Lista działów » Aktualności i ciekawostki


AZOO- pokarmy- opinie (składniki pokarmów dla ryb)



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam.
Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o pokarmach firmy AZOO? Szczególnie interesują mnie te dla krewetek. Na targach Zoo Botanica zakupiłem 2x Micro Pellet i dostałem próbki pokarmu dla krewetek.

Właśnie te ostatnie najbardziej mnie interesują. Na pierwszy rzut oka wydają się być naprawdę ok. Toną od razu (nie jak Tropical, Tetra itp) że granulka dopiero jak nabierze wody zaczyna opadać i nie pęcznieje jak w/w pokarmy. Coś mi się obiło o uszy że są produkowane na zimno? Co do smakowitości, z początku krewetki rzucały się na pokarm, teraz mi trochę przeszło, może przekarmiłem, albo zew nowości.

Przypominają drogie pokarmy dla krewetek, a kosztują ok. 20zł.

Zauważyłem że RA wprowadziły do swojej oferty nawozy AZOO. Napisałem maila z zapytaniem czy planują także wprowadzić ich pokarmy, gdyż jestem zainteresowany ;)

Jakie są wasze doświadczenia? Warto płacić po 60zł za drogie pokarmy czy spokojnie wystarczy AZOO za 20zł?

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

22 paź 2012, 11:36   (#2)  

Przyłączam się do pytania. Ogólnie słyszałem od paru osób pozytywne opinie o ich produktach.
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

22 paź 2012, 14:29   (#3)  

Na razie nie planujemy wprowadzenia do oferty pokarmów AZOO (made in Taiwan).
Nie mamy wyrobionego zdania na ich temat, jednak bazując na dotychczasowych przedmiotach użytku codziennego z metką "made in Taiwan" podchodzimy do nich ze sporą dozą ostrożności.

Sami stosujemy pokarmy niemieckich i japońskich producentów, którzy mają najlepsze doświadczenie w produkcji wysokiej jakości pokarmów dla ryb, oraz co ważne posiadają własne laboratoria kontroli składu i jakości.

Ryby w naszej galerii karmimy pokarmami: Tetra (Niemcy), Hikari (Japonia) oraz wraz z pojawieniem się tych produktów na rynku Polskim: Dennerle (Niemcy).
Spokojnie możemy te pokarmy polecić.

Wspierając lokalny Polski rynek posiadamy także pokarmy firmy Tropical (Polsce) oraz bardzo dobrej jakości uznane karmy takie jak New Life (USA) oraz NatureFood, które są bardzo mocno skoncetrowanymi granulatami, choć jeszcze stosunku mało znanymi wśród akwarystów.

Posiadamy także pokarmy dla krewetek.

Zresztą rzućcie okiem sami, bo jest tego trochę:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/pokarmy-c-45.html
--
Tomek

Tomasz
Konto firmowe (sponsor forum)

Posty: 643
Dołączył: 19 mar 2011, 01:04
Miasto: Opolskie

22 paź 2012, 17:38   (#4)  

Nie zawsze co niemieckie musi być dobre.
Na dzień dzisiejszy jestem w 100% pewny że pokarmy AZOO dla krewetek biją na głowę pokarmy Tetry, Sery czy Tropicala ( ciekawy jestem tylko jak to sie ma do tych drogich). Mimo że nie testowałem ich za długo.
Prosta sprawa. Wystarczy porównać składy obu produktów.

O ile mi wiadomo dieta krewetek powinna w większości składać się z produktów pochodzenia roślinnego a produkty pochodzenia zwierzęcego powinny być tylko uzupełnieniem, jak w naturze.

To dlaczego we wszystkich pokarmach Tropicala dla krewetek na trzech pierwszych miejscach są produkty rybne, skorupiaki i produkty pochodzenia zwierzęcego?

Podobnie jest w innych produktach wielkich znanych koncernów Sera, Tetra itp

Dla niewtajemniczonych dodam że według obowiązujących przepisów, opis składników powinien być w takiej kolejności podany, w jakiej ilości występują. Od największej do najmniejszej.

W pokarmie AZOO na pierwszym miejscu podana jest spirulina, glony kelp itp.
Czyli pokarm nie jest z dodatkiem glonów, ale jest na bazie glonów.

