Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Shrimp set - potrzebne parę rad - podłoże, trawnik



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam. Chce zrobić sobie drugie akwarium mam już jedno roślinne. Typowe dla krewetek zainteresowała mnie kostka shrimp set. Jednak pojawia się tu pytanie sporo osób uważa, że żeby mieć ładny bujny trawnik potrzebne jest dobre podłoże ? Polecacie jakieś ? Ile L podłoża do takiego akwa 4-5 ?

Avatar użytkownika
spec8320
Poznaje temat

Posty: 84
Dołączył: 14 wrz 2010, 10:23

12 wrz 2011, 21:31   (#2)  

do którego Shrimp Set 10? 20? czy 30?

kamil0s
Stały bywalec

Posty: 405
Dołączył: 17 lut 2011, 13:22
Miasto: Nowy Sącz

12 wrz 2011, 21:36   (#3)  

30 przepraszam za niedociągnięcie :D

Avatar użytkownika
spec8320
Poznaje temat

Posty: 84
Dołączył: 14 wrz 2010, 10:23

12 wrz 2011, 21:39   (#4)  

Wiekszosc zachwala ade ale ja mam w swoim krewetkarium shrimp sand aqua artu i trawnik z elatine hydropiper i bardzo ladnie porosla dno :D 4 litry napewno wystarcza

chaiya
Poznaje temat

Posty: 91
Dołączył: 30 paź 2010, 13:52

12 wrz 2011, 21:47   (#5)  

oświetlenie masz te 11w ? nie za mało ? Co2 dajesz z butli ?

Avatar użytkownika
spec8320
Poznaje temat

Posty: 84
Dołączył: 14 wrz 2010, 10:23

12 wrz 2011, 21:58   (#6)  

Oswietlenie mam 3x8 to nie jest shrimp set tylko szklo o wymiarach 40x25x28 co2 daje 24h bo mialem spore wachania ph jak bedziesz mial dobre swiatlo i nawozenie to wszystko bedzie ok

chaiya
Poznaje temat

Posty: 91
Dołączył: 30 paź 2010, 13:52

12 wrz 2011, 22:06   (#7)  

Co2 daje z butli sorry dopiero teraz sprwadzilem ze ten shrimp set ma 11w troche malo jak na 30l :(

chaiya
Poznaje temat

Posty: 91
Dołączył: 30 paź 2010, 13:52

12 wrz 2011, 22:16   (#8)  

właśnie też mi to nie odpowiadało 11W :O do trawnika trochę małowato ... macie tam jakieś DIY czy kupione lampy ? Jak można prosić o linki byłbym wdzięczny :)

Avatar użytkownika
spec8320
Poznaje temat

Posty: 84
Dołączył: 14 wrz 2010, 10:23

12 wrz 2011, 22:32   (#9)  

ja mam chinczyka i jestem zadowolony cos takiego
http://www.ebay.co.uk/itm/BOYU-T5-8W-x- ... 25551fde79

chaiya
Poznaje temat

Posty: 91
Dołączył: 30 paź 2010, 13:52

12 wrz 2011, 23:03   (#10)  

Witam. Ja mam 2 lampki deco light 11W, eleocharis acicularis rośnie, powoli zarasta dno, a niedawno posadziłem małego heńka, zobaczę czy da rade bez nawozów i co2.

Avatar użytkownika
lorise
Poznaje temat

Posty: 115
Dołączył: 24 maja 2011, 00:13

13 wrz 2011, 10:18   (#11)  

Szrimpset to nieporozumienie dla kogoś kto się troszkę orientuje w akwarystyce
Szkło oszpecone naklejką, narożnikami, mało światła, paskudny wewnętrzny filtr, na ogół nie potrzebna grzałka

Jak bym miał komuś polecać to osobno kupić szkło, kaskadę, i ze 2-3 lampki aquaela lub coś lepszego a cenowo wyjdzie pewnie tyle samo

Usunięto użytkownika 15150


13 wrz 2011, 14:09   (#12)  

Witam, przyłączę się do tematu. Kupiłem przed chwilą shrimp set 20 za stosunkowo przyzwoita cenę bo używane, więc wybór osobnych elementów raczej już odpada. Nie mam dużych wymagań co do obsadzenia zbiorniczka, ale chciałbym aby to ładnie wyglądało.

