Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


EHeIM czy FLUVAL



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



08 gru 2004, 15:16 EHeIM czy FLUVAL  (#1)  

w niedługim czasie planuję zakupić akwarium 350l i nie wiem jaki lepszy byłby filt FLUVAl czy EHeIM proszę o poradę

zocha


08 gru 2004, 19:51   (#2)  

Ja osobiście polecam fluvala.Sam miałem 204 w akwa 112l i sprawował się bardzo dobrze(cicha praca,brak nieszczelności).Teraz jestem podczas zakładania zbiornika 375l i kupiłem 404.Co do eheima to mogę napisać że cena za taki filtr jaki ty potrzebujesz jest o połowe wyższa niż fluvala.Moim skromnym zdaniem :)FLUVAL jak i EHEIM będą dobrym wyborem.

charsu


08 gru 2004, 20:14   (#3)  

Od 3 lat używam Fluvala 204 w swoim zbiorniku i jestem z niego bardzo zadowolony. Przez ten czas nie było żadnych usterek. Co do jakości EHEIMa nie moge się wypowiedzieć bo nie miałem z nim styczności jednak gdybym miał kupić nowy filtr na 100% byłby to fluval.

Sylwek P.


08 gru 2004, 21:45   (#4)  

Ja mam Fluvala od półtora roku i nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości w jego pracy. Jest zamknięty w szafce pod akwarium i dzięki temu prawie niesłyszalny ;]

Piotrek_W


09 gru 2004, 08:38   (#5)  

Ja odpowiem że zdecydowanie eheim. Jednak jest dużo cichszy od fluvala (porównanie u kolegi) i dłużej działa bezawaryjnie, 4 lata bez problemów (fluval kolegi już nie działa ale może miał po prostu pecha). Tylko jak zwykle ceny odstraszają.

labeo


09 gru 2004, 17:08   (#6)  

Ja mam fluvala 204 i Eheima 2217. Zdecydowanie polecam Eheima. Jest to filtr bardzo prosty w swojej konstrukcji. Jego wydajnosc jest bardzo duza i ma podstawowa zalete w stosunku do Fluvala nie zapycha sie tak czesto. Jest to filtr drozszy od Fluvala ale wg mnie duzo lepszy.

chimba


10 gru 2004, 12:09   (#7)  

Popieram kolegę z poprzedniego postu, ja uzywam Eheima 2028 II od dwóch lat i nie mam najmniejszych zarzutów do jego pracy. Można go nie otwierać bardzo długo, w przeciwieństwie do Fluvala. Cicha i bezawaryjna praca i chyba o to każdemu chodzi, fakt że cena jest trochę za wysoka jak na filtr, ale inwestycja w Eheima to gwarancja na lata bezawaryjnej funkcjonalności.
Mac OS X from
Marek Szurpik

Avatar użytkownika
Marek Szurpik
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 10 paź 2003, 15:50
Miasto: Bielsk Podlaski

10 gru 2004, 16:50   (#8)  

A może ktoś wypowie się na temat Penn-plaxa :?:

muzzyczek


13 gru 2004, 15:55   (#9)  

ja jak co poniektórzy koledzy, namawiam cie na eheima. jedne z najlepszych filtrow i prawie bezawaryjne.

Pozdrawiam

ozzy

www.sklep.roslinyakwariowe.pl

ozzy


13 gru 2004, 23:49   (#10)  

ja w swojej przygodzie z akwarystyką miałam już 2 fluvale...(204 i 404) i niestety oba są rozłożone na częsci pierwsze i leża sobie w kartonie.....oba się rozsypały....nie wiem moze miałam pecha ale az w przypadku dwóch?.......problem był zawsze taki sam WIRNIK.....poza tym wkurzało mnie że po czyszczeniu filtra i jego ponownym podłaczeniu przez około godziny zawsze wyciekała woda z uszczelki.......teraz mam jakis filtr cascade 1000 działa juz sporo i nie ma żadnych awarii.......czasami marka niezawsze idzie w parze z solidnościa wykonania...........no i cena ....za cascade dałam około 320 zł ( w drogim sklepie akwarystycznym) i jest ładny wizualnie

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44

14 gru 2004, 00:01   (#11)  

Kicia piszesz o Penn-Plaxie Cascade 1000 :?:

muzzyczek


14 gru 2004, 18:19   (#12)  

Kicia piszesz o Penn-Plaxie Cascade 1000

dokładnie muzzyczek :wink: to ten filtr.......u mnie sprawuje sie super !!!
a czemu sie pytasz? masz taki sam??