Po za tym AZOO dla krewetek nie pęcznieje w wodzie (dla ryb pęcznieją, ale te mnie interesują mniej)

Dla mnie wszystkie pokarmy które zwiększają swoją objętość to są zwykłe zapychacze.I to nie dotyczy tylko pokarmów dla ryb, ale także karmy dla psów, kotów (te tanie badziewie jak pedigree, chappi, whiskas itp) czy też dla ludzi.
Płatki śniadaniowe Nestle, które uwielbiam, zwiększają objętość pod wpływem wody. Zjem 2 miseczki i czuję się zapchany jak bym zjadł wielki obiad. Po 2 godzinach znowu jestem głodny.

Dlatego jak wyżej napisałem, już sam skład świadczy od tym że to AZOO Made in Tawian jest bardziej przystosowane dla krewetek niż Tetra, Tropical itp.

Jedyny pokarm niemiecki który uważam że jest godny uwagi to NatureFood. Samo to że dawkuje się go 2 razy mniej od innych pokarmów świadczy że zostało użytych mniej tanich wypełniaczy a więcej pełnowartościowych składników. (Mała poprawka do mojego wcześniejszego posta, usłyszałem czy wyczytałem że to właśnie NatureFood produkowany jest na zimno, a nie AZOO, moja pomyłka ;) .

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

22 paź 2012, 17:56   (#5)  

Pokarm dla krewetek - AZOO MaxGrowth jest chętnie zjadany przez krewetki. Coś się zmieniło w sposobie jego produkcji. Miałem kiedyś ten pokarm bezpośrednio sprowadzony z Taiwanu, były to niemal kwadratowe tabliczki, bardzo twarde, nie rozpuszczały się w wodzie ale krewetki za nic nie chciały tego jeść. Obecnie ten pokarm wygląda inaczej, bardziej przypomina pokarm Mosura - długie, prostokątne kawałki - nie rozpada się w wodzie i krewetki bardzo chętnie go jedzą, obsiadają go zaraz po wrzuceniu do wody. Jeśli chodzi o AZOO MaxGrowth, to zdecydowanie polecam.

Konto17413


22 paź 2012, 18:28   (#6)  

Zamówiłem AZOO Max Shrimp Meal i Max Shrimp Breed.

Czym się różnią te pokarmy od Max Breed i Max Growth?


Na pewno podzielę się opinią, jednak dopiero po dłuższym czasie stosowania.
Może RA kiedyś te pokarmy wprowadzą ;)

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

22 paź 2012, 18:38   (#7)  

Fajno, potestujcie i dajcie znać o efektach.

Dobrze, że AZOO powiększa ofertę, być może przestanie być kojarzona z plastikiem i kolorowym żwirkiem. Jak to zwykle bywa, dobre produkty same się obronią. A każda firma ma w ofercie te lepsze i te gorsze.

Opakowania posiadają intensywny czerwony kolor, na pewno dobrze sprzedają się w sklepach i przyciągają oko.
My na razie zostaniemy przy sprawdzonym składzie, w tej chwili eksperymentujemy z innymi produktami, być może przyjdzie kiedyś czas na pokarmy AZOO.

Tutaj więcej o produktach tej firmy: http://www.azoo-aqua.com/
są tam podane składy pokarmów, przykładowa karma dla pielęgnic:

SELECTED INGREIDENTS:
White Fish Meal, Krill, Spirulina, Fish Oil, Astacine,
Lecithin, Caroteniod, Plumule Powder, Yeast Powder,
Wheat Powder, Glucan, Vitamins.

Guaranteed Analysis:
Crude Protein: 40% (Min)
Crude Fat: 5% (Min)
Crude Fiber: 7% (Max)
Moisture: 7 %(Max)

Co do pokarmów Tropicala, to nie oszukujmy się, ich głównym walorem jest przystępna cena i dobra dystrybucja, są prawie w każdym sklepie zoologicznym.

AZOO MAX GROWTH

FEATURES:
Specifically formulated for promoting shrimps growth. Well balanced nutrition,
suitable for juvenile and adult shrimp. Effectively promote shrimps growth,
boosting shrimps immunity. Rich in spirulina, shrimp meal, kelp and lecithin,
providing shrimps body color enhancement and stimulating shrimps shedding
for growth. Specifically made with a stable, not easy to break quality, won
make the water cloudy.

