Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Zabiegi pielęgnacyjne


Alternanthera reineckii "Roseafolia"



Utrzymanie czystości i opieka nad akwarium. Rutynowe czynności serwisowe w akwarium i sposoby radzenia sobie z nimi.




Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12265
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

07 mar 2010, 13:23 Adam Wojdat  (#2)  

Witam
Piękna, choć dość trudna w uprawie roślinka. Z moich doświadczeń z tą rośliną: - przede wszystkim potrzebuje dużo światła, odpowiednie nawożenie jak i z kolumny wody tak również przez system korzeniowy, podatna na zaglonienie co bardzo jej szkodzi, dolne liście (pozbawione światła) często marnieją - zmieniają kolor i gniją. Mimo wszystko zachęcam do uprawy w/w roślinki - a w odpowiednich warunkach na pewno potrafi się odwdzięczyć.
Życzę sukcesów.
Obrazek

Avatar użytkownika
adax5
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 16 paź 2008, 06:12
Miasto: Sosnowiec











Powiązane tematy
  • Alternanthera cardinalis -"pedy "

    Jak widac na zdjeciu roslina puszcza biale pedy, mam je przycinac czy pozostawic jak jest. Mam ja dwa tygodnie.

    Wyświetlenia: 1136 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Alternanthera Reineckii 'mini' -wymagania ogólne

    Jakie są Wasze doświadczenia z uprawą tej rośliny. Czy jest to wymagająca roślina, czy udaje się też w nieco gorszych warunkach. Zakładam niewielkie akwarium i przyznam, że dobrze by mi pasowała jako ...

    Wyświetlenia: 792 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Alternanthera cardinalis - jak zrobić krzew ?

    Chciałbym zrobić krzew/kępę z Alternanthera cardinalis ? Jak ciąć i kiedy/ w jakiej fazie wzrostu? Kiedyś przyciąłem w połowie wys. akwa i "rozgałeziła" sie od miejsca cięcia. Innym razem pr...

    Wyświetlenia: 884 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Alternanthera splendida

    Witam serdecznie Zakupiłem Alternanthera splendida. roślinki mają ze 3 tygodnie od posadzenia. W załączeniu przesyłam zdjęcie i prosze o pomoc jak ją przycinać czy już coś powinienem zrobic?...

    Wyświetlenia: 696 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Alternanthera Splendida

    Witam Jakieś 8-10 dni temu posadziłem kilka koszyków Alternanthera Splendida zakupionych u gospodarza forum. W tej chwili roślina wygląda tak jak na zdjęciach. Wnioskuję że jest to forma przejściow...

    Wyświetlenia: 2190 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Alternanthera colorata RED

    CZy to się nadaje do akwarium bo jakoś rzadko spotykane:

    Wyświetlenia: 4161 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Alternanthera reinecki

    Tak jak w temacie jak przycinać tą roślinkę? Mam ją w baniaczku 21L oto link http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=43824&highlight=wojtb4 Rośnie bardzo gęsto, chodzi o to aby...

    Wyświetlenia: 1492 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Alternanthera splendida

    Witam mam problem z tą roślinką zakupiłem ją 2 dni temu w sklepie akwarystycznym i zaczyna marnieć. Dzisiaj przy podmianie wody(walczę z compsopogonem) zobaczyłem że jeden liść powoli staje się przez...

    Wyświetlenia: 810 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Chora Alternanthera?

    Witam. około tydzien temu kupiłem taką roślinke alternanthera splendida, wydawała się zdrowa, ale wczoraj zauwazyłem na jej liściach pomarańczowo-rdzawej barwy plamy. Czy ktoś może wie co dolega mojej...

    Wyświetlenia: 646 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jak przycinać alternanthera rubra

    Witam Czy ktoś może poradzić jak przycinać roślinkę o nazwie alternanthera rubra. Zaczęła mi się rozrastać i muszę ją przyciąć a nie chciałbym jej uszkodzić. Czy to jest łodygowiec i tnie się tak...

    Wyświetlenia: 2237 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 245 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.