Lista działów » Pielęgnacja » Rośliny


Fissidens Grandifrons var. Planiccaulis



Biologia roślin i problemy z konkretnymi gatunkami roślin.



Fissidens o ciemnozielonym kolorze, i bardzo skośnym ułożeniu listków:


Obrazek
Obrazek
Załączniki
grand.jpg
grandifrons
(156.52 KiB) Pobrane 3945 razy
Ostatnio edytowano 22 paź 2011, 09:01 przez vasteq, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

16 paź 2011, 17:19   (#2)  

Czy udało Ci się utrzymać go przez dłuższy czas pod wodą w temperaturze powyżej 20 st.C ?

Dla zainteresowanych:
Tutaj nieco więcej informacji na niemieckim forum:
http://www.flowgrow.de/moose-amp-farne/ ... 10273.html
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

16 paź 2011, 20:03   (#3)  

oczywiscie, rosnie u mnie od około roku w temp powyzej 21 st, nie mam z nim problemów aczkolwiek dość wolno rośnie. Podaję również linka do innego forum, gdzie można poczytać o tym mchu:
http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/new-plants-planted-aquariums/81082-fissidens-grandifrons-var-planiccaulis.html#post609729
Ostatnio edytowano 26 paź 2011, 17:53 przez vasteq, łącznie edytowano 4 razy

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

18 paź 2011, 12:47   (#4)  

vasteq napisał(a):oczywiscie, rosnie u mnie od około roku w temp powyzej 21 st, nie mam z nim problemów aczkolwiek dość wolno rośnie.


Jak byś ocenił przyrosty (np. ile cm2 plechy w ciągu miesiąca)?
Czy masz może zdjęcie całego akwarium, abyśmy mogli rzucić okiem jak prezentuje się na tle innych roślin? Dzięki.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

18 paź 2011, 17:39   (#5)  

w ciągu miesiąca to nie wiem, nie mierzę aż tak tego. Ale w ciągu roku urósł mi może ze 2-3 cm. Co prawda był okres gdzie intensywnie walczyłem z glonami (kuracje kwaskiem cytrynowym w celu ratowania mchów) miałem też dość krótkie listki startowe a z takich wiadomo mech najwolniej się rozrasta, także może on ma szybsze tempo wzrostu niż u mnie. Zdjęć musiałbym poszukać, kiedyś cykałem, teraz mam go porozcinanego i porozsadzanego na nowych kawałkach kokosów więc nie będzie na razie czego porównywać. Spróbuje porobić zdjęcia z innymi fissidensami które mam i wtedy będzie można zobaczyć. Dla wszystkich zainteresowanych nowymi Fissidensami przedstawiam fotorelację którą można znaleźć tutaj (jest tam kilka nowych odmian znalezionych na wczasach w Chorwacji):
http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/new-plants-planted-aquariums/81082-fissidens-grandifrons-var-planiccaulis.html#post609812
Ostatnio edytowano 26 paź 2011, 17:54 przez vasteq, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

20 paź 2011, 16:20   (#6)  

Można by wpaść do ciebie i w real zobaczyć jak to wygląda ? bo też jestem z Poznania
Pozdro

Avatar użytkownika
lilianna
Poznaje temat

Posty: 137
Dołączył: 17 paź 2010, 18:19
Miasto: Poznań / Rio

20 paź 2011, 17:31   (#7)  

Niestety w Poznaniu nie mieszkam już od roku, teraz we Włocławku. Ale wpadam tam czasami raz na miesiąc.

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

21 paź 2011, 11:02   (#8)  

Basha powiedz mi to ty jesteś autorem wykładu na zlocie we Wrocławiu, i w sposób "profesionalny" wypowiadasz się na temat nowych mchów w akwarystyce bazując na wyszukiwarce zdjęć wujka google?

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

21 paź 2011, 13:51   (#9)  

vasteq napisał(a):Basha powiedz mi to ty jesteś autorem wykładu na zlocie we Wrocławiu, i w sposób "profesionalny" wypowiadasz się na temat nowych mchów w akwarystyce bazując na wyszukiwarce zdjęć wujka google?


Tak, ja opowiadałem o mchach na Zlocie.
Z tonu zapytania rozumiem iż nie zgadzasz się z moją opinią nt, mchów i ich wegetacji w zbiornikach wodnych.

Zapraszam na przyszłoroczny zlot, przygotuj listę uwag, chętnie podyskutuję prywatnie lub w większym gronie.