Główny cel to krewetkarium (10-15 szt.).
Rybki? Sam nie wiem - za mały ten zbiorniczek chyba ze jakieś 4 sztuki "galaxy" lub coś równie małego.

Zagwozdką są natomiast:
- rośliny (na pewno drobnolistne, albo mchy i nie zbyt wysokie, no i oczywiście mało wymagające bo nie chcę zestawu rozbudowywać),
- podłoże (żwirek czy jakiś substrat),
- dekoracja (lepszy korzeń czy kamienie, zależy mi na tym aby woda nie barwiła).

Proszę o rady i propozycje.

armlody
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 09 wrz 2009, 17:41
Miasto: Wrocław

13 wrz 2011, 14:19   (#13)  

[quote="Jezus"]Szrimpset to nieporozumienie dla kogoś kto się troszkę orientuje w akwarystyce
Szkło oszpecone naklejką, narożnikami, mało światła, paskudny wewnętrzny filtr, na ogół nie potrzebna grzałka


Argumenty, które podałeś odnoszą się raczej do estetyki wykonania Shrimpsetu a nie akwarystyki:) I to jest przede wszystkim nieporozumienie. A więc, jeśli chodzi o estetykę to po części nawet się zgodzę, choć najgorszy jest chyba ten czarny,gruby silikon.

A co do akwarystyki...Naklejka? Zerwij ją sobie, narożniki? Te górne podtrzymują szybę, nie każdy chce zwiększać wilgotność powietrza, ewentualne zapobieżenie wyskakiwania rybek, mało światła? zależy dla jakich roślin - np. mchy i zwartki świetnie sobie radzą, paskudny wewnętrzny filtr - a który filtr Ci się podoba?:P Najważniejsze żeby spełniał swoją rolę. Grzałka - na ogół to brakuje w niej termostatu.


Tak naprawdę zestaw daje radę i cenowo wychodzi atrakcyjnie. Podłoże jakie miałem w 30 to Tropica Plant Substrate Aquacare, a na tym drobny żwir. Roślinami pierwszoplanowmi były Cryptocoryne parva i mech jawajski - no ale trawnikiem nigdy tego nie nazywałem:) Bez CO2, nawozy EasyCarbo & Profito. Co do oświetlenia to moduł 11W 6500K, dla bardziej światłolubnych dwa takie moduły będą dobrym rozwiązaniem, no i zawsze jeden będzie działał podczas gdy drugiego oddamy w ramach reklamacji (niestety słyną z krótkiej żywotności dlatego po kupnie zachowaj paragon bo moduł objęty jest 2-letnią gwarancją).

Eastwood
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 08 paź 2010, 17:23

13 wrz 2011, 15:59   (#14)  

Eastwood napisał(a):
Jezus napisał(a):Szrimpset to nieporozumienie dla kogoś kto się troszkę orientuje w akwarystyce
Szkło oszpecone naklejką, narożnikami, mało światła, paskudny wewnętrzny filtr, na ogół nie potrzebna grzałka


Argumenty, które podałeś odnoszą się raczej do estetyki wykonania Shrimpsetu a nie akwarystyki:) I to jest przede wszystkim nieporozumienie. A więc, jeśli chodzi o estetykę to po części nawet się zgodzę, choć najgorszy jest chyba ten czarny,gruby silikon.

A co do akwarystyki...Naklejka? Zerwij ją sobie, narożniki? Te górne podtrzymują szybę, nie każdy chce zwiększać wilgotność powietrza, ewentualne zapobieżenie wyskakiwania rybek, mało światła? zależy dla jakich roślin - np. mchy i zwartki świetnie sobie radzą, paskudny wewnętrzny filtr - a który filtr Ci się podoba?:P Najważniejsze żeby spełniał swoją rolę. Grzałka - na ogół to brakuje w niej termostatu.


