Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Hormony roślinne



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



22 wrz 2012, 10:30 Hormony roślinne  (#1)  

Czy mieliście okazje testować hormony roślinne firmy azoo?? oto moja recenzja http://akwarium-mojapasja.blogspot.com/ ... o-cz1.html chętnie posłucham jakie są wasze spostrzeżenia i jeśli pozwolicie opisze je w cześci drugiej.
Załączniki
hormony dla roślin azoo.JPG
(432.7 KiB) Pobrane 1946 razy

Avatar użytkownika
Andr Linoge
Stały bywalec

Posty: 377
Dołączył: 31 paź 2010, 11:01

22 wrz 2012, 11:17   (#2)  

Ciekawie to wygląda...


Cena kosmiczna:)
240L Zieleniak

Avatar użytkownika
Akwamaniak01
Zainteresowany tematem

Posty: 271
Dołączył: 14 maja 2012, 19:12
Miasto: Lublin

22 wrz 2012, 17:18   (#3)  

Cena faktycznie odstrasza :D ale wydajny jest nawet.:)

Avatar użytkownika
Andr Linoge
Stały bywalec

Posty: 377
Dołączył: 31 paź 2010, 11:01

22 wrz 2012, 17:43   (#4)  

... a moze by zalozyc nowy temat dotyczacy azoo ? Szeroka gama tanich produktow wrecz zacheca by podzielic sie doswiadczeniami .

natomiasto co do hormonow, imho to takie placebo w wykonaniu azoo, niby dziala, ale trzeba wierzyc, ze dziala -) daleka droga do green gain.

rafau
Znający temat

Posty: 1236
Dołączył: 10 paź 2009, 21:34
Miasto: Gdańsk

Wspieram stronę kontem Premium

22 wrz 2012, 20:35   (#5)  

rafau napisał(a):...natomiasto co do hormonow, imho to takie placebo w wykonaniu azoo, niby dziala, ale trzeba wierzyc, ze dziala -) ...

Rozumiem że stosowałeś i chętnie podzielisz się swoim doświadczeniem w tym temacie...
Obrazek

Avatar użytkownika
Seth67
Aktywny użytkownik

Posty: 614
Dołączył: 07 mar 2010, 18:30
Miasto: Gdańsk

23 wrz 2012, 08:23   (#6)  

rafau napisał(a):... a moze by zalozyc nowy temat dotyczacy azoo ? Szeroka gama tanich produktow wrecz zacheca by podzielic sie doswiadczeniami .

natomiasto co do hormonow, imho to takie placebo w wykonaniu azoo, niby dziala, ale trzeba wierzyc, ze dziala -) daleka droga do green gain.


Stosowałem te hormony jak i wiele produktów AZOO . Nie wiem skąd tyle sarkazmu w Twojej wypowiedzi .Ich skuteczność jest widoczna po dłuższym okresie stosowania.Regularnego ! Oczywiście nie są produktem niezbędnym ale w wielu akwariach mogą się przydać .
Mam ogólnie dobre doświadczenia z linią AZOO.

Nie wiem jak dalece4 skuteczne są inne preparaty np to green gain ,AZOO jednak wyrasta na lidera rynku .

Avatar użytkownika
mayaca
Zaawansowany użytkownik

Posty: 804
Dołączył: 09 maja 2008, 20:58
Miasto: Polska -wyłącznie

23 wrz 2012, 12:23   (#7)  

@Seth67, mayaca: Owszem, prowadzę co prawda nie swoją, ale jednak, kostkę 30^3, wspomagając się produktami Azoo. Wspomniane hormony po kilkumiesięcznym stosowaniu oceniam bardzo nisko, tak jak wspomniałem, dla mnie to bardzo słaby produkt, stosując nie widzę oczekiwanych efektów, o wiele więcej mocy roślinom daje dozowanie całkiem przyzwoitego, rodzimego produktu hormonalnego, który zwie się TYTANIT, a kosztuje o ile mnie pamięć nie myli, około 4 pln :) porównując go do Azoo, widać plusy polskiej myśli chemicznej.

Natomiast jeśli chodzi o inne produkty Azoo, miałem lub mam przyjemność obcować z:

- ph 6.8 algae away filter ... i tutaj wg. opisu powinien spaść poziom No3, No2, Nh4, oraz ustabilizować Ph na poziomie 6,8 :) Zmiany w No3, No2, Po4 nie stwierdziłem, o stabilizacji Ph nie wspomne lepiej :)

- protein remover, na błonę zalegająca na tafli wody nie zadziałał, mimo iż przedawkowałem

- 11 in 1, odczucia pozytywne (podobnie działa jak popularny nite out 2), tuż po podaniu podnosi poziom no3, czyli o ile się nie mylę przekształca no2 w no3, a więc zadanie swe spełnia.

- PSB, po podaniu zmierzyłem w kilkakrotnie w określonym interwale czasu poziom no3, który nieznacznie obniżył się, po czym wrócił do poprzedniego poziomu. Początkowo byłem zachwycony tym produktem, dziś już niekoniecznie.

