Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Ceny produktów ADA w Polsce



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



06 cze 2011, 10:50 Ceny produktów ADA w Polsce  (#1)  

Miałem kiedyś tam jechać, ale w końcu użyłem kamieni które miałem

Gość


06 cze 2011, 11:48   (#2)  

maslo_82 napisał(a):Prawda jest też taka, że cena tych kamieni jaką sugeruje polski dystrybutor jest absurdalna

Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami.
Żeby nie dostać zawału to nawet nie chcę wiedzieć w jakiej cenie owe kamienie kupuje rodzimy dystrybutor ;-)

Gość


06 cze 2011, 13:25   (#3)  

maslo_82 napisał(a):prawda jest taka, że jesli zrobiłeś dobre iwagumi na innych kamieniach niż ADA, to na ADowskich wyszło by jeszcze lepiej.

Prawda jest też taka, że cena tych kamieni jaką sugeruje polski dystrybutor jest absurdalna, są kraje w któych manteny i inne kosztują mniej niż 20zł


Są też kraje gdzie benzyna jest w normalnych cenach, są też kraje gdzie się buduje szybko i sprawnie autostrady oraz są też kraje gdzie ludzie umierają z pragnienia i ani myślą o zużywaniu jej dla hobby.
Ceny są jakie są zawsze można się potargować gdy kupuje się większą ilość - wolny rynek :)
Pozdrawiam
Marcin Pęczek

Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Zaawansowany użytkownik

Posty: 933
Dołączył: 27 lis 2003, 09:58
Miasto: Łódź

06 cze 2011, 13:29   (#4)  

Marcin Peczek napisał(a):Ceny są jakie są zawsze można się potargować gdy kupuje się większą ilość - wolny rynek :)

gratuluję poczucia humoru

Gość


06 cze 2011, 13:59   (#5)  

Marcin Peczek napisał(a):
maslo_82 napisał(a):prawda jest taka, że jesli zrobiłeś dobre iwagumi na innych kamieniach niż ADA, to na ADowskich wyszło by jeszcze lepiej.

Prawda jest też taka, że cena tych kamieni jaką sugeruje polski dystrybutor jest absurdalna, są kraje w któych manteny i inne kosztują mniej niż 20zł


Są też kraje gdzie benzyna jest w normalnych cenach, są też kraje gdzie się buduje szybko i sprawnie autostrady oraz są też kraje gdzie ludzie umierają z pragnienia i ani myślą o zużywaniu jej dla hobby.
Ceny są jakie są zawsze można się potargować gdy kupuje się większą ilość - wolny rynek :)


Nie chcę już mocniej odbiegać od tematu, ale Ty chyba żartujesz z tym wolnym rynkiem ? jaki wolny rynek, kiedy, mamy jednego importera. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie fakt, że owy importer wali takie marże że nawet Panu Amano się nie śniło. Szczerze powiedziawszy, jedynym krajem gdzie ADA jest droższa jest UK, wszędzie, dosłownie wszędzie jest taniej. A cena detaliczna 20zł za kg, pokazuje jaka jest skala problemu.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

06 cze 2011, 14:19   (#6)  

maslo_82 napisał(a):Nie chcę już mocniej odbiegać od tematu, ale Ty chyba żartujesz z tym wolnym rynkiem ? jaki wolny rynek, kiedy, mamy jednego importera. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie fakt, że owy importer wali takie marże że nawet Panu Amano się nie śniło.


Podobne narzuty cenowe *) są na wszelakiej maści dyfuzorach, kolankach, lilly pipeach, prawie dosłownie na wszystkim. Wszystko to niestety na ebayu od sprzedawców w Honkkongu można kupić kilkanaście (dziesiąt) razy taniej. Kto nie wierzy to polecam sprawdzić, dla przykładu podaję linka: http://goo.gl/UjvWL

We wszystkim jednak powinien być pewien umiar.

*) kosmiczne marże nakładają wszyscy, nie tylko RA, ale także inni sprzedawcy a przede wszystkim dystrybutorzy i hurtownicy.

