Lista działów » Technika » Oświetlenie


Lampa akwariowa w stylu retro



Wybór modelu lampy i konfiguracja ustawień. Pomysły na rozbudowę fabrycznych pokryw.



22 lis 2012, 23:30 Lampa akwariowa w stylu retro  (#1)  

Obrazek

Oryginalny artykuł znajduje się tutaj

Czy ktoś z Was zbudował coś podobnego? :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

22 lis 2012, 23:48   (#2)  

Robiliśmy z wujkiem w latach '90 takie ale pokrywy, całkiem dobry pomysł z takim wyglądem, w dodatku jest lampa led'owa ?

Avatar użytkownika
Gofer
Zainteresowany tematem

Posty: 164
Dołączył: 06 kwi 2010, 18:06
Miasto: Wadowice

22 lis 2012, 23:50   (#3)  

Retro ?
To raczej styl piwniczno-działkowy :-)

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2208
Dołączył: 15 lis 2010, 17:32
Miasto: Warszawa

22 lis 2012, 23:55   (#4)  

To raczej styl podręczny...
tzn. budujemy z tego co mamy "pod ręką" ;-)

pozdr
jedrek

jedrek1911
Zaawansowany użytkownik

Posty: 816
Dołączył: 18 sty 2010, 10:01
Miasto: Kraków

23 lis 2012, 00:16   (#5)  

jedrek1911 napisał(a):To raczej styl podręczny...
tzn. budujemy z tego co mamy "pod ręką" ;-)

pozdr
jedrek


całkowicie się z tym zgadzam, kilka listewek i wycięty kawałek płyty to nie bardzo "drewniana konstrukcja"...

Avatar użytkownika
mystas
Początkujący

Posty: 26
Dołączył: 05 mar 2010, 09:45
Miasto: Sokołów Małopolski

23 lis 2012, 09:32   (#6)  

Nie wiem czy ktoś z Was zwrócił uwagę, ale to jest drewniana "obudowa" normalnej lampy LED do akwa, więc to jak najbardziej zamierzony efekt designer'ski. Patrząc na całe pomieszczenie, to właściciel chciał chyba dopasować wygląd lampy do ścian :D

dees
Początkujący

Posty: 9
Dołączył: 06 lis 2012, 09:18

23 lis 2012, 12:29   (#7)  

patrząc po ścianach to bałbym sie zajrzeć pod stół :lol: może to rzeźnia ubojnia albo gabinet do transplantacji narządów :shock:

fijol4
Poznaje temat

Posty: 110
Dołączył: 06 lut 2011, 11:30

23 lis 2012, 12:34   (#8)  

fijol4 napisał(a):patrząc po ścianach to bałbym sie zajrzeć pod stół :lol: może to rzeźnia ubojnia albo gabinet do transplantacji narządów :shock:


Buuhahahaha :lol:

Trochę chyba zamysł został przeinaczony wątku, bo jeśli się przyjrzeć to autor lampy zapewne nie miał jak jej zawiesić, więc zbił nogi od stołu z delikatnym zawiesiem "nano" :-)

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2208
Dołączył: 15 lis 2010, 17:32
Miasto: Warszawa

23 lis 2012, 18:08   (#9)  

Na pewno to nie retro.

Pomieszczenie zupełnie jak piwnica w bloku z PRL. Pewnie jakiś skośnooki pędzi tam bimber albo kisi ogóry ;)

GFR
Stały bywalec

Posty: 486
Dołączył: 17 paź 2010, 12:05
Miasto: Olsztyn

23 lis 2012, 18:22   (#10)  

To świetna inspiracja.

Zamiast tracić czas na jałowe posty zaprezentujcie swoje wersje, będzie z tego większy pożytek dla innych :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

23 lis 2012, 18:59   (#11)  

Ale to nie ta kategoria.. Może być muzyka retro itd ale do akwarystyki to wgl nie pasuje.. I co? zrobimy akwaria z metalowymi narożnikami + grzałki do gotowania wody + filtry zielone ?? Jak dla mnie akwarystyki idzie w innym kierunku... Jak dla mnie tandeta.. Facet chciał zrobić coś i :shock: a wyszła kaszana... Ja bym sie bał że to ufo spadnie do akwarium :o

rytcher


23 lis 2012, 19:01   (#12)  

Piotr Baszucki napisał(a):To świetna inspiracja.