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44

14 gru 2004, 18:26   (#13)  

znalazłam fotke i tak wyglada :wink:
Załączniki
tn_cascade_ext.jpg
(5.64 KiB) Pobrane 4129 razy

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44

14 gru 2004, 22:54   (#14)  

Pytam bo planuje kupić filtr właśnie penn-plaxa.A nikt się niewypowiada na jego temat. Ale jeszcze niewiem jaki czy kaskade czy kubeł. Wszystko bedzie zależało od gotówki. Wielki dzięki za info Kicia. :wink:

muzzyczek


14 gru 2004, 23:40   (#15)  

witam.ja mam penplaxa cascade 1200(kubelek oczywiscie).narazie (ODPUKAC) nic zlego sie z nim nie dzieje a kupilam go pod koniec czerwca br.w zeszla sobote pierwszy raz go czyscilam bo zaczal nierowno pracowac ale jak przeplukalam ten caly syf wszystko sie uciszylo.nie bylo problemow z czyszczeniem wirniczka: przekrecic wyjac wyczyscic wsadzic zakrecic.tam z tego co widzialam chyba nic sie nie moze zepsuc chyba ze ktos sie postara :) bo to tylko walec z magnesu i wirniczek plastikowy.spodziewalam sie czegos bardziej skomplikowanego.nie wiem jak o to dbaja inne firmy ale ja w zestawie dostalam przede wszystkim kompletne wklady(wata)do wszystkich 4 segmentow,woreczek wegla,gabke do filtracji wstepnej.do tego weze czarne dosc dlugie do wlasnego obciecia,plastikowe rurki,kolanka,sitko,taka fajna dysze do kierowania wyplywajacej wody w dowolnym kierunku co sie bardzo przydaje no i rurke z dziurkami do mocowania nad powierzchnia wody.do tego przyssawki i jakies tam jeszcze duperele.wyliczam to wszystko dla informacji.fajnie sa w nim rozwiazane zawory odcinajace bo wystarczy je pozamykac i caly filtr z glowica do zlewu i mozna myc a do szafki nic nie kapie.wiem ze nie we wszystkich filtrach jest to ulatwienie.poza tym podoba mi sie sposob napelniania go bo ma taki przycisk ktory sie naciska 4 razy i reszta robi sie sama.ponownie podkreslam ze nie wiem jak jest w sprzecie innych producentow.uszczelki trzymaja mimo ze nie stralam sie specjalnie dokladnie ich poukladac przy zamykaniu.co do glosnosci to nie mam porownania ale spie w tym pokoju i nie jest ten szumik dokuczliwy.jeszcze cos: mimo znacznego zasyfienia wkladow nie zauwazylam spadku przeplywu ani nie mialam zastrzezen co do szybkosci czyszczenia wody po tzw przemeblowaniach kiedy unosil sie sliczny mul(nawoz w proszku zmieszany ze zwirem przy starcie).jezeli chodzi o moja subiektywna ocene (powyzsze staralam sie przedstawic obiektywnie)to za taka cene,przy takiej mocy,przy takiej ilosci bajerow i niekwestionowanym cudnym wygladzie :lol: to jestem zadowolona ale po 1 mam go dopiero kilka miesiecy a po 2 nie mam porownania bo to moj 1 filtr tego typu.ufffff ale sie naprodukowalam !!! mam nadzieje ze komus to kiedys sie przyda :wink: tymbardziej ze niewiele sie o nich pisze.
pozdrawiam.

marzena9


15 gru 2004, 02:38   (#16)  

widzę że jest wiecej posiadaczy tego kubełka :D
heheh Zocha myślała o kupnie eheima albo fluvala a my tu robimy jej /jemu zamęt innym sprzetem :D
Ja mam go od ponad roku i ciesze sie że nie muszę biegac co pare miesięcy do sklepu po trzpień od wirnika .nie jest on tani bo około 40 zł i po kilku wymianach stweirdziłam że fluval do pudełka i czas na na cos innego.I tak pojawił sie penplaxa cascade :wink:

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44

15 gru 2004, 03:00   (#17)  

Takiej informacji potrzebowałem. Niepisze się o tych filtrach bo każdy kupuje Fluvale i Eheimy. A tu Penn-Plax . Kto by pomyślał ze można kupić bardzo dobry filtr troche taniej niz fluvala. Jeszcze jedno mnie nurtuje. Niewidziałem nigdzie w sklepach internetowych części zamiennych do tych filtrów. Może źle szukałem.

muzzyczek


15 gru 2004, 09:45   (#18)  

Na bardzo dobre opinie trzeba pracować latami. Jeśli za 5 lat ktoś napisze że ten filtr działa bezawaryjnie to chyle czoła, niestety kilka miesięcy użytkowania to tyle co nic. Jeśli cena jest atrakcyjna to oczywiście można spróbować.

labeo


15 gru 2004, 12:43   (#19)  

Mam Eheima 2213 od kwietnia tego roku (wiec niezbyt długo) i jest to mój pierwszy kubełek. działa bardzo dobrze, żadnych usterek, czy przecieków. Mam z nim jednak pewien problem - po umyciu wkładów przez pół miesiaca pracuje bardzo cich, potem zać zaczyna się brzęczenie, szum i bulgotanie - znaczy, że filtr się zapowietrza. Potrząsanie wzmaga bulgoty. Po trzech miesiącach musiałam filtr gruntownie wyczyscić, bo już sie spać w jednym pokoju nie dawało :? (choć wcale nie był zamulony) i znów zapanowała cisza. Teraz, po miesiacu znów to samo. Nie wiem, czy to ja mam pecha, czy filtr zasysa bogatą w tlen wodę (ale moje roślinki nie bąbelkuja chyba aż tak?).