Gość


06 cze 2011, 14:34   (#7)  

tutaj nie można mieć pretensji do RA, bo ceny mają zgodne z cennikiem importera.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

06 cze 2011, 14:56   (#8)  

maslo_82 napisał(a):tutaj nie można mieć pretensji do RA, bo ceny mają zgodne z cennikiem importera.

Chodziło mi ogólnie o oferowane produkty. W przypadku ADA faktycznie ceny są według cennika importera.

Gość


06 cze 2011, 15:03   (#9)  

inne ceny też nie są tragiczne, nie możesz porównywać, cen sklepu RA, z cenami sprzedawcy z HK. Bo sklep w Polsce nie kupuje towaru po takiej cenie, jak kupuje sprzedawca z HK, a o jakości tego typu produktów też można by wiele napisać

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

06 cze 2011, 15:27   (#10)  

maslo_82 napisał(a):o jakości tego typu produktów też można by wiele napisać


Może to tylko ja mam wrażenie, że produkty z HK są łudząco podobne do produktów produkcji roślinyakwariowe.pl. Proponuję pogrzebać po ebayu i porównać żeby wyrobić sobie opinię.

Gość


06 cze 2011, 15:30   (#11)  

no na pewno nie jest nim produkt któy podałeś w linku. dyfuzory RA chyba są robione u nas w kraju

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

06 cze 2011, 15:39   (#12)  

maslo_82 napisał(a):no na pewno nie jest nim produkt któy podałeś w linku. dyfuzory RA chyba są robione u nas w kraju

Czyli chyba czy na pewno nie? Zdecyduj się.
Nie uwierzę, że produkowane są w Polsce chyba, że zobaczę zdjęcia z zakładu produkcyjnego.

Kupowałem kiedyś w RA szklany drop checker, który był potwornie wykonany. Na zagięciu był miniaturowy prześwit, który w zasadzie uniemożliwiał wlanie do środka wody czy odczynnika. Wymieniono mi na prawie taki sam twierdząc, że lepszych nie będzie bo cała dostawa jest taka.

Gość


06 cze 2011, 15:50   (#13)  

addicted napisał(a):
maslo_82 napisał(a):no na pewno nie jest nim produkt któy podałeś w linku. dyfuzory RA chyba są robione u nas w kraju

Czyli chyba czy na pewno nie? Zdecyduj się.
Nie uwierzę, że produkowane są w Polsce chyba, że zobaczę zdjęcia z zakładu produkcyjnego.

Kupowałem kiedyś w RA szklany drop checker, który był potwornie wykonany. Na zagięciu był miniaturowy prześwit, który w zasadzie uniemożliwiał wlanie do środka wody czy odczynnika. Wymieniono mi na prawie taki sam twierdząc, że lepszych nie będzie bo cała dostawa jest taka.


to że chyba nie są robione w Polsce, nie oznacza że na pewno są robione w HK czy innych Chinach.

A drop checkery z RA mam dwa, i działają wyśmienicie, a prześwit mają odpowiedni. Wystarczy że zakrapia się je po wenętrznej ściance kolanka i nie ma zadnego najmniejszego problemu z napełnianiem.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

06 cze 2011, 16:01   (#14)  

maslo_82 napisał(a):to że chyba nie są robione w Polsce, nie oznacza że na pewno są robione w HK czy innych Chinach.

Dalej nic z tego nie wynika i wciąż nie wiem co to za marka roślinyakwariowe. Może ktoś z obsługi sklepu udzieli odpowiedzi?

maslo_82 napisał(a):A drop checkery z RA mam dwa, i działają wyśmienicie, a prześwit mają odpowiedni. Wystarczy że zakrapia się je po wenętrznej ściance kolanka i nie ma zadnego najmniejszego problemu z napełnianiem.

To miło. Do mojego drop checkera nie pasowała nawet przyssawka i musiałem mocować plastykową obejmą. Przeprowadzam się teraz. Jak już się przeniosę a nie zapomnę to mogę wrzucić zdjęcia. Jak chcesz to mogę Ci go nawet wysłać pocztą pod warunkiem, że ocenisz na forum jakość jego wykonania.

