Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


zakup kontrolowany filtra RO :)



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



Jestem na kupnie filtra RO i zastanawiam się jaki byłby najlepszy do mojego akwa (160l).Z tego co zauważyłem jest ich bardzo dużo na allegro :

1.http://allegro.pl/najtaniej-solidna-firma-filtr-do-kuchni-osmoza-ro6-i1371767345.html

2.http://allegro.pl/filtr-osmoza-osmonics-ro6-100gpd-zapas-na-18-mcy-i1382957405.html

3.http://allegro.pl/osmoza-ro6-100gpd-podw-wylewka-zbiornik-3-galony-i1385081633.html


4.http://allegro.pl/filtr-osmotyczny-100gpd-378l-d-osmoza-ro-i1390958251.html


Zastanawiam się czy kupić ze zbiornikiem czy może bez .Mam trochę mało miejsca w szafce ale może się zmieści.
Możecie mi pomóc w wyborze ??Może macie inne lepsze filtry ?jakie polecacie?
Gdzie montujecie takie filtry i jak wygląda praca takich filtrów??

pozdrawiam![url][/url]

malojk
Zainteresowany tematem

Posty: 240
Dołączył: 03 kwi 2006, 18:52

01 sty 2011, 19:27   (#2)  

Ja mam zamontowany tam gdzie jego miejsce... w kuchni.
No i 100 GPD się okazało przez 3 w moim przypadku.
Ze zbiornika to korzystam tak że podmieniam 2x-3x dziennie zawartość zbiornika i
to w miarę jest szybkie. A jak leci bezpośrednio to tak kapie sobie biednie.
Kapiący przez cały dzień wolno wąż to murowana awaria (synek) w moim przypadku.
Zbiornik zawsze lepiej mieć niż go nie mieć i to jak największy. Mineralizator zgodnie z testami robi Wodę akurat do akwarium. No i dzięki niemu można pić ponoć.

Zestawy ze zbiornikiem są automatyczne to znaczy mają zawór odcinający po napełnieniu zbiornika. A co do pytanie który kupić to nie odpowiem. Dla mnie się nie różnią. Jakieś amerykańskie flagi. Ale w sumie to działają te filtry.

Avatar użytkownika
hadda
Zainteresowany tematem

Posty: 151
Dołączył: 01 paź 2010, 23:24

01 sty 2011, 20:05   (#3)  

hadda napisał(a):No i 100 GPD się okazało przez 3 w moim przypadku.


Co masz na mysli ??

Jest jakaś zależność jeżeli chodzi o odległość zbiornika od filtra czy zbiornika do kranu ?? Nie wiem czy zmieszczę wszystko w szafce pod zlewem.

malojk
Zainteresowany tematem

Posty: 240
Dołączył: 03 kwi 2006, 18:52

01 sty 2011, 20:28   (#4)  

podłączę się do tematu z pytaniem o dodatkowy filtr DI, warto z niego skorzystać ? a ha, jeśli ktoś korzysta z wkładów mineralizujących to proszę o informację, jakie parametry ma woda ?

majlok: filtr z RA ma bardzo dobrą membranę, pomyśl nad tym rozwiązaniem, tani i prosty ;)

rafau
Znający temat

Posty: 1236
Dołączył: 10 paź 2009, 21:34
Miasto: Gdańsk

Wspieram stronę kontem Premium

01 sty 2011, 21:39   (#5)  

http://allegro.pl/filtr-osmoza-osmonics ... 53279.html

Tani i lecę na nim 7-8 miesięcy(akwarium 100l;podmiany 25%/tydzień;50% na 50%),potem wymieniam cały na nowy
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe"
A. Einstein

Avatar użytkownika
gogi509
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 23 mar 2010, 22:51
Miasto: Międzyrzecz/Dublin

01 sty 2011, 22:09   (#6)  

gogi509 napisał(a):http://allegro.pl/filtr-osmoza-osmonics-akwarystyczna-75-ro-3-usa-i1383453279.html

Tani i lecę na nim 7-8 miesięcy(akwarium 100l;podmiany 25%/tydzień;50% na 50%),potem wymieniam cały na nowy


gdzie masz go podłączonego, też w kuchni ?Czy jest podłączony na stałe?Jak wygląda filtrowanie wody ?chodzi mi o to że w tym zestawie nie ma zbiornika i wylewki.Jak sobie z tym radzisz ?Wymiana wkładów nie wchodzi w gre skoro wymieniasz na nowy ??
Jaki jest uzysk wody czystej i w jakim czasie dana ilość wody jest przefiltrowana??

malojk
Zainteresowany tematem

Posty: 240
Dołączył: 03 kwi 2006, 18:52

01 sty 2011, 23:52   (#7)  

malojk napisał(a):gdzie masz go podłączonego, też w kuchni ?