Jeśli miałbyś ochotę poopowiadać nam o swoich zdobyczach, zapraszam do wystąpienia w roli prelegenta, na pewno wiele osób zainteresuje temat mchów wodnych i chętnie o nich posłuchają. Co roku zapraszam chętnych i nigdy nikt się nie zgłasza na ochotnika :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

21 paź 2011, 23:51   (#10)  

Oczywiście że się nie zgadzam bo przedstawiasz tutaj swoje własne domysły bazując na wyszukiwarce zdjęć google. Nie zagłębiałeś się zbyt mocno w temat. Przedstawiasz poszczególne gatunki na niewłaściwych zdjęciach, moje zresztą, mylisz nazwy. Zaprezentowałeś Bolbitisa mini nie mówiąc że jest to wersja lądowa, a nie podwodna. Ogólnie słabo. Na zloty nie jeżdzę, jeśli miałeś jakieś wątpliwości wystarczyło zapytać. Twój ton wypowiedzi na temat nowych mchów również jest pretensjonalny i pobłażliwy.
Jeśli miałbyś ochotę poopowiadać nam o swoich zdobyczach, zapraszam do wystąpienia w roli prelegenta, na pewno wiele osób zainteresuje temat mchów wodnych i chętnie o nich posłuchają

Ty już to zrobiłeś i za mnie zaprezentowałeś część nowych gatunków których nawet nie posiadasz, a wyrażałeś się o nich jakbyś wszystko o nich wiedział.

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

22 paź 2011, 10:29   (#11)  

vasteq ...no ale jeżeli uważasz że potrafisz lepiej, to czego nie skorzystasz z zaproszenia i nie pochwalisz się swoja wiedzą i osiągnięciami na przyszłorocznym zlocie?

Naskakujesz na kogoś tylko dlatego że miał odwagę poprowadzić taki wykład, jeżeli uważasz, że podane informacje są błędne i Twoja wiedza w tym temacie jest znacznie większa to podziel się nią z innymi, skorzystaj z zaproszenia.....wyjdz z cienia :wink:

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

22 paź 2011, 10:38   (#12)  

Vasteq, rozumiem że chodzi o te nieszczęsne palemki. No to może wytłumacz wszystkim, czy Ty jesteś jedyną osobą na świecie, której udało się je utrzymać w takiej formie jak pokazałeś na zdjęciu pod wodą? Bo jakoś w innych zbiornikach jej nie widać w takiej formie jak przedstawiłeś. To jak to jest, nikt nie chce się pochwalić i wrzucić zdjęć czy tylko Tobie ta sztuka się udała?

Konto17413


22 paź 2011, 10:38   (#13)  

Przede wszystkim nie mam czasu na prowadzenie takich wykładów, jeśli chcecie coś wiedzieć to tutaj mogę wam odpowiedzieć, podzielić się moimi doświadczeniami i informacjami. A po drugie Basha wykorzystał moje zdjęcia, mylił nazwy, przedstawiał niewłaściwe informacje. Stąd też wielu skojarzyło przedstawione zdjęcia z moją osobą i zostałem na jednym z forum posądzony o oszustwo, a wszystko przez brak wiedzy Bashy i niewłaściwe przygotowanie wykładu. Narobił zamieszania a mi się dostało. I gdyby nie wrzucony link do filmu z wykładem nie wiedział bym dlaczego, gdyż wszyscy zawierzyli Bashy jako autorytetowi, nikt nie potrafił wytłumaczyć dlaczego. Po prostu tak musi być bo on tak powiedział. W końcu jest botanikiem, a ja jestem zwykłym akwarystą, pracującym w przemyśle rafineryjnym.
I nie chodzi tutaj o palemki tylko ogólnie o sprawę nowych mchów w akwarystyce. A co do palemek to ja sam nie chwalę ich, i jak widzisz nie reklamuje jako super świenie rosnące pod wodą, bo sam jestem na etapie testowania ich, co z nich wyrośnie. Jestem co do nich ostrożny i daję im szansę i mam nadzieje za jakiś czas poinformuję o wynikach.
Ostatnio edytowano 22 paź 2011, 11:02 przez vasteq, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

22 paź 2011, 10:58   (#14)  

Myślę, że nic się nie stanie, jak wrzucę linka do wątku o którym pisze vasteq a wszyscy będą mogli się zorientować o co chodzi:
http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sh ... p?tid=1322
Ostatnio edytowano 22 paź 2011, 11:01 przez Konto17413, łącznie edytowano 1 raz

Konto17413


22 paź 2011, 11:01   (#15)  