Gość


06 cze 2011, 16:09   (#15)  

addicted napisał(a):
maslo_82 napisał(a):no na pewno nie jest nim produkt któy podałeś w linku. dyfuzory RA chyba są robione u nas w kraju

Czyli chyba czy na pewno nie? Zdecyduj się.
Nie uwierzę, że produkowane są w Polsce chyba, że zobaczę zdjęcia z zakładu produkcyjnego.

Kupowałem kiedyś w RA szklany drop checker, który był potwornie wykonany. Na zagięciu był miniaturowy prześwit, który w zasadzie uniemożliwiał wlanie do środka wody czy odczynnika. Wymieniono mi na prawie taki sam twierdząc, że lepszych nie będzie bo cała dostawa jest taka.


Dokładnie mam ten sam problem z drop checkerem RA, prześwit taki że ledwo igła 7 wchodzi :/ ( może jak ktoś nie widział jak to ma wyglądać to myśli że jest ok i taki ma być ) , a w liczniku bąbli była wada produkcyjna , dziurka w szkle , na szczęście wymienili mi to na nowy choć nie było łatwo z botem krzysztofem janią się dogadać ( na szczęście wyszło szydło w worka i teraz jest normalnie bez problemów z RA ) , więc jakość tego można spekulować , RA ma wysokie ceny produktów porównując w innych sklepach polskich , ale jak ktoś pisał kupujesz gdzie chcesz ,nikt nie zmusza :), plusem jest to że można kupić wszystko w jednym sklepie za jedną przesyłką, a wiadomo że teraz paczki kosztują

PS: dyfuzor z linka to chyba taki sam jak ma aquario , polecam bo mam i nie ma porównania w wielkości bąbelków z tym od RA , o wiele drobniejszy spiek

Pozdro

Avatar użytkownika
lilianna
Poznaje temat

Posty: 137
Dołączył: 17 paź 2010, 18:19
Miasto: Poznań / Rio

06 cze 2011, 17:17   (#16)  

Witam.
Przy okazji dyskusji o cenach... Jeżeli chodzi o kształtowanie cen produktów to sprawa jest skomplikowana. Przy produktach, na które jest niewielkie zapotrzebowanie (ADA, Ferrari, Patek) nie do końca mają zastosowania wolnego rynku. W ustalaniu ceny produktów luksusowych nie biorą udziału popyt i podaż. Cenę ustala sprzedawca i nie musi ściśle kalkulować kosztów promocji, transportu, zakupu surowców, robocizny- w końcu to produkt ekskluzywny czyli te wszystkie aspekty muszą być utrzymane na najwyższym poziomie (wszelkie wpadki są niewybaczalne i niosą za sobą przykre konsekwencje dla marki). Wysoka cena produktów jest także dla niektórych kupujących wyznacznikiem jakości (drogie=dobre).
Kupujący mają zawsze wybór: produkty chińsko-plastikowe - tanie, produkty popularnych marek- w cenach rynkowych, produkty "ekskluzywne"- drogie lub bardzo drogie.
A marże marżami- w końcu ludzie nimi handlujący z tych marży żyją a ponoszą a sprzeciw konsumenta tym większy im wyższa cena a nie im większa marża np. ziemniaki na giełdzie jesienią można kupić po 25 groszy a w sklepie osiedlowym w tym czasie kosztują 1,50 - a nikt się nie nie awanturuje.
Wszystkim "skrzywdzonym" przez kapitalistów proponuję dwa wyjścia: albo zająć sie sprzedażą takich towarów lub usług i stanąć po drugiej stronie albo wycieczka do jakiegoś kraju o odmiennym systemie ( Korea północna, Białoruś).

