednak to GEN (Growthive Excellent Nutrition) jako…
Nowość Qualdrop: PhosEater - absorbent fosforanów
Marka Qualdrop wprowadziła do oferty absorbent fosforanów i krzemianów, którego rolą ma być pomoc w zapobieganiu i…
Czy agama brodata może mieszkać w akwarium?
Agama brodata to jedna z najpopularniejszych jaszczurek hodowanych w polskich domach. Charakteryzuje się unikalnym…
Jak podłączyć nano rurki do dużego filtra
Stajemy czasem przed problemem podpięcia rurek 12/16mm do węży o większej średnicy np. po wymianie filra na większy.…
Nowoczesne i energooszczędne żarówki – propozycje…
Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że Twoje akwarium będzie przypominało rafę koralową lub głębiny ciepłych mórz.…
Podświetlane tło z plexi - zrób to sam
Zapraszamy do zapoznania się z projektem DIY (zrób to sam) forumowicza joshua polegającym na budowie podświetlanego tła…
Dyfuzory akrylowe CO2 Twinstar
Zapraszamy do sięgnięcia po najlepsze dyfuzory CO2 na rynku. Wykonane w pełni z akrylu oraz włókien ceramicznych…
Lampy Chihiros WRGB II PRO
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najwyższych modeli Lamp Chihiros Aquatic Studio. Są one przeznaczone dla…
Zestaw akwarystyczny z szafką. Wygodne…
Akwarium wielu osobom jeszcze do niedawna kojarzyło się z przestarzałą ozdobą, która gościła w polskich domach głównie…
Kule do aranżacji Wabi-Kusa
Do oferty akcesoriów do aranżacji typu wabi-kusa dołączyły ręcznie produkowane kule zaszczepialne, które pozwolą Wam…

Magazyn Akwarium jednak nie umarł


13 grudnia na zapytanie jednego z Czytelników redakcja "Magazynu Akwarium" opublikowała na swoim fanpage następującą powyższą wiadomość.
 
Wprowadziła ona nieco zamieszania i wśród wielu uczestników portali społecznościowych została jednoznacznie odebrana jako rychłe pożegnanie z pismem. Wielu z nich pamiętało wycofanie z rynku czasopisma "Akwarium" i wyraziło obawę przed spotkaniem tego samego losu kolejnego magazynu przeznaczonego dla miłośników akwarystyki.

Informacji tej towarzyszyły głosy zarówno chwalące pismo i przejawiające troskę o jej dalszą obecność w druku jak i opinie negatywne traktujące o obniżającym się poziomie wydawnictwa oraz zbyt dużej ilości reklam w stosunku do merytorycznej treści.

Swoje uwagi publikowali również właściciele stron internetowych, które do tej pory reklamowali nieodpłatnie pismo w zamian za bezpłatny baner na jego łamach. Redakcja "Magazyn akwarium" jakiś czas temu zrezygnowała z tej formy współpracy barterowej. Uwagi nie były bez żalu, szczególnie iż w ostatnim czasie na łamach magazynu krytykowano internet jako źródło mało rzetelnej wiedzy:

Moi Drodzy, pewnie wielu z Was domyśla się jak trudno jest, w dzisiejszych czasach dominacji internetu, utrzymać drukowane czasopismo, zwłaszcza niszowe, jak Magazyn Akwarium. Tym bardziej mnie cieszy, że pozyskujemy nowych autorów, że wracają też „starzy" znakomici specjaliści. Takich opracowań nie znajdziecie w powierzchownych i często obarczonych wadami zasobach sieci globalnej. Zapraszam do lektury.
Żródło: Magazyn Akwarium nr 5/2016 (158)

1 grudnia pojawiło się jednak światełko w tunelu - redakcja Magazynu Akwarium opublikowała na swoim fanpage następującą wiadomość:

Drodzy Czytelnicy,
 
W bieżącym roku Magazyn Akwarium zakończył swój cykl wydawniczy na numerze sierpniowo-wrześniowym. Kolejny numer, w powiększonej objętości do 104 stronic, wyjdzie w połowie stycznia. Będzie to wydanie za styczeń-luty 2017, kolejne również będą wychodzić w cyklach dwumiesięcznych. Wszystkie prenumeraty będą kontynuowane zgodnie z wykupionym abonamentem, ale wprowadzimy też formę subskrypcji polegającą na zamawianiu całego rocznika z przedpłatą za jeden numer. Ponadto będzie możliwość zamówienia prenumerat w wersjach cyfrowych. 
Życzę udanych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia :)

Hania Stepnowska, wydawca

natomiast drugiego stycznia potwierdzono tę informację:

Magazyn Akwarium jednak nie umarł

Drodzy Czytelnicy!
 
„Magazyn Akwarium” wraca w 2017 roku w niezmienionej szacie graficznej, ale za to w nowej odsłonie. Po pierwsze: będzie ukazywać się teraz regularnie – bez uciążliwych dla wszystkich przestojów i poślizgów czasowych – w trybie dwumiesięcznym. Po drugie: jego objętość zostanie pogrubiona aż do 108 stron druku.
 
W tych nowych warunkach obiecuję dołożyć wszelkich starań, aby mA, czyli jedyne na polskim gruncie ogólne czasopismo akwarystyczne, łączące nieprofesjonalnych miłośników podwodnych światów z ichtiologami i specjalistami w wybranych dziedzinach akwarystyki, zadowalało za każdym razem jak najszerszą grupę odbiorców. Żeby na jego łamach – w duchu dialogu – spotykali się doświadczeni autorzy z debiutantami, a początkujący hobbyści z hodowcami szczycącymi się kilkudziesięcioletnim stażem akwarystycznym. Żeby „Magazyn” uderzał bogactwem różnorodności, odzwierciedlającym i sam fenomen podwodnego życia, i urozmaicone piękno kreowanych przez Was światów.
 
Ale to nie koniec zmian. Wraz z tym numerem powołana do życia została Rada Redakcyjna, której merytorycznym zadaniem będzie opiniowanie wybranych materiałów nadesłanych do redakcji. Rada – w miarę swych możliwości – stać będzie odtąd na straży jakości pisma.
 
A co w bieżącym numerze? Najlepiej zajrzyjcie do środka sami, naprawdę warto. Nie wyróżniając nikogo, chcę tylko zwrócić uwagę na debiut Magdy Nikel, znanej w środowisku akwarystycznym jako Ama Amazonka. Otóż praca redaktora to niełatwy kawałek chleba, rozświetlany nieraz wydarzeniami tej miary, co dostęp do udokumentowanego opisu pierwszego na świecie rozmnożenia w akwarium jakiegoś gatunku. Na taki materiał czeka się nieraz latami. I właśnie dla takich chwil, jak sensacyjne doniesienie o rozmnożeniu w akwarium Erythrinus sp. Madre de Dios, które ukazuje się oto na łamach mA, warto było ponownie zostać redaktorem naczelnym.
 
dr Paweł Czapczyk
 
W pierwszym tegorocznym numerze znajdziecie między innymi następujące treści:
  • Magdalena Nikel: Pierwsze rozmnożenie Erythrinus sp. Madre de Dios w akwarium
  • Hubert Zientek: Ziemiojad czerwonogłowy (Geophagus steindachneri) – owofilny „gębacz”
  • Wojciech Sierakowski: Cynotilapia sp. „hara”
  • Małgorzata Tarczyńska: Akwarystyka roślinna – inspiracja z natury  - obejrzyj profil na forum
  • Paweł Paśnicki: Amatorska hodowla paletek
  • Lechosław Łątka: Przedstawiciele plemienia Eretmodini z jeziora Tanganika w akwarium
  • Witold Sosnowski: Terapeutyczne walory akwarium
  • Magia akwarium morskiego: wywiad z Krzysztofem Trycem o hodowli akropor, estetyce zbiornika, utrzymywaniu właściwych parametrów wody, oświetleniu, sumpie i zasoleniu
Wszystko zatem wskazuje na to iż pismo zostanie utrzymane. Z formy miesięcznika zostanie na stałe przekształcone w dwumiesięcznik a zebrane grono "Rady redakcyjnej" ma dbać o jakość artykułów co na pewno będzie miało dobry wpływ na ich zawartość merytoryczną.

