Zbiornik nr. 1 - JAPONIA, CHINY
1. Acorus gramineus - Tatarak trawiasty2. Blyxa japonica 3. Acorus gramineus var. pusillus - Tatarak trawiasty karłowaty 4. Acorus gramineus var. "Giganteus" - Tatarak trawiasty olbrzymi 5. Acorus gramineus f. variegatus" - Tatarak trawiasty - żółtawy 6. Microsorium pteropus - Mikrozorium oskrzydlone 7. Hemianthus micranthemoides - Hemiantus zwyczajny | 8. Micranthemum umbrosum - Mikrantemum okrągłolistne 9. Nuphar japonicum - Grążel japoński 10. Cardamine lyrata - Rzeżucha japońska 11. Saururus chinensis - Jaszczurzec chiński 12. Saururus cernuus - Jaszczurzec pochylony 13. Ottelia sp. - Otelia |
Zbiornik nr. 2 - AZJA - CRYPTOCORYNE Z CEJLONU
1. Cryptocoryne undulata - Kryptokoryna falista
2. Cryptocoryne willisii typ lucens - Kryptokoryna Willisa - błyszcząca
3. Cryptocoryne willisii typ willisii - Kryptokoryna Willisa
4. Cryptocoryne parva - Kryptokoryna drobna
5. Hygrophila polysperma - Hygrofila wielonasienna
6. Hygrophila polysperma - Hygrofila wielonasienna cejlońska
7. Hygrophila polysperma - Hygrofila wielonasienna kultywar
8. Limnophila sessiliflora - Limnofilia bezszypułkowa
9. Rotala rotundifolia - Rotala okrągłolistna | 10. Rotala wallichii - Rotala okółkowa
11. Potamogeton malaianus - Rdestnica malajska
12. Limnophila heterophylla - Limnofilia różnolistna
13. Aponogeton crispus - Onowodek kędzierzawy
14. Nymhaea tetragona (f. angusta idica)? - Grzybień (tzw. japoński)
15. Microsorium pteropus 'Windelov' - Mikrozorium 'Windelov'
16. Blyxa aubertii - Blyksa Auberta
17. Blyxa japonica - Blyksa japońska |
Zbiornik nr. 3 - AKWARIUM OZDOBNE - Rośliny Azjatyckie
1. Cryptocoryne backettii typ petchii - Kryptokoryna Backeta2. Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis
3. Cryptocoryne wendtii var. nana - Kryptokoryna Wendtta - zielona
4. Cryptocoryne wendtii var. rubella - Kryptokoryna Wendtta - brunatna
5. i (typ blassi)- Kryptokoryna sercolistna - Blassa
6. Cryptocoryne pontederiifolia - Kryptokoryna pontederolistna
7. Cryptocoryne crispatula var. balansae - Kryptokoryna Balansa
8. Cryptocoryne nevillii
9. Cryptocoryne parva - Kryptokoryna drobna
10. Cryptocoryne walkeri - Kryptokoryna Walkera | 11. Nymhaea lotus var. viridis - Lotos tygrysi - zielony
12. Nymhaea lotus var. rubra - Lotos tygrysi - czerwony
13. Rotala rotundifolia - Rotala okrągłolistna f. zielona
14. Limnophila aquatica - Limnofilia wodna
15. Lagenandra ovata - Lagenandra owalna
16. Hygrophila stricta - Hygrofila sztywna
17. Crinum thaianum - Krynia tajlandzka
18. Aponogeton crispus - Onowodek kędzierzawy19. Ceratopteris thalictroides - Paprotnica sumatrzańska
20. Vallisneria gigantea x neotropicalis - Nurzaniec krzyżówka |
Zbiornik nr. 4 - AZJA - Cryptocoryne z Cejlonu
1. Cryptocoryne wendtii var. wendtii - Kryptokoryna Wendta
2. Cryptocoryne wendtii var. jahnelii - Kryptokoryna Wendta - brązowa
3. Cryptocoryne wendtii var. krauteri - Kryptokoryna Wendta - zmiennobarwna
4. Cryptocoryne wendtii var. nana - Kryptokoryna Wendta - zielona
