Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Jakie koloru jest tło w Twoim akwarium roślinnym?



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



 

Ankieta: Jakie koloru jest tło w Twoim akwarium?

Nie używam tła
16
11%
Tło MIST + podświetlenie
17
12%
Białe
10
7%
Czarne
76
53%
Niebieskie
21
15%
Pomarańczowe
3
2%
 

Liczba głosów : 143
W wątku:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=32524

powstała ciekawa dyskusja nt. kolorów tła w akwarium roślinnym.
Proponuję kontynuowanie dyskusji w tym wątku oraz wzięcie udziału w małej ankiecie.

---------------------------------

Mnie również niebieskie tło nie podoba się, choć akurat w tym akwarium na żywo prezentuje się bardzo ciekawie. Sam mam również jeden zbiornik z tłem takiego koloru i nie wyobrażam sobie w nim innego :) Kwestia pomysłu i inwencji twórcy.

Co do standardów, nie ma takowych w akwarystyce roślinnej odnośnie koloru tła, znamy świetne aranżacje, gdzie wykorzystywano tła błękitne, błękitno/białe, pomarańczowe, czarne, białe, filetowe, brązowe, czerwone, żółte itp. W akwarystyce stricte holenderskiej panują nieco bardziej rygorystyczne zasady, które jednak zatarły się z czasem wraz z rozwojem akwariów japońskich i ich dominacją nad akwariami holenderskimi.

Cały trick który często oglądamy w akwariach głównie konkursowych polega na odpowiednim użyciu filtrów i dobrym zdjęciu + odrobina photoshopa (niestety jest to coraz powszedniejsze), jeśli nie przygotowujemy akwarium pod pstryknięcie zdjęcia lecz jako oazę relaksu i ozdobę pomieszczenia funkcjonujące przez dłuży okres czasu - panuje tu zupełna dowolność.

p.s. kilka z brzegu akwariów z niebieskim tłem, łatwo odróżnić do których zdjęć wykorzystano filtry fotograficzne w celu rozświetlenia określonych partii tła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Czerwone rośliny na niebieskim tle:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

08 cze 2011, 01:02   (#2)  

A jeśli ktoś ma białą ścianę za akwarium? to do czego to zaliczyć? do braku tła czy do białego?;p bo nie ukrywam że po to pomalowałem jedną ścianę na biało, no ale fizycznie za tylna szyba tła nie ma ;p
Ostatnio edytowano 08 cze 2011, 01:04 przez sk91, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

08 cze 2011, 01:03   (#3)  

sk91 napisał(a):A jeśli ktoś ma białą ścianę za akwarium? to do czego to zaliczyć? do braku tła czy do białego?;p


Do braku.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

08 cze 2011, 04:12   (#4)  

Kilka lat temu wykorzystywałem tło bordowe .Zdało doskonale egzamin .Zwłaszcza w kontraście z zielonymi roślinami .Według mnie szare tło jednak jest najbardziej neutralne .

Avatar użytkownika
mayaca
Zaawansowany użytkownik

Posty: 804
Dołączył: 09 maja 2008, 20:58
Miasto: Polska -wyłącznie

08 cze 2011, 13:51   (#5)  

Oddalem glos na mist, bo takie mam w najnowszym akwa , ale mam i niebieskie i czarne w duzym a glosowac moge tylko na jedno :?

ByQ
Początkujący

Posty: 22
Dołączył: 10 maja 2010, 10:34
Miasto: Slask

09 cze 2011, 17:04   (#6)  

Witam,

Ja mam tło koloru Venge (również nie ma w ankiecie). Wykorzystałem płytę meblową (taką na tył szafy), bardzo fajny brąz, płyta jest matowa, więc nie ma żadnych odbić.

Avatar użytkownika
digypro
Poznaje temat

Posty: 55
Dołączył: 03 sty 2011, 13:51
Miasto: Bydgoszcz











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Letni, tomy76 i 471 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.