Warto wspomnieć iż dotychczasowe materiały dedykowane akwarystyce roślinnej publikowane były głównie przez forumowiczów roslinyakwariowe.pl, którzy posiadają konta odp onad 10 lat - zachodzi tu więc pewien paradoks i odwrócenie ról - gdy to internet staje się źródłem wiedzy i wychowuje kolejne rzesze akwarystów a magazyn drukowany korzysta na zdobytej w ten sposób wiedzy.

Redakcja Serwisu roslinyakwariowe.pl żywi nadzieję iż drukowane pismo może być świetnym uzupełnieniem dobrych i rzetelnych stron internetowych - zachodzi jednak potrzeba dobrania odpowiednich mediów w roli partnerów i wypracowania takich form współpracy, które będą korzystne dla wszystkich na zasadzie WIN-WIN.

Zródło: http://magazynakwarium.pl/component/content/article/229-informacje/804-magazyn-akwarium-2017.html


Przeczytaj także

Podsumowanie roku 2016
Podsumowanie roku 2016
Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem roku 2016 Serwisu roslinyakwariowe.pl. W przygotowanym zestawieniu dowiesz się jakie artykuły...
Podsumowanie roku 2015
Podsumowanie roku 2015
Przegląd wydarzeń i ciekawostek związanych z Serwisem roslinyakwariowe.pl. Jest to swego rodzaju podsumowanie naszej działalności w mijają...
Reklama na stronie roslinyakwariowe.pl
Reklama na stronie roslinyakwariowe.pl
Zapraszamy do współpracy firmy akwarystyczne. Oferujemy opcje reklamowe na największej i najpopularniejszej stronie akwarystycznej w...
Recenzja Zeszytu Akwarystycznego nr 41
Recenzja Zeszytu Akwarystycznego nr 41
Z uwagi iż aktualne wydanie zeszytu porusza tematykę bliską działalności naszego Serwisu chcielibyśmy przekazać uwagi oraz sprostować kilka...
Propozycja okładki miesięcznika
Propozycja okładki miesięcznika "Magazyn Akwarium"
Miesięcznik "Magazyn Akwarium" przedstawił propozycję okładki najbliższego numeru. Tym razem tematem przewodnim jest akwarium roślinne i...

"Magazyn Akwarium" - zmiany graficzne
[A r t y k u ł     s p o n s o r o w a n y ] "Magazyn Akwarium" to jedyne drukowane pismo w kraju, które nie pomija trudnych tematów jakim...
Magazyn Akwarium nr 10/2012 z artykułem nawiązującym do akwarystyki roślinnej
Magazyn Akwarium nr 10/2012 z artykułem nawiązującym do akwarystyki roślinnej
W aktualnym numerze "Magazynu Akwarium" przeczytamy artykuły nt. brzanek, Neona Innesa, makroelementach w wodzie akwariowej oraz materiał nawiązuj...
Nawożenie metodą GEN - Growthive Excellent Nutrition
Nawożenie metodą GEN - Growthive Excellent Nutrition
Obecnie znanych jest kilka metod nawożenia akwariów roślinnych, jednak to GEN (Growthive Excellent Nutrition) jako metoda nawożenia, wyróż...
Bacopa salzmannii Purple
Bacopa salzmannii Purple
Bacopa salzmanniii "Purple" ma wyraziste purpurowe liście osadzony na jasnozielonych łodygach co tworzy efektowny i oryginalny kontrast wizualny...
Wielki Atlas Roślin akwariowych w języku polskim
Wielki Atlas Roślin akwariowych w języku polskim
Miło nam poinformować o pojawieniu się w druku polskojęzycznego wydania znanej biblii miłośników roślin wodnych - "Aquarienpflanzen"...
Reduktor CO2 Aqua-art do butli SodaStream
Reduktor CO2 Aqua-art do butli SodaStream
Miło nam poinformować o wprowadzeniu do oferty kolejnych nowości marki Aqua-art, wśród nich znalazł się m.in. redkuktor CO2 bo butli...
Aquael Hypermax 4500T w wersji bluetooth
Aquael Hypermax 4500T w wersji bluetooth
Miło nam poinformować o trafieniu do sprzedaży długo wyczekiwaniej wersji filtra Aquael Hypermax z obsługą z poziomu aplikacji mobilnej....