SELECTED INGREDIENTS:
FISH MEAL, SHRIMP MEAL, SPIRULINA, KELP, BREWERS YEAST LECITHIN, BARLEYS, POWDER, OAT POWDER, BUCKWHEAT POWDER, COLLAGEN, ENZYME, CHITONSAN, MULTI-VITAMINS, MINERALS

GUARANTEED ANALYSIS:
Crude Protein: 42% Min
Crude Fat: 5% Min
Crude Fiber: 15 % Max
Crude Ash: 12% Max
Water: 8% Max

===
OAT POWDER to proszek produkowany z mielenia owsa (mąka owsiana) używany jako wypełniacz.
Gdy to płatków owsianych dolejemy wody to pęcznieją i zwiększają objętość, to naturalna rzecz.

10 lat temu zarzucano Tropicalowi wykorzystywanie sztucznych barwników i mąki w roli wypełniacza. Ktoś dostrzega analogię?

Tutaj skład pokarmu p takim samym przeznaczeniu: TROPICAL Malawi - pokarm dla pielęgnic z jeziora Malawi:

Mieszanka paszowa pełnoporcjowa dla ryb ozdobnych.
Skład: roślinne ekstrakty białkowe, ryby i produkty rybne, zboża (mąka owsiana min. 10%), mięczaki i skorupiaki, produkty pochodzenia roślinnego (mączka z groszku min. 4%, mączka z pokrzyw min. 3,75%, zarodki pszenne min. 3,2%, mączka ze szpinaku min. 2,25%), glony (Spirulina platensis min. 3%), drożdże, oleje i tłuszcze, materiały paszowe pochodzenia mineralnego. Dodatki: Witaminy, pro-witaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: wit. A 32 000 j.m./kg, wit. D3 1 900 j.m./kg, wit. E 120 mg/kg, wit. C 440 mg/kg, L-karnityna 250 mg/kg. Mieszanki pierwiastków śladowych: E1 żelazo 48,6 mg/kg, E6 cynk 13,5 mg/kg, E5 mangan 10,1 mg/kg, E4 miedź 2,43 mg/kg, E2 jod 0,3 mg/kg, E8 selen 0,3 mg/kg, E7 molibden 0,06 mg/kg, E3 kobalt 0,02 mg/kg. Lecytyna. Barwniki. Przeciwutleniacze. Składniki analityczne: białko surowe 40,0%, oleje i tłuszcze surowe 6,5%, włókno surowe 3,5%, wilgotność 6,0%.

Np. w porządnych karmach dla psów nie używa się produktów zbożowych z uwagi na silne efekty alergizujące. W pokarmach dla ryb to częsty składnik, występuje pod wieloma różnymi nazwami najczęściej jako "zboża".

Kluczową kwestią jest ilość tego składnika, niestety producenci najczęściej podają wartość minimalną jak Tropical powyżej. A więc "minimum 10%" może równie dobrze oznaczać 50% :(


Tutaj jest ciekawy anglojęzyczny artykuł nt. pokarmów dla ryb, polecam:
http://www.americanaquariumproducts.com ... _food.html

Jeśli macie ciekawe uwagi i spostrzeżenia nt. pokarmów dla ryb to wklejajcie je w tym wątku, może wyjść z tego ciekawa i pouczająca dla wszystkich dyskusja.
--
Tomek

Tomasz
Konto firmowe (sponsor forum)

Posty: 643
Dołączył: 19 mar 2011, 01:04
Miasto: Opolskie

22 paź 2012, 19:09   (#8)  

Tutaj kolega pytał jeszcze o różnice w składach AZOO MAX SHRIMP BREED i AZOO MAX SHRIMP MEAL

AZOO MAX SHRIMP BREED
FEATURES:
Specifically formulated for promoting shrimps eggs laying.
Well balanced nutrition, suitable for juvenile and adult shrimp.
Effectively promote shrimps gonadal development, raising
the rate of laying eggs. Rich in spirulina, shrimp meal, kelp
and lecithin, providing shrimps body color enhancement and
rapid growth. Specifically made with stable, not easy to
crumble quality, won make the water cloudy.

SELECTED INGREDIENTS:
FISH MEAL?SHRIMP MEAL?SPIRULINA?KELP?
BREWERS YEAST LECITHIN?BARLEYS POWDER?
OAT POWDER?BUCKWHEAT POWDER?COLLAGEN?ENZYME?
CHITONSAN?GONADOTROPIN?MULTI-VITAMINS?MINERALS

GUARANTEED ANALYSIS:
Crude Protein: 50% Min
Crude Fat: 5% Min
Crude Fiber: 10% Max
Crude Ash: 12% Max
Water: 8% Max


AZOO MAX SHRIMP MEAL
FEATURES:
Specifically formulated for promoting shrimps growth.
Well balanced nutrition, suitable for juvenile and adult
shrimp. Effectively promote shrimps growth, boosting shrimps
immunity. Rich in spirulina, shrimp meal, kelp and lecithin,
providing shrimps body color enhancement and stimulating shrimps
shedding for growth. Specifically made with a stable, not easy
to break quality, won make the water cloudy.