5. Cryptocoryne wendtii var. rubella - Kryptokoryna Wendta - brunatna
6. Cryptocoryne willisii typ lucens - Kryptokoryna błyszcząca
7. Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis - Zwartka skręcona odm. tonkijska
8. Rotala macrandra - Rotala makrandra
9. Rotala rotundifolia - Rotala okrągłolistna | 10. Aponogeton rigidifolius - Onowodek kłączowy
11. Hygrophila angustifolia - Nadwódka wąskolistna
12. Limnophila indica - Limnofilia indyjska
13. Rotala wallichii - Rotala okółkowa
14. Microsorium pteropus - Mikrozorium oskrzydlone
15. Blyxa aubertii - Blyksa Auberta
16. Microsorium pteropus 'Extra Narrow Lesf'- Mikrozorium waskolistne
17. Limnophila heterophylla - Limnofilia różnolistna18. Proserpinaca palustris - Pełzacz grzebieniowaty |
Zbiornik nr. 5 - AKWARIUM OZDOBNE - Rośliny Azjatyckie
1. Cryptocoryne parva - Kryptokoryna drobna
2. Bolbitis cuspidata - Bolbitis ostrokończysty
3. Cryptocoryne wendtii var. jahnelii - Kryptokoryna Wendta - brązowa
4. Cryptocoryne wendtii var. krauteri - Kryptokoryna Wendta - krauteri
5. Cryptocoryne wendtii var. rubella - Kryptokoryna Wendta - czerwona
6. Cryptocoryne pontederiifolia - Kryptokoryna pontederolistna
7. Cryptocoryne ciliata - Kryptokoryna orzęsiona
8. Ceratopteris cornuta - Paprotnica szerokolistna
9. Nymhaea lotus var. rubra - Grzybień tygrysi czerwony
10. Crinum thaianum - Krynia tajlandzka | 11. Limnophila heterophylla - Limnofilia różnolistna
12. Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis
13. Hygrophila carymbosa 'Glabra' - Hygrofila błotna
14. Hygrophila polysperma - Hygrofila wielonasienna
15. Hygrophila angustifolia - Hygrofila wąskolistna
16. Hygrophila stricta - Hygrofila sztywna
17. Vallisneria gigantea - Nurzaniec olbrzymi
18. Rotala indica - Rotala indyjska
19. Nymhaea lotus - Grzybień egipski |
Zbiornik nr. 6 - AZJA - Cryptocoryne z Cejlonu
1. Cryptocoryne wendtii var. krauteri - Kryptokoryna Wendta - zmiennobarwna
2. Cryptocoryne undulata - Kryptokoryna falista
3. Cryptocoryne walkeri typ lutea - Kryptokoryna Walkera
4. Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya' - Kryptokoryna (zwartka)Wendta
5. Cryptocoryne Backettii typ backettii - Kryptokoryna Backetta
6. Cryptocoryne Backettii typ petchii - Kryptokoryna Backetta
7. Cryptocoryne crispatula var. crispatula - Kryptokoryna skręcona
8. Nymphaea lotus var. viridis - Lotos tygrysi zielony | 9. Nymphaea careluea
10. Limnophila aquatica - Limnofilia wodna
11. Hygrophila salicifolia - Hygrofila (Nadwódka) wąskolistna
12. Aponogeton crispus - Onowodek kędzierzawy
13. Microsorium pteropus 'Minima' - Mikrozorium oskrzydlone - małe
14. Microsorium pteropus 'Undulata' - Mikrozorium oskrzydlone - fałdolistne
15. Limnophila aromaticoides - Limnofilia aromatyczna
16. Limnophila indica - Limnofilia indyjska |
Zbiornik nr. 7 - AKWARIUM OZDOBNE - Rośliny Azjatyckie
1. Cryptocoryne wendtii var. nana - Kryptokoryna Wendta - zielona
2. Cryptocoryne wendtii var. jahnelii - Kryptokoryna Wendta - brązowa
3. Microsorium pteropus - Mikrozorium oskrzydlone
