Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Potrzebna szybka pomoc.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



12 lut 2013, 11:26 Potrzebna szybka pomoc.  (#1)  

Mam akwarium 40l 50x30x30
Robilem wczoraj restart i dzis widze ze glonojady podplywaja do tafli wody, jakby zaczerpnac powietrza;/ Co moze byc przyczyna? Dodam ze nie podaje teraz CO2!

Avatar użytkownika
Tomek_89
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 03 lut 2013, 08:23
Miasto: Bytom

12 lut 2013, 11:31   (#2)  

podmień szybko wodę i parz co się dzieje , podaj czym nawozisz i jak często.

wrona56
Stały bywalec

Posty: 423
Dołączył: 16 gru 2011, 15:03
Miasto: Raszyn

12 lut 2013, 11:48   (#3)  

podmianka zrobiona, nalalem dzis tlyko 1 ml potasu, a tak to akwarium mialo wczoraj restart wiec nie zdazylem jeszcze niczym nawozic.
Czemu tylko glonojady podplywaja do gory a reszta domownikow nie?

Avatar użytkownika
Tomek_89
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 03 lut 2013, 08:23
Miasto: Bytom

12 lut 2013, 12:29   (#4)  

zbyt duża różnica ph moim zdaniem. Wcześniej przy podawaniu co2 miałeś niskie ph a teraz jak wlałeś świeżą wodę to ph jest wysokie. Glonojadom może już nie pomożesz niestety . Te ryby nie lubią gwałtownych skoków ph. Mogłeś zostawić troche starej wody. Ale i też jakby było jej za mało to będzie tak samo jak teraz. Proponuje poczekać i się okaże co będzie bo nic innego nie zrobisz. Nie podmieniaj wody jak dobrze wygląda. Chyba że jest mętna. Ustaw wylot filtra żeby woda się lepiej napowietrzyła . Co2 podaj wieczorem w małej ilości a jutro normalnie.

Avatar użytkownika
krystez
Zainteresowany tematem

Posty: 176
Dołączył: 24 gru 2012, 11:02
Miasto: Okolice Tczewa

12 lut 2013, 12:34   (#5)  

Bo glonojady tak mają. Widziałem jak u mnie Otoski czasem łykną troche powietrza z tafli i jest im ok. Tak lubią. Większe glonojady też tak robią. Jeśli robiłeś restart to powinieneś ryby wpuścić po kilku dniach generalnie... Może masz jeszcze sporo azotanów albo NH4?

Avatar użytkownika
Tomekx
Poznaje temat

Posty: 109
Dołączył: 23 sie 2006, 18:09
Miasto: Gdynia

12 lut 2013, 17:37   (#6)  

Zdaje sobie sprawe ze powinienem wpuscic je po kilku dniach ale nie mialem gdzie ich trzymac przez ten czas.
Robilem juz kiedys restart i NIGDY nie zaobserwowalem zeby glonki lykaly powietrze z gory.
Jest jeszcze cos czego eni dodalem ostatnim razem. Filtr z aquaela przestl mi robic bombelki(jakby sie zapchal ale czyszczenie mu nie pomaga) Czy to moze byc przyczyna?Mam jeszcze kurtyne napowietrzajaca ktora chodzi caly czas.
Od rana ustawilem Filtr tak zeby nie robil bombelkow a dzialal troche jak deszczownica(wystaje lekko z wody i strumien wody wpada na tafle), od tej pory narazie jest spokoj z glonkami.
Lepiej trzymajcie kciuki zeby mi przezyly!!

Avatar użytkownika
Tomek_89
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 03 lut 2013, 08:23
Miasto: Bytom

12 lut 2013, 22:52   (#7)  

No fakt. Po restarcie (i podmiance) było mało tlenu w wodzie i troszke im duszno się zrobiło... Dobry pomysł w tą deszczownicą. Woda musiała się nasycić tlenem. Myśle, że będzie dobrze!

Pozdrawiam

Tomekx

Avatar użytkownika
Tomekx
Poznaje temat

Posty: 109
Dołączył: 23 sie 2006, 18:09
Miasto: Gdynia

13 lut 2013, 14:19   (#8)  

Witajcie. Sytuacja chyba sie uspokoila. Wszyscy pacieci zyja!(uff)
Od 24h nie zauwazylem zeby ktorakolwiek rybka podplywala do dogry(chyba ze jest pora karmienia=D )Dziekuej za zainteresowanie moim problemem!
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Tomek_89
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 03 lut 2013, 08:23
Miasto: Bytom











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 425 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.