Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Krajowe wystawy i konkursy akwarystyczne



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Obrazek

Firma Aquael, organizator corocznego konkursu "Primus Inter Pares" wycofała się z organizacji z kolejnych edycji przedsięwzięcia.

Warto wspomnieć iż nagrodą główną zeszłorocznego konkursu była wyprawa do Amazonii ze znanym badaczem - Heiko Bleherem.

W tym miejscu warto zadać sobie pytanie - czy akwarystyka nie ma szczęścia do konkursów? Większość przedsięwzięć kończy się na jednej góra dwóch edycjach, a przy okazji większości pojawiają się liczne kontrowersje i niesnaski.

Dlaczego w przeciwieństwie do naszych zachodnich sąsiadów są tak liczne problemy z organizacją udanych wystaw i konkursów w naszym kraju?

Macie jakieś sugestie lub spostrzeżenia?

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

01 sie 2012, 15:37   (#2)  

Problemem jest kasa.
Nie wiem czy jej brak,czy po prostu dalsza niechec ich wykladania.
Co do firmy Aquael,to wyznaje sie tam pewne motto.
"chec zwrocenia na siebie uwagi podczas bycia sponsorem konkursow" ,ale na tym sie konczy,bo trzeba deklarowany sponsoring uiscic,a z tym ciezko.

Jak sie nie ma miedzi,to sie na d...e siedzi,a nie wychyla ze sponsoeingiem.

Druga kwestia,to pewny nowy typ marketingu,ktory opiewa na zyski dla firmy,realizujac sie na jednej,czy dwoch edycjach konkorsow.
W trzecie i kolejne edycje od strony marketingowej nie oplaca sie "polaczkom" inwestowac,bo wola wylozyc na "nowy powiew swierzosci" niz wykladac na,to samo co roku.
Nie umieja z dalszych edycji stworzyc prestizu.

Avatar użytkownika
lukiki
Aktywny użytkownik

Posty: 622
Dołączył: 03 maja 2008, 16:08
Miasto: Łódź

moim skromnym zdaniem promocja zawsze sie oplaca mam pare rzeczy z ich firmy i nie moge powiedziec ze sie nie oplacalo zakupic

cola73
Początkujący

Posty: 15
Dołączył: 10 sty 2011, 13:12

Na te pytania:

Redakcja Serwisu napisał(a):czy akwarystyka nie ma szczęścia do konkursów? Większość przedsięwzięć kończy się na jednej góra dwóch edycjach


Redakcja Serwisu napisał(a):Dlaczego w przeciwieństwie do naszych zachodnich sąsiadów są tak liczne problemy z organizacją udanych wystaw i konkursów w naszym kraju?


Redakcja Serwisu napisał(a):Macie jakieś sugestie lub spostrzeżenia?


...droga Redakcjo, odpowiedziałaś sobie poniekąd sama :wink:

Redakcja Serwisu napisał(a):przy okazji większości pojawiają się liczne kontrowersje i niesnaski.



nic dodać nic ująć.

Czemu się dziwić skoro nawet wydawałoby się proste i przyjemne konkursy pojawiające się na stronach naszego forum budzą niekiedy wielkie emocje, pretensje do wszystkich i o wszystko itp..itd..

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

05 sie 2012, 17:20   (#5)  

Moim zdaniem nie rozbija się o kontrowersje tylko czasy tworzenia czegoś dla samej idei przeminęło lata temu. Teraz we wszystkim trzeba mieć jakiś konkretny zysk. Sama mentalność polaków tworzy więcej kontrowersji niż jest ich naprawdę. Kto weźmie udział w konkursie w którym nagrodą jest np dyplom i zestaw Shrimp Set? Gra o pietruszkę straciła już dawno na popularności.

Ja osobiście z dużą chęcią brałbym udział w konkursach lokalnych i ogólnokrajowych nawet za uścisk dłoni.

Monty
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 08 kwi 2012, 20:34

05 sie 2012, 18:38   (#6)  

Monty napisał(a): Kto weźmie udział w konkursie w którym nagrodą jest np dyplom i zestaw Shrimp Set? Gra o pietruszkę straciła już dawno na popularności.


