Lista działów » Aktualności i ciekawostki


wzmocnienie stolu pod akwarium



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



03 sty 2011, 19:13 wzmocnienie stolu pod akwarium  (#1)  

witam
jest to moj pierwszy post wiec badzcie wyrozumiali jezeli popelnie jakies bledy.
zakupilem ostatnio akwarium 160l z pokrywa wromak. niestety obawiam sie ze mebel na ktorym mialo stac akwarium nie wytrzyma tego ciezaru. chociaz wyglada on dosc solidnie.przez srodek i po bokach sa dodatkowe metalowe wzmocnienia . niestety miedzy blatem (grubosc 2cm) a poprzeczna podpora jest okolo 2mm odstepu. po zalaniu akwarium do polowy po kilku dniach zauwazylem delikatne wygiecie blatu na samym srodku.
i tu jest moje pytanie czym ewentualnie mogl bym go wzmocnic ? jakies podpory ?
jestem otwarty na wszelkie sugestie. licze ze otrzymam jakis konkretny pomysl i nie bede musial dokupic dodatkowej szafki do i tak zatloczonego pokoju
Załączniki
st.JPG
tak mniej wiecej to wyglada
(47.06 KiB) Pobrane 2732 razy

GoOthar
Początkujący

Posty: 11
Dołączył: 02 sty 2011, 00:21
Miasto: Nowy Sącz

03 sty 2011, 19:36   (#2)  

Mozesz dać na środku po obu stronach trójkątne podpory, coś jak masz na końcach stołu (tylko z dłuższą tą krótszą przyprostokątną), bez problemu do kupienia sklepach typu Castorama.

Avatar użytkownika
Peterpl
Stały bywalec

Posty: 424
Dołączył: 08 sty 2009, 15:24
Miasto: Głogów / Wrocław

03 sty 2011, 19:42   (#3)  

Jak dla mnie ta ława nie wygląda zbyt dobrze, twoje akwarium z podłożem, wodą i całą resztą będzie ważyło około 200kg, nie ryzykowałbym takiej masy na takim stoliku.

Avatar użytkownika
alibaba
Poznaje temat

Posty: 132
Dołączył: 16 lut 2010, 20:06

03 sty 2011, 19:46   (#4)  

kiedyś znajomy miał podobny problem, i rozwiązał go kładać na szafkę jeszcze jeden blat, taki kuchenny, grubszy, docięty w sklepie na miarę i nie było problemu z uginaniem się na środku już.
pozdrawiam

Avatar użytkownika
mmudant
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 06 wrz 2010, 15:57
Miasto: Zielona Góra

03 sty 2011, 20:00   (#5)  

:!: tu nie chodzi tylko o uginanie na środku, ale o kołysanie zbiornika przód/tył :!:
Solidne, trójkątne podpory, przy nogach stołu od spodu - są niezbędne!
...nie wystarczy chcieć, trzeba działać" (Goethe)

Avatar użytkownika
romanbyd
Znający temat

Posty: 1779
Dołączył: 27 mar 2007, 14:34
Miasto: Tryszczyn

03 sty 2011, 20:23   (#6)  

Daruj sobie tą szafkę, cały ciężar będzie skupiony na środku. Obawiam się, że długo to nie wytrzyma.
Szkoda roboty na przebudowę tego mebla, zrób lepiej coś solidniejszego.
Tak jak ktoś sugerował, jako blat (jeśli ma być płyta meblowa) użyj płyty o grubości 36mm albo 2 * 18mm, boki tez sugeruje wzmocnić.
Jeszcze ważna sprawa to plecy, które tez powinny być z płyty meblowej a nie pilśni.

