Lista działów » Pielęgnacja » Rośliny


Rhodobryum giganteum



Biologia roślin i problemy z konkretnymi gatunkami roślin.



13 lip 2011, 13:24 Rhodobryum giganteum  (#1)  

Palemka z Japonii:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcie z sieci:
Obrazek
Obrazek
Załączniki
rhod2.jpg
(67.95 KiB) Pobrane 4968 razy
Ostatnio edytowano 16 lip 2011, 08:10 przez vasteq, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

14 lip 2011, 18:09   (#2)  

Palemka mnie rozbroiła, pięknie wygląda w grupie.
Dzięki za ciekawe zdjęcia.

pozdr
jedrek

jedrek1911
Zaawansowany użytkownik

Posty: 816
Dołączył: 18 sty 2010, 10:01
Miasto: Kraków

14 lip 2011, 19:11   (#3)  

Piękna roślinka :D
można ją gdzieś nabyć?
jeżeli tak to za jaką cenę?

Pozdrawiam Łukasz

lukilak1994
Zaawansowany użytkownik

Posty: 764
Dołączył: 06 maja 2011, 09:35
Miasto: Gliwice

15 lip 2011, 19:26   (#4)  

swietnie wyglada,podobno ma byc w sprzedazy w RA w przyszlym tygodniu:)

chaiya
Poznaje temat

Posty: 91
Dołączył: 30 paź 2010, 13:52

15 lip 2011, 20:19   (#5)  

chaiya napisał(a):swietnie wyglada,podobno ma byc w sprzedazy w RA w przyszlym tygodniu:)


I pewnie cena kosmiczna za jedną gałązkę ;)

Avatar użytkownika
ariks
Zaawansowany użytkownik

Posty: 750
Dołączył: 11 mar 2009, 15:34
Miasto: Ropczyce - Podkarpacie

15 lip 2011, 20:53   (#6)  

ariks napisał(a):
chaiya napisał(a):swietnie wyglada,podobno ma byc w sprzedazy w RA w przyszlym tygodniu:)


I pewnie cena kosmiczna za jedną gałązkę ;)


Wszak nie od dziś wiadomo, że palmy nie dla biedaków :)
Piękna rośłinka
*************************

Pozdrawiam
etrusc

Avatar użytkownika
etrusc
Stały bywalec

Posty: 433
Dołączył: 23 sie 2010, 23:45
Miasto: Siedlce

15 lip 2011, 21:00   (#7)  

chaiya napisał(a):swietnie wyglada,podobno ma byc w sprzedazy w RA w przyszlym tygodniu:)


Dementuję tę plotkę :)
Nie posiadamy obecnie tego mchu i najbliższym czasie nie planujemy wprowadzenia go do oferty. Panie Jacku musiał Pan pomylić z innym gatunkiem mchu :)
--
Tomek

Tomasz
Konto firmowe (sponsor forum)

Posty: 643
Dołączył: 19 mar 2011, 01:04
Miasto: Opolskie

16 lip 2011, 00:37   (#8)  

glowy nie dam ale wydawalo mi sie ze na czacie pytalem o ten mech:( jezeli cos mi sie pomylilo to przepraszam:)

chaiya
Poznaje temat

Posty: 91
Dołączył: 30 paź 2010, 13:52

16 lip 2011, 10:23   (#9)  

Jesli chodzi o sprzedaż to nie spotkałem się z żadnym azjatyckim sklepem w którym można by nabyć taką palemkę. Ja mam to od chinczyka, miał niewielkie ilosci ale podzielił się ze mną. Sam tego również nie sprzedaje. Zresztą podobnie jest w większości innych rzadkich mchów, które zostały zaaklimatyzowane i sprowadzone pod wodę przez miłośników. Często sklepy azjatyckie widząc zainteresowanie wprowadzają do swojej oferty owe mchy pozyskując je z naturalnego źródła, niestety w wersjach "suchych" nie przystosowanych do życia w wodzie.
Kiedy po raz pierwszy ja zobaczyłem od razu przypomniała mi się podobna palemka sprzedawana niegdyś przez pewnego "mcharza" na allegro. Było to Climacium japonicum, ale od "nieszczęśliwych" posiadaczy słyszałem że marniały pod wodą i że tak naprawdę nie nadawały się pod wodę. Lub może po prostu źle zostały zaaklimatyzowane przez sprzedawcę. Być może chodziło o to palemka nie lubiła jasnego oświetlenia i oliwkowy kolor pokazywała w cieniu, a w jasnym świetle stawała się brązowa, czerwona. Nie lubiła też ciepłej wody. Na zagranicznych forach można znaleźć mętne informację jakoby rosła pod wodą. Ale ani widu, ani słychu. Wyglądało tak:
Obrazek[/quote]
Ostatnio edytowano 26 paź 2011, 23:32 przez vasteq, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

29 lip 2011, 10:58   (#10)  

Co jakiś czas wypływa temat tych palemek. Kilka lat temu po forach przewijała się aranżacja z ich użyciem. Trochę osób kupiło je, po czym okazało się, że jest to forma emersyjna wytrzymująca jedynie krótkotrwałe zanurzenie. Pod wodą bardzo szybko przechodzi w formę submersyjną, zdecydowanie różniącą się wyglądem.

