Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Nawóz Intermag Mikro wycofany ze sprzedaży



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



Producent poinformował nas o zakończeniu sprzedaży nawozu MIKRO, popularnego nawozu mikroelementowego wśród akwarystów stosujących własne mieszanki nawozowe.

Jest to smutna informacja, gdyż był to najtańszy nawóz mikroelementowy na rynku.

Zamienniki dla nawozu stanowić ma nowy produkt firmy Intermag przeznaczony dla akwarystów o nazwie [b]Intermag Floramix Rośliny Wodne</b>, jego opis znajdziesz [b]<A href="http://sklep.roslinyakwariowe.pl/nawoz-intermag-floramix-rosliny-wodne-500ml-p-10903.html">tutaj</a></b>.

Zapraszam do komentowania.

Krzysztof


11 gru 2010, 21:38   (#2)  

Z tego co ja wiem, a byłem w Intermagu wczoraj, to wycofali ze sprzedaży butelki 1 litrowe, ale nic nie mówili o zakończeniu produkcji nawozu mikro.

marcin692
Początkujący

Posty: 41
Dołączył: 07 lis 2009, 15:09
Miasto: Łódź

11 gru 2010, 23:08   (#3)  

marcin692 napisał(a):Z tego co ja wiem, a byłem w Intermagu wczoraj, to wycofali ze sprzedaży butelki 1 litrowe, ale nic nie mówili o zakończeniu produkcji nawozu mikro.




Witam
Niestety od 12.11.2010. nie mamy już w ofercie sprzedaży nawozu MIKRO.


Pozdrawiam
Specjalista ds. Sprzedaży
Krystian Kowalski
tel. +48 326455900 wew. 14
kom. +48 600 089 628

Przedsiębiorstwo INTERMAG Sp. z o.o.
Osiek 174 A, 32-300 Olkusz
tel. +48 32 6..., fax +48 32 64 27 044
intermag@intermag.pl, www.intermag.pl

NIP 637-011-20-65, REGON 001341192
Zarej. w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia
XII Wydz. Gosp. pod nr KRS: 0000100441
Kapitał zakładowy: 177 000,00 PLN

Krzysztof


11 gru 2010, 23:39   (#4)  

Bardzo szkoda, tylko czekać aż producenci ziemi doniczkowej, ogrodowej nadrukują na opakowania napis "Ziemia do akwariów a la Diana Walstad" i zmienią cenę na adekwatną do produktów akwarystycznych.

ŁukaszReda


11 gru 2010, 23:46   (#5)  

ŁukaszReda napisał(a):Bardzo szkoda, tylko czekać aż producenci ziemi doniczkowej, ogrodowej nadrukują na opakowania napis "Ziemia do akwariów a la Diana Walstad" i zmienią cenę na adekwatną do produktów akwarystycznych.


To zapewne kwestia czasu.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

11 gru 2010, 23:54   (#6)  

Trzeba zrobić zapasy póki jeszcze są w niektórych sklepach ;D

militarius
Zainteresowany tematem

Posty: 213
Dołączył: 20 mar 2010, 12:47
Miasto: Dąbrowa Górnicza

11 gru 2010, 23:59   (#7)  

Właśnie zamówiłem 2 butelki :lol: zapas musi byc 8)

Avatar użytkownika
Brnapisz
Stały bywalec

Posty: 344
Dołączył: 31 lip 2010, 02:19
Miasto: Bielawa-aktualnie N.Ireland

12 gru 2010, 00:04   (#8)  

Panowie jakie wy macie akwaria 10.000l ja mam 1l micro intermagu, gwarancji ma 2lata i przy 200l baniaku nie jestem w stanie tego wykorzystać :shock:

ŁukaszReda


12 gru 2010, 03:56   (#9)  

ŁukaszReda zgadzam się z Tobą. Ja mam ten nawóz już hohoooooooooooooooo. i pewnie jeszcze długo
"Akwarium może mieć każdy, ale akwarystą trzeba się urodzić"

Avatar użytkownika
adrianolkusz
Aktywny użytkownik

Posty: 517
Dołączył: 10 kwi 2006, 07:35
Miasto: Mirówek

12 gru 2010, 04:53   (#10)  

Trudno się dziwić producentowi .Biznes musi zarabiać .Na nowym produkcie zyski będą o wiele większe .Zarabiają wszyscy producenci,dlaczego nie miałby Intermag .