4. Microsorium pteropus 'minima' - Mikrozorium oskrzydlone- wąskolistne
5. Rotala rotundifolia - Rotala okrągłolistna
6. Rotala macrandra - Rotala makrandra
7. Aponogeton crispus - Onowodek kędzierzawy
8. Aponogeton undulatus - Onowodek fałdolistny | 9. Hygrophila stricta - Hygrofila sztywna
10. Hygrophila polysperma - Hygrofila wielonasienna
11. Hygrophila difformis - Hygrofila różnolistna
12. Limnophila indica - Limnofilia indyjska
13. Nymhaea lotus - Grzybień tygrysi zielony
14. Nymhaea zenkerii - Lotos tygrysi Zenkera
15. Rotala wallichii - Rotala okółkowa
16. Microsorium pteropus 'Red' - Mikrozorium czerwone |
Zbiornik nr. 8 - AZJA - Cryptocoryny z PŁW. INDYJSKIEGO
1. Cryptocoryne ciliata - Zwartka orzęsiona - szerokolistna
2. Cryptocoryne cordata var. cordata (typ blassii) - Kryptokoryna sercolistna - Blassa
3. Cryptocoryne wendtii var. krauteri - Kryptokoryna Wendta - zmiennobarwna
4. Cryptocoryne cordata - Kryptokoryna sercolistna
5. Cryptocoryne aponogetifolia
6. Cryptocoryne crispatula var. crispatula - Kryptokoryna skręcona
7. Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis - Kryptokoryna tonkijska | 8. Crinum thaianum - Krynia tajlandzka
9. Rotala macrandra - Rotala wspaniała
10. Cryptocoryne undulata - Kryptokoryna falistolistna
11. Nymphea lotus var. viridis
12. Cryptocoryne usteriana - Kryptokoryna Usteriana
13. Aponogeton echinatus
14. Microsorium pteropus 'Pteropus' - Mikrozorium oskrzydlone - fałdolistne |
Zbiornik nr. 9 - ARCHIPELAG MALAJSKI
1. Cryptocoryne moehlmannii - Kryptokoryna Moehlmana
2. Cryptocoryne cordata - Kryptokoryna sercolistna
3. Cryptocoryne ciliata - Kryptokoryna orzęsiona
4. Cryptocoryne affinis - Kryptokoryna afinis
5. Ceratopteris cornuta - Paprotnica szerokolistna
6. Hygrophila carymbosa - Hygrofila błotna
7. Aponogeton natans - Aponogeton pływający | 8. Pogostemon helferi - Pogostemon Helfera
9. Hygrophila difformis - Hygrofila różnolistna
10. Hygrophila stricta 'Thajland'- Hygrofila sztywna - tajlandzka
11. Barclaya longifolia - Barklaja długolistna
12. Cryptocoryne lingua
13. Vallisneria gigantea - Nurzaniec olbrzymi |
Zbiornik nr. 10 - AZJA INDOCHINY, MALEZJA, INDONEZJA
1. Cryptocoryne cordata var. cordata 'Rosanervig' - Kryptokoryna sercolistna
2. Cryptocoryne crispatula var. balansae - Kryptokoryna Balansa
3. Cryptocoryne cordata (typ siamensis) - Kryptokoryna sercolistna - syjamska
4. Cryptocoryne cordata (typ cordata)
5. Cryptocoryne affinis - Kryptokoryna malajska (K. affinis)
6. Cryptocoryne spiralis - Kryptokoryna spiralna
7. Cryptocoryne crispatula var. balansae - Kryptokoryna skręcona odm. Balansa | 8. Vallisneria gigantea x neotropicalis - Nurzaniec
9. Lindernia parviflora - Okrągłolistnik drobnokwiatowy
10. Cryptocoryne usteriana - Kryptokoryna Usterina
11. Barclaya longifolia - Barklaja długolistna - czerwona
12. Hygrophila carymbosa typ glabra - Hygrofila błotna - gładka
13. Monosolenium tenerum
14. Hygrophila stricta - Hygrofila sztywna |
Zbiornik nr. 11 - ARCHIPELAG MALAJSKI
