Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! ZAMÓW TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


063l - Wilderness - Sławomir K.



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



22 maja 2011, 12:42 063l - Wilderness - Sławomir K.  (#1)  

Witam.
Mój zbiorniczek przedstawiłem już w dziale "Aranżacja" jednak po powrocie za
granicy zostałem mile zaskoczony. Postanowiłem przedstawić go w tym dziale. Pobyt trwał 1,5 tygodnia. Myślałem że jak wrócę to zastanę totalne bagno. Ponieważ oprócz karmienia ryb nie było nic przy zbiorniku robione. Baniaczek zarósł całkowicie, totalna dzicz. Jednym to się nie spodoba, a drugim ( w tym mi) tak. Co ciekawe oprócz plagi krasnorosów na Bolbitis w zbiorniku nie pojawiły się żadne inne glony , wręcz przeciwnie, znacznie cofnął się pył na szybach. Z krasnorostami mam nadzieję ze poradzi sobie EasyCarbo, bo bolbitis to jedna z moich ulubionych roślinek.
Tutaj pokazany jest mój zbiorniczek w dziale "Aranżacja" :
viewtopic.php?t=36141

Bardziej szczegółowe dane:

Zbiornik........................63l 60x30x35h
Oświetlenie................... 2x24W Sylvania Aquastar + Philips 965
Filtracja........................Eheim 2213- Ceramika Sera + szklane rurki RA
Podłoże........................ADA Amazonia I
CO2............................Zestaw RA, szklany dyfuzor Professional
Nawożenie....................EasyLife cała linia
Parametry....................24*C, 9-GH reszty nie mierzę
Woda..........................RO 1 : 1 Kranówka

Rośliny:
Rotala Rotundifolia Indica
Rotala Green
Rotala Marcandra
Rotala Nanjeshan
Ludwigia Arcuata
Hygrophila Polysperma
Microsorium Pteropus
Microsorum Narrow
Bolbitis Heudelota
Cryptocoryne Nevilli
Cryptocoryne Petchi
Anubias Nana Mini
Echinodorus Tenellus
Eleochairs Parvula

Rybki:
Paracheirodon simulans........Neon Simulans
Microrasbora Galaxy...........Niebiańskie danio perłowe(?!?)
Hemigrammus Erythrozonus.. Zwinnik Jarzeniec
Hyphessobrycon sweglesi.....Barwieniec Czerwony
Otocinclus Affinis...............Otosek
Crossocheilus siamensis.......Kosiarka

Krewetki:
Caridina multidentata..........Krewetka Amano
Neocaridina heteropoda var. red
Załączniki
1.png
Aranżacja
2.png
(374.07 KiB) Pobrane 5855 razy
3.png
(419.21 KiB) Pobrane 5855 razy
4.png
(381.01 KiB) Pobrane 5855 razy
5.png
To zdjęcie zostało zrobione tuż przed wyjazdem.
(404.46 KiB) Pobrane 5855 razy
6.png
A tu tuż po powrocie.
(726.62 KiB) Pobrane 5855 razy
Ostatnio edytowano 22 maja 2011, 12:53 przez sk91, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

22 maja 2011, 12:53   (#2)  

PS. Mile widziane komentarze, te negatywne i pozytywne, uwagi, pytania, porady.
Załączniki
a.png
(996.21 KiB) Pobrane 5838 razy
b.png
(678.22 KiB) Pobrane 5838 razy
c.png
(716.1 KiB) Pobrane 5838 razy
d.png
(605.35 KiB) Pobrane 5838 razy
e.png
(428.31 KiB) Pobrane 5838 razy
f.png
(670.76 KiB) Pobrane 5838 razy
Ostatnio edytowano 22 maja 2011, 21:12 przez sk91, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

22 maja 2011, 13:01   (#3)  

Przycinka i poczyść rurki. A tak w ogóle to miód :D

Avatar użytkownika
OjGeN
Znający temat

Posty: 1278
Dołączył: 26 sty 2011, 18:20
Miasto: Gliwice

22 maja 2011, 13:48   (#4)  

Zbiornik bardzo fajnie się prezentuje, choć faktycznie przycinka by się przydała ;)
Jesteś zadowolony z belki hagena? Chodzi mi głównie o doświetlanie całej powierzchni akwarium. Z tego co wiem belka ma 12cm szerokości-nie jest trochę za mało na 30cm szer. zbiornika? Pytam, bo właśnie przymierzam się do założenia akwarium o podobnych wymiarach i szukam odpowiedniej belki.
pozdr

Avatar użytkownika
ronin1124
Zainteresowany tematem

Posty: 286
Dołączył: 26 lut 2010, 03:02
Miasto: Wrocław

22 maja 2011, 14:20   (#5)  

Też niedawno założyłem akwarium na Amazonii i również zauważyłem diametralny wzrost i poprawę kondycji roślin. Jedyne co mnie irytuje to pylenie podłoża. Masz ten sam problem? Jeśli tak to jak sobie z tym radzisz bo z tego co widzę na zdjęciach tego nie widać.