Ja nie mam nic przeciwko

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

22 paź 2011, 11:48   (#16)  

vasteq

Wykład Piotra miałem już okazje oglądać nie raz, przeczytałem również wszystkie wypowiedzi w temacie który został tu podrzucony i powiem tak:

Na dzień dzisiejszy nie widzę sensu Twoich wypowiedzi, nikt w podesłanym temacie nie zarzucił Ci że coś sprzedajesz.
Forumowicze zwrócili tylko uwagę że była mowa o tym rodzaju mchu na zlocie.
Słuchając Piotra wykładu i czytając Twoje wypowiedzi, gdybym miał wybierać, to na pewno wykład Piotra jest dla mnie bardziej przekonywujący i wiarygodny.
Zresztą pomyśl:
sam piszesz że nikomu go nie sprzedajesz, bo sam dopiero go testujesz , zwróć uwagę jak niewiele można wyszukać na temat jego szczęśliwego utrzymania w zbiorniku w dłuższej perspektywie czasu.

Nie wiem co Cię tak rozwścieczyło i z czego zrobiłeś taki problem, ciskasz się i miotasz, nie zauważając że nikt dookoła nie jest przeciwko Twojej osobie.

Jeszcze raz powtórzę, jeżeli uważasz że Twoja wiedza w tym zakresie jest większa to przyjmij zaproszenie które Piotr w dobrej wierze do Ciebie skierował.

P.S

Jeszcze tylko taka mała uwaga, zmień ton swoich wypowiedzi, bo jak na razie w stosunku do osoby która w żadnym stopniu nie jest do Ciebie nieżyczliwa (Piotr), piszesz jak do wroga numer 1.....nie tędy droga.

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

22 paź 2011, 13:15   (#17)  

Cytaty z poznańskiego forum odnośnie mojej osoby:
Hm w sumie mało jest roslin które nadają się do akwa prezentowanych przez tego pana a jeśli juz to są to znane rośliny pod inną nazwą . Myśłałem że to juz wszyscy wiedzą

haha i wszystko w temacie, normalnie sprzedałeś mu liścia


Sygerowanie że coś sprzedaje:
Mam nadzieję ,że niewielu z forumowiczów "utopiło" w międzyczasie pieniądze w zakup w/w roślinki.


zwróć uwagę jak niewiele można wyszukać na temat jego szczęśliwego utrzymania w zbiorniku w dłuższej perspektywie czasu.
o ile w ogóle można coś znaleźć, Basha znalazł że gnije, nie wiem skąd ma takie informacje.

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

22 paź 2011, 13:22   (#18)  

Vasteq, trochę przesadzasz. Nie rozumiem czemu wszystko co się pisze w tym wątku traktujesz tak, jakby to był atak na Twoją osobę.

vasteq napisał(a):Cytaty z poznańskiego forum odnośnie mojej osoby:
Hm w sumie mało jest roslin które nadają się do akwa prezentowanych przez tego pana a jeśli juz to są to znane rośliny pod inną nazwą . Myśłałem że to juz wszyscy wiedzą

To akurat była wypowiedź nie mająca nic wspólnego z tym, co było mówione na zlocie. JJa to odebrałem tak, że osoba która to napisała kupowała od Ciebie rośliny i takie wnioski wyciągnęła. Więc niepotrzebnie wyciągasz to na inne forum.

haha i wszystko w temacie, normalnie sprzedałeś mu liścia

To akurat dotyczyła zamieszczonego przez Rafała filmu.

vasteq napisał(a):Sygerowanie że coś sprzedaje:
Mam nadzieję ,że niewielu z forumowiczów "utopiło" w międzyczasie pieniądze w zakup w/w roślinki.

I nigdzie nie było napisane, że ktoś miał kupić tą roślinkę od Ciebie. No bo jak, skoro nigdzie nie oferowałeś jej do sprzedaży. Równie dobrze mogło chodzić o zakup tej rośliny na ebayu od azjatów czy z jakiegokolwiek innego źródła.

Za bardzo bierzesz wszystko do siebie, wyluzuj.