1. Cryptocoryne pontederiifolia - Kryptokoryna pontederolistna
2. Cryptocoryne aponogetifolia - Kryptokoryna aponogetonolistna
3. Aponogeton undulatus - Aponogeton fałdolistny
4. Aponogeton echinatus - Aponogeton kolczastonasienny
5. Hygrophila carymbosa - Hygrofila błotna
6. Hygrophila salicifolia - Hygrofila wąskolistna
7. Ceratopteris thalictroides - Paprotnica sumatrzanska | 8. Eustralis stellata
9. Rotala nanjeanensis
10. Cryptocoryne cordata typ cordata 'Rosanervig'
11. Cryptocoryne albida - Kryptokoryna biała
12. Limnophila brownii - Limnofila Browna
13. Blyxa japonica - Blyksa japońska
14. Barclaya longifolia - Barklaja długolistna |
Zbiornik nr. 12 - AZJA - INDOCHINY, MALEZJA, INDONEZJA
1. Marsilea browni
2. Cryptocoryne crispatula var. balansae
3. Cryptocoryne albida (C. costata)
4. Cryptocoryne longicauda(typ longicauda) - Kryptokoryna długoogonkowa
5. Cryptocoryne spiralis - Kryptokoryna spiralna
6. Aponogeton robinsonii
7. Cryptocoryne cordata var. cordata 'Rosanervig' - Kryptokoryna sercolistna | 8. Hygrophila angustifolia
9. Cryptocoryne lingua - Zwartka językowata
10. Cryptocoryne hudoroi
11. Microsorium pteropus'Minima'
12. Hygrophila difformis - Hygrofila (Nadwódka) różnolistna
13. Hygrophila carymbosa var. glabra - Hygrofila błotna- gładka |
Zbiornik nr. 13 - AUSTRALIA
1. Marsilea strigosa
2. Marsilea drummondii - Marsylia Drummonda
3. Myriophyllum aquaticum - Wywłócznik brazylijski 4. Myriophyllum elatinoides - Wywłócznik delikatny
5. Lilaeopsis novae-zelandiae - Lileopsis nowozeladzki
6. Myriophyllum simulans - Wywłócznik igiełkowy 7. Limnophila australis - Limnofilia australijska
8. Limnophila brownii - Limnofilia Browna | 9. Glossostigma elatinoides - Glostostigma australijska 10. Vallisneria nana - Nurzaniec drobny
11. Ceratopteris thalictroides - Paprotnica sumatrzańska -filigranowa 12. Egeria densa - moczarka argentyńska
13. Ceratopteris thalictroides - Różdżyca (Paprotnica) sumatrzańska 14. Sagittaria graminea var. watherbiana - Strzałka patynowa
15. Nymphaea pubescens - Grzybien omszony |
Zbiornik nr. 14 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus grisebachii - Żabienica Grisebacha
2. Echinodorus 'Apart'
3. Echinodorus tenellus var. latifolius - Żabienica delikatna - szerokolistna
4. Echinodorus x angustifolius - Żabienica długolistna
5. Echinodorus tenellus var. tenellus - Żabienica delikatna
6. Ludwigia inclinata - Ludwigia nachylona
7. Zosterella dubia - Zosterela trawiasta
8. Echinodorus palaefolius - Żabienica łopatkolistna
9. Echinodorus martii - Żabienica wielka | 10. Echinodorus subalatus - Żabienica oskrzydlona
11. Proserpinaca palustris - Pełzacz grzebieniowaty
12. Echinodorus portoalegrensis - Żabienica z Porto Alegro
13. Alternanthera reineckii 'roseifolia' - Alternatera różowa
14. Alternanthera reineckii 'splendida' - Alternatera wspaniała
15. Alternanthera reineckii 'liliacina' - Alternatera bzowa
16. Ludwigia glandulosa - Ludwigia żołędna
17. Eichoria azurea - Hiacynt lazurowy
18. Echinodorus 'Erectus' - Żabienica |
Zbiornik nr. 15 - AMERYKA PÓŁNOCNA