Poznaj opisy roślin
Vesicularia dubyana (Christmas moss)Vesicularia dubyana (Christmas moss)
Mech pochodzi z Brazylii. Pokrojem układu gałązek przypomina drzewo iglaste (stąd odniesienie w potocznej nazwie do drzewka świątecznego)....
Echinodorus aquarticaEchinodorus aquartica
Cechą charakterystyczną odmiany Echinodorus ‘Aquartica’ są okrągłe, jasnozielone liście. Barwa zachowywana jest bez potrzeby...
Aponogeton madagascariensisAponogeton madagascariensis
Aponogeton madagascariensis pochodzi z Madagaskaru (Afryka). To popularna ciekawostka botaniczna prezentowana w ogrodach botanicznych na całym Ś...
Sphaerocaryum malaccense Sphaerocaryum malaccense
Zapraszamy do zapoznania się z opisem azjatyckiej rośliny Sphaerocaryum malaccense na materiale filmowym przygotowanym przez Forumowicza...
Pogostemon yatabeanusPogostemon yatabeanus
Wielkością oraz kształtem liści przypomina nieco Pogostemon stellatus. Roślina zachowuje swój piękny odcień zieloności nawet przy...
Mayaca Santarem red Mayaca Santarem red
Obecnie w handlu zaczynają się pojawiać zupełnie nieznane gatunki roślin wodnych, które dzięki staraniom doświadczonych akwaryst&...
Marsilea crenataMarsilea crenata
Marsilea crenata to paproć pochodząca z Azji, gdzie w naturze rośnie na polach ryżowych. Jej liście są bardzo małe i rzadko przekraczają...
Myriophyllum mattogrossenseMyriophyllum mattogrossense
Myriophyllum matogrossense pochodzi z dystryktu Mato Grosso w Brazylii. Posiada dekoracyjne jasnozielone liście o szerokości 5cm i czerwonawe ł...
Glossostigma elatinoidesGlossostigma elatinoides
Glossostigma elatinoides pochodzi z Nowej Zelandii, moda na wykorzystanie tego gatunku w aranżacji akwarium rozpoczęła się wraz z rozkwitem...
Limnophila aromaticaLimnophila aromatica
Jest kilka odmian tej rośliny. Roślina proponowana przez plantację Tropica pochodzi z Malezji. Charakteryzuje się wąskimi, zielonymi liścmi...
Ammania BonsaiAmmania Bonsai
Rotala Bonsai znana pod nazwą Ammania bonsai to kompaktowa forma podobna do Bacopy caroliniany charakteryzująca się atrakcyjnym wyglądem, mał...
Lilaeopsis mauritianaLilaeopsis mauritiana
Lilaeopsis mauritiana jest mniej wymagająca pod względem oświetlenia od Lilaeopsis brasiliensis. Została odkryta przez Holdera Windelov (zało...
Rotala Bonsai (Ammania Bonsai)Rotala Bonsai (Ammania Bonsai)
Rotala Bonsai to kompaktowa forma podobna do Bacopy caroliniany charakteryzująca się atrakcyjnym wyglądem, małymi rozmiarami i wolnym tempem...
Marsilea hirsutaMarsilea hirsuta
Marsilea hirsuta to roślina trwawnikowa pochodząca z Australii. Jej liście przypominają wyglądem czterolistną koniczynę (forma emersyjna),...

Rośliny akwariowe zamówisz wysyłkowo z darmową dostawą do domu lub odbierzesz osobiście w Krakowiesklep internetowy

Baza wiedzy akwarystycznej


 
 Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży akwarystycznej.

 
Zapraszamy na Forum Dyskusyjne

Sklep akwarystyczny

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin.
Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do odbioru osobistego w Krakowie.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Czytaj więcej o odbiorze osobistym

 
Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Facebook Login