Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Jak to robią w Hiszpanii ;-) ...?



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



Witam
Znalazłem na hiszpańskim blogu ciekawe filmy.Pierwszy pokazujący zakładanie zbiornika 90cm.Autor użył dodatków do podłoża ADA , na to wsypał podłoże Oliviera Knota.

http://rubgeoblog.blogspot.com/2011/03/90cmmaking-off.html

Kolejny film pokazuje te akwarium po 16 dniach.

http://rubgeoblog.blogspot.com/2011/03/16-dias-mantenimiento.html
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski

Avatar użytkownika
Jacek Pawłowski
Znający temat

Posty: 1683
Dołączył: 28 cze 2003, 11:03

30 mar 2011, 10:23   (#2)  

Dzięki za podzielenie się linkami! W pierwszym filmiku na końcu widać jak gość ma worek w którym coś miesza i wlewa białą chumrę do akwarium. Zastanawiałem się co to, widziałem to też na filmiku z warsztatów w Malezji.

W komentarzach po hiszpańsku ktoś tam pytał, domyśliłem się że saquito to będzie worek :) I przy pomocy google translate udało mi się ustalić, że jest to woda z akwarium (innego? nie wiem) gdzie dodano łyżeczkę Penac W i Bacter 100. Jeśli ktoś coś wie więcej o tym, bardzo proszę o szczegóły.

Bartosz80
Poznaje temat

Posty: 145
Dołączył: 25 mar 2011, 20:50
Miasto: Podbeskidzie/Śląsk

30 mar 2011, 10:49   (#3)  

Super mu to wyszło.Dzięki:)

Avatar użytkownika
kakarot
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2229
Dołączył: 14 sie 2010, 13:12
Miasto: Kraków

30 mar 2011, 10:59   (#4)  

Tematy poboczne wydzielono do osobnego wątku wydzielonego tutaj:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=37463

Prosimy o merytoryczne komentarze dotyczące przedstawionych filmów, dyskusje poboczne prosimy prowadzić w wydzielonym wątku.

Avatar użytkownika
Moderatorka
Moderatorka

Posty: 140
Dołączył: 14 cze 2010, 22:40

Wspieram stronę kontem Premium

30 mar 2011, 11:27   (#5)  

Filmiki rewelacja . Czy ktoś wie czym na drugim filmie ten gość czyścił szyby akwarium ?
Czy była to wata perlonowa ?

Braga
Początkujący

Posty: 15
Dołączył: 04 sty 2011, 11:09
Miasto: Niepołomice

30 mar 2011, 11:40   (#6)  

Fajny zbiornik no i wysoka dbałość o czystość przy serwisie. Jak się ma jedno akwarium pod opieką to można tak dbać... :) Fajnie, że wrzuciłeś, zainspirowało mnie do jakiejś porządnej fotorelacji przy okazji następnego zbiornika!

Anonim 1811


30 mar 2011, 12:02   (#7)  

chester napisał(a):Fajny zbiornik no i wysoka dbałość o czystość przy serwisie. Jak się ma jedno akwarium pod opieką to można tak dbać... :) Fajnie, że wrzuciłeś, zainspirowało mnie do jakiejś porządnej fotorelacji przy okazji następnego zbiornika!


Jakiś czas temu prosiłem o uzupełnienie zaległości na Twojej stronie ww :lol: i może się doczekam :lol:

Avatar użytkownika
mkoziarski
Poznaje temat

Posty: 101
Dołączył: 09 kwi 2010, 09:51
Miasto: Skrzyszów

30 mar 2011, 12:09   (#8)  

chester napisał(a):Fajny zbiornik no i wysoka dbałość o czystość przy serwisie. Jak się ma jedno akwarium pod opieką to można tak dbać... :) Fajnie, że wrzuciłeś, zainspirowało mnie do jakiejś porządnej fotorelacji przy okazji następnego zbiornika!



Uważam że najlepszym pomysłem by było nagranie filmiku jak zakładasz Ty albo Pan Grzegorz aranżację. Osobiście lubię wasze filmiki i nie ukrywam że fajnie by było obejrzeć coś takiego. Zakladanie od A do Z ze wszystkimi szczegółami i ciekawym komentarzem. O wiele ciekawiej niż fotorelacja xd

Avatar użytkownika
sk91
Stały bywalec

Posty: 440
Dołączył: 20 cze 2010, 15:04
Miasto: Włocławek

30 mar 2011, 18:21   (#9)  

Świetna sesja z zakładania akwarium...Inspirująca. Ale secion con Mariel , hmm o bogowie ! Czas wybrać się do Hiszpanii, lato coraz bliżej
:wink:
Pokora wobec praw natury.
Robert Ruszczyk
Zapraszam do odwiedzenia bloga, małe formaty

Avatar użytkownika
Robcio
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 maja 2005, 07:56
Miasto: Łódź

30 mar 2011, 18:34   (#10)  

No pięknie to wyszło tylko jedyne co mnie strzela po oczach to ta zielona rura wlotowa do filtra. No masakra psuje efekt. Jakby jeszcze ją wymienił na szklaną tak jak wylotową to byłoby extra :)

Anonim 19452


31 mar 2011, 00:30   (#11)  

Witam. Ile kg mantenów wejdzie na podobny aranż?

Avatar użytkownika
Tiger_m
Zainteresowany tematem

Posty: 211
Dołączył: 10 sty 2005, 23:02
Miasto: Bytom

31 mar 2011, 02:21   (#12)  

Bartosz80 napisał(a):Dzięki za podzielenie się linkami! W pierwszym filmiku na końcu widać jak gość ma worek w którym coś miesza i wlewa białą chumrę do akwarium. Zastanawiałem się co to, widziałem to też na filmiku z warsztatów w Malezji.

W komentarzach po hiszpańsku ktoś tam pytał, domyśliłem się że saquito to będzie worek :) I przy pomocy google translate udało mi się ustalić, że jest to woda z akwarium (innego? nie wiem) gdzie dodano łyżeczkę Penac W i Bacter 100. Jeśli ktoś coś wie więcej o tym, bardzo proszę o szczegóły.


to workach to Penac W i Bacter 100 .... dodatkowu power do wody ktory zaszczepi bacteriami szybko filtr zewnetrzny, fajna i logiczna metoda przydatna do przyspieszenia startu zbiornika i przyspieszeniu cyklu azotowgo.

poligraphica


31 mar 2011, 02:22   (#13)  

Tiger_m napisał(a):Witam. Ile kg mantenów wejdzie na podobny aranż?


jezeli ptasz o takie manteny na dole do okrasy widokow to sadze ze maksyalnie 5-8 kg do zbiornika 90 cm duzo tu robi ladne drenwno tez okolo 5-8 kg

poligraphica


31 mar 2011, 02:31   (#14)  

Dokładnie chodzi mi o wykończenie dołu drewna kamieniami. Drewna juz troche jest.

Avatar użytkownika
Tiger_m
Zainteresowany tematem

Posty: 211
Dołączył: 10 sty 2005, 23:02
Miasto: Bytom











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Jarosław73, MacGyver, piotrz23, Totik, zdybu i 270 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.