Tak.
Lecz akwarystyka roślinna z estetyką jest tak silnie związana jak mało która jej "gałąź". I po to stawiamy zbiorniki by na nie patrzeć. Gdy było by inaczej to królowały by akwaria ramowe z ogromną gąbką i brzęczykiem chlupoczące 24h/dobę.

Niestety szripset jest strasznie brzydkim tworem tak jak inne twory tego producenta!!!

Myslę że szkło sklejone z floata czy guardiana ale klejone bezbarwnym silikonem plus porządna kaskada z półtransparentnym wlotem oraz lampkę DIY będzie kosztować tyle samo i o niebo lepiej wyglądać.

1post na koncie i zażarta obrona marki

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

13 wrz 2011, 16:40   (#15)  

Ja natomiast uważam że to kwestia gustu. Widziałem ten zestaw w sklepie i nie uważam żeby narożniki lub logo szpeciły. Jestem innego zdania, wręcz dodają uroku. Owszem filtr pozostawia wiele do życzenia, nie mniej jednak tym, którym przeszkadza mogą go zasłonić lub wymienić (to nie jest duży koszt). Wydaje mi się że to świetna propozycja wyjściowa. Z biegiem czasu i przypływem gotówki można filtr lub grzałkę zastąpić czymś lepszym/ładniejszym.

Jeśli z kolei chodzi o ilość światła to 11W na 30L - owszem, ale 11W do 20L to chyba optymalna propozycja, zważywszy na to że podłoże i dekoracja zmniejsza dodatkowo pojemność.

armlody
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 09 wrz 2009, 17:41
Miasto: Wrocław

13 wrz 2011, 16:53   (#16)  

Ja pisałem w kontekście tego co na głównej portalu, jak rozbudować zestaw shrimpset
Jeśli chodzi o nowy, to trochę tak jak kupować auto żeby zmienić w nim silnik, koła, tapicerkę... no ale co kto lubi
nie wiedziałem, że okazyjnie kupiony :lol:

Ktoś pisał o rozbudowie z przypływem gotówki,
przecież można za te 130 zł złożyć lepszy i ładniejszy zestaw
więc nie widzę w tym logiki by kupić shrimpseta z myślą o rozbudowie
co innego jak ktoś już kupił

To raczej dla ludzi którzy idą do kakadu kupić zestaw z kolorowym żwirkiem i welonką :lol:
niż do przemyślanego akwarium roślinnego

Usunięto użytkownika 15150


13 wrz 2011, 17:06   (#17)  

Dobra, my tu gadu gadu o zasadności zakupu, a co z obsadą oraz podłożem i dekoracją. Podpowiedzcie coś.

armlody
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 09 wrz 2009, 17:41
Miasto: Wrocław

13 wrz 2011, 17:28   (#18)  

Jezus napisał(a):Ja pisałem w kontekście tego co na głównej portalu, jak rozbudować zestaw shrimpset
Jeśli chodzi o nowy, to trochę tak jak kupować auto żeby zmienić w nim silnik, koła, tapicerkę... no ale co kto lubi
nie wiedziałem, że okazyjnie kupiony :lol:

Ktoś pisał o rozbudowie z przypływem gotówki,
przecież można za te 130 zł złożyć lepszy i ładniejszy zestaw
więc nie widzę w tym logiki by kupić shrimpseta z myślą o rozbudowie
co innego jak ktoś już kupił

To raczej dla ludzi którzy idą do kakadu kupić zestaw z kolorowym żwirkiem i welonką :lol:
niż do przemyślanego akwarium roślinnego


Powiedz gdzie i za ile i na czym, bo oświetlenie zazwyczaj kosztuje tyle co cały shripset

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

13 wrz 2011, 17:58   (#19)  

kostka 30x30 z 40zł/100zł opti
kaskada aquaela jest fajna 65zł, lub jakaś chińska i tak lepsza niż ten z seta-20zł
i oświetlenie może być 2x aquael-70zł lub diy za podobne pieniądze
w sumie od 130zł czyli tyle samo co secik a mamy filtr zewnętrzny i ładniejsze szkło i 2x więcej światła
ceny z portalu aukcyjnego