1. Echinodorus tenellus var. tenellus - Żabienica delikatna
2. Echinodorus barteroi - Żabienica Barteroi
3. Echinodorus subalatus ssp. andrieuxii - Żabienica oskrzydlona
4. Echinodorus grandiflorus ssp. grandiflorus - Żabienica wielkokwiatowa
5. Samolus valerandi ssp. parviflorus - Jarnik solankowy drobnokwiatowy
6. Samolus valerandi ssp. valerandi- Jarnik solankowy
7. Cabomba caroliniana - Kabomba karolińska
8. Cabomba furcata | 9. Sium suave (californicum) - Marek kalifornijski
10. Sium suave (floridanum) - Marek amerykański
11. Ludwigia brewipes - Ludwigia bezogonkowa
12. Bacopa monnieri - Bakopa Moniera
13. Hydrocotyle verticillata - Wąkrotka okółkowa
14. Echinodorus grandiflorus ssp. aureus - Żabienica wielkokwiatowa -złocista
15. Bacopa australis - Bakopa brazylijska
16. Egeria densa - Moczarka argentyńska |
Zbiornik nr. 16 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus 'Tanzende Feuerfeder' - Żabienica
2. Echinodorus 'Paul Klöcker' - Żabienica
3. Echinodorus grisebachii (syn.E. amazonicus) - Żabienica Grisebacha - amazońska
4. Echinodorus grisebachii (typ bleherae) - Żabienica Amandy Bleher
5. Echinodorus 'Harlekin' - Żabienica
6. Echinodorus 'Python' - Żabienica
7. Echinodorus grisebachii (typ parviflorus) - Żabienica Grisebacha - drobnokwiatowa
8. Echinodorus 'Tropica' - Żabienica
9. Echinodorus 'Digital Art' - Żabienica
10. Echinodorus 'Kropczatyj' - Żabienica | 11. Echinodorus intermedius - Żabienica pośrednia
12. Echinodorus subalatus ssp. subalatus - Żabienica oskrzydlona
13. Echinodorus 'D-16' - Żabienica
14. Echinodorus 'Lena' - Żabienica
15. Echinodorus bolivianus (tup isthmicus) - Żabienica boliwijska - wąskolistna
16. Bacopa australis - Bakopa brazylijska
17. Echinodorus 'Mercedes' - Żabienica
18. Echinodorus decumbens 'Mercedes' - Żabienica
19. Hydrocotyle laucocephala
20. Alternanthera reineckii - Alternatera zielona |
Zbiornik nr. 17 - AMERYKA PÓŁNOCNA
1. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius 'mini' - Żabienica sercolistna mała
2. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius 'Tropica Marble Queen' - Żabienica sercolistna
3. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius - Żabienica sercolistna
4. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius (radicans) - Żabienica sercolistna
5. Echinodorus x angustifolius - Żabienica długolistna
6. Vallisneria 'Tortifolia' - Nurzaniec skręconolistny
7. Myriophyllum hippuroides - Wywłócznik czerwony
8. Echinodorus bolivianus | 9. Ludwigia repens - Ludwigia płożąca
10. Ludwigia arcuata - Ludwigia drobna
11. Shinnersia rivularis - Szinnersia potokowa
12. Nuphar advena - Grążel
13. Echinodorus 'Ljudin' - Żabienica
14. Vallisneria americana - Nurzaniec amerykański
15. Didiplis diandra - Peplis dwupręcikowy |
Zbiornik nr. 18 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus 'Janii' - Żabienica
2. Echinodorus 'Paul Klöcker' - Żabienica
3. Echinodorus 'Joanna' (E. horemanii czerwony x E. aschersonianus) - Żabienica Joanny