Inna rzecz, to cena Eheima. Swój kupiłam w sklepie i był obrzydliwie drogi. Kolejny raz juz tego błędu nie popełnię - lepiej kupić na Allegro (wystarczy poczekać na okazję)

Nigdy nie miałam Fluvala ale słyszałam, że w jego rurkach zbierają się zaniczyszczenia i trudno je usunąć - polecam zakup bardzo fajnych i tanich węży ogrodowych wzmacnianych plecionką, nie zaginają się i można je kupować na metry. Są w różnych grubosciach.

Aktinidia


15 gru 2004, 13:52   (#20)  

Mam z nim jednak pewien problem - po umyciu wkładów przez pół miesiaca pracuje bardzo cich, potem zać zaczyna się brzęczenie, szum i bulgotanie - znaczy, że filtr się zapowietrza

Zapomniałam jeszcze tego dodać.......moje fluvale bardzo się zapowietrzały....a wtedy nie miałam jeszcze holendra i nie było babelkowania takiego ......w sklepie wyjaśniono mi ze fluval;e bardzo nie lubią powietrza w pompie wiec jeśli myślisz o podawaniu CO2 do wlotu filtra to nie myśl o tej pompie bo bedzie siadac ci wirnik.
w obecnym kubełku Penn-Plax podaje CO2 do wlotu filtra i nic się nie dzieje( nie ma bulgotania i głośnej pracy )

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44











Powiązane tematy
  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1407 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • EHEIM professionel 5e 600T - starsze wersje firmware

    Witam Czy Ktoś z forumowiczów dysponuje starszymi wersjami firmware do filtra jak w tytule ? Niestety ale chyba "zielony ład" wchodzi tez w firmie Eheim, niestety nie pamiętam jaka dokładn...

    Wyświetlenia: 433 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Fluval FX6 zabił mi ryby

    Witam W grudniu po powrocie do domu z wizyty w szpitalu, odkryłem że filtr Fluval FX6 się zepsuł. Silnik działał pulsacyjnie czyli sekundę działał po czym wyłączał się na 2 sekundy. Całe akwarium szl...

    Wyświetlenia: 744 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Nowy Eheim Classic

    Na stronie Eheima pojawił się baner z zapowiedzią nowej odsłony serii Classic. Widzieliście? Aż się portfel do mnie uśmiechnął i czule zakłapał. Image1705528146.411211.jpg Wysłane z iPhon...

    Wyświetlenia: 2039 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • 375L, 150x50x50 Oase czy Hypermax

    Jaki filtr do akwarium 375L, 150x50x50 zastawiałem się nad Oase Biomaster Thermo 850 i Hypermax 4500 ewentualnie jaki inny w podobnym budżecie najlepiej z grzałką.

    Wyświetlenia: 1606 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Eheim 2213++ buczy :(

    Cześć. Zwracam się do was o pomoc i radę w następującej sytuacji. Nigdy nie miałem filtra kubełkowego i jakieś 2 lata temu postanowiłem sobie go kupić. Wybór padł na Eheim 2213, w wersji z zaworami i ...

    Wyświetlenia: 955 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Matrix czy Qualdrop oto jest pytanie

    Witam szanowna akwa brać! Powiem krótko, dwa lata nie miałem zbiornika i teraz przyszedł czas na założenie. Baniak 240L + Skylight L + Biomaster 600. Wypadłem trochę z tematów i chciałbym się dowiedz...

    Wyświetlenia: 9927 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Aqael Midikani czy Eheim profesionel 2 2026

    Witajcie . Jestem na etapie odpalania 200l akwarium i waham się przy wyborze filtru. Obecnie posiadam akwarium 63L które filtruje Aquael Midikani 800. Filtr teoretycznie nadaje sie do 200 ale tak na...

    Wyświetlenia: 396 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Fluval 207 a prefiltr

    Witam ostatnio zastanawiam się nad zainstalowaniem prefiltra z dodatkową biologia i chemią do baniaka. Mam filtr fluval 207 oraz akwarium 84l czy ktoś próbował już bawić się w prefiltry z tym filtrem ...

    Wyświetlenia: 1003 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Ultramax 2000 czy Hypermax 4500?

    Mam zagwozdkę. Akwarium glossy 260 litrów. Który filtr do tego Akwarium,zakładając że będzie to jedyny filtr w zbiorniku? Ultramax 2000 czy Hypermax 4500?Oczywiście przy założeniu,że Hypermax będzie ...

    Wyświetlenia: 1703 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: KubaGsxR, Piotr Baszucki i 315 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.