A co to za różnica?kwestia tylko taka jak daleko będziesz wodę nosił :lol:
malojk napisał(a):jest podłączony na stałe?

A jak inaczej?poczytaj o RO,bo widzę,że sam nie wiesz co kupujesz :wink:
malojk napisał(a):Jak wygląda filtrowanie wody ?

wujek google wie
malojk napisał(a):chodzi mi o to że w tym zestawie nie ma zbiornika i wylewki?Jak sobie z tym radzisz ?


Ja potrzebuję 12 litrów wody to po co mi zbiornik 5 litrów?przychodzę po 10godzinach i biorę pełny plastikowy zbiornik 25 litrów :D
Wymiana wkładów nie wchodzi w gre skoro wymieniasz na nowy ??
Po pół roku wymieniasz wkłady,a merbrama może o wiele dużej pracować ...mi się nie chce z tym bawić
malojk napisał(a):w jakim czasie dana ilość wody jest przefiltrowana??

u każdego inna zależy od ciśnienia w instalacji,zobaczysz jak szybko u Ciebie i będziesz wiedział
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe"
A. Einstein

Avatar użytkownika
gogi509
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 23 mar 2010, 22:51
Miasto: Międzyrzecz/Dublin

03 sty 2011, 18:08   (#8)  

A ja mam takie pytanie:
Ile litrów wody zużyje żeby uzyskać np. 100l RO? Jaka jest wydajność takiego filtra 20,50, 80%?

Avatar użytkownika
a_rek
Aktywny użytkownik

Posty: 511
Dołączył: 29 lis 2010, 23:41

03 sty 2011, 22:55   (#9)  

U mnie np. słabo,bo na 100 osmozy pewnie 600 lub więcej litrów idzie do zlewu,ale woda w Dublinie za darmo to...i to wina pewnie słabego ciśnienia.
W wylocie leci ciurkiem do pojemnika kapie..kap,kap,kap
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe"
A. Einstein

Avatar użytkownika
gogi509
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 23 mar 2010, 22:51
Miasto: Międzyrzecz/Dublin

04 sty 2011, 19:48   (#10)  

membrana 100 gp - w zimie 5 litrów osmozy - ok 20 litrów ścieku

Przepol
Zainteresowany tematem

Posty: 284
Dołączył: 15 mar 2010, 18:58

04 sty 2011, 20:41   (#11)  

Przepol napisał(a):membrana 100 gp - w zimie 5 litrów osmozy - ok 20 litrów ścieku


u mnie 70:30 - prędkość zależy od Ciśnienia - są polskie filtry Osmotyczne ze specjalna elektryczną pompą zwiększającą Ciśnienie - ja akurat mam farta i dostęp do rury z 10 atmosferami i podkręciłem sobie ciśnienie w domowej instalacji na reduktorze ;). i też zauważam ze jak wstanę o 4am to leci szybko ( ludzie jeszcze śpią ) później = inaczej.

cezare
Zainteresowany tematem

Posty: 164
Dołączył: 03 lip 2010, 10:07

05 sty 2011, 19:39   (#12)  

zastanawiam się nad tymi dwoma filtrami :

1. http://allegro.pl/filtr-osmoza-osmonics-ro6-100gpd-zapas-na-18-mcy-i1382957405.html

lub ten

2.http://allegro.pl/show_item.php?item=1391537349

który lupić?
i czy te membrany są wystarczające dobre?

malojk
Zainteresowany tematem

Posty: 240
Dołączył: 03 kwi 2006, 18:52

06 sty 2011, 01:08   (#13)  

A ja i tak bym kupił za 120zł a resztę siana przeznaczył na inne ważne rzeczy w akwarium :lol:
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe"
A. Einstein

Avatar użytkownika
gogi509
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 23 mar 2010, 22:51
Miasto: Międzyrzecz/Dublin

15 sty 2011, 18:55   (#14)  

mam jeszcze jedno pytanie ,czy wlewacie wodę z RO bezpośrednio do akwarium?
jeżeli np.chciałbym przy podmianie wymienić wodę w proporcji 50 / 50 to czy wodę z RO muszę najpierw wymieszać z kranówką ?albo czy muszę ją najpierw uzdatnić?

