Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


200L OW - Burnt Rocks Hill - Adam Waśniewski



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



Nazwa Burnt Rocks Hill
Czyli ''stare śmieci'' w nowym wydaniu. Innymi słowy przemeblowałem wszystko ostro, a że wyjeżdżam jak co roku na wakacje to nie chciało mi się tworzyć czegoś całkowicie nowego, bowiem przed rozpoczęciem sezonu zlikwiduje wszystko i powstanie coś nowego we wrześniu - marzą mi się mchy i blyxa, której jeszcze nie hodowałem. Jak widać doszło kilka kamyków w tym samym tonie i powstało coś takiego.
Objętość 200 litrów
Wymiary 100x40x50 OW
Oświetlenie T5 2x39W 1 xGrolux 8500K i Sylvania Luxline Plus 865 - 11h
Tu nastąpiła zmiana, to jest zrezygnowałem z dwóch belek na rzecz tylko jednej, w efekcie czego wycinka nie będzie tak częsta - a rośliny, przy 0,4 w/l z odbłyśnikami asymetrycznymi i belką zamontowaną 3 cm nad lustrem wody, nie powinny ''cierpieć''.
Nawożenie EI
CO2 Butla na max - dyfuzor zamontowany pod filtr - bąble zasysane są do środka i ''mielone'' wewnątrz - rurka kieruje wyrzut bąbelków na dół
Podłoże Amazonia I zmieszana z Amazonią II New
Parametry wody Nie mierzę ;)
Temperatura W nocy 24 a w dzień 26 st. C
Filtracja Fan 2 - filtr wewnetrzny
Tu także mała zmiana - zrezygnowałem z wewn. Jup z lampą UV (lampa się przepaliła a nie chcę mi się zamawiać nowej) i pozostał tylko mały wewnętrzny filtr i nic po za tym.
Kamienie Samurai Rock
Gatunki roślin
Marsilea crenata
Micranthemum umbrosum
Heteranthera zosterifolia
Cryptocoryne legroi
Pogostemon erectus
Hydrocotyle sp. JAPAN
Limnofilia aromatica
Bolbitis


Gatunki ryb 10 neonek 20 Tetry Kera

Fotki robione kamerką JVC.

Mały remont :lol: I tu napiszę jak czyściłem podłoże. Wszystko wyjąłem, łącznie z wyrwaniem kęp/kul. Rośliny były płukane a kamienie szorowane. W podłożu zrobiłem dołek i kubkiem wyciągałem czarną wodę (dosłownie czarną). Jestem pełen podziwu dla Amazonii, w jaki sposób kumuluje i ''trzyma'' w sobie cały syf nie oddając nic do toni wodnej. Następnie durszlakiem ściągałem wierzchnią warstwę podłoża i zanurzając w czystej misce płukałem (woda smoła :roll:). Jak miałem uzbierane całe dwunasto litrowe wiaderko czystego podłoża to nasypałem je na wierzch pozostałej, brudnej Amazonii. I tak z nudów zacząłem o 12.00 a skończyłem o 24.00, ale syfu było co nie miara a nie chciałem tego tak zostawiać.

Obrazek

Jeden dzień po zalaniu
Obrazek

Przycięte i wyostrzone
Obrazek
Załączniki
ssss.jpg
(660.75 KiB) Pobrane 4928 razy
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

28 mar 2012, 19:57   (#2)  

Podziwiam, że Ci się chciało. A z drugiej strony, to ja też tak mam - czasem mnie coś najdzie i wszystko od nowa, tak w połowie pracy wszystkiego żałuję, a potem kończę bo już zacząłem i po wszystkim ta satysfakcja przy piwku... :wink:

Wygląda równie dobrze jak poprzednio i wcale nie nazwałbym tego śmietnikiem :wink:

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

28 mar 2012, 21:24   (#3)  

No to niezłe przemeblowanie Ci się zachciało, masa pracy i czasu ale czego się nie robi dla hobby i odświeżenia zbiornika :wink:

Ja ostatnio miałem inną przygodę, pojechałem do Krakowa odebrałem zamówienie, przyjechałem, założyłem, na drugi dzień rano zlikwidowałem .....powód, nie przemyślałem, że mój synek uwiesi się na przedniej szybie :? ...na szczęście do tragedii nie doszło, za 2,3 tygodnie drugie podejście w innym bezpieczniejszym, mniej dostępnym dla niego miejscu.
Plus sytuacji, to nowe doświadczenie w zakładaniu i likwidacji następnego zbiornika :wink:

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

28 mar 2012, 21:53   (#4)  

super bardzo mi się podoba

maciejturski
Poznaje temat

Posty: 52
Dołączył: 28 kwi 2010, 14:36
Miasto: siedlce

28 mar 2012, 22:05   (#5)  

Godween Całkowicie Cię rozumiem z żałowaniem wprowadzania zmian w połowie roboty. Ja do dziś kuleję, bo coś przeciążyłem mięsień uda biegając z wiaderkami, stary już chyba jestem :lol:

