Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Problem do rozwiazania????????????????????????????



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam glowie sie juz 3 dni jak to zrobic :idea:
Dokladniej mam pokrywe aquaboro a akwarium jest klejone przez szklarza (calkiem si) ltyko wzmocnienie jest za nisko i widac przeswit swiatla (jak na foto)
Co z tym zrobic ?
Akw o wym 190x 56x 52 ok 550l
Załączniki
Zdjęcie0260.jpg
(83.7 KiB) Pobrane 1000 razy
Zdjęcie0260.jpg
(83.7 KiB) Pobrane 944 razy

Avatar użytkownika
zeciak87
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 24 paź 2008, 20:57
Miasto: Rogowo (kuj-pom)

22 sty 2011, 13:30   (#2)  

Najlepiej i najprościej będzie po prostu przekleić wzmocnienia wyżej. Nie masz jeszcze baniaka zalanego więc nie powinno być problemu. Jeśli sam nie chcesz tego zrobić to szklarz za parę złotych to wykona ewentualnie idź do tego u którego było klejone akwa i powiedz że wzmocnienia są źle wklejone i żeby przekleił (kurcze nie wiem czy jest takie słowo :P )
Pozdrawiam Daniel Stożek

Avatar użytkownika
Daniek
Zainteresowany tematem

Posty: 213
Dołączył: 14 mar 2010, 16:24
Miasto: Nowy Targ

22 sty 2011, 14:36   (#3)  

Rzeczywiście, bardzo kiepsko to wygląda.

Ja bym zrobił tak:
A) pogadał z najbliższym szklarzem czy by nie podjechał i nie przekleił Ci tych wzmocnień jak trzeba (do wzmocnień nie potrzeba super fachowca) - akwarium jest spore więc raczej nie będziesz z nim jeździł po mieście. Poproś tylko aby wyliczył Ci naprężenia i dobrał grubość szyby na wzmocnienia. Zapytaj czy będą potrzebne dodatkowe poprzeczne.

B) spróbował wkleić sam, poszukam na forum, były już wątki nt. samodzielnego klejenia akwariów, warto zastosować się do wskazówek (jeśli czujesz się na siłach)

Szkoda, że nie przewidziałeś tego wcześniej :-/
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12265
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

22 sty 2011, 21:55   (#4)  

akwarium odkupilem za kwote symboliczna czyli 350zl wiec moim zdaniem smieszna kwota wa jak znajde chwile to podjade do pobliskiego szklarza

zamowilem juz u stolarza szafke pod wymiar na wzor argus akwarystka za 4000zl a z pokrywa drewniana za 540zl wiec przelicze koszty jeszcze raz i podejme decyzje cz pokrywa w alu czy drewniana

martei mnie tylko czy nie bedzie ( oeczniec) pod wplywem wilgoci

Avatar użytkownika
zeciak87
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 24 paź 2008, 20:57
Miasto: Rogowo (kuj-pom)

22 sty 2011, 21:56   (#5)  

sprostuje szfka 400zl :D

Avatar użytkownika
zeciak87
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 24 paź 2008, 20:57
Miasto: Rogowo (kuj-pom)

23 sty 2011, 14:35   (#6)  

A czy tej pokrywy nie da się w żaden sposób opuścić niżej ?
POZDRAWIAM ekuPL - 160L

Avatar użytkownika
ekuPL
Poznaje temat

Posty: 89
Dołączył: 25 wrz 2010, 09:14
Miasto: Wrocław

23 sty 2011, 19:34   (#7)  

Wlanie nie da sie :(
Moze nakleje jakas tasme ale to pewnie bedzie kiczowo wygladac

Avatar użytkownika
zeciak87
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 24 paź 2008, 20:57
Miasto: Rogowo (kuj-pom)

23 sty 2011, 19:38   (#8)  

Czarna taśma izolacyjna super się spisuje :) Trzeba tylko dobrze wyczyścić szybę w miejscach gdzie chcesz ją nakleić i dobrze wysuszyć.Wtedy będzie się super trzymało i nie powinna odchodzić ani nie powinno być bąbli.

Avatar użytkownika
sebolerro
Aktywny użytkownik

Posty: 536
Dołączył: 24 cze 2009, 14:17
Miasto: Bydgoszcz

23 sty 2011, 20:36   (#9)  

Witam
Jeżeli miałbyś ochotę i odwagę sam to przekleić, to potrzebne Ci będą: paczka żyletek, wiertarka z "druciakiem", denaturat, dodatkowe końcówki z kleju (dozowniki silikonu), no i pistolet i silikon.

norbii
Stały bywalec

Posty: 339
Dołączył: 06 paź 2010, 13:25

23 sty 2011, 20:41   (#10)  

