Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Jak pozbyć się muszek pod pokrywa akwarium??



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



Witam wszystkich forumowiczów. Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc w pozbyciu się muszek spod pokrywy akwariowej.
Problem zaczął się gdy przed zimą postanowiłem przytargać do domu kawałki mchu z lasu. Następnie mech który miał służyć do dekoracji roślin doniczkowych znalazł się pod pokrywą akwariową w doniczce. Warunki pielęgnacji potencjalnie doskonałe, wilgoć, ciepło, oświetlenie. Po 2 tygodniach pojawiły się pierwsze muszki pod pokrywą, a wraz z nimi mało przyjemny zapach. Postanowiłem wyrzucić mech, ale muszek już nie zdołałem :(
Czy ktoś miał kiedyś taki problem lub ma pomysł jak można się pozbyć tych małych much. Dla uściślenia dodam, że muszki są takie jak widzi się najczęściej na troszkę nieświeżych owocach w kuchni, jak podniesiesz jabłko to dopiero zaczynają latać. W akwarium nie mam nic co mogło by gnić więc czego one tam szukają? :(

Pozdrawiam

Yrcztk
Początkujący

Posty: 44
Dołączył: 21 mar 2010, 19:45

23 mar 2012, 13:59   (#2)  

Wydaje mi się, że skutecznym rozwiązaniem byłoby zastosowanie pułapki na muszki owocówki:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... pka+muszki
Pozdrawiam
Adam

Obrazek

Avatar użytkownika
Scob
Aktywny użytkownik

Posty: 539
Dołączył: 23 gru 2011, 12:13

23 mar 2012, 16:59   (#3)  

Witam,

W oparciu o moje doświadczenie, liche co prawda, z akwarystyką i roślinami w ogóle ja bym obstawiał, iż trafiły Ci się nie muszki owocówki, a prędzej ziemiórka. W takich warunkach jej rozwój i utrzymanie są bardziej prawdopodobne.

Podobno jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się tego owada są żółte (kolor odgrywa tu istotną rolę!) lepy na muchy. Można takowe kupić na Allegro, zawiesić w pobliżu akwarium i czekać na efekty...

Pozdrawiam,

Johnbol

Avatar użytkownika
Johnbol
Poznaje temat

Posty: 131
Dołączył: 30 mar 2011, 14:03

23 mar 2012, 23:24   (#4)  

Jak na razie umyłem dokładnie pokrywę od wewnątrz, nakleiłem duże ilości taśmy klejącej na owady oraz ułożyłem pułapkę w postaci słoika z sokiem owocowym, słoik przykryłem podziurawioną folią. Czekam na efekt, ale jestem sceptycznie nastawiony...

Yrcztk
Początkujący

Posty: 44
Dołączył: 21 mar 2010, 19:45

02 maja 2012, 14:52   (#5)  

a jesli to nie pomaga? mam ten sam problem

poczatkujacy
Poznaje temat

Posty: 77
Dołączył: 29 lut 2012, 16:01
Miasto: Siedlce

07 maja 2012, 17:23   (#6)  

problem chyba zażegnany, kupiłem spray na muszki, psikałem na pokrywę. Śmierdzi jak pasta do butów. Okazuję się, że muszki mają zaledwie 10 dniowy cykl lęgowy i usunięcie nie przysporzyło dużych problemów. Pozdrawiam wszystkich

Yrcztk
Początkujący

Posty: 44
Dołączył: 21 mar 2010, 19:45

16 lip 2012, 21:05   (#7)  

kup sobie rybę zwaną motylowcem, ona się karmi takimi właśnie owadami. Jedyny problem to podczas żerowania może wypaść ze zbiornika

kozaczy
Poznaje temat

Posty: 63
Dołączył: 16 lip 2012, 21:01

20 paź 2012, 23:57   (#8)  

Odświeżam temat. Muszki przeszły do historii po zastosowaniu preparatu na muchy. Zwykły, najtańszy spray do zwalczania takich latających paskudztw. Tak jak pisałem powyżej muchy zginęły i dotychczas nie wróciły. Słoik z sokiem odpada absolutnie, lep na muchy służy do zabierania wolnego czasu akwaryście, bo zmywanie go z pokrywy jest czasochłonne, a i tak nie spełnia swojego zadania. W moim przypadku motylowiec nie przeżył by 5 minut bo moje rybki są duże i mięsożerne (amerykańskie pielęgnice). jedyne czego się bałem to toksyczność sprayu, bo śmierdział strasznie. na szczęście nic nie dostało się do wody i ryby nie ucierpiały.

Pozdrawiam

Yrcztk
Początkujący

Posty: 44
Dołączył: 21 mar 2010, 19:45











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Karol P i 441 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.