Aquamateo Skądś to znam - ja swoją córeczkę nauczyłem, że nie może pukać, szczególnie zabawkami w akwarium. Chociaż nadal muszę ścierać ''paluszki i całusy'' z akwarium :wink:

maciejturski Dzięki - szczególnie, że był to nieprzemyślany spontan.
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

28 mar 2012, 23:50   (#6)  

był to nieprzemyślany spontan.
- i wyszło na plus, zwłaszcza kamienie wyglądają, jakby sama natura porozrzucała je od niechcenia... I jak to by napisał pewien forumowy kolega, "tylko czekać, aż zarośnie" :)

Makawity
Zaawansowany użytkownik

Posty: 893
Dołączył: 21 lip 2010, 13:54
Miasto: małe

29 mar 2012, 00:00   (#7)  

Fajny baniaczek i kolor roślin jak zwykle cudoo

michal82
Początkujący

Posty: 22
Dołączył: 23 cze 2011, 17:16
Miasto: Rumia

29 mar 2012, 00:01   (#8)  

Adamie jak to robisz że glony się Ciebie nie imają ? ;p

Lain


29 mar 2012, 00:33   (#9)  

AdamW napisał(a):Aquamateo Skądś to znam - ja swoją córeczkę nauczyłem, że nie może pukać, szczególnie zabawkami w akwarium. Chociaż nadal muszę ścierać ''paluszki i całusy'' z akwarium :wink:


Ja takie całuski ścieram po moim siostrzeńcu :)
"papa lypki! będziecie tęsknić za mnie?!" haha :)

Odnośnie zbiornika to szacun za 12 godzin ciężkiej i jak widać opłacalnej roboty :)

Anonim 22456


29 mar 2012, 13:18   (#10)  

Masz chłopie rękę do roślin!!!

Zmniejszyłeś oświetlenie, czy można wiedzieć jakie dawki nawozu teraz podajesz?

Podrawiam

Avatar użytkownika
Bartek1984
Stały bywalec

Posty: 344
Dołączył: 05 lip 2008, 12:43
Miasto: Gostyń

29 mar 2012, 17:14   (#11)  

Dzięki za opinie.

Co do glonów to właśnie pojawiła się spirogyra - na razie w małej ilości, myślę że sobie z nią poradzę bez chemii, a jak nie to....Algin. Tak po prawdzie to odkąd stosuje EI to jedyne glony , które jakoś mi tam doskwierają to pył na szybach (raz na tydzień trzeba przetrzeć) no i właśnie spirogyra, która wykończona siarczanem miedzi potrafi powrócić po miesiącu. Teraz po zmniejszeniu światła w ogóle pył się nie pojawia, co mnie cieszy :wink:

A dawki wciąż stosuje pełne, to znaczy pełne dawki Ei wyliczone z kalkulatora.
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

29 mar 2012, 18:37   (#12)  

To masz szczęście z tą Spirogyrą u mnie w maluchu (co prawda nawożonym step2 brighty K i Lightsem panoszy się od dawna próbowałem:
-Alg exita
-szyszek olchowych
--zaciemnienia 7 dni
-EC 4xdawka
odmulania z Nite outem 2 i Microbe liftem substrat cleanerem
Efekt zerowy rośliny rosną pięknie i spirogyra też

Co do zbiornika to podziwiam....

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

29 mar 2012, 21:43   (#13)  

Bo właśnie taka jest Spiro - co byś nie robił ona i tak rośnie w najlepsze. Spróbuj Algin Pondu, po nim zawsze u mnie spirogyra robiła się biała i zanikała. Ostatnio po zastosowaniu miałem spokój na dwa miesiące, więc gra warta świeczki :wink:
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

29 mar 2012, 21:49   (#14)  

Piękny zbiornik.
Akwa 112l.
Coś rośnie, ale mogło by być lepiej,

maxweelle
Początkujący

Posty: 43
Dołączył: 04 gru 2011, 09:15
Miasto: Wieliczka

AdamW napisał(a): Tu nastąpiła zmiana, to jest zrezygnowałem z dwóch belek na rzecz tylko jednej, w efekcie czego wycinka nie będzie tak częsta - a rośliny, przy 0,4 w/l z odbłyśnikami asymetrycznymi i belką zamontowaną 3 cm nad lustrem wody, nie powinny ''cierpieć''.


Czyżbyś?... :)
_________________________________________
Obrazek

Avatar użytkownika
spajoo
Zainteresowany tematem

Posty: 182
Dołączył: 31 sie 2011, 18:33
Miasto: Gliwice

30 mar 2012, 08:57   (#16)  

Czyżbyś?... Smile


O tak przeszedłem na ciemną stronę mocy :lol: A na serio to nie patrząc na PUR'y, PAR'y i inne srary to wciąż mam światła na dość dobrym poziomie - i nigdy nie zszedłbym poniżej, no chyba że z roślinami cienia. Na każdym świetle coś tam rośnie ale pytanie jak, no i w momencie zarośnięcia zbiornika pojawia się problem doświetlenia dna zbiornika - im więcej światła tym przenikanie w dół jest większe i efekt gubienia dolnych liści plus strefy zacienione są ograniczone.