Widzisz, to jest dokładnie to o czym napisałem wcześniej.

Nawet małe konkursy organizowane czasami przez forum RA, w których nagrody nie są aż tak "bajeczne" a które mają na celu promowanie dobrej zabawy przy okazji naszego hobby, stają się niekiedy powodem do pretensji a to o czas trwania konkursu a to o to kto wygrał itp.

To właśnie pokazuje że chyba jeszcze nie potrafimy się bawić lub że zapomnieliśmy jak to się robi.


Jeżeli chodzi o sam konkurs organizowany przez firmę Aquael, nie wiem czy faktycznie może być tak jak napisał lukiki:

lukiki napisał(a):Co do firmy Aquael,to wyznaje sie tam pewne motto.
"chec zwrocenia na siebie uwagi podczas bycia sponsorem konkursow" ,ale na tym sie konczy,bo trzeba deklarowany sponsoring uiscic,a z tym ciezko.



ale jakiś sens ta wypowiedz w mniejszym czy większym stopniu może posiadać

natomiast z tym argumentem:

lukiki napisał(a):Nie umieja z dalszych edycji stworzyc prestizu.


..trudno się nie zgodzić, bo faktycznie brak konsekwencji w działaniu.

Dobry konkurs buduje się latami a nie podczas jednego czy dwóch sezonów

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

05 sie 2012, 18:56   (#7)  

Może pora zorganizować "swój" wspólny kameralny konkurs?:>

Chętnie się zaangażuję:P

Monty
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 08 kwi 2012, 20:34

05 sie 2012, 19:08   (#8)  

Kiedyś w którymś z tematów poddałem pomysł by w końcu stworzyć rodzimy konkurs na np. najciekawszą aranżację roku.

Taki mini-mini IAPLC :wink:

Można by do tego wykorzystać to forum, jako jedno z najbardziej odpowiednich miejsc w kraju do jego przeprowadzenia i prezentacji prac.

Jury, mogłoby składać się zarówno z członków redakcji forum jak i z wybranych użytkowników forum ( osób które w tej dziedzinie mają jakieś osiągnięcia - a tych nie brakuje)

Wyniki mogłyby być ogłaszane np. podczas corocznego zlotu we Wrocławiu.

Nagrody- na te pewnie musielibyśmy poczekać, ale jeżeli konkurs stałby się czymś niesezonowym i cieszyłby się rosnącym zainteresowaniem, to myślę że sponsorzy (firmy akwarystyczne) dla promocji siebie samych z chęcią po jakimś czasie by do niego dołączyły.

Kwestia tylko taka, czy wysyłającym prace, taki początkowy układ bez nagród ale dla swojej satysfakcji i uznania wśród kolegów by wystarczył :?: - i to jest pytanie

Znając życie, pomysł na starcie skazany na porażkę

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

05 sie 2012, 21:45   (#9)  

A czemu bez nagród?:P zrzucić się po parę groszy i coś właśnie w stylu shrimp set'a kupić ;) Naprawdę jestem w stanie raz do roku poświęcić parę groszy dla idei :)

Monty
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 08 kwi 2012, 20:34

05 sie 2012, 21:53   (#10)  

a jeszcze chwilę temu pisałeś tak

Monty napisał(a): Gra o pietruszkę straciła już dawno na popularności.

Ja osobiście z dużą chęcią brałbym udział w konkursach lokalnych i ogólnokrajowych nawet za uścisk dłoni.


widzisz, sam dałeś się złapać. :wink:

Moje zdanie jest takie, najpierw inicjatywa, stworzenie ciekawego konkursu dla samej satysfakcji w nim uczestnictwa i jeżeli dobrze się to wszystko rozwinie to i nagrody znajdą się same.

pozdrawiam i zbieraj chętnych

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

05 sie 2012, 23:02   (#11)  

Chodziło mi głównie o to, że jak się chce można nawet symboliczną nagrodę wykombinować. Wystarczą chęci. Niech to będzie chociażby tylko dyplom.

Monty
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 08 kwi 2012, 20:34











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 275 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.