Konto17413


22 paź 2011, 13:56   (#19)  

Wypowiedz Bashy dotyczyła nowych roślin wprowadzonych na rynek, to ja się pytam na jaki rynek jak nigdzie nie można jej kupić? Wielu zrozumiało ze Rhodobryum jest oferowane w sprzedaży, a jeśli jedyną informacją o tej roślinie w Polsce są moje tematy to wszyscy skojarzyli to ze mną jako sprzedawcą tej rośliny. Tylko szkoda że Basha o tym nie wspomniał. Różnica pomiędzy zagranicznymi forami a polskimi jest taka ze jeśli ktoś na zagranicznym forum pokaże nową roślinkę to zaczyna tworzyć się dyskusja na jej temat, odnośnie warunków uprawy, ludzie są ciekawi a nie tak jak u nas agresywna wymiana zdań i posądzanie o oszustwo. Umieściłem tą palemkę jako ciekawostka, celowo nie umieściłem żadnego info o niej żeby móc ja samemu przetestować, więc musi trochę czasu minąć zanim cokolwiek o niej napiszę.

Ja to odebrałem tak, że osoba która to napisała kupowała od Ciebie rośliny i takie wnioski wyciągnęła
sam jestem ciekaw skąd takie oskarżenia. Ale osoba ta nie chce się w tej kwestii wypowiedzieć.

Miałeś wyraźnie napisane wyżej że na spotkaniu we Wrocławiu Basha miał o tych twoich rewelacjach wykład i tam o tym mówił
Kolejny dowód na to że ktoś zrozumiał iż chodzi o moją osobę i rośliny oferowane przeze mnie.

Czekam z niecierpliwością co Basha odpisze w tej sprawie.

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

22 paź 2011, 15:26   (#20)  

vasteq napisał(a):Czekam z niecierpliwością co Basha odpisze w tej sprawie.


A co ma według Ciebie odpisać ? dalej chyba nie rozumiesz :roll:

Na zlocie poruszył temat nowych roślin jakie pokazały się na rynku.

Wspomniany RYNEK to pojecie względne, jako "rynek" można interpretować wszystko co tyczy się roślin oferowanych w standardowej sprzedaży przez sklepy, hurtownie itp. oraz to wszystko co zwykły hobbysta może napotkać w sieci, czyli na forach poświęconych tematyce roślinnej, allegro, ebay itp....

Przecież Ty sam ten mech nabyłeś u jakiegoś Azjaty, skoro Ty szukając w sieci, znalazłeś go , to równie dobrze może zrobić to ktoś inny. Przecież cały czas pojawiają się jakieś nowinki, nie koniecznie dostępne w zwykłych sklepach.
I to właśnie o całokształcie (sklepy/internet itp.) jako o "rynku" wspominał Piotr na wykładach.
Patrząc na Piotra doświadczenie zarówno ze względu na jego wykształcenie jak i na fakt czym zajmuje się na co dzień , czy uważasz że nie mógł on mieć swojego zdania na ten temat ???

czytając wątek z innego forum jak i ten obecny, wydaje mi się że jesteś jedyną osobą która nie potrafi tego rozdzielić, skoro tak, to życzę powodzenia w dalszej krucjacie.

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Fissidens Exilis - forma wodna (udało się)

    Mój mały nieoficjalny sukces, który ma swój początek w lecie 2015 W moim ogrodzie znalazłam skupiska Fissidensa, po długim dochodzeniu wśród znawców mchów i biologa, doszło do wniosku, że jest to Fi...

    Wyświetlenia: 3961 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Fissidens "Mallorca"

    Południowoeuropejski mech, znaleziony na Majorce. Bardzo powolny wzrost pod wodą. Aksamitne liście są ciemnozielone. Dokładna nazwa nie została jeszcze określona ale wyglądem przypomina europejski mec...

    Wyświetlenia: 748 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Fissidens Polyphyllus

    Polyphyllus jest kolejnym z niewielu rodzajów Fissidensa, który rośnie pod wodą w naturalnym środowisku. Jego unikalny wygląd sprawia, że jest jednym z najbardziej pożądanych Fissidensów w akwarystyce...

    Wyświetlenia: 671 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Fissidens Grandifrons

    Inna odmiana Grandifronsa: plan.jpg

    Wyświetlenia: 798 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Ludwigia inclinata var. verticillata 'Curly'

    Pochodzenie: Nieznane Opis: Roślina drugiego lub trzeciego planu (w zależności od jej uprawy) o dobrze rozwiniętym systemie korzeniowym. Jest odmianą Ludwigii inclinaty var. verticillata i najpra...

    Wyświetlenia: 2273 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Cryptocoryne crispatula var. balansae

    Czy ktoś miał doświadczenia z tą rośliną? Chodzi mi szczególnie o jej niskie wymagania świetlne - czy przy 0,25W/l da rade sobie? Jak na razie rośnie u mnie 2 dni więc nic nie wiem z doświadczenia o n...

    Wyświetlenia: 6770 | Odpowiedzi: 35 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 178 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.