Avatar użytkownika
bandzior85
Zainteresowany tematem

Posty: 257
Dołączył: 01 sty 2011, 22:47

22 maja 2011, 21:23   (#6)  

ronin1124
Jest trochę problem z doświetleniem, szczególnie gdy ma się tak jak ja bardzo rozwinięty średni plan który przysłania pierwszy. Gdy chce go doświetlić przesuwam belkę do przodu co powoduje że znowu tył jest niedoświetlony. Ale jest na to proste rozwiązanie. Zawieszenie 20cm nad akwarium. Ta belka daje prawie 0.8W/L wody więc zawieszenie jej wyżej nie stanowi problemu.
Ogólnie polecam, może nie wygląda zbyt kozacko, ale spełnia swoje zadanie i wydaje mi się że niedroga.

bandzior85
Pył unosi się tylko kilka dni po założeniu akwarium. Po tygodniu, może dwóch woda powinna być klarowna. Może masz jakieś zwierzaki co kopią w podłożu? albo wylot filtra skierowany jest w dół? Natomiast barwienie wody to normalna rzecz przy tym podłożu. Pamiętaj że w tym podłożu nie można za bardzo grzebać bo to powoduje wzbicie pyłu i do wody uwalniane są nawozy, przez co można się nabawić plagi glonów (mnie to nie raz spotkało), a jeśli już to lepiej zrobić podmianę po tym.
Ostatnio edytowano 23 maja 2011, 11:43 przez sk91, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

22 maja 2011, 21:52   (#7)  

Dziś mija 3 tydzień od założenia akwarium. Robię dość częste podmiany nawet do dwóch razy w tyg po około 30% i powoli zaczyna się klarować lecz pylenie nadal występuje i jest dość uciążliwe ;/(na razie nie mam żadnych ryb które by mogły grzebać w podłożu) poza tym pojawiło mi się sporo małych ślimaków, małżoraczków i innych dziwnych drobnych stworzeń ;/ dlatego dziś zdecydowałem się na kurację Femangą ponieważ boje się plagi tych wszystkich drobnych żyjątek.

Avatar użytkownika
bandzior85
Zainteresowany tematem

Posty: 257
Dołączył: 01 sty 2011, 22:47

23 maja 2011, 07:11   (#8)  

Jeśli to zdjęcie od frontu jest ostatnią aktualizacją to napisze tylko
ŁO!!!! :shock:
Brak słów świetne:)

Avatar użytkownika
kakarot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2229
Dołączył: 14 sie 2010, 13:12
Miasto: Kraków

23 maja 2011, 21:52   (#9)  

PROFESKA! ;)

Avatar użytkownika
pyniek
Poznaje temat

Posty: 116
Dołączył: 27 mar 2011, 13:15
Miasto: Sandomierz, Poland

31 maja 2011, 14:12   (#10)  

Bardzo przyjemny zbiornik do kontemplowania wolnego czasu.
Gratuluję efektów! :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12256
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • 063l - pbalus

    Witajcie. Przedstawiam Wam moje akwarium które powstało w marcu 2023r. Jest to mój powrót do akwarystyki roślinnej po jakichś 4 latach. Akwarium optiwhite 60x30x36 Oświetlenie chihiros a601 Podłoże...

    Wyświetlenia: 1454 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • 063l - As simple as green - Mateusz Salawa

    Cześć. ;) W tym szkiełku prowadziłem skomplikowany hardscpe (link poniżej). Jak zapowiedziałem w poprzednim temacie układ okazała się dla mnie trudny w utrzymaniu, więc przerobiłem go na coś prostszeg...

    Wyświetlenia: 3120 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 063l - Podwodny ogród - dariuszmachander

    Witam mam do przedstawienia wam nowy baniak 63L na podłożu Aktywnym CONROSOIL. Został on założony około 2 miesiące temu. I póki co sobie żyje. Co tydzień czyszczę szyby i robię podmianki. Szkło : 6...

    Wyświetlenia: 3521 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 063l - BN/T - dariuszmachander

    Witam mam do przedstawienia wam nowy baniak 63L na podłożu Aktywnym CONROSOIL Szkło : 60*30*35h Oświetlenie: belka Jeneca 24w Podłoże : CONTROSOIL Nawożenie: makro, mikro , carbo Rośliny : poge...

    Wyświetlenia: 1542 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 063l - BN/T - Mateusz Salawa

    Cześć, tym razem nowy projekt prowadzony na produktach AquaForest . Niektórych nawozów tego producenta już używałem w przeszłości. Spodziewam się bardzo dobrych efektów. Jako podłoża użyję AquaForest...

    Wyświetlenia: 4738 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 063l - Green Aqua - Mateusz Salawa

    Cześć. :wink: Poniżej przedstawiam moją najnowszą aranżację. Tym razem mało jest w niej aquascpaingu. Można powiedzieć, z przymrużeniem oka, że to prawie Duch Style :D. Jak przystało na prawdziwego h...

    Wyświetlenia: 8653 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 063l - Początki - Mari_06

    Witam..po kilku latach pasja wraca😊nie za duże ale cieszy oko...po MSC odpukać narazie bez problemów..bez nawozów póki co..tylko CO2.....około 30 neonki...rozbory..i sporo skorupiaków 😊 Światła około ...

    Wyświetlenia: 5369 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 063l - Green Source - Mateusz Salawa

    Przedstawiam moją najnowszą aranżację . Zgodnie z założeniami ma być prosta w utrzymaniu, a przynajmniej prostsza niż poprzednia. Znacząco ograniczyłem ilość szybkorosnących roślin na rzecz epifitów....

    Wyświetlenia: 11920 | Odpowiedzi: 26 czytaj więcej...

  • 063l - Na podłożu Aktywnym

    Witam przedstawiam wam mój nowy projekt na podłożu aktywnym tym razem polskiej Firmy Yokuchi Jiban Soil 10l Zbiornik zalany tydzień temu. Do uruchomienia posłużył Filtr z poprzedniego baniaka i stara...

    Wyświetlenia: 4542 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • 063l - BN/T - Riqe

    Cześć wszystkim, akwarium jest po restarcie 13.10.21 i jak narazie nie sprawia problemów w ogóle. Akwarium: 60x30x35 Filtracja: Aquael Unimax 250 (2l Seachem Matrix, woreczek purigenu, koszyk gąb...

    Wyświetlenia: 3861 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 201 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.