Avatar użytkownika
ronin79
Poznaje temat

Posty: 141
Dołączył: 07 gru 2007, 00:03
Miasto: Siedlce

11 paź 2011, 18:38   (#11)  

Rafał powiedz coś więcej. Skąd masz takie informację, kto miał te palemki u siebie że doszedł do takiego wniosku. To że palemka różni się wyglądem od formy emersyjnej to oczywiste i dotyczy każdego mchu lądowego sprowadzonego pod wodą. Ja osobiście mam ją za krótko żeby powiedzieć że nie nadaje się, rośnie cały czas (od 4ech miesięcy, a wiem że u osoby od której to mam rosła znacznie dłuzej) a co się tyczy ozdoby - są brzydsze i ładniejsze mchy, nawet w takiej formie jak pokazuje zdjęcie Daniela może wyglądać ładnie w grupie (wygląda jak przerośnięty trichomanes). A to czy potrafi utworzyć kapelusz - myślę że zależy od warunków w akwarium. U mnie wygląda inaczej niż na pokazanym przez ciebie zdjęciu.

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

11 paź 2011, 19:36   (#12)  

vasteq napisał(a):Rafał powiedz coś więcej. Skąd masz takie informację, kto miał te palemki u siebie że doszedł do takiego wniosku.

Skąd takie informacje to widać po zdjęciu - zlot KMRW.

vasteq napisał(a):To że palemka różni się wyglądem od formy emersyjnej to oczywiste i dotyczy każdego mchu lądowego sprowadzonego pod wodą.

No widzisz, dla Ciebie oczywiste. Ale wrzucając zdjęcia tego cuda na różne fora akwarystyczne, nigdzie nie wspomniałeś, że to co pokazujesz na zdjęciach to jest to forma emersyjna i że po jakimś czasie wyglądać będzie zupełnie inaczej.

Konto17413


11 paź 2011, 19:55   (#13)  

No więc odrazu wyjaśniam - dostałem tą palemkę bez informacji jaka to jest forma. Zdjęcia znalazłem w internecie, nie wiem moze to słuzyło jako reklama z azjatyckich sklepów. Po dłuższej wnikliwości zobaczyłem że palemka rośnie inaczej niż na zdjęciu. Wtedy zacząłem się interesować i wysłałem zapytanie do osoby od której mam palemkę. Dowiedziałem się że dostałem formę emersyjną. Nie wiem natomiast jak mech zachowuje się na dłuższą metę, czy nie utworzy kapelusza, na to trzeba poczekać (u mnie powoli tworzy i wygląda inaczej niż na zdjęciu ze zlotu) Poza tym jeśli widzisz zdjęcie mchu takiego jak pokazales na zlocie - to co mozesz o nim powiedzieć? Wiesz coś o tym w jakich warunkach mech rósł? Ile czasu rósł, i wszelkie inne dane? Widzisz zdjęcie i mówisz mech jest brzydki, inny niż na pozostałych zdjęciach, pewnie nie radzi sobie pod wodą? Nie chcę tutaj bronić tego że mech będzie taki jak na zdjęciach z azjatyckich sklepów, chodzi mi tylko o pochopne wyciąganie opinii bazując tylko na zdjęciu znalezionym w internecie. Chyba że wysłałeś zapytanie do Daniela i dowiedziałeś się coś więcej na temat uprawy tego mchu, więc jeśli możesz to podziel się rzetelnymi informacjami na ten temat lub wyjaśnij czemu mech taki rośnie, nie wnioskując oczywiście na jednym zdjęciu znalezionym w internecie.
Jeśli się nie mylę to BASHA na zlocie mówił o tym mchu i jest z nim "obeznany", więc niech on się tutaj również podzieli informacjiami jakie znalazł na jego temat, była mowa nawet o jakimś gniciu ;) Czekam na rzetelną informację.

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Rhodobryum giganteum

    http://www.roslinyakwariowe.pl/images/stories/wiadomosci/2014/czerwiec-2014/rhodobryum-giganteum.jpg Rhodobryum Giganteum to kolejna ciekawostka skierowana do miłośników roślin wodnych... Czy...

    Wyświetlenia: 2673 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 184 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.