Co do'' kamieniołomu'', o który pytałeś to zostaje tylko z tym co mam - żadnych innych czerwonych roślin nie zamierzam dokładać.
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

30 mar 2012, 21:17   (#17)  

Mnie też się wydaje, że światła wystarczy na doświetlenie dna. A jak już zbiornik się rozpędzi, to nie sądzę by przy EI te przycinki były drastycznie mniejsze :)
_________________________________________
Obrazek

Avatar użytkownika
spajoo
Zainteresowany tematem

Posty: 182
Dołączył: 31 sie 2011, 18:33
Miasto: Gliwice

31 mar 2012, 18:03   (#18)  

No niezłe. Akwarium całkiem ,całkiem.

WERKA
Poznaje temat

Posty: 71
Dołączył: 10 gru 2011, 19:39

31 mar 2012, 18:53   (#19)  

Bardzo ładne.

Darekk
Początkujący

Posty: 35
Dołączył: 21 cze 2005, 19:20

02 kwi 2012, 23:06   (#20)  

Naturalna aranżacja i świetne skały :o

Wyszło naprawdę super, bardzo mi się podoba.
Z czego masz tło? U mnie jest przyklejona czarna folia i niestety -co trochę widać na fotce w moim podpisie- czerń traci swoją głębie i robi się biaława przez świetlówki.

Godween napisał(a):czasem mnie coś najdzie i wszystko od nowa, tak w połowie pracy wszystkiego żałuję, a potem kończę bo już zacząłem i po wszystkim ta satysfakcja przy piwku...


Hehe, mam dokładnie tak samo. W połowie pracy zaczynam strasznie żałować, że zniszczyłem starą aranżację acała ekscytacja i zapał do dalszej pracy znikają :wink: .
Pozdrawiam
Adam

Obrazek

Avatar użytkownika
Scob
Aktywny użytkownik

Posty: 539
Dołączył: 23 gru 2011, 12:13











Powiązane tematy
  • 200l - Mark Evans (Tropica)

    1-200422.jpeg Zapraszamy do obejrzenia akwarium o pojemności 200l z aranżacją autorstwa Marka Evansa wykonaną dla firmy Tropica Aquarium Plants. Zobacz więcej: https://www.roslinyakwariowe.pl/gal...

    Wyświetlenia: 1873 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Zakładanie akwarium ADA - Adam Paszczela

    https://www.youtube.com/watch?v=hYKj-rQOKeI Zapraszam do obejrzenia tutoriala z zakładania akwarium 150x50x50cm na produktach ADA. Aranżację przygotował Adam Paszczela (ADA Polska) w warszawskim sa...

    Wyświetlenia: 7791 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • ADAView: Knot Rocks

    https://www.youtube.com/watch?v=DJ6JgOcCvhw wymiary akwarium: 120×50×50cm

    Wyświetlenia: 4723 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Modernizacja oświetlenia w 200l Paludarium

    Cześć, Po 4 latach zamierzam założyć zbiornik jeszcze raz. W ciągu tego czasu świetlówki straciły trochę na żywotności. Nie świecą już tak jak kiedyś, dlatego przy okazji chciałem wymienić oświetleni...

    Wyświetlenia: 1952 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zamiana 112 na 200l

    Witam. Mam na imię Rafał i jestem nowy na forum. Za parę tygodni wyprowadzam się z miasta na działkę na której już czeka akwarium 200l profilowane (metraż w mieście bardzo mnie ograniczał :-P) Chciałb...

    Wyświetlenia: 6778 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Projekt Mountain Woods 200l

    Witam, projekt niemal ukończony, w piątek powsadzam rośliny i poczekam na wstępną stabilizację zbiornika. Jestem ciekaw Waszych opinii na temat aranżacji, a także obsady. Jakie rybki byście tu widziel...

    Wyświetlenia: 2893 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Hardscape do oceny w 200L

    Cześć W końcu miałem trochę czasu na ogarnięcie tematu korzeni i kamieni do akwarium. Razem z właścicielem sklepu przez 2h układaliśmy coś na kształt kompozycji. Potem oczywiście w zbiorniku nie uda...

    Wyświetlenia: 812 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Tutorial 90x45x45cm - Adam Paszczela

    https://www.youtube.com/watch?v=bTNkNh7tTr0&t=1s Zapraszamy do obejrzenia kolejnego tutoriala video prezentującego przygotowanie aranżacji w akwarium o wymiarach 90x45x45cm. Autorem aranżacji j...

    Wyświetlenia: 2626 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Pierwsze akwarium - 200l

    Witam, powoli zaczynam przygotowywać swój pierwszy baniak. W mieszkaniu, to już drugie akwarium, pierwsze 72 litrowe ma syn. Na chwilę obecną mam już w sumie wszystkie graty, poza lampą, która to jest...

    Wyświetlenia: 1533 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Kamienne Wzgórza 200L

    Witam was serdecznie forumowicze, proszę o ocenę mojej pracy. Uwagi i wskazówki mile widziane. Pierwsze zdjęcie przedstawia ułożenie dekoracji, drugie zaś rozstaw roślin. aaa i tam gdzie ADA AMAZONIA ...

    Wyświetlenia: 1889 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 297 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.