Avatar użytkownika
a_rek
Aktywny użytkownik

Posty: 511
Dołączył: 29 lis 2010, 23:41

03 sty 2011, 21:07   (#7)  

Nawet nie widzimy samej podstawy stołu.
Pewnie i tam będą potrzebne wzmocnienia...
Zrób coś sensownego - od początku !
...nie wystarczy chcieć, trzeba działać" (Goethe)

Avatar użytkownika
romanbyd
Znający temat

Posty: 1779
Dołączył: 27 mar 2007, 14:34
Miasto: Tryszczyn

04 sty 2011, 00:32   (#8)  

ok dzieki wszystkim za rady. jutro rozejrze sie za materialami do budowy szafki. nie orientuje sie ktos ile moze wyjsc sredni koszt wykonania takiej szafki ?
pozdrawiam.
Załączniki
2sp.jpg
tak wyglada podstawa stolu
(69.43 KiB) Pobrane 1820 razy

GoOthar
Początkujący

Posty: 11
Dołączył: 02 sty 2011, 00:21
Miasto: Nowy Sącz

04 sty 2011, 16:47   (#9)  

O!... - jeżeli góra tego stelaża wyglądałaby tak, jak dół, plus wzmocnienia trójkątne pod belką, (wzdłuż osi długiej) i to wszystko elegancko zespawane - a blat byłby z płyty 36 mm + pianka/cienka wykładzina/cienki styropian... pod akwa, to spałbym spokojnie! :) Tylko te nóżki/"guziki" trzeba wyrzucić. Zamiast tego pasek sklejki lub filcu.
...nie wystarczy chcieć, trzeba działać" (Goethe)

Avatar użytkownika
romanbyd
Znający temat

Posty: 1779
Dołączył: 27 mar 2007, 14:34
Miasto: Tryszczyn

04 sty 2011, 23:03   (#10)  

m2 plyty meblowej ~32zl + ciecie (w nie ktorych marketach tna za darmo ) chyba 3zl metr
oklejanie do 6zl/m w zaleznosc od sposobu.
do tego potrzebujesz wkretarke, konfirmaty, zawiasy + zdolnosci manualne
cena jest zalezna od wymiaro i pomyslu
powinno wyjsc taniej niz w sklepie

Avatar użytkownika
a_rek
Aktywny użytkownik

Posty: 511
Dołączył: 29 lis 2010, 23:41

04 sty 2011, 23:12 stolik  (#11)  

Jak chcesz moge ci pomuc w zrobieniu krok po kroku
sam skręcisz ,ja jestem stolarz meblowy :D
a ten stolik kiedyś runie lepiej zrobić poctawe masywną :D

Artur30
Poznaje temat

Posty: 78
Dołączył: 04 paź 2010, 09:49

04 sty 2011, 23:14 stolik  (#12)  

albo kup 4 nogi rury w sklepie meblowym

Artur30
Poznaje temat

Posty: 78
Dołączył: 04 paź 2010, 09:49

07 sty 2011, 19:20 Re: stolik  (#13)  

Artur30 napisał(a):Jak chcesz moge ci pomuc w zrobieniu krok po kroku
sam skręcisz ,ja jestem stolarz meblowy :D
a ten stolik kiedyś runie lepiej zrobić poctawe masywną :D


Zlituj się nad nami :( [/quote]

jslawek
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 21 mar 2010, 20:27
Miasto: Reda

07 sty 2011, 20:43   (#14)  

o matko boska :)

Avatar użytkownika
Galibardi
Aktywny użytkownik

Posty: 682
Dołączył: 21 lut 2010, 20:20
Miasto: Warszawa











Powiązane tematy
  • Akwarium jamnik 3m

    https://www.youtube.com/watch?v=3DzOLBJisD4 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 44 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1261 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4155 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Mega akwarium - peha68

    Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

    Wyświetlenia: 18442 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 738 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

    Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

    Wyświetlenia: 65640 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 1043 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15392 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pył w akwarium

    Witam założyłem ostatnio nowe akwarium 40l. Kupiłem sobie dobrze oceniane podłoże aktywne aquarium soli firmy tropica którego nie płuczę się przed wsypaniem. Od założenia akwarium po dwóch tygodniach ...

    Wyświetlenia: 765 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Zakładanie akwarium

    Cześć akwaryści, Zakładam właśnie nowe akwarium. Nie jest to już moje pierwsze podejście, jednak poprzednie próby kończyły się z różnym skutkiem, nie zawsze pożądanym (inwazje glonów, brak wzrostu ro...

    Wyświetlenia: 364 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 285 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.