Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Czasopismo AKWARIUM wydawane przez PZA wraca do życia!



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Obrazek

Miło nam poinformować że redakcja Magazynu Akwarium postanowiła wznowić kultowe już pismo "Akwarium" które wydawane było w latach 1959-2002


Od redakcji :

" Nasz nowy dwumiesięcznik Akwarium jest w istocie kontynuacją pisma wydawanego w latach 1959-2002. Od roku 1999 pismo nie było samoistne wydawniczo - stanowiło dodatek do Naszego Akwarium, ale posiadało odrębny ISSN, dlatego postanowiliśmy kontynuować jego numerację ciągłą. We wrześniu ukaże się więc nr 1/2011 (143). Będzie to dwumiesięcznik dla zaawansowanych akwarystów. Znajdą się tam zarówno opracowania monograficzne, jak i problemowe z zakresu akwarystyki słodkowodnej, słonowodnej, roślinnej, oczka wodnego, a także terrarystyki. "

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

12 maja 2011, 16:35   (#2)  

Cóż można napisać ........Bardzo dobra decyzja wydawnictwa z której można się tylko cieszyć.

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

12 maja 2011, 18:22   (#3)  

A ja mam permanentną deprechę, patrząc na to co się dzieje z polskimi czasopismami akwarystycznymi. " Akwarium" , posiadywało kątem u " Naszego Akwarium ", które to po raz już chyba trzeci się reorganizuje. przy czym owa reorganizacja trwa już pół roku...
Teraz " Akwarium" pod opiekuńczym skrzydłem "MA", powstaje z popiołów niczym feniks.
Życzę redakcji jak najlepiej, a do forumowiczy, mam prośbę. Ludzie, kupujcie te pisma nawet jeśli nie wszystko się Wam w nich podoba. A po co ? Zapytacie tak i słusznie. A po to odpowiem, że są nasze, nie niemieckie, nie japońskie i nie kreolskie, ale nasze... Nasze...
Macie rację, to wołanie na puszczy.
Pokora wobec praw natury.
Robert Ruszczyk
Zapraszam do odwiedzenia bloga, małe formaty

Avatar użytkownika
Robcio
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 maja 2005, 07:56
Miasto: Łódź

12 maja 2011, 18:51   (#4)  

Robcio napisał(a):
Życzę redakcji jak najlepiej, a do forumowiczy, mam prośbę. Ludzie, kupujcie te pisma nawet jeśli nie wszystko się Wam w nich podoba. A po co ? Zapytacie tak i słusznie. A po to odpowiem, że są nasze, nie niemieckie, nie japońskie i nie kreolskie, ale nasze... Nasze...



Poruszyłeś bardzo ważną kwestię z którą jak najbardziej się zgadzam.

Często zachwycamy się czasopismami zagranicznymi, nie doceniając swoich własnych które niczym nie ustępują.
Przez brak zakupu podcinamy skrzydła wydawcą blokując jednocześnie rozwój takich publikacji a potem 'biadolimy" że inni, gdzieś mają lepiej

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

12 maja 2011, 21:13   (#5)  

Witam!

Jakiś czas temu poruszałem temat stanu polskiej literatury, ale spotkałem się z pewnym brakiem zrozumienia.
Oto link do tej dyskusji:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewto ... highlight=

Avatar użytkownika
mkoziarski
Poznaje temat

Posty: 101
Dołączył: 09 kwi 2010, 09:51
Miasto: Skrzyszów

14 maja 2011, 11:44   (#6)  

aquamateo napisał(a):Często zachwycamy się czasopismami zagranicznymi, nie doceniając swoich własnych które niczym nie ustępują.