malojk
Zainteresowany tematem

Posty: 240
Dołączył: 03 kwi 2006, 18:52

15 sty 2011, 20:05   (#15)  

Z tym filtrem RO w moim wypadku okazał się niewypał :? Zakupiłem podłoże Pro Soil, które zbija mi parametry wody do "książkowych" , a muszę przyznać że wodę mam bardzo twardą w kranie (ph 7,5 gh 15 kh 10 ) :wink: . Szkoda mi wylewania wody z RO bo praktycznie 30% to tylko woda nadająca się do naszego akwarium po uwczesnej mineralizacji oczywiście :) Trzeba dbać o nasze środowisko :twisted:

Gość


15 sty 2011, 20:20   (#16)  

ZANDAR napisał(a):Z tym filtrem RO w moim wypadku okazał się niewypał :? Zakupiłem podłoże Pro Soil, które zbija mi parametry wody do "książkowych" , a muszę przyznać że wodę mam bardzo twardą w kranie (ph 7,5 gh 15 kh 10 ) :wink: . Szkoda mi wylewania wody z RO bo praktycznie 30% to tylko woda nadająca się do naszego akwarium po uwczesnej mineralizacji oczywiście :) Trzeba dbać o nasze środowisko :twisted:


dlatego kupuje nie tylko do akwarium ...

malojk
Zainteresowany tematem

Posty: 240
Dołączył: 03 kwi 2006, 18:52

15 sty 2011, 20:29   (#17)  

ZANDAR napisał(a):Trzeba dbać o nasze środowisko :twisted:

Filtrem Ro tylko oczyszczasz co człowiek już zbrudził,a odpad już był wcześniej...

malojk napisał(a):mam jeszcze jedno pytanie ,czy wlewacie wodę z RO bezpośrednio do akwarium?
jeżeli np.chciałbym przy podmianie wymienić wodę w proporcji 50 / 50 to czy wodę z RO muszę najpierw wymieszać z kranówką ?albo czy muszę ją najpierw uzdatnić?


Jak mieszasz np.50/50% gdzie kran ma Gh15 i Kh 10 jasne jest ,że wyjdzie 7,5Gh i 5Kh...nie trzeba wtedy niczym mineralizować.Wapna jest aż nadto dla roślin,ale można trochę dodać siarczanu magnezu MgSo4x7H2O podstawowe macro i trochę więcej micro-powinno wszystko grać..
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe"
A. Einstein

Avatar użytkownika
gogi509
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 23 mar 2010, 22:51
Miasto: Międzyrzecz/Dublin

15 sty 2011, 20:46   (#18)  

gogi509 napisał(a):
Jak mieszasz np.50/50% gdzie kran ma Gh15 i Kh 10 jasne jest ,że wyjdzie 7,5Gh i 5Kh...nie trzeba wtedy niczym mineralizować.Wapna jest aż nadto dla roślin,ale można trochę dodać siarczanu magnezu MgSo4x7H2O podstawowe macro i trochę więcej micro-powinno wszystko grać..


ale czy np. mogę wlać wodę RO bezpośrednio do akwa,czy lepiej najpierw wymieszać z kranówką??

malojk
Zainteresowany tematem

Posty: 240
Dołączył: 03 kwi 2006, 18:52

15 sty 2011, 20:52   (#19)  

gogi509 napisał(a):
ZANDAR napisał(a):Trzeba dbać o nasze środowisko :twisted:

Filtrem Ro tylko oczyszczasz co człowiek już zbrudził,a odpad już był wcześniej
Nie rozumiem tego stwierdzenia, ale w wielu rejonach naszej Rzeczpospolitej może być "brudna" woda z tego co piszesz :roll: Poszperałem i dowiedziałem się trochę o parametrach wody z kranu i powiem Wam, że taką wodą w 50% Polski można nalewać do butelki i sprzedawać-tak to nie żadna ściema :wink: Ale kto to robi?Raczej nikt...RO jedynie "ogołoca" wodę z ważnych pierwiastków...Koniec mądrzenia bo musiałbym napisać z parę stron :lol: Nawet lekarze nie polecają stosowania RO (chyba że używasz wody z kranu do jakiś maszyn przemysłowych to sorry :wink: )Wiem co nie co o wodzie i o żywieniu, ponieważ mam problemy zdrowotne z jelitami i przestrzegam rygorystycznie pokarmów, ale powiem jedno: woda z kranu jest jak najbardziej ok :)