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

06 cze 2011, 17:54   (#17)  

Krótki komentarz: wszystkie akcesoria szklane produkcji roslinyakwariowe.pl są produkowane ręcznie w Polsce, w Krakowie. I proszę nie mieszać RA do ustalania cen produktów ADA :wink:

Piszcie co jeszcze wydaje się Wam za drogie, bo ostatnio w sklepie wprowadzone zostały naprawdę duże obniżki cen - warto się przyjrzeć choćby nawozom Easy Life czy nawet ADA. Nie wspominam już o lampach Hagen Glo czy filtrach Tetra.

Anonim 1811


06 cze 2011, 19:04   (#18)  

chester napisał(a):
ostatnio w sklepie wprowadzone zostały naprawdę duże obniżki cen - warto się przyjrzeć choćby nawozom Easy Life czy nawet ADA. Nie wspominam już o lampach Hagen Glo czy filtrach Tetra.


Z tymi dużymi obniżkami to nie przesadzajmy :D Po obniżkach i tak jest drożej niż na Alledrogo :D

Avatar użytkownika
lider71
Poznaje temat

Posty: 86
Dołączył: 26 cze 2008, 23:05
Miasto: Nysa

06 cze 2011, 19:34   (#19)  

chester, to wygląda na to że wsze obniżki nie przynoszą pożądanego skutku, bo nikt nie wie że zostały wprowadzone. Informujcie o takich rzeczach. Oj ten marketing to macie kulawy jak słowo daję.

Avatar użytkownika
maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2998
Dołączył: 09 lut 2010, 18:04
Miasto: Poznań

06 cze 2011, 20:00   (#20)  

Lider71, zawsze na Allegro będzie taniej :wink:
Maslo_82, cała pierwsza strona sklepu jest w bannerach z promocjami, nie da się pokazać wszystkiego. Myślę, że jak ktoś jest czymś zainteresowany to zauważy cenę :)

Kończmy temat, bo miało być o cenach ADA. Dla mnie EOT, dzięki za wszystkie sugestie!

Anonim 1811












Powiązane tematy
  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 345 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • [ADA view] Tutorial zakładania akwarium 180cm

    https://www.youtube.com/watch?v=AT8ZM7dh_38 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 294 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ADA View: 180x60x60cm

    https://www.youtube.com/watch?v=U-RM9ToJxyQ Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 396 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 479 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 90l

    https://www.youtube.com/watch?v=IRaz3XlqcdE Zapraszam do obejrzenia. Więcej informacji o akwarium: https://roslinyakwariowe.pl/galerie/tutoriale/5315-zakladanie-akwarium-90cm.html

    Wyświetlenia: 559 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA 60l

    https://www.youtube.com/watch?v=CKGyn2JhydY

    Wyświetlenia: 448 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ADA AquaSky RGB II

    359491077_656486443179800_465411158185704835_n.jpg Nowy model lampy ze stajni ADA, sterowany za pomocą dedykowanej aplikacji. Szczegóły znajdziecie na stronie ADA: https://www.adana.co.jp/jp/con...

    Wyświetlenia: 746 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Clinton Corona a ADA Amazonia i RO

    Cześć wszystkim! Mam do Was pytanie odnośnie wymagań co do wody dla Clintonów. Da radę je trzymać w roślinniaku na podłożu ADA Amazonia ver. 2 i wodzie RO? Po podmiance i mineralizacji wody mam KH 2-2...

    Wyświetlenia: 591 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nawozy VIMI konkurencją dla ADA

    nawozy-vimi.jpg VIMI wprowadziło do oferty nowe, skoncentrowane nawozy w małych buteleczkach - podobnie jak ADA. W ofercie ADA znajdziemy żelazo (jako ADA ECA) i hormony roślinne przydatne do rege...

    Wyświetlenia: 6917 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Nowa 60tka na lini ADA

    Witam Prosiłbym szanownych o pomoc w wyjaśnieniu kilku kwestii, w broszurach od oda nie znalazłem wyjaśnienia albo niedokładnie zrozumiałem a na lini nawozów i podłożu Ada chce oprzeć akwarium Standar...

    Wyświetlenia: 4775 | Odpowiedzi: 37 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL, kondraath, Matrial i 574 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.