Życie ;) Nasz z najczęściej na gorszym papierze, słabsze zdjęć, staroświecki layout. Nic że treść lepsza, przy kiepskiej oprawie przeglądając gazety w jakimś kiosku zgadnij co ktoś kupi :)

Z reaktywacji Akwarium bardzo się cieszę, mam 98% poprzednich numerów i żadne gazeta po nich nie dała mi tyle wiedzy co Akwarium. Tylko trzeba odgrzebać pudło z nimi ;)
Pozdrawiam, Tomasz

Avatar użytkownika
TomaszK
Zainteresowany tematem

Posty: 165
Dołączył: 09 kwi 2006, 15:31
Miasto: Wrocław

14 maja 2011, 16:44   (#7)  

TomaszK napisał(a):Życie ;) Nasz z najczęściej na gorszym papierze, słabsze zdjęć, staroświecki layout. Nic że treść lepsza, przy kiepskiej oprawie przeglądając gazety w jakimś kiosku zgadnij co ktoś kupi :)

Żartujesz sobie? W polskich magazynach akwarystycznych zdjęcia są pierwsza klasa i nie widzę też nic do zarzucenia układowi tych czasopism. Czepianie się papieru to już w ogóle jakieś wariactwo... :roll:

Stanowczo popieram Robcia.
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

14 maja 2011, 20:22   (#8)  

Ja zawsze jak idę do kiosku to pierwsze co wącham z zamkniętymi oczami zapach druku- jak pachnie drukiem to czyli że dobra jakość, później ją macam (nadal z zamkniętymi oczami), jak jest śliski dobrej jakości papier to kupuję nie zaglądając do środka. Później oglądam zdjęcia i palę w piecu. Nawet nie tracę na czasu na czytanie tych polskich tekstów, bo to jest nic nie warte. Ogólnie taka metoda jest najlepsza i najwięcej informacji można się dowiedzieć. Co innego czasopisma po angielsku. Tam treść jest o wiele ciekawsza i zawsze ją czytam, tylko że nie znam angielskiego. Pozdrawiam
Pozdrawiam
Paweł

Avatar użytkownika
pawel060
Poznaje temat

Posty: 149
Dołączył: 26 sty 2011, 20:29
Miasto: Wrocław

14 maja 2011, 21:29   (#9)  

Yahilles napisał(a):Żartujesz sobie? W polskich magazynach akwarystycznych zdjęcia są pierwsza klasa i nie widzę też nic do zarzucenia układowi tych czasopism. Czepianie się papieru to już w ogóle jakieś wariactwo... :roll:


Od kilka lat nie kupuję gazet, ale widzę jak córka i inni wybierają czasopisma. Ja lubię tekst, dobry tekst, oryginalny bez zalewu samych tłumaczeń.

ps. jak widać ironia nie została wyłapana... bywa :roll:
Pozdrawiam, Tomasz

Avatar użytkownika
TomaszK
Zainteresowany tematem

Posty: 165
Dołączył: 09 kwi 2006, 15:31
Miasto: Wrocław











Powiązane tematy
  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4033 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Mega akwarium - peha68

    Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

    Wyświetlenia: 18205 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 700 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

    Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

    Wyświetlenia: 65436 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 1013 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15329 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pył w akwarium

    Witam założyłem ostatnio nowe akwarium 40l. Kupiłem sobie dobrze oceniane podłoże aktywne aquarium soli firmy tropica którego nie płuczę się przed wsypaniem. Od założenia akwarium po dwóch tygodniach ...

    Wyświetlenia: 733 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Zakładanie akwarium

    Cześć akwaryści, Zakładam właśnie nowe akwarium. Nie jest to już moje pierwsze podejście, jednak poprzednie próby kończyły się z różnym skutkiem, nie zawsze pożądanym (inwazje glonów, brak wzrostu ro...

    Wyświetlenia: 345 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1241 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Akwarium bez podmian na mineralizatorze- stabilność

    Dzień dobry, Zastanawiam się nad obniżeniem ph oraz twardości wody w moim akwarium low tech. Chciałbym docelowo zrezygnować z podmian o ile wszystko będzie dobrze funkcjonować. W domu mam mineralizat...

    Wyświetlenia: 349 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 385 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.