4. Echinodorus 'Rose' (E. horyzontalis x E. horemanii czerwony) - Żabienica różowa
5. Echinodorus 'Tricolor' (E. uruguayensis x E. macrophyllus ) - Żabienica trójkolorowa
6. Echinodorus 'Rubin'
7. Echinodorus 'Rubra variegata'
8. Echinodorus 'Ozelot' | 9. Lilaeopsis brasiliensis - Lileopsis brazylijski
10. Echinodorus 'Rainer Felix' - Żabienica
11. Eichoria azurea - Hiacynt lazurowy
12. Echinodorus 'Oriental'
13. Egeria najas - Moczarka peruwiańska
14. Gymnocoronis spilanthoides - Gymnokoronis
15. Myriophyllum hippuroides - Wywłócznik czerwony
16. Myriophyllum elatinoides - Wywłócznik delikatny |
Zbiornik nr. 19 - KUBA
1. Echinodorus ovalis 'Longiblades'
2. Cabomba furcata - Kabomba
3. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius (typ ovalis) - Żabienica sercolistna - owalna
4. Echinodorus intermedius - Żabienica pośrednia
5. Myriophyllum pinnatum - Wywłócznik pierzasty
6. Myriophyllum taberculatum - Wywłócznik rdzawy
7. Bacopa monnieri - Bakopa Moniera
8. Bacopa caroliniana - Bakopa karolińska | 9. Lobelia cardinalis - Stroiczka szkarłatna
10. Ludwigia natans - Ludwigia pływająca
11. Sagittaria graminea var. kurtziana - Strzałka skrzydlasta
12. Vallisneria neotropicalis - Nurzaniec czerwony
13. Sagittaria graminea var. weatherbiana - Strzałka trawiasta zaokrąglona
14. Echinodorus decumbens - Żabienica
15. Ludwigia brewipes - Ludwigia bezogonkowa
16. Echinodorus 'Harbich' - Żabienica |
Zbiornik nr. 20 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus uruguayensis f. horemanii - Żabienica urugwajska - Horemana
2. Echinodorus uruguayensis f. brunescens - Żabienica urugwajska - brunatniejąca
3. Echinodorus tenellus var. tenellus - Żabienica delikatna
4. Echinodorus uruguayensis f. viridulus - Żabienica urugwajska
5. Echinodorus 'Klainer Bär'
6. Echinodorus uruguayensis var. minor - Żabienica urugwajska mała | 7. Echinodorus x barthii - Żabienica Bartha
8. Echinodorus x osiris - Żabienica Ozyrysa
9. Echinodorus 'Indian Red'
10. Cabomba caroliniana var. caroliniana - Kabomba karolińska
11. Echinodorus 'Kleine Prinz' - Żabienica
12. Myriophyllum pinnatum - Wywłócznik pierzasty |
Zbiornik nr. 21 - Rośliny z rodzaju Echinodorus
1. Echinodorus 'Jenisiej' - Żabienica
2. Echinodorus 'Mercedes' - Żabienica
3. Echinodorus 'Izabella' - Żabienica
4. Echinodorus 'Kropczatyj' - Żabienica
5. Lilaeopsis macloviana -Lileopsis
6. Echinodorus 'Red Devil' - Żabienica
7. Echinodorus 'Red Flame' - Żabienica
8. Echinodorus 'Ozelot' - Żabienica | 9. Echinodorus 'Tanzende Feuerfeder' - Żabienica
10. Echinodorus 'Golden Flame' - Żabienica
11. Echinodorus 'Mosaik' - Żabienica
12. Echinodorus 'Red Special' I - Żabienica
13. Echinodorus bolivianus (typ quadricostatus) - Żabienica boliwijska czterożebrowa
14. Echinodorus 'Devils Eye' - Żabienica
15. Bacopa australis -Bakopa brazylijska
16. Spiranthes cernua - Storczyk spiralny |
Zbiornik nr. 22 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus bolivianus - Żabienica boliwijska
2. Echinodorus paniculatus - Żabienica wiechowata
3. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius (typ schlueteri) - Żabienica sercolistna - Schluetera
4. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius (typ schlueteri) 'Leopard' - Żabienica sercolistna - Schluetera
5. Echinodorus macrophyllus ssp. macrophyllus - Żabienica wielkolistna
6. Hydrotrix gardneri - Hydrotriks brazylijski
7. Myriophyllum taberculatum - Wywłócznik rdzawy
8. Echinodorus 'Roter Leopard' - Żabienica
9. Ludwigia natans - Ludwigia pływająca
10. Echinodorus 'Green Hybrid' - Żabienica | 11. Cabomba furcata - Kabomba czerwona
12. Echinodorus 'Paul Kloecker' - Żabienica
13. Alternanthera reineckii 'liliacina' - Alternatera bzowa
14. Alternanthera reineckii 'splendida' - Alternatera wspaniała
15. Alternanthera reineckii 'roseifolia' - Alternatera różowa
16. Alternanthera reineckii 'grün' - Alternatera zielona
17. Alternanthera sessilis - Alternatera bezszypułkowa
18. Crinum purpurascens - Krynia purpurowa
19. Sagittaria graminea var. graminea - Strzałka trawiasta
20. Heteranthera zosterifolia - Heterantera paskowana |
Zbiornik nr. 23 - AFRYKA KONT
1. Anubias barteri var. nana - Anubias nana
2. Anubias barteri var. glabra - Anubias lancetowaty
3. Anubias heterophylla - Anubias kongijski
4. Anubias heterophylla f. undulata - Anubias kongijski
5. Anubias barteri var. caladifolia - Anubias kaladiolistny 6. Anubias barteri var. glabra (minima) - Anubias karłowaty
7. Anubias barteri var. angustifolia - Anubias wąskolistny | 8. Anubias afzelii - Anubias Afzela
9. Bolbitis hendelotii - Bolbitis Heudelota
10. Anubias barteri var. nana 'Petit' - Anubias Bartera - nana
11. Vallisneria spiralis var. denseserrulata - Nurzaniec spiralny (N. śrubowy) skręcony
12. Crinum natans - Krynia pływająca - kędzierzawa 13. Crinum calamistratum - Krynia rzemieniolistna |
Zbiornik nr. 24 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Ludwigia repens
2. Alternanthera reineckii 'splendida' - Alternatera wspaniała
3. Echinodorus macrophyllus subsp. scaber - Żabienica wielkolistna - szorstka
4. Alternanthera sessilis - Alternatera bezszypułkowa
5. Echinodorus cordifolius ssp. fluitans - Żabienica sercolistna - pływająca
6. Peplis diandra
7. Echinodorus aschersonianus(1) - Żabienica Aschersona - sztywnolistna
8. Echinodorus aschersonianus(2) - Żabienica Aschersona | 9. Cabomba caroliniana - Kabomba karolińska - srebrzysta
10. Echinodorus 'Regine Hildenbrandt' - Żabienica
11. Sagittaria graminea var. platyphylla - Strzałka trawiasta - zaostrzona
12. Sagittaria subulata var. subulata - Strzałka szydlasta
13. Bacopa caroliniana - Bakopa karolińska
14. Vallisneria spiralis - Nurzaniec spiralny (N.śrubowy)
15. Myriophyllum pinnatum - Wywłócznik pierzasty
16. Heteranthera dubia - Heterantera trawiasta |
Zbiornik nr. 25 - AFRYKA KONTYNENT
1. Nymhaea lotus - Lotos tygrysi egipski - czerwony
2. Nymhaea lotus - Lotos tygrysi egipski - zielony
3. Nesaea crassicaulis
4. Anubias barteri - Anubias niski
5. Ammania gracilis - Amania wysmukła
6. Ammania senegalensis - Amania senegalska
