Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Identyfikacja: co to jest?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



12 lut 2012, 00:06 Identyfikacja: co to jest?  (#1)  

Witam,
Jakiś czas temu zauważyłem, że na jednym z moich korzeni w akwarium słodkowodnym zaczęło rosnąć coś dziwnego - czarne przypominajace malutkie (jakieś 0,5cm x 0,5cm) rozgałezione drzewko "coś". Ostatnio również zauwazyłem, że owo "coś" zaczęło wyrastać w innych miejscach tego korzenia. Poniewaz jestem bardzo ciekaw co to stąd prośba o identyfikację. Dodam, że rośnie tylko w zacienionych miejscach - tam gdzie nie dochodzi zbyt wiele światła zatem raczej to nie glon ani żadna roslina. Dołączam zdjęcie jednego egzemplarza, który odpadł z korzenia.
Załączniki
coś.png
Zdjęcie "czegoś"
(599.89 KiB) Pobrane 307 razy

jrq85
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 11 lut 2012, 23:47

12 lut 2012, 00:51   (#2)  

witam jeden z kolegów miał coś podobnego http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewto ... highlight=
może on ci powie jak się tego pozbyć

Avatar użytkownika
krzysiek_88
Stały bywalec

Posty: 303
Dołączył: 28 sty 2011, 01:31
Miasto: UK\Gorlice











Powiązane tematy
  • Choroby ryb - identyfikacja i leczenie

    W tym wątku wklejamy zdjęcia przedstawiające choroby ryb np: nicienie, posocznica, otłuszczenie, ospa - pomagamy w identyfikacji i leczeniu.

    Wyświetlenia: 227843 | Odpowiedzi: 520 czytaj więcej...

  • Identyfikacja niedoborów i nadmiarów na podstawie zdjęć

    Witam Od jakiegos czasu pojawiły mi sie dziury na roslinkach akwarium 76 litrow swiatło 20 wat jarzeniowka(6500lumenow)i dwie żarówki energoosz. (6500lm) nawozenie Tmg 9ml po podmianie wody (15 l) co ...

    Wyświetlenia: 428085 | Odpowiedzi: 1449 czytaj więcej...

  • Matrix czy Qualdrop oto jest pytanie

    Witam szanowna akwa brać! Powiem krótko, dwa lata nie miałem zbiornika i teraz przyszedł czas na założenie. Baniak 240L + Skylight L + Biomaster 600. Wypadłem trochę z tematów i chciałbym się dowiedz...

    Wyświetlenia: 9919 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Identyfikacja co to za białe stworki

    Witam serdecznie, Od kilku dni obserwuje namnażanie się białych robaczków które bez skrępowania zadomowiły się w mchu i wątrobowcu a także od czasu do czasu lubią popływać sobie w toni wody razem z ne...

    Wyświetlenia: 645 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Identyfikacja krewetek - tutaj można wklejać zdjęcia

    Witam, Mam prośbę o identyfikację krewetki ze zdjęcia. Długość około 25-30 mm. ImageUploadedByTapatalk1374599304.973753.jpg

    Wyświetlenia: 119010 | Odpowiedzi: 57 czytaj więcej...

  • Co to jest?

    Witam Czy ktoś się spotkał z białą pianą w wodzie z kranu po dodaniu Aquasafe od Tetry. Czy to efekt usuwania chloru z wody? Fotka trochę niewyraźna. Macie jakieś pomysły co to może być.

    Wyświetlenia: 940 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Jak sprawdzić instalację CO2 czy jest szczelna?

    Witam Jakie macie sposoby na sprawdzenie szczelności instalacji CO2? Wczoraj nabiłem butlę a dzisiaj jest pusta. Zastanawiam jak sprawdzić reduktor bo mam podejrzenia że to na nim się ulatnia gaz. Jes...

    Wyświetlenia: 2556 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Identyfikacja - robaki w akwarium

    Witam Niedawno zauważyłem w akwarium półcentymetrowe różowe robaki o średnicy około milimetra.Występują one na powierzchni podłoża i roślin trawnikowych. Gdy zostaną porwane przez prąd wody mocno się...

    Wyświetlenia: 128453 | Odpowiedzi: 103 czytaj więcej...

  • Identyfikacja roślin ze zdjęcia

    Witam . Już jakiś czas temu dobrych kilka lat zrobiłem zdjęcie pewnego akwarium w UK w sklepie akwarystycznym rok 2016 . Odnalazłem go po latach i marzy mi się takowa aranżacja . Pomożecie z identyfi...

    Wyświetlenia: 596 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Czy ryba jest w ciąży ?

    JesCze jeden wątek zakładam , z pytaniem czy to danio może być w ciąży ? Czy to takie jest z brzuszkiem ? Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

    Wyświetlenia: 784 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 280 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.