Tylko jeśli dobrze widzę to pokrywa stoi na szlifie. Więc przeklejanie niczego za bardzo nie zmieni. Mógłbyś dołożyć silikonu na fugę listwy tak, aby nie było prześwitu między listwą a pokrywą. Trochę beznadziejna sytuacja jeśli chodzi o rozwiązanie tego problemu aby końcowy efekt wyglądał estetycznie.

norbii
Stały bywalec

Posty: 339
Dołączył: 06 paź 2010, 13:25

23 sty 2011, 21:30   (#11)  

Pisze dlatego bo mi szkoda pokrywy a jest markowa :D
zamowilem szafke pod akwarium za 400zl i pokrywa do niego 140zl wiec razem 540zl + uchwyty takie jak na foto
mysle ze chyba najrozsadniej bedzie zalozyc pokrywe drewniana i tyle tylko czy nie bedzie peczniec pod wplywem wilgoci :( moze ktos ma i sie by wypowiedzial :lol:
czym ewentualnie ja pomalowac od srodka? Czy cos takiego?
Musialbym ja wpuscic na 3 cm zeby zakryla wzmocnienie
szafka tez jak na foto tylko kolor wenge
Załączniki
Kopia ojak2.jpg
(83.65 KiB) Pobrane 490 razy

Avatar użytkownika
zeciak87
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 24 paź 2008, 20:57
Miasto: Rogowo (kuj-pom)











Powiązane tematy
  • Nowe akwarium problem z mętno-żółtą wodą

    Cześć, Po latach powróciłem do akwarystyki, założyłem baniaczek 240l i od drugiego dnia pojawiła się mętno biała woda. Tydzień mija dorzuciło jeszcze odcień żółtawy. Brunatnice i pierwotniaki? okrzem...

    Wyświetlenia: 1035 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Problem z glonami i prośba o interpretacje wyników testu.

    Witam. Jestem tutaj nowym forumowiczem, czytałem dużo na temat glonów tutaj jak i na innych forach. Walczę z nimi już kilka ładnych miesięcy. Posiadam akwarium 64l w nim kilka roślin które wczoraj pr...

    Wyświetlenia: 1321 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Problem z glonami oraz z roślinami

    Witam, od około miesiąca mam problemy z moim akwarium 240l, baniak jest koło 1,5 miesiąca po restarcie, na początku zapowiadało się dobrze, lecz po jakimś tygodniu rośliny bardzo zwolniły wzrost i po ...

    Wyświetlenia: 962 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Neon simulans problem

    Drodzy koledzy. Poradźcie. Nie mam pojęcia dlaczego moje simulansy spędzają całe dnie w ukryciu. Wcześniej w tym akwarium funkcjonowały towarzysko ze srogą liczbą narybku kakadu. Imprezowały wręcz...

    Wyświetlenia: 355 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Problem z roślinkami

    Witam Akwarium 240 lirtrow,2 filtry jbl e-1502. Oświetlenie luwela 1 x led naturę 6500K 21W, 1 x led Day 9000K 21W + sinkor wrb 6000K 40W. Podłoże zwykły żwir. Woda podmieniana co tydzień na ro w ilo...

    Wyświetlenia: 849 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Problem z roślinami - nawożenie

    Witam, jestem początkującym akwarystą. zawsze miałem akwaria na podłożu jałowym bez nawozów. Teraz założyłem akwarium 112l na substracie jbl aquabasis i zacząłem nawozić akwarium nawozami aqua art bez...

    Wyświetlenia: 18456 | Odpowiedzi: 74 czytaj więcej...

  • Problem z roślinami

    Witam, Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość . Od pewnego czasu rośliny zaczęły ginąć . Normalnie się rozpuszczać. Akwarium 60l, uruchomione rok temu. Parametry wody : NO3: 60 NO2: ...

    Wyświetlenia: 497 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Problem z glonami w nowym akwarium

    Witam wszystkich forumowiczów, Chciałbym się podzielić problemem zielono-brązowej wody w akwarium. Zbiornik jest nowy 200 L ale założony 2 miesiące temu. Lampa led chrono 100w - dawkowanie 6h dzienni...

    Wyświetlenia: 4361 | Odpowiedzi: 49 czytaj więcej...

  • Filtr RO problem z buczeniem

    witam, Mam taki problem, mianowicie co jakiś czas zaczyna mi buczeć pompa w filtrze RO, tak sądze, że to ona, bo dźwięk sie niesie, pomimo, że wyciągnę wtykę z gniazda ona i tak buczy, nie rozumiem ja...

    Wyświetlenia: 1356 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Problem z pniem oliwki

    Dzień dobry. Od 3 miesięcy posiadam 25-letnią oliwkę. Dzisiaj zauważyłam zmianę na pniu (poniżej zdjęcia). Kora poczerniałe i popękała tylko z jednej strony IMG_1664.JPG IMG_1665.JPG IMG_1666.JPG ...

    Wyświetlenia: 514 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL, Matrial i 576 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.