SELECTED INGREDIENTS:
FISH MEAL?SHRIMP MEAL?SPIRULINA?KELP?BREWERS
YEAST LECITHIN?BARLEYS POWDER?OAT POWDER?
BUCKWHEAT POWDER?COLLAGEN?ENZYME?CHITONSAN?
MULTI-VITAMINS?MINERALS

GUARANTEED ANALYSIS:
Crude Protein: 42% Min
Crude Fat: 5% Min
Crude Fiber: 15 % Max
Crude Ash: 12% Max
Water: 8% Max

Na pierwszy rzut oka w drugim pokarmie jest większa zawartość białek (42/50% i błonnika (który pomaga w jego trawieniu) (15/10%).
Z kolei w pierwszym wg. producenta zawarte są gonadotropiny, hormony produkowane przez przysadkę mózgową kręgowców (ryb, ludzi, psów) i pobudzające do produkcji komórek płciowych.

Czy działają na bezkręgowce takie jak krewetki (które nie mają przysadki mózgowej), niestety jestem za słaby w tym temacie by się wypowiedzieć, wiem jednak, że używanie hormonów na fermach ryb powadzi z czasem do niekorzystnego efektu sterylizacji. Pytanie czy chcemy faszerować tym krewetki i czy zależy nam na częstych miotach za wszelką cenę. Jeśli nie, warto wybrać drugi pokarm z tych 2 wymienionych wyżej.

Tutaj musiałbym poprosić Piotra Baszuckiego o opinię, on jest biologiem.
--
Tomek

Tomasz
Konto firmowe (sponsor forum)

Posty: 643
Dołączył: 19 mar 2011, 01:04
Miasto: Opolskie

22 paź 2012, 19:30   (#9)  

Z tego co napisałeś widzę że w pokarmach AZOO dla krewetek także na pierwszym miejscu są produkty pochodzenia zwierzęcego. :evil: czyli został mi coś źle przedstawione...

Mógłby ktoś przepisać z opakowania skład tych najdroższych pokarmów dla krewetek? Mosura, BWS, Shirakura itp

Tomaszu, a testowaliście może pokarm dla krewetek firmy NatureFood? Te pokarmy raczej nie mają barwników- te co ja posiadam są brązowe, w przeciwieństwie właśnie jak Tropical, Tetra itp i czy to prawda że są produkowane na zimno?

W OGÓLE większość pokarmów dostępnych na rynku nie przypomina składem pożywienia ryb.
Czy jest w ogóle jakiś producent który produkuje pokarm np. dla ryb ławicowych z Amazonii, który składa się tylko z tego co takie ryby jedzą w naturze?
Dlaczego Tropical itp nie mogą wprowadzić linii pokarmów odwzorowujących pożywienie ryb w naturze?
Rozumiem że koszty produkcji itp były by większe ale gdyby nawet taki pokarm kosztował 20zł zamiast 7zł to ja bym się i tak skusił- warunkiem byłaby najwyższa jakość i idealnie odwzorowany skład.

Skoro staramy się odwzorować warunki, parametry wody itp dla danych ryb, kupując drogie produkty jak podłoża, filtry RO itp to czemu nie zainwestować w dobry pokarm?

Powoli odstawiam pokarmy tetra, sera, hikari, tropical i przechodzę na NatureFood, jednak chciałbym jeszcze coś lepszego.
Ostatnio edytowano 22 paź 2012, 19:35 przez sk91, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

22 paź 2012, 19:31   (#10)  

Za jakiś czas i ja dodam recenzje pokarmów i nie tylko firmy azoo

Avatar użytkownika
Andr Linoge
Stały bywalec

Posty: 377
Dołączył: 31 paź 2010, 11:01

Azoo na ślimaki.
Dodanie 20ml na 100l wody.
Po około 2 minutach widać ze ślimaki padaja.
Niestety po kolejnych 10 minutach ryby przejawiają objawy przyduchy...
Na dziś - preparat podany wczoraj - padł jeden bystrzyk czerwony, 2 kosiarki.
Wymienione 50% wody i węgiel. Woda mleczna.
Mam nadzieje ze nie zabiło całego życia w filtrach.
Ślimaki faktycznie, wybilo na amen.
Na dziś tyle.