-azoo chelated ferrite liquid, stosuję równolegle z ECA w innym akwarium, przy emersyjnej formie rotali czerwonej, póki co rośliny nabierają czerwieni szybciej niż przy dawkowaniu ECA, jeśli taki stan się utrzyma, chętnie zamienię ECA w swoich zbiornikach, póki co za wcześnie rokować.

Na razie moje odczucia co do Azoo trącą nutą zawodu, niestety, spośród produktów które dostałem (do wymienionych powyżej dodać mogę media filtracyjne 4 in 1, bakterie w proszku dla roślin, których właściwości są dla mnie mierzalne) godne uwagi są jedynie bakterie w formie płynnej.

@mayca: w mojej wypowiedzi, nie było iironii, przedstawiłem jedynie wynik mojej subiektywnej obserwacji wyniku obcowania z Azoo, a ha i żeby nie było niejasności nie wypowiadam się tutaj ex cathedra, także proszę darować sobie podejrzenia o ironiczne lub nastawione anty Azoo wypowiedzi :)

rafau
Znający temat

Posty: 1236
Dołączył: 10 paź 2009, 21:34
Miasto: Gdańsk

Wspieram stronę kontem Premium

23 wrz 2012, 17:38   (#8)  

Tytanit jest produktem posiadającym hormony roślinne??? myśle że to jest tak zwany steryd dla roślin czyli tytan. Stosowałem to przez długi czas i nie zauważyłem żadnych efektów. Na wielu forach znalazłem sprzeczne opinie na temat działania tytanitu. A co do Hormonów które opisałem u mnie efekty były widoczne juz po kilku dniach.

Avatar użytkownika
Andr Linoge
Stały bywalec

Posty: 377
Dołączył: 31 paź 2010, 11:01

23 wrz 2012, 19:35   (#9)  

rafau napisał(a):@Seth67, mayaca: Owszem, prowadzę co prawda nie swoją, ale jednak, kostkę 30^3, wspomagając się produktami Azoo. Wspomniane hormony po kilkumiesięcznym stosowaniu oceniam bardzo nisko, tak jak wspomniałem, dla mnie to bardzo słaby produkt, stosując nie widzę oczekiwanych efektów, o wiele więcej mocy roślinom daje dozowanie całkiem przyzwoitego, rodzimego produktu hormonalnego, który zwie się TYTANIT, a kosztuje o ile mnie pamięć nie myli, około 4 pln :) porównując go do Azoo, widać plusy polskiej myśli chemicznej.

Natomiast jeśli chodzi o inne produkty Azoo, miałem lub mam przyjemność obcować z:

- ph 6.8 algae away filter ... i tutaj wg. opisu powinien spaść poziom No3, No2, Nh4, oraz ustabilizować Ph na poziomie 6,8 :) Zmiany w No3, No2, Po4 nie stwierdziłem, o stabilizacji Ph nie wspomne lepiej :)

- protein remover, na błonę zalegająca na tafli wody nie zadziałał, mimo iż przedawkowałem

- 11 in 1, odczucia pozytywne (podobnie działa jak popularny nite out 2), tuż po podaniu podnosi poziom no3, czyli o ile się nie mylę przekształca no2 w no3, a więc zadanie swe spełnia.

- PSB, po podaniu zmierzyłem w kilkakrotnie w określonym interwale czasu poziom no3, który nieznacznie obniżył się, po czym wrócił do poprzedniego poziomu. Początkowo byłem zachwycony tym produktem, dziś już niekoniecznie.

-azoo chelated ferrite liquid, stosuję równolegle z ECA w innym akwarium, przy emersyjnej formie rotali czerwonej, póki co rośliny nabierają czerwieni szybciej niż przy dawkowaniu ECA, jeśli taki stan się utrzyma, chętnie zamienię ECA w swoich zbiornikach, póki co za wcześnie rokować.

Na razie moje odczucia co do Azoo trącą nutą zawodu, niestety, spośród produktów które dostałem (do wymienionych powyżej dodać mogę media filtracyjne 4 in 1, bakterie w proszku dla roślin, których właściwości są dla mnie mierzalne) godne uwagi są jedynie bakterie w formie płynnej.

@mayca: w mojej wypowiedzi, nie było iironii, przedstawiłem jedynie wynik mojej subiektywnej obserwacji wyniku obcowania z Azoo, a ha i żeby nie było niejasności nie wypowiadam się tutaj ex cathedra, także proszę darować sobie podejrzenia o ironiczne lub nastawione anty Azoo wypowiedzi :)


Mam jak wcześniej pisałem dobre odczucia odnośnie produktów AZOO. nie testowałem wszystkich oczywiście ,bo nie ma takiej potrzeby . Obecnie stosuję jedynie AZOO Red Plant Nutriens oraz bakterie .Co do hormonów jest jasne że działają [lub nie ] w takim samym stopniu jak hormony innych firm .Dla mnie to produkt ,który nic do mojego zbiornika nie wnosi .Stosowałem przez kilka miesięcy gdyż zawsze testuję produkt zanim coś siew temacie wypowiem .dotychczasowe efekty są zadowalające .
Nie jestem rzecznikiem AZOO ani nie mam żadnych profitów z zachwalania tego producenta ,jednak na podstawie obserwacji i własnych doświadczeń oceniam go pozytywnie ..