Zamiast tracić czas na jałowe posty zaprezentujcie swoje wersje, będzie z tego większy pożytek dla innych :)


niełatwo przyznać, że nietrafiony pomysł, łatwiej pisać o jałowości postów ...

W tej chwili retro to już czarna wydmuszka Wromaka.

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2208
Dołączył: 15 lis 2010, 17:32
Miasto: Warszawa

23 lis 2012, 19:44 kiszka  (#13)  

kiszka mi się osobiście nie podoba

wojtb4
Poznaje temat

Posty: 77
Dołączył: 22 mar 2010, 19:33
Miasto: Piekary Śląskie

23 lis 2012, 23:25   (#14)  

Absolutnie jestem na nie. OK że można użyć drewna do zbudowania lampy ale powinno być to estetyczne. To "coś" jest niestety brzydkie jakby ktoś na wariata kawałki mebli do kupy pozbijał i tyle.
112l arka noego czyli towarzyskie i 15l krewetkarium nano kostka. W przygotowaniu 30l dla stadka Boraras Brigittae.

Avatar użytkownika
derfalon
Stały bywalec

Posty: 358
Dołączył: 21 paź 2011, 21:22
Miasto: Konin

24 lis 2012, 00:26   (#15)  

Retro to byłby gdyby ktoś tu wbił halogen w takie coś.
Obrazek

Ewentualnie mogłby być coś takiego Obrazek

albo

Obrazek

Przy odrobinie majsterkowania faktycznie da się połączyć różne style.

GFR
Stały bywalec

Posty: 486
Dołączył: 17 paź 2010, 12:05
Miasto: Olsztyn

24 lis 2012, 13:50   (#16)  

AdamA napisał(a):niełatwo przyznać, że nietrafiony pomysł, łatwiej pisać o jałowości postów ...


Mam wrażenie, że wiele osób nie załapało idei i skupiło się na otoczce zamiast sednie zaprezentowanego przykładu.

Jeśli komuś brakuje wyobraźni i nie potrafi zaczerpnąć idei z zaprezentowanego pomysłu nie będę pochwalał wyśmiewania czyjejś pracy i porównywania jej do piwnicy PRL. Jeśli to wszystko co ma się do napisania, to nie świadczy to dobrze o nas samych.

Przykład to temat otwarty, można przerobić własną lampę w o wiele estetyczniejszy sposób, wszak w materiale nie ma ani słowa o wzorach estetycznych a jedynie podkreślenie ciekawego pomysłu na przeróbkę. Łatwiej jednak czyjąś pracę wyśmiać, szczególnie gdy natura ludzka ułatwia śmianie się z tego, czego się nie rozumie lub nie potrafi zrobić lepiej.

Sposobów realizacji jest naprawdę wiele, nawet w stylu vintage jako połączenie obudowy z drewna z nowoczesnym, surowym wystrojem salonu. To temat otwarty dla wszystkich, jednak po jakości części postów nie spodziewam się wielu wzorcowych przykładów realizacji.

Poza tym mam małą propozycję,
zamiast w weekend oglądać TVN lub uprawiać wycieczki do hipermarketu zachęcam do poświęcenia go na blok programów historycznych lub geograficznych. Szybko przekonacie się, że styl retro to nie tylko wystrój pokoju prababci, ale jest również reprezentowany przez sztukę w wielu innych kulturach i regionach Świata. Warto poszerzać horyzonty.

Łatwiej wtedy będzie dostrzec pewne przesłania i zrozumieć nawiązania w prezentowanych informacjach. A w szczególności puścić wodze wyobraźni, która obecnie są rzadką zdolnością z powodu braku kontaktu z lekturą książek.