Ps.: preparat nie zrobił wrażenia na ramireza i neonach.

Po tym doświadczeniu dałbym połowę zalecanej dawki

Avatar użytkownika
7keys
Poznaje temat

Posty: 115
Dołączył: 29 sie 2014, 11:26

Nie wdając się w szczegóły składów pokarmów dla krewetek, chciałbym dorzucić swój mały kamyczek do dyskusji.Dostałem w prezencie pokarm Azoo Max Growth 33g dla krewetek z opinią , że jest to b.dobry (najlepszy?)tego typu pokarm. Moje krewetki w 6-ciu akwariach nie potwierdziły tej opinii. Po 2-ch dniach musiałem usunąć niezjedzone i pleśniejące wafle pokarmu Max Growth. Co jest nie tak? Przekarmione?(Karmie je ok.12-ma rodzajami pokarmu różnych firm + mrożonki+ naturalne pokarmy !

Pikas14
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 17 maja 2010, 20:48
Miasto: Brenna











Powiązane tematy
  • Lampa dla krewetek

    Cześć. Startuję z krewetkarium i potrzebuję Waszej wiedzy co do oświetlenia. Chciałbym low-costowe najlepiej na elastycznej nóżce. Wcale nie musi dawać perfekcyjnie białego światła. Pojemność 10l - sł...

    Wyświetlenia: 328 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Choroby ryb - identyfikacja i leczenie

    W tym wątku wklejamy zdjęcia przedstawiające choroby ryb np: nicienie, posocznica, otłuszczenie, ospa - pomagamy w identyfikacji i leczeniu.

    Wyświetlenia: 227341 | Odpowiedzi: 520 czytaj więcej...

  • Akwarium Divers opinie

    Czesc, sprzedaje swoje 200l akwarium VIVA i nie chce calkiem rezygnowac z hobby, takze mysle,zeby zrobic mniejszy zbiornik, wymiar padnie pewnie na 60x40x36h i najtaniej z optiwhite sa akwaria Divers...

    Wyświetlenia: 671 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 020l - 36x22x26cm - akwarium dla dziecka

    nano - 1.jpeg Zbiornik stworzony wspólnie z moim 3.5 letnim synkiem (serwisowany przez niego z moją pomocą). Ciekawostka: podstawą aranżacji jest gotowa dekoracja: AquaDella, która została obsad...

    Wyświetlenia: 1657 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Nowe akwa LT dla Laika

    Czesc wszystkim, zakupilem komplet juwel rio 125 i chce tam stworzyc cos ala iwagumi przy uzyciu trawnika monte carlo i do tego jakies najmniej wymagajace rosliny z racji ze nie mam pojecia o akwaryst...

    Wyświetlenia: 515 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Sinkor maister opinie

    Witam. Ktoś może posiada i się wypowie na temat Sinkor Maister.

    Wyświetlenia: 381 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie do 30l opinie

    Witam proszę o opinię na temat tych 3 lamp ewentualnie jakiś innych która byłaby najlepszym wyborem do kostki aquael 30l żeby roślinki fajnie rosły bo zależy mi na mini dżungli. Aquael slim duo 10w Su...

    Wyświetlenia: 2827 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • Pomocy ! Zdychanie ryb

    Witam. Posiadam od około 2 miesięcy zbiornik 200l. Za filtracje odpowiada fluval 305 i aquael turbo 1500. Cykl azotowy zamknięty. Parametrów wody nie mierzyłem wszystkich ale takie jak no2,no3,nh3/nh4...

    Wyświetlenia: 376 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Dodatek soli dla tęczanek i innych ryb

    Witam Mam obecnie w akwarium 6 tęczanek neonowych, 4 kiryski i otoska. Jak na giełdzie kupowałem te tęczanki gościu mi powiedział że to ryby z wód słonawych więc należało by dodać troche soli niejodo...

    Wyświetlenia: 722 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Oświetlenie dla Aquael Glossy 120

    Witam wszystkich Po długiej przerwie postanowiłem reaktywować akwarium roślinne. Na ten cel przeznaczam akwarium, w którym dotąd były puszczaki. I tu mam zagwozdkę. Bo poprzednim razem jaka miałem ak...

    Wyświetlenia: 306 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 442 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.