Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Microbe-Lift Gravel & Substrate Cleaner



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



 

Ankieta: Czy preparat sprawdził się u Ciebie w akwarium?

Tak, jestem zadowolony
13
36%
Nie, nie zauważyłem spodziewanego efektu
7
19%
Nie wiem, nie stosowałem go
16
44%
 

Liczba głosów : 36
Obrazek

Witam!!

Czy to jest prawda co wyczytałem tu??

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/microbelift-gravel-substrate-cleaner-236ml-p-7438.html Chodzi o odmulanie... No i standardowe pytanie do tego. Czy są jakieś tańsze zamienniki??

rytcher


30 cze 2011, 22:43   (#2)  

Jasne, że są odmulacz w łapę i jazda ;)
A tak poważnie preparat naprawdę działa, ale jak to zwykle bywa nie zawsze. Jeżeli masz akwarium w dobrej kondycji to usunie muł z trudno dostępnych miejsc i wtedy działa REWELACYJNIE! Był syf i nie ma syfu! Ale jeżeli akwarium jest bardzo zaniedbane to i gravel nie pomoże, tylko odmulacz i świeża woda.

Swejk
Początkujący

Posty: 8
Dołączył: 02 kwi 2010, 20:57

30 cze 2011, 23:15   (#3)  

Pisałem wątek na temat tego preparatu, jak dla mnie rewelacja. Przez dwa dni miałem martwą krewetkę Amano, w zbiorniku, wlałem tego dawkę strtową, kolejnego dnia rano, śladu nie było po krewetce, i wierzcie mi, nie miała gdzie się schować, zebym jej nie zauważył.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

01 lip 2011, 11:48   (#4)  

Inne stwory ją zjadły , to nie kwas żeby w 1 dzień wypaliło martwą krewetkę , ja nie raz się spotkałem że martwa rybka albo krewetka znikła po jednym dniu beż używania jakiś tam środków , co do preparatu ja jestem zadowolony z niego
pozdro

Avatar użytkownika
lilianna
Poznaje temat

Posty: 137
Dołączył: 17 paź 2010, 18:19
Miasto: Poznań / Rio

01 lip 2011, 12:00   (#5)  

Uparty jesteś, nigdy, mi ryby martwej krewetki nie ruszyly, jak się pojawi denat, to wrzucę do słoika i się wtedy test zrobi.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

07 lip 2011, 19:57   (#6)  

Właśnie kupiłem ten produkt. Mam jednak pytanie: czy robii róznicę kiedy to podam-znaczy sie przed podmianą czy po? Podmianę w sobotę robię i nie wiem czy podawać dziś.

cybbul
Poznaje temat

Posty: 134
Dołączył: 10 maja 2009, 18:34
Miasto: Nowy Sącz

07 lip 2011, 20:27   (#7)  

Podaje sę po podmianie. Jak wszystko zresztą.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

Trochę odkopuję stary wątek, mam nadzieję, że nikt mnie za to nie powiesi ;)

Przed użyciem środka miałem czystą wodę, prawie "krystaliczną". Użyłem tego środka dziś i woda zmieniła się nie do poznania - normalnie "bagno", ledwo co widać koniec akwarium taka "brązowo-ciemna" woda.
Na 25 litrów wlałem 5 ml produktu.
Wyklaruje się samo, czy czeka mnie seria podmian wody ? ;)

fobofobya
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 20 paź 2014, 15:44

Witam
Wszysko zaleźy od tego w jakim stanie jest akwarium . Zabarwienie wody utrzymuje się od 1 do max 3 dni . (zależy do od tego , z jaką ilościa materiału będą musiały sie uporać bakterie)Żadnych podmian wody nie trzeba robić bo wyklaruje się sama , A jak ktoś lubi ślimaki , to np świderki chyba nawet działają dużo lepiej i to non stop 24g/dobę przy okazjì poprawiając natlenienie korzeni roslin. Przy okazji stosowania tego środka zauważyłem jeszcze inną jego zaletę.
Często grzebię w swoich akwariach w podłożu i nawet po kilku większych podmianach wody zdarzał się czasami mniejszy lub większy wysyp glonów (przeważnie krasnorostów) . Odkąd po tych moich rewolucjach w akwariach jak podmienię wodę i podam natychmiast Substrate cleaner nie zdarzył mi się wysyp żadnego glona.
Według producenta rozkłada organiczny osad i zanieczyszczenia , całkowicie przetwarza źródła fosforanów i azotanów.
Pozdrawiam Bent

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 534 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.