Avatar użytkownika
mayaca
Zaawansowany użytkownik

Posty: 804
Dołączył: 09 maja 2008, 20:58
Miasto: Polska -wyłącznie

12 gru 2010, 07:59   (#11)  

Tragedii chyba nie będzie. W nowym nawozie jest mnie boru miedzi manganu a więcej żelaza. A cena.... śmieszna... Skoro litrowa flacha mikro wystarczała na 100 lat to półlitrowa nie będzie gorsza. Ja do tej pory trzymam nawóz mikro w lodówce bo szybko się psuje w temperaturze pokojowej.
"Akwarium może mieć każdy, ale akwarystą trzeba się urodzić"

Avatar użytkownika
adrianolkusz
Aktywny użytkownik

Posty: 517
Dołączył: 10 kwi 2006, 07:35
Miasto: Mirówek

12 gru 2010, 09:04   (#12)  

adrianolkusz napisał(a):Tragedii chyba nie będzie. W nowym nawozie jest mnie boru miedzi manganu a więcej żelaza. A cena.... śmieszna... Skoro litrowa flacha mikro wystarczała na 100 lat to półlitrowa nie będzie gorsza. Ja do tej pory trzymam nawóz mikro w lodówce bo szybko się psuje w temperaturze pokojowej.



Pożyjemy zobaczymy ..Trzeba go najpierw przetestować ,potem sie zobaczy Wstrzymuje się z ocena bo to tylko teorie .

Avatar użytkownika
mayaca
Zaawansowany użytkownik

Posty: 804
Dołączył: 09 maja 2008, 20:58
Miasto: Polska -wyłącznie

14 gru 2010, 09:40   (#13)  

Intermag Floramix Rośliny Wodne to po prostu Mikro Plus rozcieńczone 1:9 (czyli o stężeniach 10X mniejszych) z dodatkiem ekstra magnezu. Nadaje się więc do stosowania "od ręki" bez rozcieńczania". Cena zwykle 5-6 zł więc i tak grubo niższa niż produktów dedykowanych.

Nie dziwię się przerwaniu produkcji i myślę, że to nie wina akwarystów/pazerność firmy bo my to margines ich rynku. Rolnictwo to główny ich rynek zbytu. Po prostu ich mikro było 2-3 razy droższe od innych, dostępnych na rynku. Sadownicy i ogrodnicy kupowali więc... u konkurencji. Nawóz teraz i tak jest dedykowany raczej do oczek wodnych, bo my przecież zbyt wielkiego obrotu nie zrobimy kupując flaszkę na kwartał czy rok. Jakby weszli w sklepy akwarystyczne to zrobiliby badanie rynku i cena na pewno zbliżyłaby się do innych wyrobów akwarystycznych. Cena wg mnie jest w miarę rzeczywista a nie "paskarska". Nowy produkt, nowe butelki, etykiety itd. a nie będzie to produkt masowy więc i koszty pośrednie są większe. Podobnie jak przy Coca-Coli koszt zawartości butelki to najmniejszy koszt producenta :)

P.S. Gwarancja, gwarancją (2 lata), ale myślę, że nawóz wytrzyma i 5 lat np. w piwnicy więc sam mam już kanisterek 5 l w obwodzie :)
Kalkulator do nawozów i "chemii wody": http://podforak.rzeszow.pl/upload/nawoz ... a_wody.xls - nowa wersja z 10.03.2012
Podkarpackie forum akwarystyczne: http://podforak.rzeszow.pl

Avatar użytkownika
zulix
Stały bywalec

Posty: 319
Dołączył: 08 gru 2008, 19:25
Miasto: Rzeszów

14 gru 2010, 18:34   (#14)  

zulix napisał(a):Intermag Floramix Rośliny Wodne to po prostu Mikro Plus rozcieńczone 1:9 (czyli o stężeniach 10X mniejszych) z dodatkiem ekstra magnezu. Nadaje się więc do stosowania "od ręki" bez rozcieńczania". Cena zwykle 5-6 zł więc i tak grubo niższa niż produktów dedykowanych.

