Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! ZAMÓW TERAZ







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


problemy z limnophila aromatica



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



mam maly problem z Limn.arom. niektorym z sadzonek po okresie dobrego wzrostu zaczynaja gnic mlode liscie i wierzcholki wzrostu. dzieje sie tak tylko z nielicznymi. zauwazyle ze najczesciej zdaza sie to z tymi ktore sa najblizej wylotu filtra. zastanawiam sie czy zbyt silny ruch wody to powoduje :?: a moze jakies braki :?: i jeszcze jedno w tym samym akwa nieliczne pedy heteranthera maja pociemniale lisce. poza tym rosna jak zloto ale te ciemne :? czym to moze byc spowodowane :?: :oops:

Avatar użytkownika
flackg
Początkujący

Posty: 18
Dołączył: 20 kwi 2004, 23:12
Miasto: Mszczonow

09 sie 2004, 22:02   (#2)  

Zbyt silny ruch wody napewno może źle wpływać na niektóre rośliny, trudno jednak powiedzieć czy o to konkretnie chodzi. Przesuń wylot deszczowni to się przekonasz. Co do heteranthery to może to być spowodowane niedostatecznym poziomem NO3 i/lub PO4.

Avatar użytkownika
Marcin Baranowski
Moderator

Posty: 944
Dołączył: 27 cze 2003, 12:13
Miasto: Białystok

12 sie 2004, 16:48   (#3)  

Napisz czym nawozisz i jakie masz parametry wody.Jeżeli to Mszczonowska woda to życze powodzenia!!!!!!!!!?????????
375L 5/36W T5 CO2
Nawożenie: NH4NO3 KH2PO4 TMG K2SO4 MgSO4 7H2O
Obsada 11 paletek 120 krewet AMANO

Avatar użytkownika
roberto
Początkujący

Posty: 35
Dołączył: 21 gru 2003, 13:20
Miasto: Mszczonów

12 sie 2004, 22:03   (#4)  

pozdrawiam "rodaka". od razu moweie ze woda to w wiekszosci z RO Two 7 Tww 6 ph 6.8
nawoze TMG zgodnie z zaleceniami producenta. zebym nie byl zle zrozumialny wszystko rosnie bardzo ladnie nawek Heternather kwitnie tylko na niektorych z lodyg robia sie czarne lisci, z limnophilla jest podobnie tylko ze niektore tak jak opisalem. a prop to juz zmienilem kierunek wylotu wody z pompy (2000l/h) zobaczymy teraz

Avatar użytkownika
flackg
Początkujący

Posty: 18
Dołączył: 20 kwi 2004, 23:12
Miasto: Mszczonow

13 sie 2004, 15:38   (#5)  

Sławku.
Jak utrzymujesz Gh i Kh na takim poziomie stosując wode z RO.Tak na marginesie masz jakieś zielsko na zbyciu?Masz jakąś fotkę 480 .Chętnie bym obejrzał.
375L 5/36W T5 CO2
Nawożenie: NH4NO3 KH2PO4 TMG K2SO4 MgSO4 7H2O
Obsada 11 paletek 120 krewet AMANO

Avatar użytkownika
roberto
Początkujący

Posty: 35
Dołączył: 21 gru 2003, 13:20
Miasto: Mszczonów

13 sie 2004, 22:06   (#6)  

mieszam RO z kranowa w stosunku ok 2:1 i takie wartosci sie utrzymuja. niestety nie mam zdjecia 480. nie mam dostepu do aparatu a poza tym jeszcze jest w stadium budowy (tzn. nie jestem jeszcze zadowolony) jek bede mial co s na zbyciu to dam znac (na pewno sporo heternathery rosnie mi jak wsciekla). pozdrowienia

Avatar użytkownika
flackg
Początkujący

Posty: 18
Dołączył: 20 kwi 2004, 23:12
Miasto: Mszczonow











Powiązane tematy
  • Rośliny stanęły problemy z nawożeniem

    Akwarium 1,5 roku na ziemi ogrodowej 204 l, filtracja prefiltr z wkładem z włókniny, za nim JBL 1502 za nim filtr do wody gdzie rozpuszczam CO2 z butli około 2bąble/s Oświetlenie CHIHIROS LED PLUS RGB...

    Wyświetlenia: 789 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Problemy z nawożeniem

    Witajcie. Moje dotychczasowe nawożenie akwarium było dość nieregularne, na oko, bez magnezu, z niestabilną bimbrownią. Te czynniki wpłynęły zapewnie na kondycję niektórych roślin, jak np ciemne igiełk...

    Wyświetlenia: 982 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Problemy z Ca pomimo wody RO z Vimi.

    Akwarium 160 litrów . Cała woda RO jest mineralizowana Vimi . Na 40 litrów podaje 16 gr. mineralizatora. W załączniku dzisiajsze wyniki . Dziwne jest to ,że przed przejściem na RO , Ca rozniez było...

    Wyświetlenia: 4548 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Trudne do identyfikacji problemy z roślinami

    Witam Was serdecznie Pisze do Was z prośbą o jakieś rady gdyż moje pomysły się wyczerpały. Akwarium 160 litrów. Oświetlenie led 0,6W/L pH= 6,9-7,0 KH= 6 Jest butla z CO2 Wapń i magnez 80:20 Potas 20 P...

    Wyświetlenia: 12404 | Odpowiedzi: 57 czytaj więcej...

  • Nawożenie dojrzałego zbiornika roślinnego - same problemy

    Pomóżcie mi, proszę, zidentyfikować niedobory czy potencjalne blokady w moim akwarium. Zbiornik ma 7 miesięcy. W takim okresie powinna być bajka, a wygląda na zaniedbany; Echinodorusy pokrywają się z...

    Wyświetlenia: 3863 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Problemy z NH3

    Witam. Jestem nowym użytkownikiem więc chciałbym się przedstawić. Mam na imię Szymon i witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mój problem polega na nie spadającym NH3 w moim 200l akwarium (170l ne...

    Wyświetlenia: 6373 | Odpowiedzi: 57 czytaj więcej...

  • PILNE Poważne, nagłe problemy z roślinami

    Witam. Szlag mnie trafia ;/ Mam 3 akwaria po 160 litrów i ...w 2 jest problem. Nie wiem co jest grane. Utrzymuję wszędzie podobne parametry: 20 azotany 1 fosforany (zdarza się 2 mg/l) 10-20 mg K pH ...

    Wyświetlenia: 2402 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Problemy z wodą, glonami po restarcie

    Dzień dobry Po wymuszonym restarcie spowodowanym rozszczelnieniem akwarium zacząłem mieć problemy z glonami (wcześniej było raczej OK). Akwarium 160l wody, restart przed miesiącem. Wyniki pomiarów: P...

    Wyświetlenia: 1321 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Problemy z nawożeniem oraz zakwit wody, prośba o pomoc

    Witam na poczatek opis zbiornika Akwa 100x40x40 160l Filtracja terta 1200 ex + kasakada fzn 2 Oswietlenie 3 belki Aquael leddy slim 2x 32w i 1x 36w Podloze JBL AquaBasis plus 5l na to Manado okol...

    Wyświetlenia: 1991 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Zaczęły się problemy

    Od tygodnia zauważam wyraźne osłabienie i obumieranie staurogyne repens. Podaje CO2, Światło 12W, akwarium 30l, podłoże Benibachi Fulvic, nawożę Vimi all in one codziennie koło 15:00 jedno naciśnięcie...

    Wyświetlenia: 3156 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 140 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.