Avatar użytkownika
mayaca
Zaawansowany użytkownik

Posty: 804
Dołączył: 09 maja 2008, 20:58
Miasto: Polska -wyłącznie

23 wrz 2012, 19:42   (#10)  

i chciałem dodać że chętnie napisał bym wasze opinie na temat hormonów w częsci 2 recenzji. Rozumiem że nie macie nic przeciwko??:)

Avatar użytkownika
Andr Linoge
Stały bywalec

Posty: 377
Dołączył: 31 paź 2010, 11:01

23 wrz 2012, 22:09   (#11)  

Tytanit, podobnie jak Asahi SL to biostymulatory. Nie sterydy i nie hormony. :)

Co do hormonów Azoo to oceniam je pozytywnie i mam takie same doświadczenia jak Andr Linoge. U mnie działają, jednakże zaprzestanę ich stosowania gdy się skończą i przejdę na Green Gain z powodów ekonomicznych. Stosowanie GG jest dla mnie tańsze, a dozowanie wygodniejsze.

Z innych produktów Azoo to stosuję jeszcze Protein Remover - u mnie działa.

A w nadchodzącym tygodniu dotrą do mnie kolejne produkty tej firmy.
Obrazek

Avatar użytkownika
Seth67
Aktywny użytkownik

Posty: 614
Dołączył: 07 mar 2010, 18:30
Miasto: Gdańsk

24 wrz 2012, 18:58   (#12)  

Sterydy to tak w cudzysłowiu napisałem :D tak się mówi o tym. Ja mam także nawóż ogólne od Azoo , mi pasuje bo opieram swoje nawożenie o limiowanie fosforu. Staram sie go wprowadzac tylko z pokarmem.

Avatar użytkownika
Andr Linoge
Stały bywalec

Posty: 377
Dołączył: 31 paź 2010, 11:01











Powiązane tematy
  • AZOO PLANT Hormony roślinne

    Witam!!! Czy ktoś już miał przyjemność przetestować te hormony?? jaka jest różnica między AUXINS-GIBBERELLINS-ZEATIN ??? Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 2964 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Pierwszym akwarium roślinne nawożenie

    Witam akwarystów! Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na akwarium roślinne. Więc po mału zbierałem rosliny. Miesiąc temu wymieniłem substrat, nowe oświetlenie, filter kubelkowy. Dokupiłem jeszcze tro...

    Wyświetlenia: 1776 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Moja woda kranowa, a akwarium roślinne

    Nie wiem czy to dobry dział. Jeżeli źle zamieściłem wątek proszę o przeniesienie. Witam, poniżej złącze wyniki badań mojej wody kranowej, co o nich myślicie i czy istnieje możliwość wykorzystania je...

    Wyświetlenia: 845 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Akwarium roślinne - pomoc w ustawieniu parametrów

    Witam Mam taki problem założyłem nowe akwarium rośline przez 3 dni leje do niego co2 w płynie 8 ml oraz mikro wieczorem gdy zgaśnie światło i makro rano według zaleceń dużo roślin. od 3 dni zauważył...

    Wyświetlenia: 3596 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 25l tylko Roslinne - brak pomyslu

    Witam - jak w temacie. 25l w planach tylko rosliny bez zadnych zwierzat, rzucajcie pomysly. 2x 8W T5 765 Philips wymiary 40x25x25 (25l) Jak moge nawozic w akwarium bez zwierzat, ile mo...

    Wyświetlenia: 567 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Akwarium roślinne bez nawożenia

    Witam, Mam pytanie do Was moi drodzy. Czy można prowadzic akwarium roślinne bez dodatkowego nawożenia przy świetle 0,6 CO2 i podłożu aquasubstrate II ? Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 2738 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Akwarium roślinne bez złoża biologicznego. N z Nh4.

    Witam posiadam jeden z baniaków bez złoża biologicznego, i obecnie stawiam większe akwarium także idąc w tym kierunku. Szukam strony Diany Wasteland lub może to bylo forum gdzie opisywała dojrzewanie ...

    Wyświetlenia: 1933 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Podłoże roślinne pod żwir !?!

    Pomocy im dłużej czytam to forum tym bardziej głupieje jeden mówi JBL to syf inny że cudo, kolejny tetra, inny filtus trzeci że to nie. PARADOKS!! Mam kilka baniaczków ale teraz zakładam 200L i chc...

    Wyświetlenia: 2823 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Wpływ torfu na akwarium typowo roślinne?

    Witam. Chodzi mi o torf jako medium filtracyjne, a nie część podłoża. Pytam, ponieważ chcę wpłynąć na parametry wody. Chodzi mi głównie o obniżenie twardości(obu). Jeśli umieszczę torf w filtrze mi...

    Wyświetlenia: 2495 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lukghost i 447 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.