Masz rację.
Z tego wynika że Mikro Plus będzie lepsze od Mikro.
A Mikro Plus firma Intermag nie wycofuje z produkcji. Więc nie ma o co kruszyć kopi.
250l EI, 54l krewetki

Avatar użytkownika
bogust
Zainteresowany tematem

Posty: 198
Dołączył: 30 gru 2007, 22:39
Miasto: Rzeszów











Powiązane tematy
  • Jak dozować nawóz

    Witam, mam pytanie, czytam o nawozach i dozowaniu i już mam kręćka w głowie. W jaki sposób powinienem dozować nawóz tj. czy powinienem dążyć do utrzymania cały czas takie samego poziomu nawozu w wodzi...

    Wyświetlenia: 1042 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Nawożenie MIKRO

    Mam na obecną chwilę wątpliwości jak poprawnie nawozić składnikami mikro. O ile np do żelaza, magnezu, miedzi czy manganu mam testy, o tyle np dla niklu, molibdenu, boru czy cynku (a przecież są jeszc...

    Wyświetlenia: 2568 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Jaki nawóz do akwarium ze sporą obsadą ryb.

    Witam. Mam akwarium 73L ze sporą obsadą ryb gdzie mam dość wysokie No3=25 i Po4=2. Podaje vimi all in one codziennie 7ml, ono jakos szczególnie nie zwieksza No3 i Po4 ale wydaje mi się ze powinienem z...

    Wyświetlenia: 3006 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Nawóz ogólny bez azotu i fosforu

    Szukając w internetach z asortymentu nawozów ogólnych bez N i P znalazłem następujące: Tropica Premium Nutrition Microbe-Lift Plants Green Easy-Life ProFito Aqua Art Planta Gainer Classic Azotu mam ...

    Wyświetlenia: 1746 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Zwiększenie dawki mikro a niedobór potasu

    Witam . Zbiornik na podłożu master soil 50 litrów netto , 50lumenow na litr barwa 7000k K 18 (po zwiększeniu dawki mikro i zauważeniu niedoborów spadło do 10) Ph6.9-6.3 Gh/kh 8/1 No3 5 Po4 0.2 Ca/mg...

    Wyświetlenia: 12189 | Odpowiedzi: 55 czytaj więcej...

  • Cytrynian potasu lub glukonian potasu, jako nawóz potasowy?

    Czy ktoś stosuje do nawożenia akwarium? Czy jest bezpieczny? Kupiłem czysty cytrynian potasu ze sklepu chemicznego, ale nie znam proporcji, jeśli można go używać z powodzeniem do uzupełniania niedobor...

    Wyświetlenia: 3019 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Nawożenie mikro przy wodzie RO+kran

    Używam obecnie wody 50:50 RO+kran, pytanie dotyczy nawożenia mikro, w szczegolnosci początkowego etapu dojrzewania akwarium. Test na Fe w wodzie kranowej wykazuje 0. Do takiej wody powinno się dokłada...

    Wyświetlenia: 1773 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Intermag

    Witam, pytanie do bardziej doświadczonych akwarystów, ile chelatu żelaza 13% dodać do Intermag mikro plus żeby proporcje się zgadzały?

    Wyświetlenia: 5405 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Niedobory mikro na starych liściach

    Dzień dobry Czy jest w ogólne możliwe aby na starych liściach występowały niedobory mikro na przykład żelaza? Czy w przypadku niedoboru mikro roślina przestaje raczej rosnąć i niedobory wystąpią jed...

    Wyświetlenia: 2028 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Który nawóz wybrać

    Witam który nawóz byłby lepszy do wody z mineralizatorem, vimi micro czy vimi all in one? Akwarium ma 54l planowana obsada to 13 neonów inessa, 6 kirysków pigmejów,6 otosków kilka RC, dodaje zdjęcie a...

    Wyświetlenia: 1818 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 333 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.