Dziękuję również za cenne krytyczne uwagi.
W kolejnych przykładach postaram się umieścić zdjęcia porównawcze aby ułatwić zrozumienie idei prezentowanych treści.
Załączniki
v1.jpg
Żródło: http://www.efurnitureshowroom.com
(33.5 KiB) Pobrane 1036 razy
v2.jpg
Żródło: http://makify.com
(66.84 KiB) Pobrane 1036 razy
v3.jpg
Źródło: http://dighomedesign.com
(29.9 KiB) Pobrane 1614 razy
v4.jpg
Źródło: http://www.domowladni.pl
(69.3 KiB) Pobrane 1614 razy
v5.jpg
Żródło: www.tfhmagazine.com
(187.94 KiB) Pobrane 1614 razy
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 lis 2012, 14:39   (#17)  

Piotr Baszucki napisał(a):
AdamA napisał(a):niełatwo przyznać, że nietrafiony pomysł, łatwiej pisać o jałowości postów ...


Mam wrażenie, że wiele osób nie załapało idei i skupiło się na otoczce zamiast sednie zaprezentowanego przykładu.

Jeśli komuś brakuje wyobraźni i nie potrafi zaczerpnąć idei z zaprezentowanego pomysłu nie będę pochwalał wyśmiewania czyjejś pracy i porównywania jej do piwnicy PRL. Jeśli to wszystko co ma się do napisania, to nie świadczy to dobrze o nas samych.



Czy nie łatwiej byłoby napisać, że podałeś nietrafiony przykład czyjegoś nieudolnego majsterkowania, w temacie jaki sobie obrałeś ?
Temat jak każdy inny, może znależć swoich zainteresowanych.

Może warto się jednak zastanowić, czy aby prawie wszyscy udzielający się użytkownicy mają bezzasadne odczucia

:roll:

Jeśli osobowość i "pozycja" nie pozwalają na przyznanie, to ok, natomiast proszę nie manipulować.

Żeby nie było oftopowo;
Załączniki
akwa w stylu retro gionalnym.jpg
(12.71 KiB) Pobrane 1006 razy
Ostatnio edytowano 24 lis 2012, 14:47 przez AdamA, łącznie edytowano 1 raz

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2208
Dołączył: 15 lis 2010, 17:32
Miasto: Warszawa

24 lis 2012, 14:39   (#18)  

Nie wiem jakie są wymiary blatu ale jakby na tym zmieścić 60tkę OW a nad nim zapalić stylową mosiężną lampkę/belkę to jestem jak najbardziej za.
Załączniki
stylowa-szafka-nocna-drewniany-stolik-nocny.jpg
(38.05 KiB) Pobrane 1589 razy

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

24 lis 2012, 16:58   (#19)  

za ładne to to nie jest

Czekan
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 23 lis 2012, 19:57

24 lis 2012, 17:20   (#20)  

AdamA napisał(a):Czy nie łatwiej byłoby napisać, że podałeś nietrafiony przykład czyjegoś nieudolnego majsterkowania, w temacie jaki sobie obrałeś ?
Temat jak każdy inny, może znależć swoich zainteresowanych.


Jak mam podać "trafiony" przykład skoro pomysłodawcą jest osoba, która zrealizowała ten pomysł tak a nie inaczej i podane jest konkretne źródło pomysłu? Czy choć przez chwilę zastanowiłeś się nad tym co piszesz? To zaczyna zakrawać na absurd.

Jeśli chcesz znać moje zdanie nt, jakości wykonania - to uważam, że jest kiepska, co zresztą każdy ślepy widzi i chyba nie trzeba tego jakoś specjalnie manifestować.
Nie widzę też powodu, aby to piętnować prezentując pomysł, chyba, że chciałbyś aby i przy Twoich dziełach pojawiały się przede wszystkim takie komentarze odsuwające na bok to co miałeś do przekazania (a wątpię aby tak było).

Autorowi pomysłu należy się szacunek, tak jak każdej osobie, które coś próbuje zrobić i pokazać. Jeśli ktoś podłapie pomysł i zrealizuje go na swój sposób to super i cieszę się, że materiał będzie dla kogoś inspiracją.