7. Nesaea pedicellata - Nesea szypułkowa | 8. Vallisneria denseserrulata - Nurzaniec piłkowany
9. Anubias gigantea - Anubias olbrzymi
10. Crinum natans - Krynia pływająca
11. Bolbitis hendelotii - Bolbitis Heudelota
12. Nymhaea zenkeri - Grzybień tygrysi czerwony
13. Anubias afzelii - Anubias Afzela
14. Nymhaea micrantha - Grzybień drobnokwiatowy |
Zbiornik nr. 26 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus pellucidus - Żabienica przejrzysta
2. Echinodorus grandiflorus ssp. grandiflorus (typ argentinensis) - Żabienica wielkokwiatowa - argentyńska
3. Echinodorus grandiflorus ssp. grandiflorus - Żabienica wielkokwiatowa
4. Echinodorus 'Frans Stoffels' - Żabienica
5. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius(typ ovalis) - Żabienica sercolistna - owalna
6. Echinodorus cordifolius x macrophyllus - Żabienica
7. Echinodorus grandiflorus ssp. grandiflorus (typ longiscapus) - Żabienica wielkokwiatowa - długoogonkowa
8. Echinodorus 'Loriot' - Żabienica | 9. Ludwigia repens - Ludwigia płożąca meksykanska
10. Ludwigia ovalis - Ludwigia owalna
11. Sagittaria graminea var. teres - Strzałka trawiasta mała
12. Cabomba australis - Kabomba południowa
13. Bacopa monnieri - Bakopa Moniera
14. Bacopa lonigera - bakopa omszona
15. Vallisneria americana - Nurzaniec amerykański
16. Echinodorus 'Lothario' - Żabienica |
Zbiornik nr. 27 - AFRYKA I MADAGASKAR
1. Aponogeton madagascariensis - Aponogeton madagaskarski
2. Aponogeton boivinianus - Aponogeton boivinski
3. Aponogeton longiplumulosus - Aponogeton długozalążkowy
4. Lilaeopsis mauritiana - Lileopsis z Mauritiusa
5. Hydrotriche hottoniflora - Hydrotriche madagaskarske | 6. Nesaea pedicellata - Nesea szypułkowa
7. Aponogeton ulvaceus - Aponogeton sałatnolistny
8. Bacopa madagaskariensis - Bakopa madagaskarska
9. Aponogeton capuronii - Aponogeton Capurona
10. Lagarosiphon major - Logarosyfon wielki |
Zbiornik nr. 28 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Sagittaria graminea var. weatherbiana - Strzałka trawiasta zaokrąglona
2. Rorripa (Armoracia) aquatica - Rukiew wodna
3. Alternanthera reineckii splendida
4. Potamogeton gayi
5. Echinodorus horizontalis
6. Echinodorus cordifolius x longiscapus - Żabienica
7. Echinodorus 'Frans Stoffels' - Żabienica
8. Lobelia cardinalis - Stroiczka szkarłatna | 9. Ludwigia repens - Ludwigia płożąca zielona
10. Ludwigia repens x arcuata - Ludwigia wąskolistna
11. Echinodorus 'Jenisiej' - Żabienica
12. Ludwigia brewipes - Ludwigia bezogonkowa
13. Vallisneria spiralis - Nurzaniec spiralny
14. Echinodorus 'Barthii'
15. Echinodorus 'Aflame'
16. Vallisneria 'Tortifolia' - Nurzaniec skręconolistny |
Zbiornik nr. 29 - EUROPA
1. Isoetes velata var. sicula - Poryblin skręcony
2. Eleocharis acicularis - Ponikło igłowate
3. Acorus gramineus - Tatarak trawiasty
4. Rorippa aquatica - Rukiew wodna
5. Hydrilla verticillata - Przesiąkra okółkowa | 6. Hottonia palustris - Okrężnica bagienna
7. Samolus valerandi
8. Sium latifolium
9. Nuphar luteum - Grążel żółty
10. Lisimachia nummularia |