Usunięto użytkownika 15150


13 wrz 2011, 18:11   (#20)  

proponuję taką lampkę spokojnie oświetla kostkę 30 http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewto ... silver+tit

koszt: nikły czas wykonania: chwila

Każde akwarium klejone czarnym silikonem jest dla mnie brzydkie- w ogóle to się zastanawiam kto wymyślił ten kolor silikonu a 99% akwariów na rynku klejone jest tym paskudztwem a ładnie sklejony float(bezbarwnym silikonem przy dużym oświetleniu wygląda rewelacyjnie.

jeżeli chodzi o podłoże to przy tak małym zbiorniku nawet najlepszy substrat nie będzie strasznym wydatkiem

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38











Powiązane tematy
  • Na górze żwir na dole podłoże?

    Witam mam pytanie a mianowicie. Jestem w posiadaniu podłoża aktywnego"JBL Mando" już zdążyłem się przekonać że jakość podłoża jest dośč średnia a dokładnie problem jest taki że lubi wypływać...

    Wyświetlenia: 404 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Podłoże aktywne, dark start, Parametry

    404622316_1417099819015305_317101251705529617_n.jpg Witam, Utworzyłem wątek, aby prosić was o pomoc w sprawie mojego akwarium. Akwarium 120x50x50 ilość wody 220 litrów zalane metodą dark start 17 gru...

    Wyświetlenia: 709 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Podłoże aktywne Chihiros Aqua Soil - nowość

    aqua-soil.jpg Podłoże w końcu dostępne w Polsce, czekamy na pierwsze opinie i wrażenia na forum. Link do opisu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_search_result.php?cPath=&keywords=aqu...

    Wyświetlenia: 1006 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Zmiana/dodanie podłoże w istniejącym akwarium

    Witam Od ~miesiąca stałem się ponownie (po dłuuuugiej przerwie) posiadaczem akwarium (80x35x24, panoramiczne 102l), niestety jak to zwykle bywa najpierw się robi potem myśli :( Tzn, akwarium robiłem t...

    Wyświetlenia: 2430 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Zbrojnik Lamparci a piaszczyste podłoże

    Witam! Jaka jest Wasza opinia odnośnie trzymania Zbrojnika w akwarium z piaszczystym podłożem? Zrobiłem nowe akwarium z piaskiem + skały i kamienie. Wszystko było w porządku do wczoraj, gdy wpuściłem...

    Wyświetlenia: 437 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Aranżacja HEXA SET II 60L

    Witam was. Szukam pomysłu na akwarium HEXA SET II 60L. Już tyle razy w ciągu 20 lat go aranżowałam i zawsze po roku okazywało się, że nie wygląda to tak jak planowałam Akwarium specyficzne: węższe niż...

    Wyświetlenia: 874 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Ziemia ogrodowa vs podłoże tropica

    Witam akwaryści, Zamierzam założyć nowe akwarium, tradycyjnego low techa z mało wymagającymi roślinami. Zostało mi doradzone, aby tym razem zrezygnować z ziemi ogrodowej jako podsypki pod żwir i zamia...

    Wyświetlenia: 868 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Controsoil podłoże aktywne

    Witam ma ktoś może takie podłoże w akwarium . Jest ono dobre ? Prosiłbym o jakieś info od was czy warto . Screenshot_2022-10-23-16-02-41-180_pl.allegro.jpg Wysłane z 2201117TG przy użyciu aplika...

    Wyświetlenia: 5653 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

  • Podłoże Maflora - nowość na rynku

    maflora-news1.jpg Na rynku pojawiło się nowe podłoże aktywne dla roślin akwariowych. Występuje ono podobnie jak Amazonia w 2 wersjach: intense - źyźniejszej, dedykowanej do uprawy szybkorosn...

    Wyświetlenia: 4263 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Aquael OPTI SET - pytania

    Ktoś widział na żywo zestaw Aquael Opti Set wraz z szafką ? Najbardziej interesuję mnie wersja WHITE. 1. Jak się wizualnie prezentuję 2. Jakość wykonania 3. Czy standardowe światło pozwoli na prowadz...

    Wyświetlenia: 21837 | Odpowiedzi: 43 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 465 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.