Jeśli nie to sobie popiszecie jakie to brzydkie, wyżyjecie się hejtując i będzie po temacie. Oczywiście bez zwracania uwagi na przekaz materiału - bo przecież nie o to chodzi prawda? :) To oczywiste, że pomysł nie każdemu musi przypaść do gustu.

Jeśli nadal ktoś ma problemy z interpretacją to proponuję 50 przysiadów, złapanie oddechu i zapraszam 3 posty wyżej.

AdamA napisał(a):Jeśli osobowość i "pozycja" nie pozwalają na przyznanie, to ok, natomiast proszę nie manipulować.


No i wszystko jasne - trzeba było tak od razu :))))

W temacie zadałem wyraźnie pytanie: "Czy ktoś z Was zbudował coś podobnego?",
nie pytałem, czy przeróbka jest ładna, udana oraz czy Wam się podoba.
Tylko czy ktoś coś podobnego wykonał.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Lampa dla krewetek

    Cześć. Startuję z krewetkarium i potrzebuję Waszej wiedzy co do oświetlenia. Chciałbym low-costowe najlepiej na elastycznej nóżce. Wcale nie musi dawać perfekcyjnie białego światła. Pojemność 10l - sł...

    Wyświetlenia: 302 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Lampa Aquael Ultra Slim 60

    Witam. Potrzebuje lampy do zbiornika 80/45/50. Biorę pod uwagę Aquael Ultra Slim 60. Początkowo rośliny mało,średnio wymagające, w przyszłości może coś trudniejszego. Chciał bym się dowiedzieć czy ta...

    Wyświetlenia: 644 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Lampa do 63l 60x30x35

    Proszę o opinie. Jaką lampę kupić do akwarium 60x30x35? Sensowny wybór wydaje mi się między: - CHIHIROS LED WRGB II Slim 60 - 2400 lm - 45W - CHIHIROS LED WRGB II 60 - 4500 lm - 67W - CHIHIROS LED WR...

    Wyświetlenia: 1245 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Czy lampa wystarczy czy która zmiana lepsza?

    Cześć, Mam akwarium 112l, roślinne. Butla CO2, eheim experience 350, nawożenie vimi all in one, woda RO z mineralizatorem vimi. Gatunki roślin to: eleocharis parvula mini, Alternanthera reineckii Mini...

    Wyświetlenia: 503 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Lampa grzewcza do paludarium

    Dzień dobry Posiadam puste akwarium 126 litrów. Chciałbym stworzyć w nim paludarium ze strefą wodną, w której pływać będą ryby a ponad wodą będą rosnąć w dużej wilgotności rośliny. Od góry akwarium b...

    Wyświetlenia: 1542 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Lampa LED Full Spectrum CF-PJ750W 20W

    Kupić można tutaj https://pl.aliexpress.com/item/1005004375471884.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.529d1c240N8rXb&gatewayAdapt=glo2pol 2023-02-10 15-1...

    Wyświetlenia: 685 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Co wybrać - lampa do 45cm

    Witam, potrzebuję pomocy w wyborze lampy do szkła 45x27x30,co do roślin to będą czerwone,zielone,bucki,mchy i trawnik.

    Wyświetlenia: 1015 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Lampa DIY do 500l

    Cześć koledzy. Zamierzam zbudować belkę oświetleniową do akwarium 130x65x60cm opartą o power LED. Poniżej przedstawiam koncepcję i proszę Was o ocenę i podpowiedzi. O akwarium wiele nie napiszę – d...

    Wyświetlenia: 2500 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Lampa do 800l

    Witam Od 1,5 miesiąca mam akwarium 800l o wymiarach 180x69x65cm. Kupiłem używane. W zestawie była lampa Odyssea QUAD 4x80W+LED (150-160cm). Rośliny nie chcą za bardzo rosnąć pomimo ziemi ogrodowej i ...

    Wyświetlenia: 16682 | Odpowiedzi: 109 czytaj więcej...

  • Lampa LEDSTAR AQ-S

    https://www.youtube.com/watch?v=ZO0Iik0qRuM Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 400 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 305 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.