Gość


15 sty 2011, 23:17   (#20)  

...to zrób szczegółowe testy wody a zobaczysz ile tam swinstw. Gdybys pil codziennie wode z kranu w ilosciach jakie sa zalecane czyli cos ok 1,5l do 2 to dopiero mialbys rozstroj zoladka. W zadnym kranie nie ma wody idealnej. Taką mozna dostac np w aptece. Ro zmiekcza wode a przy wymieszaniu z wodą twardsza parametry kh i gh spadają. Odpowiednie proporcje i mozna dobrac wode do danego gatunku krewetek albo ryb
Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewto ... 210#291210

Avatar użytkownika
Dejvix
Zainteresowany tematem

Posty: 171
Dołączył: 10 lut 2009, 21:19
Miasto: Bydgoszcz











Powiązane tematy
  • Po zmianie filtra zewnętrznego woda śmierdzi

    Witam, ostatnio zmieniłem filtr z Jbl e-1502 na aquela ultramax 2000, ze starego przełożyłem ceramikę i dołożyłem nowej, dodałem bakterie nitrifikacyjne na start nowego. Od 2 tygodni woda zaczęła śmie...

    Wyświetlenia: 499 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Rozbudowa filtra RO INVITAL ADVANCED

    Witam, Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Invital RO ADVANCED Wszystko jest ok,ale niestety ze względu na dużą ilość krzemianów w wodzie wodociągowej ich nie eliminuje. Według testów JBL woda z akw...

    Wyświetlenia: 795 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Zdławienie filtra

    Cześć, mam pytanie czy bezpieczne dla pompy w filtrze jest jego zdławienie na wylocie. Wiem że wielu producentów stosuje takie rozwiązanie. Ale co w przypadku gdy dany filtr takowej regulacji nie posi...

    Wyświetlenia: 721 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Wybór filtra do 240l. Zmieniać czy nie?

    Cześć. Jako, że jestem w trakcie zmiany aranżacji akwarium (100x40x60h), po głowie chodzi mi zmiana filtra. Obecnie posiadam Biomastera thermo 600 i wydaje mi się, że to nieco za mały filtr do mojego ...

    Wyświetlenia: 1530 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Porada w doborze filtra

    Cześć wszystkim, obecnie mam zbiornik 65lnetto i używam w nim filtra Sunsun hw-604b i jako prefiltr hy-603. Rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze w tym litrażu, jednak filterek stoi tuż za ścianą ...

    Wyświetlenia: 1080 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Biotop czarne wody wkład do filtra

    Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy jeśli użyję w biotopie czarnych wód, wkład QUALDROP HexPure a chodzi o związki azotu,chce kontrolować poziomy NH4, NO2 i NO3, czy nie wyklaruje wody mi z garb...

    Wyświetlenia: 1639 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Jak podłączyć nano rurki do dużego filtra

    redukcja-weza-filtra.jpeg Stajemy czasem przed problemem podpięcia rurek 12/16mm do węży o większej średnicy np. po wymianie filra na większy. Oczywiście nie musi się to wiązać z zakupem nowego kom...

    Wyświetlenia: 2198 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Wkłady do filtra zewnętrznego, Aqua 120L

    Cześć, To mój pierwszy post więc na wstępie chciałbym się przywitać :) Chciałbym zasięgnąć Waszej, drodzy użytkownicy tego forum, wiedzy a mianowicie, otrzymałem od kolegi filtr zewnętrzny HW-302 mark...

    Wyświetlenia: 897 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Wybór filtra dylematy Tetra ex700+ vs Fluval 207

    Cześć potrzebuje pomocy. Mam akwarium 60 litrów ib postanowiłem przejść na kubelek. Wstępnie postawiłem na Tyle ex 700 plus i taki zamówiłem i stoi i się kurzy. W międzyczasie część osób poleciła mi F...

    Wyświetlenia: 3389 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Czyszczenie filtra SERA UVC Xtreme 800

    Dzień dobry w Nowym Roku! Mam do Was pytanie odnośnie do czyszczenia filtra kubełkowego SERA lub innego w podobnej konstrukcji. Filtra działa jakieś 1,5 roku. Był czyszczony jakieś 3 razy. Obecnie je...

    Wyświetlenia: 2754 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 455 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.